Bursaspor’da skandal gelişme!

Olağanüstü genel kurulda oy kullanılacaklar listesine üye olmayan 136 kişinin yazıldığı sicil kurulu tarafından açıklandı.

Bursaspor’da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Bursaspor Sicil Kurulu, yaptığı açıklamada, 3 Ocak’ta revize edilen listeye 136 kişinin ilave edildiği belirtilerek, “Bu kişiler kulübümüzün üyesi değildir. Oy kullanamazlar” diye açıklama yapıldı.

Sicil Kurulu’nun yaptığı açıklama aynen şöyle:

Bursaspor Kulübü tüzüğünün 23.2/c maddesi: “Genel Kurul üye listeleri ilk toplantı tarihinden 15 gün önce Bursaspor resmî internet sitesinde yayınlanır” hükmü gereğince 13/01/2024 tarihinde yapılacak olan olağanüstü seçimli idari ve mali genel kuruluna katılacak üye listesi 29/12/2023 tarihinde Bursaspor resmi internet sitesinde yayınlanmıştır.

Ancak 2023 aidat borcunu 31/12/2023 tarihine kadar ödeyip oy kulanma hakkını elde eden üyeler için söz konusu yayınlanan liste 03/01/2024 tarihinde revize edilmiştir. Fakat bilgimiz dışında 04/01/2024 tarihinde bu liste 136 kişi ilave edilerek Bursaspor kulübü resmî internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu 136 kişinin kulübümüze üye olmadıkları için Genel Kurula katılma hakları bulunmamaktadır. Üyelerimizin bilgisine saygıyla duyurulur.”

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Taptıkları isebak hep sahtekarlık ayıp bursayi her yere rezil ettiniz b kaybokun Recep birdaha kulübün yanına yaklasma

  28
  7
  1. @Gemlikli yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor bitmiş arkadaşlar. Bence, kendinize daha farklı eğlenceler bulun.
   Kültür sanata yönelin.
   Daha az üzülürsünüz diye düşünüyorum.
   Saygılar sevgiler selamlar hepinize

   38
   5
 2. yazık koca Bursaspor camiası şu durumlara nasıl düştü,nasıl düşürdünüz,süperligin en büyüklerinden olması gereken Bursaspor kulübünü şu rezil duruma düşürmek için gerçekten baya mahir olmak gerek.kimin payı varsa yazıklar olsun.Bir tarbzonsporlu olarak büyük Bursasporu süperligde görme umudumu hala kaybetmedim.haydi bursalılar bursasporlular bırakın sen ben kavgasını,kısır çekişmleri kaldırın şu büyük kulübü ayağa.anadolunun iki büyüğünün maçlarını yine zevkle izleyelim inşaALLAH…

  14
  3
  1. @TRABZONSPORLU yorumuna yanıt olarak

   Batan geminin mallarını ucuza kapan Trabzonspor’unda payı var. En çok ihtiyacımız olduğu zamanda menajer bozuntularını gönderip 3 oyuncumuzu hırsız Emin’le anlaşıp götürdünüz.

   11
   5
   1. @Hasan-16 yorumuna yanıt olarak

    Evet
    Haklısın ama onu Trabzonspor değil Abdullah Avcı istedi amacı Bursaspor u yok etmekti. Çünkü 10 yıl önce Başakşehir e 75 dakikada 6 tane atmiştık da adam Ertuğrul Hoca ya yalvarmıştı yeter arık atmayın diye…Adam intikam aldı .Hangisi Trabzonspor da bir dakika süre aldı ya da ilk 16 ya girebildi ya da girebilecek hepsi 2 lige kirallandı Abdullah Hoca işte lazdır ne yapsa azdır ..

 3. incir kabuğunu doldurmayacak şeyler.
  bir bardak su da fırtınalar kopuyor.
  ya arkadaş, mevcut yönetime bakıyorum kalsalar ne olur, kalmasalar ne olur?
  mevcut adaylara bakıyorum gelseler ne olur, gelmeseler ne olur?

  şimdi birileri çıkıp haklı olarak ya arkadaş, ”4 aday çıkmış sen hala burun, kırın ediyorsun!” diyebilir.
  ancak o koltuk için olması gereken
  ”adam olacak çocuk! perşembenin gelişi çarşambadan! misali bilgi, birikim, donanım, vizyon, güç, ve güvenilirlik gibi daha bir çok özellik ve realite var”

  bu profilde ki biri de başına gelecekleri bile bile çıkıp bizdeki medya ve taraftarın ortasına kolay kolay kendini atmaz…

  12
  11
 4. Adam kuralı uyguluyor skandal gelişme diye başlık atıyorsunuz. Bunun neresi skandal anlamadım. Gayet normal.

  8
  14
  1. @Lodos yorumuna yanıt olarak

   Skandal olan da kuralın uygulanması ya zaten.

   Kural uygulanır, üye listesinde herhangi bir anormallik olmaz, skandal değildir.

   Kural uygulanır, üye listesinde fazladan 136 kişi bulunur ise bu bir anormalliktir, skandaldır.

   16
   3
 5. bunlari sayin receb baskanim yazdiKotu niyyeti yohdur yeni seccimde yinne basgan olucah olmaz ise onnun adamu olucah muhagemeler bitzin coh para gelicoh men receb beyu sevirem

  4
  20
 6. Bu kulüp Bursa’ya ait değil artık.Birilerinin babalarının çiftliği olmuş acilen kapanması lazım. Bizim gibi yürekten sevenler için bıraksınlar anılar ile yaşayalım. Memlekette ne kadar şarlatanlar çulsuzlar bedavacılar yiyiciler varsa kulübü ele geçirmiş kulübü yiye yiye kemire kemire bitirdiler. Şampiyon takımı kasasında fazladan para olan takımı şampiyonluktan sonra gelen bütün yönetimler bitirdiler maalesef.Halende kulüpten birazcıkta biz faydalanalım diyen kemirgenler yapışmış kulübe. Adını sanını duymadığımız takımlar adı büyük kendi küçük olan bu takıma 3 atıyor 5 atıyor sonrada dalga geçiyorlar rezil olmaktan başka bir şey yaşadığımız yok kemirgenler olduğu sürece. Acilen başka bir takım kurulmalı ve şirketleşmeli, Bursa’yı ve taraftarı seven birisi bu şirketin başına geçmesi lazım o zaman hiç kimse kulübün zarar etmesi için uğraşmaz çünkü kendi cebinden çıkacak . Dernek statüsüne acilen son verilmesi lazım çünkü çakallar kendi adamlarını üye yapıyor doğru düzgün birisi gelse bile ondan para koparmak nemalanmak için ellerinden geleni yapacaklar hatta tehdit bile edecekler çünkü karakteri parayla satın alınmış üyeler var , kendi istedikleri yapılmasa seni başkanlıktan indiririz diye tehdit edecekler. Acil acil acil Bursa’yı temsil edecek yeni bir takım şart başka çare yok. Alın size isim Bursagücü , Bursaidmanyurdu , Hüdavendigarbursa , Osmanlıbursa

  4
  1
 7. Kulübümüz eski üyelerine iade-i itibarda bulunuyor. Geçmiş dönemlerde aidat borcu veya istifa nedeniyle üyeliği son bulmuş eski üyeler, 30.12.2023 tarihine kadar Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimize gelerek başvuru yapmaları halinde bir defalık “Sicil Affı”ndan faydalanabilirler. Başvuruları kabul edilmeleri halinde eski üyelik numaralarına tekrar sahip olacak olan üyelerin başvurularında referans şartı aranmaz ve yeniden üyelik için tanımlanan geçmiş dönem borçlarına karşılık bağış şartından muaf olarak sadece giriş aidatı ile yıllık aidatı öderler. Üye Sicil Kurulu bu durumdaki üyelerin geçmişte blok üye şeklinde kaydedilip kaydedilmediği ve Bursaspor dışındaki spor kulüpleri ile iltisaklı olup olmadığına dair incelemesini tamamlayarak, üyeliğe kabul yönündeki görüşünü Yönetim

 8. Sicil Affı süreci sonunda kaydedilenler için genel kurula katılamama/oy kullanamama hükümleri uygulanmaz ve oy haklarını yeni kayıt tarihinden itibaren kullanabilirler. BU NE..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu