Bursaspor’dan Ali Ay’a…

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Ali ay ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Açıklama şöyle;

Kulübümüzün eski başkanlarımızdan Sn. Ali AY’ın Başkanlık yaptığı dönemde, 2017 yılına ilişkin bir bütçe hazırlanmadığı ve Genel Kurul’un onayına sunulmadığı kulüp kayıtlarından anlaşılmıştır. Oysa ki görev yaptığı sırada yürürlükte bulunan Bursaspor Kulübü Derneği Tüzüğü’nün bütçeye ilişkin hükümlerinde Kulübün her türlü mali işlerinin Genel Kurul’da kabul edilen bütçeye göre yönetileceği, Yönetim Kurulunun ancak onaylanan bütçe ve tüzük hükümleri çerçevesinde borçlanabileceği, tüzük hükümlerine uymadan yapılan harcamalardan ve ödemelerden şahsen sorumluluğunun bulunduğu düzenlenmiştir.

O dönem yürürlükte bulunan Tüzüğün 59.3. SORUMLULUK başlıklı maddesi ise şu şekildedir,

“Bütçenin uygulanması ve yürütülmesinden Yönetim Kurulu sorumludur. Tüzük hükümlerine uymadan yapılan harcamalardan ve ödemelerden, ilgililer müştereken ve müteselsilen sorumludurlar,  ÖDENEN MİKTARI BURSASPOR’A GERİ ÖDERLER.

Bu bağlamda Tüzük hükümlerine uymadan yapılan harcamalardan ve ödemelerden şahsen sorumluluğu bulunduğundan 2017 yılında onaylanmış bütçe olmaksızın kanuna ve tüzüğe aykırı olarak yapılan harcamalar için 129.388.227,02TL’nin Kulüp Hesabına faizi ile birlikte ödenmesini noter aracılığıyla gönderilen ihtarname vasıtasıyla Sn. Ali AY’dan talep edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

52 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Helal olsun…
  Bravo…
  İşte bu!…
  Son kuruşuna kadar hesap sorulsun.
  Haydi Ali Ay’cılar sizin bu işlerden çıkarınız ne onu da söyleyin…

  169
  35
  1. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Bizim hiçbir çıkarımız yok Recep Günay madem bunları yapmaya çalışıyor ilk önce tahtayı açacaksın transfer yapacaksın yavaş yavaş ait olduğunuz yere çıkacağız o zaman bizlerde birlik olup hepbirlikte şikayetçi oluruz gs, 8tas, fb dünya kadar borçlari var bir başkan geldiği zaman diğer başkanımı şikayet mi ediyor 1 hafta var ne yaptınız en azından hasan kubi enver cenk özeri takımda tutaydı boş boş işlerle uğraşma

  2. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor icin 5 kurus faydasi olanin alnindan opuyorum,5 kurus zarari olup,sadece kendi menfaatini dusunen kim varsa 7 sulalesini opeyim …..

  3. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay şimdi bir bakacak ihtarname gelmiş, koşa koşa parayı teslim edecek, Bursaspor 2 ay içinde düzlüğe çıkacak! Beyler yapmayın dava açılsa kabul edilmesi 2 sene sürer, dava zaten 10 sene sürer. 10 sene sonra bakarız ona, bizi şimdi kim kurtaracak siz onu bulun.

   15
   16
   1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    rahat rahat para yiyip yatmak yok aga isterse 5sene sursun ensesinde olsun o dava onun hayirsiz adam madem bursasporu cok seviyo başkan olmak istiyorda borclarindan feragat etsin o zaman bu adam bu takima emin olun 5 kurus para koymamistir klubundurduk yere horclandirmistir

   2. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Aynen davada kabul olmaz ya ligler başlayınca çok geç olacak ya bu yönetim aynaya bakıyor herhalde bağımsız denetleme kurullarının kimsenin bulamadığı yolsuzlukları bunlar buldu yani tamamen göz boyamak başka bişey değil gerçekleri konuşuyorlar

    4
    8
  4. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Oydu, buydu, şuydu, mahkemeydi, dilekçeydi, itirazdı….. derken, Bursaspor 3.lige düşer.Yıldırımspor Bursanın yeni takımı olur.fakat ben 45 yıllık İnegölllü ve Bursasporlu olarak, Yıldırım sporu değil, İnegöl kafkasporu desteklerim.

   15
   52
   1. @Abc yorumuna yanıt olarak

    Sıktı artık bu tür haberler. Geçmişe dönük dosya bunlardan bir şey çıkacağını sanmıyorum. Transfer tahtası açılacakmı önemli olan o. Fazla ortamı germeye gerek yok. Bu şartlarda Ali Ay yerinde olsam başkanlık adaylığından çekilirim. Amatör ligde dosya kovalamak ? Küme düşeceğiz bu takımla hayal satmanın anlamı yok bu arada Ali Ay’cı falan değilim önemli olan Bursaspor ama camianın çoğu kongre istiyorsa ortamı vermeden sağduyulu davranıp kongreye gidilmesini doğru buluyorum. Ha ondan sonra yine hatalı olanlar mahkemeye verilebilir

    3
    11
   2. @Abc yorumuna yanıt olarak

    Sen kimsin la bebe, birilerini birilerinin yanına yolluyorsun, hayırdır? Sizin doğru söz söyleyene tahammülünüz yok onu anladık, artık akıllanın. Küme düşürüp alacaklıların en tepesine oturan kişiye siz hayırdır köle mi oldunuz?

    16
    1
   3. @Abc yorumuna yanıt olarak

    Ali Ay niçin daha önce aday olmadı da şimdi olmak istiyor çünkü Bursaspor’u nasıl bu hale
    düşürdüğünü bu yönetim ortaya çıkarmaya başladı da onun icin aday olmak icin kıvranıyor yazık ki Bursaspor tarihinin en kötü iki başkanı arasında kalmış bižde izlemek zorunda kalıyoruz

    18
    2
  5. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Bravo Bravo Bravo – Bunun Diğer Yönetim ve Yöneticilere Yapılmasını Bekliyoruz- Altın Gümüş Ne Borç Taktılarsa Geri Alın Alkışlar 😊

   21
  6. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Recep başkan AA öncesinden de hesap sorsun.hani ozan bakambu Sercan volkan …..gibi oyuncuları satıp parayı hiç edenlerden.

   27
   1
  7. @Diego yorumuna yanıt olarak

   Eger doğruysa benzer şekilde diğer yöneticilerin harcamaları da araştırılsın usulsüz yapılan harcamalar faiziyle kulübe geri ödensin ❗️Bunları bağımsız denetleme kurullarının yapması gerekirdi. Ama olsun zararın neresinden dönülse kârdır ❗️

   44
   2
  8. @Diego yorumuna yanıt olarak

   5 milyon dolar borcu silinse Bursaspor un geri kalan borca yetecek para bu mücadele akabinde zaten hemen toplanır. Helal olsun sana be Recep Günay. Hiç inanmıyordum sana ama hakkaten de kimsenin yapamadığını yaptın. Üstelik bütün şehir üstüne gelmesine rağmen. Sen bunu yaptın ya, belki Bursa unutur ama tarih bunu unutmaz.

   107
   13
 2. Burada çok cahil ve her şeye inanan bir insan grubu dolu. Genel kongre ayrı ancak yukarıda yazılanlar tamamen uydurma ve yalan neden açıklayayım mali kongre de bunlar konuşuldu ve Ali Ay’a gerekli yetkiyi zaten kongre üyeleri verdi. Biz o dönem karşı çıktık onlardan biri de orada olan bunu bilen Recep Günay dır yıl 2017 mali kongre yapıldı ve bu borçlanma yetkisi A. A ya kongre üyeleri tarafından verildi. Burada çıkan haber ise bunun öncesine dayanmaktadır. Şimdi bana burada diyecekler sen Ali Ay adamısın onu savunuyorsun ben 1060’ın içinde değilim ondan olanlar utansın. Ama tüzük den de her şey den haberimiz var. Kısaca Recep Amcamız yine yalan atıyor. Üstüne Ali Ay dava açar kazanır hatta bu konuda iddasına girecek olan varsa yanıt yazsın. Recep Günay’ın amacı popülüst söylemler ile sizleri bizi oyalamak kulübü kapatmak şimdi rahatlıkla onun yalakaları eksiyi basabilirsiniz. Ama kongre üyesi olmadan elinizde veri olmadan yalandan öteye geçemeyecek. Sonra gene KANDIRILDIK demeyin.

  76
  41
  1. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Sevgili kardeşim
   Bu ülkede hiç bir zaman kemikleşmiş görüşün olmasını sana önermem.
   Çünkü bizlere sadece görmemiz ve güdülmemiz yönlendirilmemiz kadar olan veri ki o da yalan yanlış gösterilir bizlerde gözü kapalı inanıp peşinden koşarız.
   Daha gençsin çok kazıklar yiyeceksin bizlerin yediği gibi.
   Lakin en azından sana akıtılan verilere/bilgilere kuşku filtresi ile bakmayı kısmen becerebilirsen daha huzurlu ve başarılı bir yaşamın olur.
   Günay Ali takım siyaset ekonomi hayatın tüm alanında ne yazık ki kandırılıyoruz.
   Esen kalasın.

  2. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Şu 1060 meselesi nedir arkadaş demokrasi seçersin seçmezsin ama saygı duyarsın.o zaman bölükbaşı Mestan köristan adanura kalkmış el sayılarında küfür edin.bu zihniyet ama muhalefet zihniyeti.kenfi seçtiğinden başkasını acımasızca eleştirir.

   3
   4
  3. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş kimsin necisin bilemem ama yalaka olduğun bir gerçek ayrıca Teksas isminin yanındaki Bursamızın plakasını ve Türkiye(TR) ifadesini ynında sil Amerikanın eyaleti olan ismi alıp taraftar grubu ismi yapanlara helal etmiyorum zonguldaklı taraftar denen şahısların sözlerini alıp yaptılar ya helal olsun teksastakiler çoğusu parasına baktığı için vatanı düşünceler aklından geçmiyor adam gibi isimler varken bunu koymak yakışık almayan bir durum ayrıca önceki senelerde sesiniz bu kadar çıkmıyordu erkan körüstanda, bölükbaşında, mestan, adanurda çünkü ulufe veriyorlardı banazda kesildi günay kesildiğinden sesiniz bu kadar çıkıyor sonsunuz yakındır hele bir herşey belli olsunda

   6
   3
  4. @Teksas16TR yorumuna yanıt olarak

   Söylediğin gibi ise sen de panik yapma kardeşim. Rahat ol, hem öyle bir borç yükü varsa Ali Ay Beyi ilgilendirir. Kendini savunur yani, o nun avukatlığına soyunmaya gerek yok! Bekleyip göreceğiz, kisa zamanda her şey netleşir!

   15
   1
   1. @Bravo yorumuna yanıt olarak

    Bugün KAHRAMAN! yaptığımızı,
    yarın HAİN! ilan edebiliyoruz.
    bu beceri bizde var..!
    zaten böyle olduğu için bu hallere düşmedikmi???

    9
    1
 3. 2017 deki ortalama kura göre 30 Milyon Eur’dan fazla bir rakam talep edilmiş. Bu işe faiz ve diğer kısımlar katılırsa borçların yarısı tek kalemde silinebilir.

  61
  10
 4. Recep bey ve yönetimini beğenmeyen malum kişiler nasılsınız? Eski defterleri kurcalıyor muuus, kaos başlıyor muuuuş. Böyle bir iyiliği bu takıma kim yaptı? Sevmeyebilirsiniz fakat saygıya mecbursunuz! Recep bey ve yönetimine şapka çıkarmak durumundasınız. Hadi hemen eksileyin!

  12
  1
 5. Ali ay ile beraber İbrahim yazıcının vefatından sonra Bursaspor’da başkanlık yapan herkeze soruşturma açılmalı bu kulüp bu kadar borç batağına nasıl saplandı bunun hesabını versinler..

  10
 6. Bursaspor tarihinde hiç görülmemiş satılan futbolcu için menejer parası veren ve ibra edilmeyen ilk başkan olma vasfı kazanan R. Bölükbaşı’na bile şu anki yasalar çerçevesinde hiçbir yapılmamışken Ali Ay ve diğerlerine hiç mi hiç bir şey yapamazsın. Sen bunu çok iyi biliyorsun sözünü eri olamayan R. Günay. Dosyalar davalar vesairelerle milleti uyutacağını düşünüyorsun. Gerçi yorumlara bakınca epey de başarılı olmuş gözüküyorsun. Bu millet kandırılmak için hazır kıta bekliyor.

  Düşülen her lig bir yıkım. Bunu anlayın artık. Bu adam çocuklara 40derece güneşin altında Özlüce’de idman yaptırdı. Ali Aycı Recepci gibi lakap takmaya bayılıyor bizim taraftar. Hemen söyleyeyim. Ben Ali Aycı mali aycı da değilim. Bu işin günay ile olmayacağından % 90 eminim o kadar. Bu adam gitmeli ve camia güven veren birlik sağlayacak bir başkan bulmalıdır.

  7
  11
 7. Ali ay dan başka zarar veren yokmu neden özellikle ali ay karalama kampanyası yapılıyor ibrahim yazıcı donemi sonrası her yonetim ve baskan özellikle menajer ve yonetici ilişkileri bunlari anlatsana baskan mesela ben sana örnek vereim recep bolukbasi kemal guler mesut Mestan ozhan pulat ayhan barisici bunlara niye sesiniz çıkmıyor cevap istiyoruz

  6
  1
  1. @Realite yorumuna yanıt olarak

   Neden sadece Ali ay ile
   Uğraşıyor cevap vereyim
   & Ali ay yönetimi kümeye düşürdü
   & Başarısız oldugu için ibra edilmedi
   & Eski yönetici ve Başkanlara olan borcun %70’i Ali ay efendiye
   & kulübün gayri menkullerini eline geçiren bi başkan
   & Federasyondan, stadyum gelirlerine, futbolcu bonservislerine kadar her şeye temlik koydurdu
   Bu kadar vukuatı olan birine dava açılmaması zaten Bursaspor kulübüne kötülük olur.

 8. Helal. Arkandayız recep başkan. Sakın istifa etme. Görev süren belli. Sonuna kadar git bu işin. Öyle de battık böyle de. En azından hakkımız sorulsun

  6
  1
 9. Neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum kulübün kapısına kilit vurun olsun bitsin bir ay sonra bu çocukların parasını bile ödeyemezsiniz belediyenin desteği olmazsa klimalar bile çalistiramazsıniz ihtiyaçlarınızı bile belediye hazır ɓiraktı gitti para bulabiliyorsunuz temlikleri kaldıra biliyorsanız devam edin köy derneğine çevirdiniz koca Bursaspor’u

  3
  6
  1. @Turgut yorumuna yanıt olarak

   Ömer Furkan geldiginde
   Nasıl maddi kaynak buluyordu arkadaş, o da belediye çalişani ona da Alinur para buluyordu, boş yapmayin belediye tabiki de Bursaspora kaynak bulmali
   Daha iyi başkan da gelse yine belediye her daim destek olmalidir.

 10. Adamın zaten 753 milyon alacağı var klupten 129 unu silse ne olur devede kulak, sanki borcundan fazla alacak çıkarmış gibi Bi halt yaptığını zannediyo Buda, diğer eski yöneticiler ne halt etmiş onlarıda çıkarın bakalım

  1
  2
  1. @et1984 yorumuna yanıt olarak

   Senin verdigin rakama göre
   Borç total de 1.1 milyar tl
   Ali ayin alacagi %70
   Kalan %30 un %25i eski topçulara kalan %5 de eski
   Yöneticilere tabi bu senin hesabina göre sen yine bi borç djrumunu kontrol et diger haberlerden

 11. Bursaspor ne zaman süper lige çıkacak benim derdim bu… Bu gibi işlemler yıllar sürer sonuç ne olur bellide olmaz o yüzden sportif başarı olarak günler aylar geçiyor yani zaman kaybı bence…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu