Bursaspor’da yürek yakan görüntü!

Recep Günay yönetiminin ilgisizliği Vakıfköy’de de büyük yıkıma neden oldu.

Türk futbolunun lokomotifi Vakıfköy Futbol Akademisi’ndeki sahaların bakımsızlığı yürekleri sızlattı. Sinan Bür yönetimi ilk iş olarak Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu ve altyapı tesislerindeki çim sahalar için hareket geçti.

2 Temmuz 2023’teki kongrede sözüm ona Bursaspor kapanmasın diye aday olduğunu söyleyen, ancak seçildikten sonra çark edip koltuğa yapışan Recep Günay ve yönetimi kocaman bir enkaz bırakıp gitti. Şehirden yükselen tüm itirazlara ve çağrılara rağmen 6 ay ayak sürten Günay ve ekibi A takımın yerle bir olmasına neden olurken, ilgisizlikleri Vakıfköy Futbol Akademisi’nin bulunduğu Orhan Özselek Tesisleri’ndeki çim sahaları da tanınmayacak hale getirdi.

6 AYDA BU HALE GETİRDİLER

Altyapıdaki takımların antrenmanlarının ve Akademi liglerindeki maçlara evsahipliği yapan sahalara 6 aydır tohum, gübre ve ilaç alınmadığı için bakım yapılamadığı ortaya çıktı.

Bursaspor’un hayat damarı olan Vakıfköy Futbol Akademisi’ndeki sahaların durumunu görenler, “Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış, altyapısında bir çok şampiyonluklar görmüş, Türk futboluna onlarda oyuncu yetiştirmiş, milli takımları beslemiş Bursaspor’un altyapı tesisleri ne hale gelmiş. Bu duruma neden olanlara yazıklar olsun” demekten kendilerini alamadı.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vakıfköy Futbol Akademisi’nde yetişen futbolcular tam verimli olmaya başladıklarında Bursaspor’da oynamadıklarına göre bi zahmet sahaların bakım masraflarını diğer kulüpler ödesin.

  51
  12
  1. @Hasan-16 yorumuna yanıt olarak

   Eses in başindaki imkansizliklar tüm Anadolu klüpleri için geçerlidir daha dün süper lig şampiyonu Bursaspor Ankaragücü Antep Eskişehirspor Zonguldak şimdi imkansızlıklar içinde hayata tutunmaya çalışıyorlar.peki n’olacak yarin bursa düzelecek eses düzelecek ama bir kaç asalak gelecek menfaat için yine bir sürü işe yaramaz topçu aldırıp klüpleri borç batağına sürükleyecek ler .şimdiden diyorum ki.camialar şirketleşmeli

 2. biraz gerçekçi ve tarafsız olalım ve biz buna yönetimin ilgisizliği değil de, yönetimin yalnızlığı ve imkansızlığı diyelim.
  sanki daha önce kulüpte benzin-mazot vaadı da bu adamlar içti!..
  göriciiiz bakalım yerlerine gelenler ne yapacak?
  bugün kendilerine destek verenler tarafından,
  yarın nasıl postalanacak..!

  32
  35
   1. @Maraton ŭst yorumuna yanıt olarak

    Siz değil miydiniz şampiyon takımın başkanına teknik direktörüne futbolcularına küfreden siz degilmiydiniz şampiyonluk maçında bile Beşiktaş’ı yendiğimizde kendi arasında kavga eden siz degilmiydiniz deplasman yollarında yaşananları benim ne demek istediğimi okuyanlar gayet iyi anladı he birde, iyilere tahammülü olmayanlar bu duruma uzulmesinler

 3. yazıp yazıp sildim zemin bile bu haldeyse binayı düşünmek istemiyorum sonra çocuklar kaçtı diyorsunuz çok bile durmuşlar Allah sizi bildiği gibi yapsın tek beklentimiz vakıfköy kalmışken zeminin durumuna bak içim sızladı

  30
  10
 4. Bunda yalnız Recep Günay değil tüm eski yönetimler suçlu Erkan Körüstan Recep Bölükbaşı Ali Ay Mesut Mestan Emin Adanur bunlar Bursasporun parasını gayrimenkülerini nasıl üstümüze geçiririz nasıl külübün parasını menejerlere yediririz hesabı yaparken alt yapı tesislerini 100 yıl stadının bakımını yaptırmak akıllarına gelmedi. Not yeni yönetime önerim bundan sonraki iç saha seyircisiz maçını minareliçavuşta oynansın 100 yıl stadının bakımı yapılsın bu arada çünkü stad çok bakımsız tribün koltuklarıda çok pis ya temizlensin yada değiştirirsin. Güney tribünü koltuklarıda maç günleri oturmalı değilde dikey olarak kilitli bir sistem yapılmalı Dortmunt sarı duvar tribünleri gibi bir sistem olursa daha iyi. Çünkü güney kale arkasında ayakta maç seyrediyor.

  15
  13
  1. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   Sen tesisi yapamazsan bursasporu nasil yoneteceksin bursada bursaspora hickimse fayda vermez bursadsn kimse sahip cikmaz kapatin gitsin bu kulubu en iyisi bu olur gorunenler ortada

 5. Tesisler, personel be oyuncuların
  Kafalarının rahat olması
  Futbola konsantre olmaları adına
  Önemli, gençlerimize profesyonel
  Olarak bakıp yaptigimiz sözleşmelerin
  Ödeme planlarına uymalıyız, karşiliginda
  Mücadele ve galibiyetler beklemeliyiz

  10
  4
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   değerli şiptar. yazdıkların kurumsal kulüpler için geçerli. o kulüplerin sayısı koca ülkede toplasan 5 i, 10 u geçmez.
   hele, hele Bursaspor’un o seviyelere gelmesi en az 5-10 yıllık bir süreç.
   o da medya ve taraftarımızın (elbette istisnalar hariç) kafasına bir saksı düşer ve şampiyonluk öncesinin fabrika ayarlarına dönerlerse.
   şu an ki görüntü ”kapıya kilide doğru!”

   7
   1
 6. bu sadece recepin yaptığı birşey değil başarısız olsun bıraksın gitsin diye yanlız bıraktılar yardım etmediler

  6
  3
 7. Yanlış açıdan bakıyorsunuz. İmkan yok, olmadığını da biliyorlar, peki niye bırakıp gitmediler? Bir mahkeme tutturdular, hem kendilerini hem kulübü madara ettiler herkese.

  4
  3
 8. Arkadaşlar durumumuz kötü ama çok abartılacak bi durum yok. Takımların yüzde doksanının altyapı sahaları böyle kötüdür, bize özgü değil. Düşe kalka öğrenir çocuklar, öyle bakmak lazım.

  1
  2
 9. Timsah arenanın zemini aynı berbat durumda.. Recep günay çok sağ ol ..tam tamına bitirdin Bursaspor’u.
  Dünyada tek olan timsah arena, zeminin ağzına sıçtın batırdın defolup gittin. Sana küfür etmem bile deymez .

 10. Bursaspor’u bitirme PROJESİ planlı yapıldı, işin içinde siyasi olaylar var hiç kimse bunun farkında değil yazık..!!!2019 da Bursa taraftarı Çarşambada Suriyelilere dersini verirken oradaydım ama o olay ters tepti..!!! Kimilerin çok sevdiği taptığı kişi bunlardan sorumlu..!!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu