Bursaspor’da radikal karar!

Bursaspor Vakıfköy Tesisleri'nden çıkan Mehmet Zeki Çelik'in önce İstanbulspor ardından da Fransa'nın Lille kulübüne transfer olması Bursaspor altyapısında radikal bir karar alınmasına olanak tanıdı.

Bursaspor‘dan ayrıldıktan sonra bonservisiyle İstanbulspor‘un yolunu tutan, gösterdiği performansla A Milli Takım‘ın kapısını aralayan Mehmet Zeki Çelik‘le ilgili Bursaspor‘un sözleşme gereği sadece bir sonraki satıştan yüzde 50 gelir hakkı bulunuyordu. Yeşil Beyazlı Kulüp şimdi Lille‘den gelecek bu parayı bekliyor.

MADDE SÖZLEŞMEYE EKLENECEK

Ancak bu transferden sonra Bursaspor Kulübü altyapıdan çıkıp takımdan ayrılacak oyuncular için önemli bir karara imza attı. Buna göre bonservisiyle Bursaspor altyapısından ayrılan bir futbolcuyu Bursaspor yapılacak sözleşmeyle bir yıl içinde geri alma hakkına sahip olacak. Bursaspor bunun için oyuncunun forma giydiği kulübe 100 bin TL ödeyecek. Bu süreç iki yılı kapsarsa 150 bin TL, üç yılı kapsarsa 250 bin TL olacak. Bursaspor oyuncunun gittiği kulüple yapılan sözleşmeye bu maddeyi koymayı bundan sonra şart koşacak.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Sonraki satış maddesinide ekletseniz güzel olur ama isin diger kulüp tarafındanda bakarsak adamlar aldıkları oyuncu form tutarsa, yukselirse cokküçük bir meblaya elinden kaybetmek istemeyecektir.

    19
  2. Vakıfköy’e önem veriyorum de sonra futbolcu simsarı geçen sene Yeşil Bursa’daki topçulardan beslenen futbolcu simsarının amatör lisans sahibi, sözüm ona haber müdürü, gerçekten menajer yancısını reklamcı diye işe al. Ne güzel Bursaspor be başkan Ali Ay

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu