Bursaspor’da Sinan Bür dönemi başladı

Bursaspor Kulübü’nün cumartesi günü yapılan Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Sinan Bür ve ekibi bugün görevi devraldı…

Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen törene kongre Divan Başkanı İdris Sevinç, geçmiş yönetimden 2. Başkan Metin Genç, Başkan Sinan Bür ve Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder katıldı..

İdris Sevinç’ten mazbatasını alan Başkan Sinan Bür, ilk mesajında, “Bursaspor’a hizmet için buradayız. Recep başkan başta geçmiş yönetime bize gösterdikleri ilgi ve kolaylıktan dolayı teşekkür ediyorum.

Bizim işimiz şimdi başlıyor. Kongre bir heyecandı. Gelen tüm üyelerimize bize gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyoruz. Buna karşılık vermeye çalışacağız. Yönetimimizin hepsi futbolun içinden gelen arkadaşlar. Biz bu gücümüze güveniyoruz. Gençlerimize biraz canlılık getirmek istiyoruz. Mental ve fiziksel olarak sizde değişimi fark edeceksiniz. Şehirden de katkı bekliyoruz.

1987-88 döneminde rahmetli Başkanımız Orhan Özselek döneminde şehirden üst düzey destek görmüştük. Biz de şimdi herkesin kapısını çalacağız. Yarından itibaren başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   umutsuzluk pompalamak istemem ama Bursaspor öyle sanıldığı gibi öyle 3-5 senede ayağa kalkamayacak kadar ağır hasta.
   bu sinan bür ile bile mümkün değil.
   ayrıca değil 3-5 sene, 3-5 ay, 3-5 hafta bile sabredemeyecek kadar sabırsız bir taraftar ve medyanın varlığı da çıktığı bu yolda en büyük iki engel.
   Bursasporun futbolu bilenden daha çok ekonomiyi bilen, Bursada karşılığı olan, siyasetin ve sermayenin desteğini alabilecek, şehrin kaynaklarını kulübe çevirecek, bütün dinamiklere güven verecek liderlik vasfı taşıyan bir başkana ihtiyacı vardı.
   ne yazık ki camia böyle biri için hiç çalışmadı ve böyle birini de hiç aramadı.
   eğer böyle biri kulübün başına geçseydi. kulüpte görevler,
   İDARİ ve SPORTİF OLMAK ÜZERE ikiye ayrılmış olacak.
   başkan ekonomiyi.
   tayin ettiği sportif direktör de futbolu yönetiyor olacaktı.
   sonuçta son 10-12 senedir olduğu gibi futbol adına ne kadar yanlış iş varsa bunların tümünü kusursuz yerine getirdiğimiz için bugünleri yaşıyoruz.
   aslında hayat ve futbol o kadar adil ki iyi ya da kötü ne yaparsak faturayı anında önümüze koyuyor…

   16
   1
  2. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Evet ayağa kaldıracak emin ol ilk işlerini soyleyeyim Çağatay Yusuf ve Yiğit i satacaklar parası yok aksine ceplerine para koymak ve Ali ay in davalarını kapatmak için geldiler.kulup küme düştü geçmiş olsun.bu yazımı not alın.

   21
   18
   1. @Ahmet sert yorumuna yanıt olarak

    Yeni bir baskan geldi arkadaslar heycanlanin bukadar umutsuz olmayin yilmaz vural gibir bir hocalazim genclerde is var ama teknik adamda is yok heycan yok gecen sezon özer hurmaci neler yapti bu cocuklarla herkez gördü recep evendi macerah aradi bu sene kactane teknik adam degisdi sonuc ortada özer hurmaciyla devam edilseydi bu sene belki cikmaya oynuyoduk simdi yeni bir baskan iyi bir teknik adamla iyi isler yapariz melemenspor yilmaz vurallah yaptiklari ortada simdi sira taraftarda sitadidi doldurma zamani

   2. @Ahmet sert yorumuna yanıt olarak

    Sen ittiret onu bunu Şu haberin resminde sağ başta oturan Manken Metin’e bak. Seçimi kaybedip yönetim elden gidince Bizans İmpğaratorluğu gibi çökmüş amk. Suratın yarısı kalk gidelim diyo, öbür yarısı bok yeme otur diyo. Yaaa. Öyle Cevdet Yıldız’ları falan listeye yazdırıp Raşit Barşıcı’ya seçimi kazandırcaklarını sandılar. Ama Sinan Bür Baba nası kodu koçum bee. İki katından fazla oy farkıyla dümdüz edip geçti gitti valla.

    1
    2
   3. @Ahmet sert yorumuna yanıt olarak

    Yıllardan beri zırlaya, küfrede, önüne gelene kulp taka milleti yıldırdınız, kulüpte görev alacak adam bırakmadınız; hala konuşuyorsunuz. Madem o kadar çok biliyorsun, sen niye çıkmadın? Bir boktan bir sinek kaldırmazsınız, işiniz gücünüz çamur atmak. Bir rahat bırakın şu kulübü be.

    1
    2
   4. @Ahmet sert yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım öyle bir söylemde bulunmadan neden insanlara iftira atıyorsun? Kendi ağzından duydunmu ismini saydığın futbolcuları satacağını. Bu adam camiada saygı duyulan ve emin ol ki en az bizim kadar Bursasporu seven futbolun içinden gelmiş güvenilir kişilerin desteğiyle aday oldu. Burada ki yegane amaç, iş dünyasının güvenini kazanıp desteğini almaktı. Umarım bunda da başarılı olurlar. Çünkü bunun dışında bir şansımız yok. Hepimiz isteriz Levent KIZIL kalibresinde biri başkan olsun ama gördüğün gibi uzun yıllardır böyle bir aday çıkmıyor. O yuzden mevcut yönetime güvenip desteklemek zorundayız. En azından 1-2 ay Bi izleyip görelim; henüz hiçbirsey görmeden insanları yaftalamayalım. Selamlar…

    19
    3
    1. @Ersoy 1979 yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim yakında duyarsın benim söylediğim net duyum duyduğunda teşekkür etmeyi unutma.Sinan bur ve ekibinin gerçek yüzünü göreceksiniz ama iş isden geçmiş olacak.

     4
     2
  3. @Ertan yorumuna yanıt olarak

   Sinan abiyi Finlandiya takımı Fin harps ile yaptığımız kupa galipleri kupası maçından hatırlıyorum, 4-2 yenmistik, yanılmıyorsam 2 golü Sinan abi atmıştı, 11 numara sol açık oynuyordu, eski kale arkasında maçı seyrediyordum stad tıklım tıklım doluydu, yer yoktu oturacak dizlerimin üzerinde durarak maçı seyrettik, Sinan abinin sol taraftan bindirmelerini dün gibi hatırlıyorum çok güzel bir gündü.

   26
   5
   1. @Anılar yorumuna yanıt olarak

    Fin Harps değil, Finn Harps.. Kelime Fin’le başlıyo diye Finlandiya takımı yazmışsın hemen. Oysa ki Serbest İrlanda takımı. (Bi de İngiltere’ye bağlı olan Kuzey İrlanda var biliyosunuz) Ve Bursaspor orada 0-0 berabre kaldığı ikinci maçı yani rövanşı Belfast şehrinde oynadı. Takımın renkleri de lacivert beyazdır. Sinan Kaptan o gün 2 gol atmadı, ikinci golü attı. İlk ve 4’üncü gol Ali’den. İkinci gol büyük Başkan Sinan Bür’den, üçüncü gol de Turan’dan gelmişti..

   2. @Anılar yorumuna yanıt olarak

    Ayni yaşlardayız bende eski kale arkasi daha.sonra TEKSAS denilen yerde izlemiştim bunlar forma aşkı şimdi para.aşkı fitbolu öldürdü

    13
    2
   3. @Anılar yorumuna yanıt olarak

    Anılar renkdaş Okulu kırdık yaşım 10 büyük abilerin yanından maça beleş girmiştik. Ali diye bir gölcü vardı galiba yanılmıyorsam 2 gol atmıştı ne maçlardı o maçlar. O zamanlar yeşil beyaz renkler modaydı ve Bursasporlu olduk. Maçtan önce rahmetli Yaşar abi amigo bir baba hindi ile coştururdu tribünleri. O zamanlar teksas tribünü böyle küfürbaz değildi.

    15
    1. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

     Evet Rahmetli Amigo YAşar Bir Baba Hindi’yi söyletmişti.
     Bir Baba Hin_diii
     Heeeey Allah
     Finn Harps’a bindi
     Heeey Allah
     Fin Harps’tan indi
     Heeeeey Allah
     Hatçe’ye bindi
     Heeeey Allah
     Yallah Yallah Heeey Allah

    2. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

     Şimdi ana avrat bacı küfürsüz maç yok. Şimdi maç takım önemli değil, önemli olan çorba. Şimdikiler futbolcu desteklemez, futbolcu döverler. Şimdikiler düzgüm adam sevmezlet, yiyici içici ama çorbası olanı severler

  1. @BALIK🐠11🦈 yorumuna yanıt olarak

   Siyaset girdi derken? Hükumeti suçluyorsan bu hükumet zamanında şampiyon olduk onu da hatırlatmak isterim. Bu takimi hırsız başkanlar yöneticiler amigolar ve menajerler yedi bitirdi.

   7
   4
 1. Yine kapı kapı gezilecek desene. sıcak para hak getire. Madem öyle niye kongre kararı aldırdınız?

  11
  15
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Bu Hatçe Recep kapı kapı gezse bile bi kuruş para bulamayacağı için, Bursa’da ona ve yancılarına kimse güvenmediği için kongre kararı aldık.

 2. Sayın Başkan
  Bir diriliş kampanyası başlatın derim
  Ulusal bir kaç kanal ile anlaşıp
  Bursalı olan Sanat camiasında ki
  İsimlerin öncülügünde sosyal medyada
  Organizasyon duyurulup herkesten
  Destek talep edilmeli vali, belediyler ve
  Btso öncülügünde bu organizasyon
  Yapılabilirse daha etkili olabilir
  Şahsen 1.000 tl bagis yapmak isterim
  Ben siradan bir vatandasim, Benim gibi
  100 bin kisi destek verse 100 milyon tl
  Eder, asil destegi godoman dedigimiz
  İşadamlarindan gelse 1’er milyon
  Bagislayan 200 godoman bulsak
  200 milyon tl eder kampanyadan
  Toplanacak 250-300 milyon tl ile
  En azindan 4-5 at rahat nefes alinir

  11
  7
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Bu sene ligde kalacağız inşallah,başkan hoca ve yönetim takıma olumlu etkilenir,seneye de bu ligte kalıcı oluruz,borçlar yarı yarıya iner,takımdan ayrılanlar olur,tahta yine açılamaz,bir sonraki sezonda aynı şeyler,ne zaman tahta açılır transfer yapılır bu takım bir üst lige çıkar…

  2. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Bu ülkede bir umut kapısı olan milli piyangoyunun büyük ikramiyesini bile kolombiyada birine çıktı diyerek paraya el koydular eğerki bursaspora yardım için bu kadar para toplansa asla toplanmazda hadi toplandı diyelim bursaspora bırakırlarmı anında el koyarlar kulübe bu sefer tog la değil tırla gelip o parayı alırlar bursaspora da recep altepenin repliğini söylerler borçlanmaktan korkmayın bankalarda para var bu parayı biz alalım siz bankadan kredi çekin derler

   7
   3
   1. @Samet yorumuna yanıt olarak

    Kim diycek onu? Kimler paraya el koycak? Ak Parti mi? Kimden söz ediyon, ne diyon belli değil amk. Boş boş konuşuyon Kim Bursaspor’a toplanan paraya anında el koyup, siz gidin kredi alın diycek? Manyak mısın o’lum sen? A*cık A*cık konuşuyon

  3. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Bu güne kadar kendim ve ailem için iyi kötü bursaspor storlardan forma anahtarlık yağmurluk gibi şeyler alırdım sadece bursaspora faydam olsun diye ama görüyorumki bursaspor kimsenin umrunda değil adayın biri tahtayı açacağım diyor maddi kaynak hazır diyor diğer aday kapı kapı gezeceğim para toplayacağım diyor taraftara bakıyorum kaybedecek bir günümüz bile yok diyor eskiden düşeceğiz diyorlardı şimdi düştük diyorlar seçilen aday ortada sinan bürü kötülemiyorum ama kapı kapı gezme faslı biraz değil baya düşündürücü geldi bu ekonomik krizde kapı kapı değil her birine yatıya gitsen bu iş olmaz inşallah sana bu gömleği giyderenler bu gömlek su geçirmiyor her gün giye bilirsin dememişlerdir eğer böyle dediyseler yandık ilk yağmurda ıslanacaksın sende hani gömlek su geçirmiyordu dediğin zaman sana ne diyecekler biliyormusun gömlek su geçirmiyor sen terlemişsinde ondan ıslanmışın diyecekler kurumak için güneşi daha çok bekleyeceğiz durum onu gösteriyor

   7
   2
 3. Kapı kapı geziceniz kimse hiç birşey vermiycek bu sene zaten küme düştükte önümüzdeki sezonda bu yönetimden bişey olmaz iyi bir insandır eski futbolcumuzdur hepsine eyvallah ama Bursaspor kurtaracak adam kesinlikle deil malesef güçlü bir yönetim ekonomik anlamda Bursaspor’u rahatlatacak ve süper Lig’e çıkaracak bursa’da bir tane zengin iş adamı yok demekki malesef yaşadıgımız rezillikleri yaşamaya devam edicem seneyede bu seneden farkı olmaz inşallah ali aya açılan davaları geri çekmez eğer çekersen ve bu konuları kapatırsan ali ayın adamısın demektir.

  8
  2
  1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Bak kardeş tek amaçları Ali ay in dosyalarını kapatmak.Hacce Recep yapmadı bunlar yapacak Çağatay yiğit ve Yusuf satacaklar.Cunku bunlarda para yok takimdaki oyuncuların kapasite belli getirdikleri hoca zaten kendi adamlari tirsak biri kulüp düştü geçmiş olsun.

   9
   7
 4. Başkan öncelikle yolununuz ve bahtınız açık olsun.
  Bizim kaybedecek 1 dk. dahi yok YARIN,dan itibaren değil bu saat ve dk. sonra tüm hızımızla gece gündüz çalışmalara başlamalıyız günün 24 saatin 18-20 saati Bursaspor için harcanmalı. şu anki durum bu.

  6
  1
 5. Hainler teksasa hesap vericek dedinkz
  Birileri hesap versin tabi ama kanun önünde versin
  Sizde açın davayı
  Takipçisi olun
  Avukat yonlendirmeye çalışın
  Mesela Recep Bolukbasindan itibaren ama
  Her türlü davaları açabilirsiniz
  Hesabı mahkemeye versinler
  Küme dusurenler
  Futbolcu satıp cebine indirenler
  Maç satanlar
  Hepsine hesap sormaya kalkın ama
  Gücünüzün yettigine değil
  Birilerini kurtarmak içinde değil
  Birileri cebinize para koyduğu içinde değil
  Şimdi sayın yönetim geldi bu davaları takip etsin mesela
  Yönetimin en önemli hususudur zaten kulübün cikarlarini korumak
  Hee eğer yönetim birilerinin adamı olarak geldiyse
  Ört bas edildiyse
  Sizde bu durumu bilmenize rağmen bilerek bu hale getirdiyseniz ki ağustostan beri yaşanan kongre süreçleri başka hiç bir kulüpte yaşanmadı
  O zaman en büyük hainlerdensiniz…
  Siz kime hesap vereceksinizzzz
  Ben soyliyeyim belki bu dünyada değil ama
  İki eli yakanizda olan mazlum küçük Burdaaporlu çocuklarımızın maç izleme hakkıni alıp onları uzdugunuz için ömür dunyada vereceksinizzz

 6. beyler teksasın 2 hafta sonra sinan başkanada küfür edeceğini hepiniz biliyordunuz. onun için Recep Günay başkana yalvarıp tekrardan başımıza getirmeliyiz. Tek çare Recep Günay.
  OKADARRRR

 7. futbol düşünce tarzı 80 lerden gelme kafası var, özer hurmacı bursasporlu değil o bu kulübe gelemez deyip, ümit bursasporlu deyip 55 yaşında 1 kere bile baş td olamayan birini getirmek nedirbe ayıptır.
  birde transfer yapacaksak sadece bursaspor altyapısı görmüş adam alırım, başka almam demek futbol bilgisi yok eski kafalı olduğunu gösterir.
  çağtay yılmaz ile arası bozuk olan ismail ertekin hem sportif hemde altyapı sorumlusu yapılacakmış, altyapıdaki topcular onun istediği menejer ile anlaşmadı diye oyuncuları kadroya aldırmayıp altyapıda bile oynattırmayan birini futbolun başına getiricek, inşallah recep günayı aratmazlar.
  raşit seçilse daha iyiydi sanki, çünkü raşit ben mayıstada adayım diyordu, sinan ben mayısta aday değilim diyor, ali ay ın adamı deniyor zaten. mayısa kadar ali ay için yönetecek deniyor.

  1
  1
 8. Sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri.
  Sizlere yapacağınız görev sürecinde kolaylıklar ve en önemlisi sabır diliyorum.
  İşiniz zor diyeceğim fakat zor kelimesi çok hafif kalıyor.
  Neredeyse imkansızı başarmaya çalışacaksınız.
  Bizler Bursaspor taraftarları olarak bilin ki her zaman sizlere destek olacağız.
  Yanınızdayız. Hayırlı uğurlu olsun.

 9. Teksas Bursaspor’run Yakasından
  Düşmediği Mütdeçe iki yakası bir araya gelmez
  Varsa Aksini iddia eden bi Baba Yiğit yazsın.

 10. dediği gibi bursaspor ivme gösterecek evet ilk iş ümit şengül ü getirmek büyük bir ivme gerçekten bu adamlar ölmeyi unutmuş bizde bunlardan hayır bekliyoruz divan başkanına bak yıllardır yapıştılar takımın üstüne bi bırakıp gidin artık bu takım bu yönetimle bu kafalarla 10 ıl sürünür buralarda bekleyip görelim

 11. Çorbacı lar ne çorba parası yokmu nerede Selim denen…. arkadaş hadi futbol cuya Kafa tutsana arabada futbolcu dovsenizya siz kim oluyorsunuz ya Bursaspor da futbolcu bırakmadınız yakında seyirci de kalmayacak ne desem boş size…

 12. Bu takıma merkez Bankası başkanı ni getircez bunlarda adamın anasına kufredecekler bunların cebine koydunmu çorbayı geç arkaya önemli değil

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu