Bursaspor’da sözleşme skandalı!

Bursaspor beş genç oyuncusunun sözleşmesinin 2024'e kadar uzatıldığını kamuoyuna duyurdu. Ancak yapılan yeni sözleşmeleri A Takım'da yetkili bir profesyonel notere tasdik ettirmeyi unutunca skandal niteliğinde hata ortaya çıktı.

Transfer tahtasını açmasının ardından Bursaspor kadrosunu 13 yeni isimle güçlendirirken, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde gerçekleştirilen imza töreninde takımın genç isimleriyle de 5 yıl daha mukavele uzatıldığı kamuoyuna duyurulmuştu. Takımın genç isimleri, Ramazan Keskin, Burak Kapacak, Sedat Dursun, Emirhan Aydoğan ve Çağatay Yılmaz‘ın 2024’e kadar Bursaspor’un sözleşmeli futbolcuları olduğu ilan edilirken, bu gelişme altyapısıyla övünen Yeşil Beyazlı camiada büyük sevinçle karşılanmış, takımın geleceği emin ellerde yorumları yapılmıştı. Ancak imza töreninde yeni transferlere konsantre olunduğundan atlanan en önemli detayın etkisi bugünlerde ortaya çıktı.

TAKIM PROFESYONELLERİ UNUTTU

Oyuncular kameralar önünde sözleşmeleri imzalarken, yapılan yeni mukaveleleri tarihi bir skandala imza atan A Takım’da yetkili bir profesyonel notere tasdik ettirmeyi unuttu. Ramazan Keskin, Burak Kapacak ve Çağatay Yılmaz yapılan bu hatanın ortadan kalkması adına noter huzurunda yeni sözleşmeye imza atarken, Sedat Dursun ve Emirhan Aydoğan‘ın 2024’e kadar olan mukaveleleri imzalamadıkları ortaya çıktı. Skandal hata TFF kayıtlarına da yansıdı. TFF’de Sedat Dursun‘un sözleşme bitiş tarihinin Mayıs 2021, Emirhan Aydoğan‘ın ise Mayıs 2020 olarak görünüyor. Hata düzeltilmediği takdirde Sedat ve Emirhan 2024’ten önce serbest kalma hakkını elde edecek.

Sözleşmelerin noterde tasdik edilmemesinden sonra Sedat Dursun banko oynadığı A Takım’da süre alamadı. Emirhan Aydoğan, Yalçın Koşukavak‘ın en güvendiği isimler arasında yer alıyor.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Daha haberin başlığını görünce sahibini bilebiliyorum.
   Zavallı bursasporum, bu kadar çok muhalifle nasıl mücadele edecek.

   7
   11
  2. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Peki BURSA HAKİMİYET SENİN BUZAMANA KADAR YAPTIĞIN YALAN DOLAN HABERLER NE OLQCAK TRANSFER TAHTASI AÇILMADAN AÇILDI YALANLARI NE OLUYORDU , ÇIKIPTA Bİİİ ÖZÜR BİLE DİLEMEDİNİZ

   17
   13
  3. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Acaba işin aslı gerçekten öylemi?Her yerde bir sorun var.Asıl anlamadığım Bağımsız Denetleme Kurulu şu ana kadar kulüp hakkında bilgilendirme yapmadı.Gelen futbolculara kaça paraya imza attı, ne kadarı verildi?Tahtayı açmak için sorunlu topçuların alacaklarının ne kadarı karşılandı, kalanı ne olacak?İşten çıkanların alacakları ve tazminatlar ne durumda falan daha bir çok soruyu aydınlatmanız gerekmiyormu?

   25
   1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

    Kulüp avukatı Jale Hanımı da göndermişler. Kulübün profesyonel hukukçusu yok. Bu şlere yönetici Konuralp Yeşil bakıyomuş. Ama o da futboldan bi haber. Topu görse bomba diye karakola götürür

    1. @Tam Bomba yorumuna yanıt olarak

     Ali Ay ibra olmamıştı. 3 aylık sürede dava açılmayınca artık ibra olmuş sayıldı. Yönetimin taraftara attığı en büyük kazık bu . Camia resmen kandırıldı.

   2. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

    E peki o kulübün genel müdürü neyi takip ediyor? Bu kaçıncı idari rezillik ya. Ayıptır ya kalitesiz iş bilmez insanlara bıraktılar koca kulübü

    15
    1
  4. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Bizim taraftarımız nasıl bir yaratık anlamıyorum. Yeni oluşturulan bir takımın, mali krizde olan bir takımın, henüz formda olmayan bir takımın her hafta galip gelmesini bekliyorsunuz,
   Takım mücadele etsin yeter diyorsunuz ben adana maçı hariç mücadele etmeyen takım görmedim, şimdi onu sa beğenmiyorsunuz
   Teknik direktörü hemen asıp kesiyorsunuz. Hepiniz filozof ve klüp yöneticisi gibisiniz. Sanki hepiniz mükemmelsiniz de takımın sürekli mükemmel olmasını bekliyorsunuz. Şimdi anlamış vay vay analist çözdü işi. Ya kardeşim sen neysin ki, çözüyor yorumluyorsun.
   Ne iş yaparsın sen, sürekli buralarda takıldığına göre çok da önemli işler yapmadığın ortada.
   Herkes önce kendine baksın. Futbolda hayat gibidir, inişleri çıkışları olur. Önemli olan ise herşeye rağmen usanmadan mücadele etmektir.

   34
   9
 1. Oyuncular köle değil anlaşma iki tarafın rızası ile yapılır bunun dışındakiler sözleşme değildir bir tarafın kullanılmasıdır yazık etmeyelim gençlere

  3
  13
  1. @Köle yorumuna yanıt olarak

   Haklısın.
   İk tarafın da hakkı gözetilerek sözleşme yapılması gerekir.
   Fakat bir çocuğa 12 yaşından itibaren yıllarca emek ver. Dünya kadar masraf yap. Yetiştir. Birkaç maçta popüler olsun.
   Ondan sonra hiç katkı sağlamadan başka kulüplere bedavaya gitsin.
   Hani emeğe saygı?
   Hani senin bu günlere kadar gelmene sebep olan kulübe vefa?
   Önce yetiştiğin kulübü düşüneceksiniz…

   27
   1
 2. Bursaspor’un bir kulüp olamadığını amatör bir dernek gibi yönetildiğini yıllarca yazdım ve söyledim.Bursaspor markası, kurumsallaşma gibi kavramların sadece adı geçiyor.Bursaspor öncelikle ikbal ve reklam peşinde koşanlardan ve elbette hırsızlardan arındırılmalıdır.Bursaspor adil, namuslu,Bursa sevdalısı ve işi bilen profesyoneller tarafından amatör aşkla yönetildiğinde zaten sahada da başarılı olacaktır. Ben de o zaman maç izlemeye geleceğim.

 3. Sedat emirhan burak kapacak kaçın kurtarın canınızı bu bu dingonun ahırına dönmüş bursadan size hayır gelmez

  2
  10

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu