Bursaspor’da tüm alacaklar ödendi

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, Afyon kampının üçüncü gününde yapılan sabah antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dün itibariyle de oyuncu kadromuzun geçmiş dönem alacaklarının tamamı ödenmiş oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız, başkanımız ve yönetim kurulumuzda çok büyük destekler veriyor. Son yıllarda bu kulüpte neler konuşulduğunu hepimiz biliyoruz. Personel maaşlarının ödenmemesi, elektrik kesilmesi, oyuncuların maaşlarının ödenmemesi…

Açıkçası bir kaos içinde geçiyordu son yıllarımız. Elini taşın altına koyduğu için çok teşekkür ediyorum ama tabii ki belediye başkanımız da bu mücadelede yalnız kalmamalı. Şehrin tüm dinamiklerinin bir araya gelmesi lazım. Biz şampiyon olmadan önce 2007 yılında bir kampanya düzenlenmişti. Bu kampanyanın sonucu şampiyonluğa kadar etki etti. Şehirde inanılmaz bir birliktelik ortaya çıkmıştı. Bu birlikteliğe hepimizin ihtiyacı var. Biz kendi üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getireceğiz.

Harika bir yönetim kurulumuz var. Harika bir başkanımız var. Son yıllarda gelen en kaliteli başkan ve yönetim kurulu. Çok dürüst ve net insanlar. Harcanacak her kuruşun hesabını verecek bir insan başkanımız. O yüzden Bursaspor‘u seven, desteğe hazır hisseden şehrin ileri gelenlerinin gönlü rahat olsun. Sonuna kadar güvenebilirler.

ŞEHİRDE O ENERJİ ORTAYA ÇIKMALI

Ömer Furkan Banaz başkanımızın yaptığı açıklamalar çok net. Kendisi kararlı. Değişik mesajlar vermek isteyen bir insan değil. Devasa bir yükle karşı karşıyalar. Gece-gündüz çok büyük bir mücadele içindeler. Çözülebilmesi kolay bir borç yüküyle karşı karşıya değiller. Kendisi de daha önce açıklamıştı. Kökten çözüm peşindeler. En başında da bana kendileri açık oldu. Transfer tahtasının açılmayacağını biliyorduk. Kendi çocuklarımız ile bu mücadelenin içerisinde olacağımızı biliyorduk. Biz buraya öyle geldik. Çok ciddi bir çalışma içindeler.

Buna Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş beyefendi liderlik ediyor. Şehrin ileri gelenleri ile toplantı halindeler. Bu konuda kökten çözüme ulaşırlarsa kendilerinden sonraki yönetimlere de konfor alanı sunmuş olacaklar. Hiçbirimiz burada kalıcı değiliz. Biz nasıl takım ile ilgili kısa, uzun ve orta vadeli planlar yaptıysak kendileri de o planı yapıyorlar. Ama tek başlarına bunu başarabilmeleri mümkün değil. Şehirde o enerjinin ortaya çıkması lazım.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. sevgili hocam, bunları konuşmak senin görevin değil. yanlış anlaşır, ileriki süreçlerde yıpranırsın.
  bu konuları dile getirmek esasında yerel medya ve taraftar guruplarının işi.
  ama onlar da kendi gerçeklerimize sırtlarını dönmüş vaziyette hala ”tahta-transfer-şampiyonluk!” rüyalarında ve hayallerinde.
  mesela, bu sitedeki haberlerin okunma ve bunlara yapılan yorumlar.
  kombine ve ürünlere olan ilgi ve talep sayılarındaki düşüşler her şeyin kanıtı gibi.
  aslında bu ilgisizlik maçlarınızı baskıdan uzak bir şekilde oynayacağınızdan sizin ve öğrencileriniz için bir avantajdır diye düşünüyorum.
  bu anlamda az laf, çok iş parolası ile sadece çalışın ve krizi fırsata çevirin lütfen.

  12
  6
 2. Borç kalmadıysa 0 dan başlamak ta iyi bu takımın parasını yemekle kalmayıp borç batağına sürükleyen leri de unutmamak gerekir ki tekrar tekrar aynı döngüde kalmasın ülkemizde en iyi kulüplerden biri Bursa Spor Süper Lig için profesyonel yönetim şart hırsızlar gazı verip kulübü soydular

  12

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu