Bursaspor’da ürküten borç!

Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, kulübün toplam borcunun 1 milyar 3 milyon 274 bin 137 lira olarak açıkladı.

Bursaspor Divan Kurulu Olağan Toplantısında konuşan Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz kulübün borçlarının bulunduğu bir tablo ile slayt sunumunda bulundu.

Bursaspor‘un toplam borcunun 1 milyar 3 milyon 274 bin 137 lira olduğunu ifade eden Banaz “SGK ve vergiye 84 milyon TL borcumuz vardı. Bu meblağı eski yönetimler ve biz de ödemeyince rakam 119 milyon TL‘ye çıktı.

Toplamda 347 milyon TL yöneticilere borcumuz var.

Ticari borçlar 45 milyon TL, banka borçları  ise 104 milyon TL oldu.

Bankalar demişken geçtiğimiz sezon 31 milyon TL civarında TFF ve Spor Toto‘dan para geldi. Bunlar kulübe giriş yapamadan direkt olarak banka borçlarına gitti. Döviz borcumuz ise yüzde 50-50 civarında bulunuyor.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Emin’in alacağını öderseniz Allah cezanızı versin Furkan Başkan. Bi kuruş vermeyin. Öteleyin. Alacağı listenin en sonuna yazın. Zaten mantıken öyle olması lazım. Senelerdir alacak bekleyenler var. En son alacaklı Emin. Mesela Batalla’nın 1 milyon yuğro alacağı var, 5 senedir bekliyor ve gıjk’ı çıkmıyor. Üstelik bu emin başkan olurken açıklama yapmış ve göreve geldiklerinde ilk icraatlarının Batalla’nın alacağını ödemek olacağını söylemişti. Tabi ödemedi. Batalla’yı seçim kozu olarak kullanıp, sonra mendil gibi buruşturup çöpe attı.

  20
  1
  1. @cucu16 yorumuna yanıt olarak

   Bi koskoca takım cengiz inşaat gibi olamadı ne para ne de takimin hatrı var, yoksa cumhurbaşkanı silerdi tüm vergi borçlarını

   1
   9
 2. ILK ADIMI SEN AT NE OLUR BİRİLERİ ELBETTE ONLARDA SİLECEKLERDİR TABİKİ BURSASPOR SEVGISI VAR İSE ÇÜNKÜ BORÇLARI YAPANLARDA ONLAR BİZ YAPMADIK YA SILMETI GEREKİYOR

  10
  1
 3. 824 milyonluk sgk ve vergi borcu nasil ödeme yapılmadığı için nasil 119 milyon çıkıyor? Admin hatası sanirim

  2
  17
   1. @Umutsuz yorumuna yanıt olarak

    Arkadaş haklı olabilir. Sanki haber ilk çıktığında ben de 824 gibi gibi görmüş baskı hatasıdır diye düşünmüştüm.

 4. Bence bunun dönüşü yok. Bursa Yıldırım’la usulüne uygun bir çenç yapıp devam etmeliyiz. Hem kulübü bu hale düşürüp alacak peşine düşenler avucunu yalar, hemde var gücümüzle maddi manevi birlik olup cümle aleme kim olduğumuzu gösteririz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu