Bursaspor’da Paul Le Guen krizi!

Bursaspor Kulübü'nün başında 34 maça çıkan Fransız teknik adam Paul Le Guen'le ilgili TFF Tahkim Kurulu bir açıklama yayınladı.

Paul Le Guen ile yardımcısı Christian Mas‘ın Uyuşmazlık Çözüm Kurulu‘na açtığı davaya karşı Bursaspor Kulübü‘nün yaptığı itirazın reddedildiği açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Bursa Spor Kulübü Derneği‘nin teknik adam Paul Joseph Marie Le Guen ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu‘nun 07.12.2018 tarih ve E.2018/665- K.2018/663 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi kararın onanmasına, oy çokluğu ile,

Bursa Spor Kulübü Derneği‘nin teknik adam Christian Armand Emile Mas ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu‘nun 06.12.2018 tarih ve E.2018/668- K.2018/650 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi kararın onanmasına, oy çokluğu ile karar verilmiştir.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sanki çok iş yapmış gibi aldıkça alıyor. Bu bana yeter demiyor. Hak hukuk yok. Kanunen hak verilmiş ya, ben bunu gerçekten hakediyor muyum diyen yok. Colugumdan çocuğumdan çıkar diye korkan yok… Kanunen hakkı var ama emeği var mı? Katkısı var mı ? Bu adamdan çıkar bizim ahimiz… Yazıklar olsun işte böyle dışardan adam gibi beyefendi gibi görünüyorlar ama bildiğin hirsizzzz…

  62
  31
  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   Musa abi Avrupa kulturunde belirttiğin gibi bir düşünce tarzı gelişmemiş.Kagitta ne yazıyorsa o.Maalesef sözleşmeyi hazırlayana hesabı sormak lazım Le Guene değil.

   39
   4
  2. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, bunların bizim gibi haram-helal, sevap-günah, cennet-cehennem gibi hassasiyetleri yok.
   adam hukuken hakkını arıyor ve bunu alıyor.
   mesela, yerli hocalarda, örneğin, samet hocada böyle bir şey yok.
   bütün suç, yönetim, medya ve taraftar olarak tamamen bizde. oyunun kuralları belliyken biz bunun dışına çıkıyoruz.
   bursa ya gelen hiç bir hocadan ve futbolcudan yeterli performans alamıyoruz. çünkü gelen yönetimler, donanımsız. yerel medya sonuca odaklı. taraftar da sabırsız.
   sabretsek belki işler yoluna girecek. şu an ki borçlarımızın % 90 ı skor odaklı bakış açısı ve sabırsız davranışların sonucu ortaya çıkan camiadaki görev karmaşası ve şehirdeki kaotik ortamdır.

   43
   3
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Samet Hoca’da da var. Merak etme sen. O da eşeği sağlam kazığa bağladı. Geçen sene Sivas’tan yılda 2 trilyon alıyordu, Bursaspor’la yıllık 5 trilyona kapı gibi sözleşme yaptı. Verme de bak nooluyo.

    1
    1
   2. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Allahtan bizimkilerde haram korkusu cehennem korkusu var birde olmasa ne olurdu bilmem ne guldurdun aksam aksam. Bak sana bir ornek vereyim avrupadaki ulkelerde faturalar duz bir kagida basilir ve kaşe imza yoktur uzerinde bizim ulkede e faturaya bile devletin kurumlari kaşe imza istiyor guvenmiyor yani halkina.

    6
    5
 2. GETİRDİĞİ AGU BADU FALAN FİLAN
  KOMPLE ZENGİN OLDU ADAMLAR
  BİZİM KADAR ENAYİSİ YOKTUR DÜNYADA KUSURA BAKMAYIN
  ARAP LİGLERİNE GİDEN KEMBO VE LEGUEN BOŞUNA MI GİTTİ
  ÇÖLÜ SEVDİĞİ İÇİN DEĞİL
  PETROL PARASI VAR . CEBİNİ DOLDURUYOR KAFİRLER

  23
  5
 3. LEGUEN GELDĞİ GUNDE YAZDIK
  BURSASPOR TARİHİNDE HİÇBİR YABANCI HOCA
  BASARILI OLMAMIŞTI
  ANCAK
  HEM BUNU BİLMEYEN YÖNETİM
  VE INTERNET DENEN YERDEN YAPILAN BASKILAR
  SONUÇ ORTADA
  2 HAFTA DAHA KALSAYDI BİLMEM NOLURDUK
  SİMDİ BİDE TAZMINAT ÖDE İŞİN YOKSA

  16
  6
 4. Konuyla ilgili değil,fakat aklıma birşey geldi.Şampiyon takımın düştüğü durum ortada.bizim köklü bir yeniliğe ihtiyacımız var.Kongrelerde, blok oyların önüne geçmek için,Bursaspor Kongre üyeliğini basitleştirelim.mesela, Kongre üyesi olmak ücretsiz olsa,yıllık aidatlar cüzzi miktar olsa.Kongre üye sayımızı 20-30 binlere çıkarsak nasıl olur acaba?

  16
  3
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   İşte, yıllardır içinde bulunduğumuz kaotik ortamdan çıkmanın iki gerçek yolundan biri. Aklına sağlık kardeşim. Diğer yol da tüm profesyonel spor kulüplerinin özelleştirilmesi. Bu iki yoldan biri olur mu derseniz yerden göğe doğru yağmur yağabilir ama bu iki seçenekten biri olmaz. Sermaye, müşteri olan taraftara böyle bir hak tanısa egosunu nasıl tatmin edecek?

   1
   1
 5. Burada kabahatli buna izin verenler yani yonetim. Zamaninda Bursaspor’lu eski futbolcular teknik heyet olarak calisma yapsaydi ancak bunun kadar kotu olurdu ama fazlasi olmazdi ni tekim zaten takimi sonunda kurtaranlarda onlar olmadimi?

  12
  2
  1. @Oyundan sonra yorumuna yanıt olarak

   Sadece yönetim bu kulübü, bu kadar kötü duruma getiremez. En az onlar kadar taraftar ve medya da suçlu.
   Ali yapar, veli bozar keskin sirke küpüne zarar! Misali.
   Detaya girmiyorum. Çünkü ne anlayan, ne uygulayan, ne de inanan var

   9
   1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı