Bursaspor’da ne maaş ne de prim ödenmiş!

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un haberine göre Bursaspor'da ciddi anlamda maaş krizi yaşanıyor.

Ligde 5 hafta geride kalırken Recep Günay yönetiminin futbolculara sadece bir maçlık prim verdiği ve oyunculara maaş ödemesi yapmayıp yönetim sponsorlardan gelen ve vadesi 4-5 ayı bulan senet ile çekleri futbolculara verdiği bildirildi.

Süha Gürsoy‘un haber içeriği şöyle

Bursaspor’da oyuncu ve kulüp personeli maaş alamamanın sıkıntısını yaşıyor. Yönetim personele bu ayki maaş ödemesini henüz yapmadı. Futbolculara da geride kalan 5 haftalık süreçte sadece bir maçlık prim ödendi. Oyuncular sezon başından bu yana henüz maaş alamadı.

Bursaspor’da ciddi anlamda ödeme krizi yaşanıyor.

NAKİT YOK, SENET VE ÇEK VAR

5 haftası geride kalan ligde yönetimin futbolculara şu ana kadar sadece bir maçlık prim verdiği bildirildi. Oyunculara maaş ödemesi yapmayan yönetim sponsorlardan gelen ve vadesi 4-5 ayı bulan senet ile çekleri futbolculara verdiği bildirildi.

Nakit sıkıntısı yaşayan oyuncuların bu durumdan dolayı fazlasıyla mağdur oldukları ifade edildi.

PERSONEL MAAŞLARI ÖDENMEDİ

Oyuncuların yaşadıkları sıkıntıyı yönetime bildirdikleri ancak olumlu bir sonuç alamadıkları kaydedildi. Futbolcular gibi kulüp personeli de maaşlarını alamamanın sıkıntısını yaşıyor. Yönetim kulüp personeline de bu ayki maaşlarını henüz yatırmadı. Ekonomik anlamda zor günler geçiren personelin bir an önce yönetim tarafından maaşlarının hesaplarına yatırılmasını bekledikleri bildirildi.

49 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Gençlere zam yaptınız diye övdük, maaşlar yatırıldı diye haber çıkınca övdük, şimdi ne desek boş gerçekten. Süha Gürsoy’dan çok hazzetmem ama bu haberi değerli bir haber, iyi bir gazetecilik.

  Yönetim, borçların müsebbiblerine karşı doğru tutum alıyor ama bunun dışında yaptığı hemen her iş rezalet gerçekten. Yazık.

  Yıllardır başkansız şu kulüp.

  57
  9
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   ”YILLARDIR BAŞKANSIZ KULÜP!”
   ALGI! gücü ile medya.
   KİTLE! gücü ile taraftar da ki zihniyet değişmedikçe bu kulüp BAŞKANSIZ! kalmaya devam edecektir…

   nedir bu zihniyet değişikliği derseniz,
   yukarıda bahsettiğim bu ikili en kısa tabiriyle, şampiyonluktan sonra neler yapıp, çizdiyseler bundan sonraki süreçte bunların TAM TERSİNİ yapmalılar…

   olası iki kötü sonuçta başlarına gelecekleri bile, bile donanımlı ve güvenilir aklı başında insanlar başkan adayı olarak niye ortaya çıksınlar ki?
   sonuçta bu insanların bir ailesi, çoluğu çocuğu, çevresi, özeli, ticari itibarı ve bunlar gibi daha birçok hassasiyetleri var…

   13
   1
  2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Sonunda anladın bu adamın başkan falan olmadığını şu adamın neyini övdünüz şu zamana kadar anlamak güç gerçekten.

   40
   10
   1. @Greenwhite yorumuna yanıt olarak

    “Sonunda anladın” demeye gerek yok. Şu anki başkanın normal koşullarda Bursaspor’a başkanlık yapacak tıynette bir kimse olmadığı zaten aşikar. Biz, yıllardır Bursaspor bu hale gelirken tekme atanların hiçbirinden hesap sorulmamasına kızıyorduk. Hepsi aynı yerden icazet aldığı ve aynı adamlarla iş yaptıkları için birbirlerine hesap sormadılar. Bu adam nihayet kulüp düzeyinde böyle bir işe kalkıştığı için destekledim, hala da bu anlamda destekliyorum. Sportif başarı beklemiyorum, süper projeler beklemiyorum, hesap sorulmasını istiyorum. Ödedik deyip ödememesi ne olursa olsun ciddi bir problem, buna da eleştirimi dile getiriyorum.

    14
    5
     1. @radikal31 yorumuna yanıt olarak

      Bu dediğine göre mahkeme işleriyle uğraşmayalım, hesap falan sorulmasına da gerek yok di mi? Çok makul bi öneriyle geldin. Geçmişte de tam olarak böyle olmuştu kardeş. O yüzden zaten bu ligdeyiz.

      2
      3
     2. @radikal31 yorumuna yanıt olarak

      Zaten bu süreçte sizin gibi sözde “cefakar” adamlar karşı cephede yer aldığı için sorulamaz. Yoksa yüz milyonlar soyulan kulübün hesabını iki adam soramaz. Bizim camia olarak, taraftar olarak bu motivasyonun arkasında olup kamuoyu oluşturmamız gerekiyordu. Teksas neden Bursaspor’un hesabını sormak için eyleme geçmiyor da kulübü borçlarla küme düşüren adamı başkan yapmak için imza topluyor? İmza toplatanların kimlerden icazet aldığına, kimlerle ilişkileri olduğuna bakarsanız, anlarsınız.

      11
      4
   2. @Greenwhite yorumuna yanıt olarak

    Bundan sonra o beğenmediğiniz Ömer Furkan Banaz’ı çok ararsınız. Adam bütün maaşları, transfer taksitlerini, personel paralarını, eti, sütü, yoğurdu, esnafı, hepsini tıkır tıkır ödüyordu. Getirdiniz bu şaklabanı başınıza, alın bi yerinize kına yakın şimdi. Yanında 2 tane sahtekar yancısıyla birlikte başkancılık oynuyo yavşak herif. Elinde dosyalarla geziyo, millet de bunu adam sanıyo. Lan sen önce maaşları öde de, Ali Ay’ın yaptığı hırsızlıkların hesabını sonra sorarsın. Sinek sekiz Başkan

    24
    15
 2. Ulan recep Allah seni bildiği gibi yapsın. Birilerinden intikam alacağım diye kulübü getirdiğin noktaya bak. Daha önce de bu şekilde maaş alamamıştı bu çocuklar. Ama en azından bir güvenceleri vardı. Şimdi ise hiç bi şey yok ortada. Aynı kredi kartı mağdurları gibi SENİN OLMAYAN PARA ile kulüp yönetmeye çalışıyosun. Hoş sen mi yönetiyosun orası da tartışılır ya. Sürekli fotolarda başkaları var. NEREDESİN RECEEEEPPPP NEREDESİN.

  29
  19
   1. @YaVuzBu16💚 yorumuna yanıt olarak

    Şenol Güneş’i Recep kovmadı. Şenol Hoca Recep’e güvenmediği ve onu adam yerine koymadığı için bırakıp Beşiktaş’a gitti. Recep kim amk, Şenol Güneş’i kovacak. Üstelik neredeyse takımı o sene de şampiyon yapmak üzere o noktaya getirmişken. Recep, Şenol hoca Bursa’da 1 yıl daha kalsın diye dötünü yırttı ama olmadı. Balık hafızalı olmayın.

    7
    2
 3. Ödenmediği belli zaten ödendiği zaman da belli oluyor çocuklar ankara maçında top oynadı altınordu maçında yürüdü.
  Tek para kazandıkları yer burası çocukların maaşlarını ödeyin arkadaş

  23
  5
   1. @YaVuzBu16💚 yorumuna yanıt olarak

    Ali dedenin de bilmem kimin de… Geçen sezon Ömer Furkan Banaz tüm maaşları ödüyordu. Biz parası olan en azından maaşları ödeyebilecek yetkinlikte başkan istiyoruz. Düğün salonu değil burası Recep bey karıştırmasın. Maaşları ödeyemeyecekse istifa etsin. Maaşını almayan işçi çalışmaz memur çalışmaz topçu da oynamaz. Sen maaşları ödeyemiyorsan istifa edeceksin

 4. Bu kulüp bitmiş arkadaşlar dükkanı kapatalım birlik olup bi şehri müdafaa bile yapamıyoruz biz daha neyi konuşuyoruz.Tek yapmayı bildiğimiz gelen her yönetime küfür Kızılı küstürdük rahmetli İbrahim yazıcı yönetimine bile küfür edildi zamanında biraz yönetim değişirken tribünde değişmeli

  19
  5
  1. @Greenarmy16 yorumuna yanıt olarak

   Bu klübün bittiği falan yok normal şartlarda öyle kolay kolay bitmez emin olun.Ama biz ne kadar yanlış yapılması gerekiyorsa hepsini yapıyoruz senelerdir bu sene de dahil yanlış olan tüm seçimleri yaparak bu hale geldik.Aslında doğru bir tane ama biz o doğruyu yapmamakta diretiyoruz.Aslinda bu borcun altindan kalkamayacak bir şehrin takımı değil Bursaspor ama ne birlik duygusu kalmış ne aidiyet!

   13
 5. Enver’in son ana kadar bekleyip daha düşük paralara Urfa’ya imza atmasının sebebini de öğrenmiş olduk böylece.

  17
  11
  1. @obursali yorumuna yanıt olarak

   Bu başkan daha maçları bir kanalda bile gösteremiyor. Basiretsizin teki Ankara maçında prim dağıtınca topçular oynamış şimdi de maaşları ödeyemiyor. Gitsin düğün salonu işletmeye devam etsin. Bakkal filan işletsin. Bursaspor’umuza dokunmasın. FAYDASI OLMAYACAK KİMSE DOKUNMASIN.

  2. @obursali yorumuna yanıt olarak

   Kardeşlerim hem valla hem billah Melik ramizoglu 200 milyon para keş para koyacak transfer tahtasının açılması ve banka hacizlerini bitermek için ilk etap ta Ocak ayı transfer i içinde yönetici bir arkadaş 2 milyon avro 3 milyon avro da başkan vericek Ocak transferi yapılacak

   2
   1
 6. Neymiş yeni yönetim gelse bile tahtayı açamaz falan filan tamamda maaşları ödenmezse kim oynayacak

  13
  7
 7. Vay be futbolcu maaşları hani ödeniyordu Recep bey.Ödeniyor ama nasıl çek senet ile böyle başkanlığı herkes yapar al bi senet koçanı ver senetleri maaşlar ödeniyor Tuuu yazıklar olsun Bursaspor’un bu hala düşmesinde kimin eli var ise beli doğrulmasın inşallah

  12
  8
 8. Ödenir hepsi daha 1 ay oldu lig başlayalı. Bu ligde hangi takım maaşlarını düzenli ödüyor daha kimsenin para ödediği falan yok.

  10
  45
 9. Süha kardeş eğer maçlara gidersen veya hafta içinde stadın her tribününü gez. Bu hafta maraton üstte bilet aldım merdivenler karanlık tribününün iç kısmı yani olmayan büfelerin yeri toz toprak lavabolar tıkalı sanki bu stad açıldığından beri iç temizlik görmemiş. Birde koltuklar çok pis bu temizliği külüpmü yapar Belediyemi yapar sözde belediye stadı.

  9
  2
 10. Maliye ike yapılan anladma6ne durumda ben cok merak ediyorum. O burcun ödendiğini hic düşünmüyorum.
  Büyük başkan Bursaspor’un hakkını savunuyor değil mi .

  9
  6
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   Hee, savunuyo. Geri geri. Evrak fotokopilerini dosyalamaktan başka yaptığı bişey yok. Belediye’ye genel sekreter yardımcısı olarak sokucan onu, bütün gün fotokopi çeksin dursun amk. Mahkemede lazım olur.

   3
   3
 11. Yazmayayım buraya diye kendime telkin veriyorum devamlı.
  Dayanamıyorum
  Gene yazıyorum
  Bizim sitede kapıcılık bile yapamayacak adam şu anda koskoca Bursaspor kulübünü yönetiyor

  8
  6
 12. Haber dogru ise bir an önce
  Çözüm bulunmalı bu duruma
  Zaten gwnçlerin aldıkları maaşlar belli
  Bunu da ödeyemezse bu şehir
  Yazıklar olsun ne diyim
  Vali-belesiye ve btso öncùlügünde
  Bursaspor Ekonomik İşler komisyonu
  Kurulmalı, Bursa da doyan tüm paydaşlar
  Elini taşın altın koyup 100-200 bin tl
  Demeden destek vermeli
  Binlerce kurum-kuruluş katılır böyle
  Resmi bir organizasyona
  Kulüp yönetimi ile de muhatap
  Olunmadan bursaspor futbolcu ve
  Personellerin hesabına yatirilabilir

  6
  4
 13. Atçı recebi bu kulübe başkan yapanların hepsinin belasını versin çapulcudan başkan olursa sonuç bu

  3
  7
 14. Süha kardeş ben recep Günay denen adamı zerre sevmem amaaa seninde patronlarını korumak için kalemsorluk yaptığın belli yıllarca bu futbolcuları mağdur edenler kim maaşları vermeyip çalıp çırpan hırsızlık yapan güzide kulübü trilyonlarca borca sürükleyen artı arazileri birbirlerine peşkeş çeken kim recep Günay mi hırsızı buldu diye bu adamı yargilayalim mi bu takimi 3 senede kim küme düşürdü ali ay kim yargiladi bu herifi kimse recep bolukbasi Erkan kamat Erkan korustan ali ay remzi cinoglu yahu adamlar dünyaları götürdü daha 2 aylık başkan olan adama yılların yükünden sorumlu tutmak ancak sizin gibi hırsızlara çanak tutanlar yapar böyle devam edin belediye baskaninida beğenmediniz ama olan canım bursasporuma oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu