Bursaspor’dan Ali Akman’a yılın kapağı!

Ali Akman’ın Ali Akman’ın “Ayağa Kalk Bursa” hareketine yaptığı 16.016 TL’lik ödeme geri iade edildi.

Kulübün paylaşımı şöyle;

Profesyonel futbolcu Ali Akman’ın “Ayağa Kalk Bursa” hareketine 16.016 TL’lik katkısı ekip liderimiz Emin Adanur’un kararıyla iade edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

90 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

   1. @pursa spopt yorumuna yanıt olarak

    Herkes kendine yakışanı yapar . helal olsun sana Ali akman . okadar kalın kafaların içinde öyle ince düşünmüşsünki yaptığın iyiliği bile anlamıyacak mendeburlar var.

    3
    3
    1. @Brooo yorumuna yanıt olarak

     Kardes ben bir bordomavi olarak dıyorumki iyilik yapmak isdeseydı kaçar gbi deıl sozlesmesını uzatıp kulübüne bonservıs parası kazandırarak kıdenilirdi tıpkı Yusuf yazıcı gbi Zeki Çelik gbi

   1. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim. Şimdiden rezil oldular.

    Ortada kaldılar bile…bobic ile antrenörleri gidikten sonra , güvendiği dağlara kar yağdı.

    Dünya , hayat bazen çelme takabiliyor..

  1. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Bu takıma 16 milyon kazandıracak adam aç gözlülüğünden imza parası derdiyle sene içinde anlaş git.takımın ahenkini boz.Şimdi sanki dilenciye sadaka verir gibi 16016 bağış yap .Bu Emin Adanuru tuttum.Sene sonu belki hiç kazandırdan gitseydi yine kızmazdım.

   31
   3
  2. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Şu çocuk sene sonunda gitseydi bu kadar tepki olmazdı.En büyük verdiği zarar takımın ahenkini bozmasıydı.Kapacak’ın yaptığını çok rahat yapabilirdi sene sonu en düşük 1-2 milyon euro kazandırabilir Bursaspor’un kahramanı olurdu.yeni Enes olurdu.16 bin lira değil 16 milyon kazandıracaktı yeri belki çok daha iyi olacaktı .varsın kazandırmasın ancak Ataberk kadar tepki görürdü bak Ataberk unutuldu.kimsede yadırgamıyor bence Ataberki.Kimse alternatifsiz değil bu böyle biline .koyunun olmadığı yerde keçi Abdurrahman Çelebi.geçen sene oynayabildiği için zaten parladı çünkü koyun yoktu bunun karşılığı farklı olabilirdi.bak kapacak gitti parada kazandırdı fenerbahçeye de gitti.

   32
   3
  3. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Bu olay bundan sonra Bursaspor’a zarar vermek isteyen her kim olursa olsun önce kulağına küpe olsun ona göre davransın.
   Emin başkan taraftarında sesine kulak vererek asla unutulmayacak ders niteliğinde Ali Akman’a haddini bildirmiştir.

   36
   2
    1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

     Sözleşme imzalamayıp, Bursaspor’un kazanabileceği milyonlarca yuğro bonservis parasını da, imza parası adı altında kendi ceplerine indiren Akman ailesi. Şimdi kalkmışlar, kendilerini adam eden, değer katan ve vizyona koyan Bursaspor’a 16 bin lira sadaka gönderiyorlar. Siz kimsiniz olum lan? Bu takım küme düşmeseydi, Bursaspor A takımında nah oynardın ve gündeme gelirdin Ayhan efendi. Dua et ki, PTT’ye düştük de, senin gibi bacak kadar çocukaları adam ettik. Yoksa bugün hâla Vakıfköy’de U 21 takımında sürünüyor olacaktın şerefsiz. Helal olsun Emin Başkan’a. Bugüne kadar kendisinden pek haz etmiyor ve ona inanmıyordum ama, şu hareketi yapınca benim de gönlümü kazandı. Hiç kimse Bursaspor’dan büyük değildir. Diğer eski oyuncularımızın gönderdiği yardım paralarını, onların samimiyetlerine ve Bursspor aidiyetlerine inandığımız için seve seve kabul ettik. Ama sen 1.50 boyunla hâla kolpa yapıyosun Ayhan efendi. Al paranı müsait bi yerine sok. Hollanda’da lazım olur. Ligin ikinci yarısında Giresun’a kiralık dönerken uçak parası yaparsın amk.

  4. @Sherlock yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım bu sözün küfür bir söz.. kişiyi kafir yapar.. gelen her hayır Allah tan.. her kötülük bizlerden..halk arasında söylenen fakat anlamı bilinmeyen çok çirkir bir söz.. lüffen uyarımı senin hayırını isteyen biri yapmış olalak gör..

   110
   66
    1. @Salih yorumuna yanıt olarak

     “Ey kullarım. Ben kendi zatıma zulmü haram ettim, onu sizin aranızda da haram kıldım, ey kullarım birbirinize zulmetmeyin. Müslim’den geçen uzun bir hadisin başı.. şura 30﴿ Başınıza gelen her musibet kendi yapıp ettikleriniz yüzündendir; kaldı ki Allah birçoğunu da bağışlar.

   1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Tebliğciliğe soyunacaksan önce ahkam keseceğin konuda bilgi sahibi ol. Sonra da nerede, ne zaman, hangi konunun konuşulması gerektiğini öğren. Burası Bursaspor forumu. “Ali Akman’dan gelecek hayır Allah’tan gelsin” diyen birinin neyi kastettiğini, ne demek istediğini, niyetinin ne olduğunu buradakiler anlar merak etme. Bir daha da kimseye kâfir falan deme. O hüküm seni çok aşar. Üzülen sen olursun.
    Şunu da öğren lazım olur:
    “gelen her hayır Allah tan.. her kötülük bizlerden..” demişsin ama bir müslüman olarak “kadere, hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine” iman etmek durumundasın. Yani hayır da şer de Allah’tandır.

    1. @Zebercet yorumuna yanıt olarak

     Hayır ve şerrin konu ile ne Alakası var onu anlayamadım..ben bunu inkar etmedim etsem bende küfür bir söz söylemiş olurum..Ali den gelen hayır Allahtan gelsin demek çok düşük bir kelime ve Ali ile haşa Allah bir mi ki yada ortakmı ki, Ali den gelen hayır Allah tan habersizmi geliyor..doğru söz şöyle olabilir Allah Ali’den gelecek hayrıda engellesin gibi..burda Allahı öncelemiş büyüklemiş oluruz..umarım anlatabilmişmdir..velevki altta bir arkadaşımız güzelce de anlatmış..ondan gelecek hayırdansa Allah’a sığınırım diye

   2. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    O halde onceden yazilmis , bilinen ve degistirilemeyen kaderimizde kotuluk yapmak var bosuna yasamayalim madem kotuluk bizden geliyor.

    4
    8
    1. @onurs yorumuna yanıt olarak

     sen öğrenmeye istekli biri gibi sorsaydın cevabı çok kolay idi..fakat sen ne Allaha iman etmişsin nede onun rasulune..bu sebep ile müslümanları ilgilendiren bir konu hakkında atlama zargana gibi..biz alemlerin sabibine iamn ettik o haber veriyor kitabında..fakat sen aklına ilah edinmişsin ve kaderi inkar eden zındıkın birisin..

     2
     1
   3. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    KATİLİYORUM SANA
    HERSEY ALLAHTAN VERENDE O ALANDA O RABBİMİZ
    BİZLER FANİYİZ BU GUN VAR YARİN YOKUZ

    ALLAH DİLERSE BURSA SPORDİYE BİSEY KALMAZ

    9
    4
   4. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Yanlış yorumluyorsun.
    “Ondan gelecek hayırdansa Allah’a sığınırım”,
    “Şer odağından gelecek bir iyilik olmaz Allah’tan gelir”,
    “Şeytan’ın hayrı olmaz Allah’ın olur” anlamında toplumumuz tarafından sıkça kullanılır bu söz.

    10
    1
   5. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    tamam iste bak ali akmana 16 bin tl lik para gitti bu bir iyilik ve allah tarafindan gelen bir hayir oldu…..bundan suan kötülük yok bizler kötülük yapmamis olduk ki kendileri sever parayi amicasiyla

    11
    4
    1. @Bbb yorumuna yanıt olarak

     haydaaaa bi kapakta sen yapmissin be dostum sesli güldüm koptum hatta helal olsun birine para gitti hayir olmus oldu oda allah tarafindan zaten ince bi laf sokmayla karisik mantikli bir cevap bravo xd

     7
     1
 1. helal olsun dik duruş budur işte,bize attığın kazığı 16.016 tl ile aklayamazsın ,sen bize en az 10 milyonluk kazık attın,basıp giderek takımın bütün motivasyonunu bozdun, olası bir playoff şansımızın içine ettin

  129
  5
 2. Omrun boyunca Bursa’ya girmeye utanacaksin Ali insanlarin yuzlerine bakmaya cekineceksin ve seni bu duruma sokan amcandan nefret edeceksin

  111
  6
 3. Geçen sene takım tam ivme yakalamışken Frankfurt’la anlaştı. Takım içinde olumsuz bir hava oluştu ve üst üste puan kayıpları yaşandı. Burdan Emin başkanı tebrik ediyorum. Çok kral hareket !

  102
  4
 4. Çakal hangi yüzle kampanyaya katılıyorsun sen adam olsaydın Bonservis bedeli getirip giderdin o parayı müsait biryerine…….ahlı giden hayır görmez

  90
  6
  1. @Keamil yorumuna yanıt olarak

   Sen o 16 lirayla git Amcan ile kumda oyna BURSASPOR u arkadan vurdun hain çok şükür bizim ENES gibi evlatlarımız var onun babası da adamdır kendiside evlattir Amcan ve senin gibi ıstanbul uşağı değildir bravo EMIN BAŞKAN adamsınbir kez daha BURSA nın kalbini fethettin hakkımız sana helal

   7
   1
 5. Git o parayla luna parkta gondola bin ali amcanı da al çarpışan arabalara binersiniz birlikte habeciler sizi

  71
  4
 6. Yapilan hamle doğru da haber başlığı yanlış olmuş sanki. Kapak vb kelimeler kullanmaya gerek yok giden gitmiştir gittiği an bizim için bitmiştir. Biz önümüze bakalim Enes Ünal gibi öz kaynaklarımızı öz evlatlarımızı konuşalım..

  49
  4
 7. SEN GİT O HARAM PARANLA AMCANA BİR TAKIM ELNİSE AL…ŞÖYLE FİYAKALI,MARKA BİR TAKIM.AKMAN SOYADINI TAŞIYAN HEPİNİZİN BOĞAZINDAN GEÇEN HER LOKMADA BURSA LILARIN AHI VAR…ZEHİR ZIKKIM OLSUN SANA VERDİĞİMİZ EMEKLER HARAM OLSUN…HAYRINI GÖREMEYECEKSİN…..

  22
  3
 8. Helal olsun başkanım. Olay budur. Ne kadar bizans artığı varsa Twitter da kuduruyor . Biz içeride güçlü olalım onların alayına yeteriz evelAllah. Sen dik dur yeter.

  21
  3
 9. “EMiN”adımlarla ilerliyoruz, Allah başımızı eğdirtmesin başkanım. Dik duruş yazici başkanimizin bu şehre mirasidir. Bu taraftari yaninda isteyen dik duruşunu bozmasin. Zaten Allah eğrinin belasini verir…

  13
  2
 10. Bu Emin Adanur değilmiydi, ADS Başkanı Murat Sancak ile fotoğraf olayından sonra BURSASPOR için gerekirse herkesin ayağına giderim diyen.. Ne oldu şimdi? Bu paranın neresini beğenmediler.. Millet elektrik faturası ödeyemiyor, bu takıma bağış yapıyor, şu duruma bakın.. Bu ne yaman çelişki.. Başkanın taraftar ile bu kadar iç içe olması, bence olmaması gereken bir durum.. Gerek başkan, gerek hoca taraftara oynuyor.. Hoca da tv karşısına geçiyor genç dinamik orta saha istiyorum, bu nedenle izlandalıyı istemiyorum diyor, akabinde Jorquerayı istiyoruz diyor.. Ben hiçbir şey anlamadım ve bu seneden zerre umudum yok.. İnşaallah yanılırım..

  5
  21
  1. @Sepp Piontek yorumuna yanıt olarak

   yaaa istediğiniz kadar emin başkana yaftalama yapın adam doğrusunu yapmıştır sende biliyorsun doğrusunu yaptığını ama işine gelmiyor neden mi yalakalık yaptığınız alinur beyinizede dik durduğu için bir türlü hazmedemediniz ama sadece 1 kaç kişi kaldınız sizde biteceksiniz kula kulluk eden zihniyetler

  2. @Sepp Piontek yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim 2 milyon liradan söz ediyoruz sancakla görüşme olayında.eminim Ali 2 milyon kazandırsa Bursspor menfaati gereği yapılırdı .ki eski başkan ayağına kadar gitti.elma ile armut aynı değil.

 11. Şu duygularımızı bu işe karıştırmamalıyız. Adam bağış yapmış. Yapmak zorunda değil. Emin Adanur tribüne oynuyor. Yapılan güzel şeyleri destekliyorum ama düşünsenize şu kampanyadan 5.000.000 lira kazanıldı. Anderlecht’e borcumuz 600.000 Euro. Ona bile yetmiyor. Biz profesyonelliği öğrenemezsek bizden bir şey olmaz. Futbolcular gelir ve gider. Takımı yönetenler de sözleşme yenileseydi o zaman. Bu kadar borca sokmasalardı bu takımı o zaman. Biz tepkimizi yanlış kişilere gösteriyoruz. Tüm ülke bu haldeyiz. Doğru insanlara göstersek ne Bursaspor ne de ülkemiz bu halde olmazdı. Başka da bir şey söylemiyorum.

  5
  15
  1. @Can yorumuna yanıt olarak

   kardeşim olayı genelleştirme olay gayet basit sana emek veren kulübü üc kuruş para için yarı yolda bırakırsan bu yapılanlar az bile evet borcumuz var doğrudur ama eziklerinde parasına muhtaç değiliz bizde ne ali akmanlar cıkar merak etme

   1. @isyan yorumuna yanıt olarak

    Zaten Ali Akman’ı savunmuyorum. Sadece böyle tepkileri doğru bulmuyorum. Geçmişte de böyle tepkiler verdiğimiz oyuncuların birçoğunu sonra mumla aradık. İleride belki yolu kesişecek Bursaspor’un bu oyuncuyla? Belki daha çok para kazandıracak ileride? Süreçte tam olarak neler yaşandı bilmiyoruz. Biz kucaklayıcı ve affedici olup, hedefinize ilerlemeliyiz. Bu sene hata yapma lüksümüz yok. Hepimiz elinizden geldiğince destek verdik. Dün formam kargolanmış bu arada. Bugün elime ulaşacak. Siyah olandan aldım. Pazar günü maçta giyeceğim. İnşallah bu pazar galibiyet ile başlarız ve takıma moral olur. Yeni gelecek oyuncuların da bir an önce takıma entegre olmasını diliyorum.

    3
    1
   1. @Daniel63 yorumuna yanıt olarak

    Sen benim arkadaşım değilsin. O yüzden aramızdaki bu samimiyet nereden geldi anlamadım. Açıkçası kim olduğunu da bilmiyorum. Burada düşüncelerini yazan herkese saygı göstermelisin. Baktım herkese bir yorumun olmuş. Bugün Ali Akman olur yarın başkası. Ben Ali Akman’ı savunmuyorum ama sırf yardım kampanyasına para gönderen birine senin paranı kabul etmiyoruz tavrı doğru değil. Hataya hata ile karşılık vermek yersiz. Bursaspor şu an herkesi kucaklamalı. Yorum yapan birine Bursa’yı terk et yazmışsın. Hayırdır bütün Bursa senin de bizim mi haberimiz yok? Önemli olan Bursaspor’u bir daha bu kampanyalara muhtaç etmemek. Menajerlerle paraları kırışmamak. Bursaspor’ soyup soğana çevirmemek. Nedense çok az kişi olayın bütününe bakıyor. Geri kalanlar böyle ufak tepkilerle uğraşıyor. Büyük Bursaspor Taraftarı küfür ederek, takımına ceza yedirerek, metroyla gelirken yerlere pisleyip, çöplerini atarak olunmuyor. İki maç kötü sonuç alınıca hemen teknik direktör ve yönetim istifa denilerek de olunmuyor. Pazar günü yapılacak Adanaspor maçında takımımıza başarılar diliyorum. Umarım güzel bir başlangıç olur.

    4
    1
 12. ‘Geri İade’ doğru bir ifade olmamış. İade zatan geri vermek anlamını taşır. Düzeltmrk istedim. Kolay gelsin.

  4
  4
 13. Emin başkanım 1963 TL fazla EFT yapsaymış keşke. Amcası yolsuz kalmıştır. Destek cihetinden iyi olurdu…

  4
  1
 14. Bu öyle bir kapak oldu Ömrünce
  Bunun Ezikliği’le Yaşayacaksın Ali
  Tebrikler Başkan 👏👏👏👏👏

  4
  1
 15. Sen adamligini bozma koçum sonuna kadar arkandayiz bu takimada çöp verme beter olsunlar daha beter olacakları günler geride nankör dur taraftar bunu unutma bedava oynasaudin Bursa’da sewilirdin sorsaň çorap alçı paraları yoldur burda klavye artistligi yaparlar başarıların daim olsun kral arkandayz

  3
  9
  1. @Okan akman yorumuna yanıt olarak

   Sen öncelikle Türkçe öğren, ne yazdığın anlaşılmıyor. İkinci olarak da kurumlar bakidir kişiler fani, sen ve senin kuzenin gibiler Bursaspor tarihinde zerre bile değilsiniz, o yüzden anlamınız ve değeriniz yok. Kuzenin birkaç maç topunu oynadı ve gitti olay bundan ibaret. Çok da şey etmeyin yani 🙂

  2. @Okan akman yorumuna yanıt olarak

   galiba siz beter oldunuz güvendiğiniz dağlara kar yağdı sanırım buraya gelip içini soğutuyosun sanırım ama yemezler frankfurt ayrupa hepsi hikaye tek gercek bursasporluluktur şimdi uza burdan sende ayhan amcanın yanına

  3. @Okan akman yorumuna yanıt olarak

   deniz kolgu
   @KolguDeniz
   Sorun ALİ’nin transferi değil.Sorun sunulan tüm tekliflerin oyalanması, evine kadar giden başkana! söz vermesi,MİLLİ TAKIM KAMPINDA!!imza parası peşine düşen ÇAKALLARIN protokol imzalatması.sorun ORGANİZE İŞLER🐊tabiki zamanında sözleşme uzatmayan sportif direktörde sorumlu.🐊Size en güzel cevap bu …bir ekleme daha sorun takımın ahengini bozması,sorun sene sonu para kazandırmadan gidecekken belki Bizans oyunları ile kadro dışı kalıp sakatlık olmasın yollarına başvurması.

   4
   2
  4. @Okan akman yorumuna yanıt olarak

   1 kişinin bedduası tutmaz ama 4 milyonun bedduası tutar. Akman sülalesi gün yüzü görmeyin inşallah aldığınız nefes ızdırap olsun size ne sevinciniz kalsın nede mutluluğunuz felaketlerin en büyükleri kapınızdan eksik olmasın.

   5
   4
 16. sen o parayı amcana ver akıl hocan senin bursada bursasporda aysiyetin bitti inegöldede bitti senin ne paran lazım nede sizzzzz çogulun ne demek oldugunu ögrenmişindir her halde.seni sevmiyoruz arkadas

  3
  1
 17. ALKIŞŞŞŞ…
  BUMUDUR.. TAKIMIN BAŞKANI-EKİP LİDERİ OLMAK..
  KUCAKLAMAYANLAR ÜLKEYİ BU HALE GETİRDİ.
  HOŞGÖRÜSÜZ-SEVGİSİZ VE AFFETMESİNİ BİLMEYENLERDEN KURULU TOPLUM VE TAKIM OLDUK..
  YAZIK..

  3
  16
  1. @2010 RUHU yorumuna yanıt olarak

   aslında yanlış yazmışsın bak suriyelileri afganları kucakladık israillileri kucakladık katarlıları rusları japonları belcikalıları hepsini kucakladılar memleket o yüzden bu hale geldi bir türlü kucaklayamadıkları türk toplumu oldu onlarıda sadece sömürüyolar aslında yanlış anlama yorumunu ben anladımda biraz acayım dedim daha iyi anlaşılsın diye alia akmana gelince gereğini buldu yorum yapmaya bile değmez önce adam olsaydı futbolcu olabilir ama adamlık başka bir şey

  2. @2010 RUHU yorumuna yanıt olarak

   Evet kardeşim aynen katılıyorum hoşgörüsüz toplum tepkisiz toplum yarısından fazla takımına zarar veren eğitimsiz kültürsüz seyirci kindar nefret kusan tipler adam gitmiş hatalı olabilir genç bağış yapmış ne olmuş buna karşı çıkan bu tip insanlar inanın bin lira toplayamaz çünkü çoğu çorbacı benim başkana uyarım bu tip seyircinin etkisi altında kalma kalırsan rezil olursun

   2
   2
  3. @2010 RUHU yorumuna yanıt olarak

   Git başka takım tut sen hiç uğraşma yorma kendini sana göre değil burası doğru yada yanlış ali Akman bizim için bitmiştir ufacık değeri yoktur bu kadar basit uzatmayada gerek yok.

   7
   4
   1. @Daniel63 yorumuna yanıt olarak

    ÇABAM İNSANSI LIKTAN İNSANLIĞA GEÇMENİZ İÇİN..
    AMA ÇOK ZOR.. TAKIM TUTAN ADAM İNSAN OLMAK İÇİN UĞRAŞMIYOR..

 18. Ali Akman kardeşim sonuna kadar haklıydın buradan giderek. Bu ülkede büyük topçu olamazsın. Sen yinede adamlığını yaptın. Bu totoş taraftardan bir şey olmaz.. Birde yılın kapağı diye haber yapmışlar. Asıl kapak size oldu bursaspor. Ahahha

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu