Bursaspor’da olağanüstü genel kurul kararı alındı

Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder'in Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Divan Bakanlık Kurulu Bakanı Galip Sakder, “Başka Bursa ve Bursaspor yok. Herkes bu takıma sahip çıkmak zorunda” dedi.

 

Bursaspor’da 2.Başkan Emin Adanur’un istifa etmesinin ardından Bursaspor’da yaşanan mali kriz ve transfer tahtasının açılabilmesi amacıyla çalışmalar yapan Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder gelişmelerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Bursaspor İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Divan Başkanlık Kurulu yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarının yanı sıra Bursasporlu Profesyonel Futbolcular Derneği başkanı Ahmet Suphi Evke, eski kaptanlardan Beyhan Çalışkan, Yalçın Gündüz, Erkan Öncel, Bursaspor Vakfı Başkanı Ali Ademoğlu katıldı.

 

“Öncelikle toplantımıza katıldığınız için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Bursaspor kulübünde yaşanan istifa olayından sonra yaşanan gelişmeler konusunda sizleri bilgilendirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. A takım kadromuzda bulunan Bursaspor’un ve Türk Futbolunun geleceği olarak gösterilen Vakıf köy patentli genç oyuncularımız Taha Altikardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen’in Trabzonspor’a satılması ve ardından ekip lideri olarak anılan 2. Başkan Emin Adanur’un görevinden istifa etmesi ile başlayan kaos büyümekte ve giderek daha da çıkmaza girmektedir.

Yaşanılan bu olumsuzluklar karşısında acilen Bursaspor Divan Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım ile ve bizzat Başkan olarak yaptığım ikili ve özel görüşmelerde Bursasporumuz için ivedi olarak nelerin yapılabileceği konusunu masaya yatırarak Kulübün içinde bulunduğu durumu öğrenmeye çalıştık. Bu girişimlerimiz sonucunda da hiç de iç açıcı olmayan rakamlar ve davranışlar ile karşılaştık. Ortaya çıkan bu kötü tabloyu bu kentin Bürokratlarına, Siyasilerine, Belediye Başkanlarına, Sivil toplum örgütlerine, Sanayici ve İş insanlarına, akil insanlarına bildirme sorumluluğunu hissettik.

Hepsine birer mektup göndererek, bazıları ile de bire bir görüşmeler yaparak durumun ciddiyetini ve bundan sonra nelerin yaşanabileceğini ilettim. Yerli ve yabancı futbolcularımıza ödenmeyen alacaklarının bir bölümünün derhal ödenmesi ve transfer tahtasının açılması için acil olarak ödenmesi gereken 20-25 milyon liraya ve sezon sonuna kadar da 50-60 milyon liraya ihtiyaç olduğu gerçeğini anlatmaya çalıştım. Ne yazıktır ki yaptığım bu girişimlerden şu ana kadar olumlu bir sonuç maalesef alınamadı.

Bu tablo karşısında takımdaki yabancı oyuncular ve Teknik Heyetin Bursaspor Kulübü ile vedalaşmalarının kaçınılmaz olduğu bu şartlar karşısında da Ligi geçmiş yıllarda olduğu gibi genç oyuncularımız ile nasıl bitirmemizin planlarının ivedilikle yapılması gerektiği gerçeğini gördük. Bu durumda da lig ten düşme riskimiz çok fazla olarak en az 15-20 milyon liraya ihtiyaç duyulacağı aşikardır.

TFF 1. Liginde düşme hattında yer alan Bursa’nın en önemli markası olan takımımızın içinde bulunduğu bu durumdan kurtulabilmesi için herkesin el ele vererek bu kötü gidişe bir dur deme zamanı gelmiştir.

Bugüne kadar yapılan hataları ve yanlışları bir kenara bırakarak Bursaspor’un içinde bulunduğu kötü durumdan etkili bir çözüm bularak çıkacağını umut eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız.”

Daha sonra metin dışında açıklama yapan Galip Sakder şöyle devam etti:

“8 Şubat’a kadar yeni aday çıksa dahi yönetim kurulu görevinin başında olacak. Bizlerde destek olmak zorundayız. Hesap sorulacak yer genel kurullardır. Seçimin nasıl yapılacağını doğruyu nasıl bulacağımızı anlattım. Oluşturduğumuz komiteler ile ortaklaşa Bursa kamuoyunda adayları karşımızı alıp mali konuları anlatacağız. Şeffaf olacağız. Bütçeler hesaplar nedeniyle şaşıyor. Bir tane Bursa ve Bursaspor var. Yeni yol haritası çizmemiz gerekiyor. Sezon sonu için yine 100 Milyon TL’ye ihtiyaç var. Şirketleşme ile de çalışıyoruz. Adaylarla ilgili çalışma yapıyoruz. Herkesle görüşüyoruz. Şu anki çıkar yolumuz acil 10-15 milyona ihtiyaç var.”

HESAP GENEL KURULDA SORULMALI

“Bursaspor taraftarsız olmaz. Türkiye’de önemli yerdeler. Lig başlıyor, lig başlıyor o hepimizin başkanıdır. Saygılı olmak zorundayız. Herkes böyle olmak zorundadır. Kırmadan, dökmeden incitmeden hesap sormayı genel kurulda yapacağız. Yönetim bizden sonra açıklama yapacak. Adaylara detayları tüm şeffaflığı ile vereceğiz. En önemli konu Bursa başta valimiz, belediye başkanlarımız, sanayicilerimiz destek olmalı. Gelecek hafta bir toplantı yapmayı planlıyoruz. Saatle savaş vermek zorundayız. Ne yapılması gerekiyorsa, Vakıfköy’ü ayırma çalışmaları içiresindeyiz. Yeni bir projeyle alt yapımızı BTSO ile ayrı çalışmaya sokmamız gerekiyor. Herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor. Bizler Bursaspor’un arkasındayız. Toplanacak paralar ise valilik hesabında bir çanakta toplanacak.”

A.SUPHİ EVKE: BİZ DE DESTEK OLACAĞIZ

Ahmet Suphi Evke, “Bugün değerlendirme toplantımız vardı. Alınan kararlar Bursaspor’un hangi durumda olursa olsun yanında olacağımızın kararını verdik. Belediye bakanları, şehrin ileri gelenleri,  SİAD’lar oda başkanlarına ulaşmak istiyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede planlarımız var. Bu takımın doğru yönetilmesi ve ligde kalması gerekiyor. Herkesin 1 lira veresi yok. Önümüzdeki haftadan itibaren üst bakanlarla, eski başkanlarla bunu değerlendirip bu olumsuzluğun bir yanından tutmak istiyoruz. Çözüme kavuşturup şirketleşmesi gerekiyor. 5 müşavir arkadaşımız şirketleşme ile çalışıyor” diye konuştu.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Onu bunu istifaya davet edenler ! Şampiyon hoca Ertuğrul Sağlam ve şampiyon başkan Rahmetli Yazıcı’ ya ana avrat küfür edip istifaya ettirenler !
   Haydi meydan sizin ! HODRİ MEYDAN…!!!

   4
   3
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Otobüs basıp kendi topçusuna artislik yapanlar !? Takımın en skorer ismi Batalla’ ya, yaptığı kurtarışlarla takımını tek basina kaç sene üst üste ligden tutan en başarılı kalecisi Harun’ a saldıranlar ! Nerdesiniz !?
    Allah belanızı versin…!

    4
    1
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Artık geçmişi bırakın beyler, bölünmeyi bırakın, twitterden oradan buradan birbirinize sallamayı bırakın. Adamlar kulübü kapatıp FK yapmaktan bahsediyor siz hala geçmiştesiniz. Buradaki herkes diğeri kadar Bursasporlu. Herkes hata yaptı. Kimi 1060 a dahil. Kimi Körüstan’ı seçti. Kimi Bölükbaşı’nı, kimi Mestan’ı, kimi Kamat’ı, kimi Adanur’u. Kimi Rahmetli Yazıcı’ya pinti dedi, kimi Sağlam’ı ağlattı, kimi Levent Kızıl’ı protesto etti, kimi Harun’a ve Batalla’ya saldırdı. Kimi Şenol Güneşli kadroyu pasolig ayağına yalnız bıraktı, kimi otobüsü yumrukladı, kimi bu başkanları getiren belediye başkanına oy attı. Var mı içinizde bunlardan hiçbirini yapmamış olan? Eğer 15 yaşından üstündeyseniz mutlaka birini yaptınız. O zaman Bursaspor FK istemiyorsanız geçmişi bırakıp ortak bir çözümde buluşulacak.

   9
   8
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    Ben yapmadım. Yapmadım ve bu yapılanları gördükce stada girdigim son maç göztepe maçı oldu. Bir daha da pislikler temizlenmeden girmem. O pisliklerin,nemalananların sülalesinden daha çok Bursalı ve Bursasporluyum! Çevremde de böyle insan dolu.

  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Hep yalama tam yalama dediğiniz Emin mahvetti takımı. Başkalarını suçlayarak emini kurtarmaya çalışmayın. Tarihin gelmiş geçmiş en kötü yönetiminden kurtulduk!!!!!!

   18
   33
   1. @Hilmi yorumuna yanıt olarak

    Bundan öncekileri neden kovmadiniz. Corbacilar bıraksın Bursaspor’un yakasını hadi abicim selim efendi evine abicim tribün yönetemeyen tribün kültürünü yok eden Enes ve selim evinizde oturun. Güney kale arkasında yaşları 13-15 olan cahil kardeşlerimi galeyana getirip yönetime istifa diye bağırttiniz sırf çorbasız kaldınız diye.. Bursaspor’un yakasını bırakın

  4. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   yahu ne selimi?
   selim kim ki?
   koskoca Bursaspor başkanı bir selime gücü yetmiyorsa o koltukta ne işi var?
   seçildiğinden beri ne dediysen tam tersini yaparsan!
   futbolun ne kadar doğrusu varsa bunların tamamını garip bir şekilde terk edersen!
   gençleri bir kalemde siler, yerlerine sakat ve yaşlıları doldurursan!
   olmayan paraları har vurup savurursan, işte böyle kulübe nal toplatır, sadece selimi değil bir kaç yandaşının dışında herkesi karşına alırsın…

   24
   4
  5. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen , evet amigo bozuntusu açıklama yapmayacakmısın …hadi çıkar cebinden 60 milyon versene kulübe, çok bilyon ya bu işleri. Sen kim milyon kim seni çorbacı seni.

   37
   9
 1. Bursaspor’un kurtuluş reçetesi
  1 selim kurtulan Bursaspor ilişiği kesilmeli stada dahi sokulmamali kongrelerde boy gostermemeli
  2 Teksas kapatılmalı stadta pankartı sökülüp atılmalı Bursaspor’a en büyük zararı bunlar veriyor
  3 sirketlesme oda zor olmaz
  4 sportif direktör bence Serkan Rençber olmalı deniz kolguyla bu işler olmaz
  5 başkanlık için ne yapılıp edilip Levent kızıl olmalı destek veren iş adamları olması şartıyla 6 Bursaspor corbacilardan temizlenmeli
  7 Bursaspor başka türlü seneyi bulmaz kapanır bu borç batağında saygılar…

  42
  7
 2. Hadi bakalım şimdi görelim büyük texası kim başkan çıkacak kim kurtaracak o kadar boş bir topluluksunuz ki kurtarma planlarınızı görelim bas bas bağırıyordunuz istifa diye ettiler kongre alındı bakalım inşallah sizde bir gidin şu Bursaspor bir kurtulsun

  20
  4
 3. Bu güne kadar neden sesiniz çıkmadı.zaten bu takımı buraya getiren eski başkanlar selim kurtulan ve belediye başkanı değilmidir.bakin bundan sonra bu takım toparlanması imkansız.ilk önce hesap sormaya korustandan başlamalısınız ve sırasıyla bölükbaşı ay mestan ve kamat.sonrada kendinizi sorgulayın.yaptiginiz Bursaspor u uçurumdan aşağıya atmak başkada birşey değil.

  16
  3
 4. Bizi bilerek veya bilmeyerek bu duruma düşürenleri Allah bildiği gibi yapsın. Artık iflasımızı açıklamalı ve dükkanı kapatmalıyız. Bundan sonra da Bursa’da futbolun F’si dahi konuşulmamalı.

  13
  3
 5. Başkan olarak kim gelirse gelsin, çorbaciları beslemez ise en fazla 3 hafta sonra Yönetim istifa seslerini duyar, yazılarını okuruz

  12
  5
 6. Bırakın ne olacaksa olsun bursaspor ismi hiçbir zaman küçül mez ama hiç olmazsa hani şu taraftarız biz diyen sülüklerden temizlenir bi silkinir yine değerini bulur ama hiç olmazsa bunlardan kurtulur amatör de düşse benim bir ikinci takımım yok tek bursaspor .

  11
  2
 7. Gerçek Bursasporlular, bizim futbol adına çok ilgili, bilgili teknik konularda uzman ve transferler hakkında da süper deneyimli gibi olan bir TEKSAS grubumuz var.Ligin daha, ikinci haftasından itibaren YÖNETİM İSTİFAAA, diye felaket tellalligina başladılar. Parasını, zamanını harcayan yöneticiler sportif başarısızlık da eklenince doğal olarak bırakma kararı aldı. Şimdi yorumlara bakıyorum, aynı zihniyetteki malum grup, yönetimi kaçıyorlar, Bursasporu soydular yediler gidiyorlar diye haykırıyorlar. Siz değilmiydiniz İSTİFAAA diyenler. Bu yöneticileri genel kurulda bizler seçtik. Tepeden inme gelmediler. Ceplerinden çoğumuzun bir arada göremeyeceği milyonları harcadilar. Hiç olmazsa giderlerken caldilarrrr, aldılarrrr diye haykırmayın onlar sizi dinledi ve gidiyorlar. Çok da doru yapıyorlar. Keşke, tahtayı da açıp, iki veya üç transferi de yapıp gemiyi limana yaklaştırıp yani sezon bitince gitseydiler. Olmadı bizim çok bilmiş ve henüz bir aday veya adaylarının olmadığı TEKSASI dinlediler. Bir tane BURSASPOR var. Inşallah birileri aday olur, bizi bu kaostan kurtarır.

  10
  2
 8. Başkan izinsiz imari yaptı apartmanı dikti bina çöktü şimdi yıkılan binanın kat karşılığını istiyor☝️ Onuda senetle sepetle garantiye almış ne diyelim senide unutmayız🐊

  9
  9
 9. Helal olsun galip sakder, işte bekledigimiz divan kurulu bu , takdir ediyorum orada bulunan herkesi , gecmis yonetim özgen okey masası kuruluydu

  7
  5
 10. Şampiyonluktan snraki her sezon yawaş yawaş düştük Atatürk stadının da yıkılmasıyla beraber biten tribünün üstüne komple toprak atıldı sonra ki sezonlar sıvazlama oldu.film 8-9 sene önce belliydi zaten hayırlı uğurlu olsun emeği geçenlerin ellerine kollarına sağlık.

  6
  1
 11. ŞİRKETLEŞME Mİ??? ŞİMDİ Mİ AKLINIZA GELDİ??? ÇOK GEÇ ÇOOOKK…DEFALARCA YAZDIM..TEK KURTULUŞ ŞİRKETLEŞME DEDİM…BU GÜN KONGRE YAPILSA VE BUGÜN ŞİRKETLEŞME KONGREDE KABUL EDİLSE EN AZ 1 YIL SONRA ŞİRKET OLURUZ..GÜNAYDIN BEYLER

  4
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu