Bursaspor’da kritik saatler

Olağanüstü genel kurul öncesinde yeşil beyazlı kulübün kaderi belirleniyor… Divan Başkanlık Kurulu Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde bugün saat 15.00-17.00 arasında başkan adaylarının başvurularını kabul edecek.

Tarihinin en zor günlerini aşmaya çalışan Bursaspor’da 20 Şubat Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde 27 Şubat Pazar günü yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul öncesinde başkan adayları listelerini bugün teslim edecek.

Başkanlığa talip olan isim veya isimler, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek saat 15.00 ila 17.00 arasında gerekli evrakları Divan Başkanlık Kurulu’na verecek. Galip Sakder Başkanlığı’ndaki Divan Kurulu, listeler üzerinden yapacağı incelemelerin ardından başvuruları kabul edecek.

NOTERDEN 100 İMZA
Bursaspor’da birden fazla başkan adayının çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Tüzük gereği başkan adaylığı için 3 yıllık üye olma şartının yanı sıra noterden 100 üyenin imzası gerekiyor. Yönetim kurulu asil listeleri başkan dahil 13, yedekler ise 7 üyeden oluşuyor.

Yeşil beyazlı kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre 4536 üyeden ilk oturumda 891, ikinci oturumda ise 889 kişi aidatlarını ödemediği için oy kullanamayacak. Buna göre kongrelerin ilk oturumda yapılabilmesi için oy kullanma hakkına sahip 3647 üyeden 1824’ünün hazır bulunması gerekecek. Bu arada 2 yıl üst üste aidatlarını ödemeyen 357 üyenin dernek üyeliği mali genel kurulda isimleri okunarak düşürülecek.

İLK ADAY BELLİ OLDU

Bursaspor’da 20 veya 27 Şubat’ta gerçekleşecek olan olağanüstü genel kurul öncesi ilk başkan adayı BURFAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Furkan Banaz oldu. Mevcut yönetimin kongre kararı almasının ardından yeşil beyazlı kulüpte kontrolü devralan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, başkan adayını da belirledi.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURFAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Furkan Banaz, dün www.olay.com.tr’ye yaptığı açıklamada, adaylığının doğru olduğunu açıklarken, “Zor bir süreç. Hepimizin için hayırlı olsun. Yönetim kurulumuza tam şeklini bu akşam (dün) vereceğiz” dedi. Ömer Furkan Banaz bugün Özlüce Tesisleri’ne giderek resmi başvurusunu yapacak.

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu sabah işe gitmek için 6 da uyandığımda babamı hasret içinde Bursasporumuzun 2010 yılı maç özetlerini izlerken buldum. Günaydından sonra ilk söylediği biz ne zaman bir daha bugünleri görebiliriz oldu. Adam 68 yaşında. Beyler, babam bir kez daha şampiyonluk olmasa bile o eski güçlü günlerimize döndüğümüzü görmeli. Birbirimize destek olmak zorundayız. Bırakın artık kavga gürültüyü; proje üretelim, sorumluluk alalım.

  109
  7
   1. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

    Yıllardır Bursaspor’u ve Bursa amatör v.s her türlü kulübü bilirim siyasetin olmadığı hiçbir yer görmedim.Spor mafyasının başını tuttuğu musluklar hep aynı kişiler.ne hikmetse bugün bu siyaset meselesi çok dile getirilir oldu geçmişte hiç sorun olmayan bu meseleler sorun oldu .cavid çağlar İbrahim yazıcı v.s gidin bakın hepsi siyasete bulaşmış ve bundan yararlanmış hatta Bursaspor’da da istifade etmiş kişiler.tamam keşke siyaset olmasa ama her zaman olmasa…burada bile senin siyasetin onun siyaseti benim siyasetin kayırmaları.

    10
    2
   2. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

    Bak kimse aday olmuyor
    Başkan ön ayak olup bu arkadaşı çıkardı kimse aday olmazsa kulüp kayyumamı devredildi onumu istiyorsunuz.
    Ömer Furkan Banaz dürüst çalışkan ve dinamik bir bursalı ve Bursaspor taraftarı. Burfaşa genel müdürolmadan önce burfaş çok büyükkriz yaşıyordu . Burfaşı krizden çıkardı. Başarılı olacağına inanıyor ve inanıp destekliyelim.

    12
    6
  1. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Maalesef artık hiçbir şey eskisi gibi guzel olmayacak.
   Babanıza söyleyebilirsiniz.
   Bursasporumuz artık bizim olmayacak.
   Uzun süre önce arma siyasete bulaştı.
   Atatürk stadından çıktığımızda beri arma hızla elimizden kayıyor.
   Bize yabancılaşıyor.
   Üzgünüm…

   45
   37
   1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

    tahtayı sen mi açtın tahtayı açıp çekleri cebine koyan kim YOK PAHASINA GENÇLERİ MAL GİBİ PAZARLAYAN KİM ilk hafta dan tivit atan kim yazacak çok şey var gençler bırakın bu işleri bursaspor bursasporlularındır klavyeden sallayanların değil yolun sonu öyle veya böyle gerçek yerimiz olan süper lig olsun yeterki inanalım İnanmak başarının yarısıdır SALDIRMAYI BIRAK ARMANA SARIL VE SAHİPÇIK BAŞKA BURSASPOR YOK

    11
    4
    1. @avk yorumuna yanıt olarak

     Sevgili eda ece kardesimizde Maske kimsin sen Nasi biter diye isyandaymis. ARABISTANDA BILE VARMIS Turkiye de nasi olamazmis. Yuhh be yuh. Tespite bak Çay demle

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Maalesef Sosyal Medya’nın Yalan Yanlış Haberleri İle Yönetilen Bir Dünyada Yaşıyoruz – Her Ne Kadar Bursa’nın Ortasında Sandalye Üzerine Çıkıp Laaaan Dinleyin 2010’dan Beri Naylon Faturacı Yönetim’ler Bu Kulübü Mahvetti Sonunda Ligin Dibinde 1 Milyar TL Borç Batağında Son Gelen Çekleri Alıp Defolup Gitti Desende Duymuyorlar- Çünkü Sosyal Medyada Yalan Yanlış Yok Efendim Belediye Söylemiş Böylemiş Haberlerini Hala Pompalıyorlar -Tesisler Onların Stadyum Onların Cüzi Kiralar İle Onlarıda Almıyorlar – Burada Kulübü Batıranlar Bu Kulübün İçinden Çıkan Naylon Faturacılar Ve Burada Naylon Faturacılar Kötülüceyeklerine Yardım Elini Tekmeleyen Bir Zihniyet Var -Bu Döviz Büro Sahibi Zihniyeti Ülkeyide Kaosa Sürüklemek İsteyen Zihniyet Kaostan Para Kazanan Zihniyet Kulübün İçine Ettiler Şimdi Ülkeyi Kaosa Sürüklemek İstiyorlar.

   6
   1
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Boş lakırtı yapma, muhalif emin başkanını gördük, o da çorbacıları gibi boş muhabbet yaptı batırdı klübü ben oynamıyorum dedi kaçtı, varsa öneriniz gelin yoksa gölge yapmayın yeter

   9
   5
 2. Yüce ALLAHTAN sonumuzun hayırlı olmasını istemekten başka yapacak hiç bir şeyimiz yok. Bu zaman kadar siyaset, beceriksiz veya art niyetli yönetimler üstünede birbirine düşen ve hiç birseyi beğenmeyen tarfatar yüzünden bu hallere geldik. Şampiyonluk süreci haricinde belkide ilk defa siyaset en doğru zamanda devreye girdi ve şehre bir umut geldi. Artık başta taraftar olmak üzere tüm camiya çeri çöpü bir yere bırakıp stadı dondurmalı ve maçlarımızı dolu tribünler önünde oynamamızı sağlamalı. Hayaller PSG ama stat 5000 kişi oldumu kimsede Bursasporu kalâ almıyor. Anladığım kadarıyla da bürokrat bir yönetim kurulacak Bursasporumda arkasinda da basta BŞB olmak üzere şehrimin ileri gelen iş adamları duracak. Ben ciddi bir yapı oluşursa başarılı olacağımıza inaniyorum. Bugün Ümraniye, kasimpaşa ve Başakşehir takımları böyle yönetiliyor. Bizde işe yararmı onuda zamanla görürüz İnşallah.

  35
  4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   EVET HANGI CAMIAYMIS SEN SOYLEDE BILELIM
   MACINA 5000 KISI TOPLAYAMAYAN
   10 TL SINI BURSASPORDAN ESIRGEYEN
   COGUNLUGU MACINA GELMEYIP BURADAN KARISTIRAN SALLMAKTAN BASKA BIISE YARAMAYANLARIN CAMIASI
   SIMDI SORUYORUM
   BEL.BASKANI EL ATMADI DIYELIM
   PEKI NE OLACAKTI O ZAMAN
   ANLATINDA BIZDE
   BILELIM
   YENI YONETIM COK BUYUK BIR YUKUN ALTINA GİRECEK
   LIGDEKI DURUMUMUZ COK SIKINTILI
   BELKIDE SENE SONUNA KADAR LIGDE KALMA MÜCADELESİ VERECEĞİZ
   SENDEN BUNDAN SONRA ISTENEN
   MACINA GELMEN VE ADAM GIBI TAKIMINI DESTEKLEMEN
   HAYDI SOYLE DEMEK ICIN GELENLERBILINKI HAINSINIZ
   BURSASPOR DUSMANISINIZ

   7
   4
 3. Yazık be düştüğümüz durumlara bak bir gün klüpte bir yönetici koştura koştura rahmetli tarih yazıcının odasına girip başkanım belediye başkanımız recep Altepe geldi der heyecanlı heyecanlı tarih yazıcı efsane başkanımızın cevabı çay söyleyin gönderin ben yokum hey gidi günler kemikleri sızlıyor rahmetli başkanımızın yazıklar olsun koca Bursa’ya siyasetin kucağına bıraktılar bir cümlede listede olan 1-2 Bursasporlu arkadaşımıza ne yapmayı planlıyorsunuz da listeye girdiniz bu saatten sonra bırak yöneticiyi Başkan denen arkadaş Bile özlücüde Alinur aktaşa sormadan Nefes alamaz yazık çok yazık

  11
  6
 4. Kimin yönettiği önemli değil nasıl yönettiği önemli siyasiler uzaydan gelmediler onlarda bursanın insanları önemli olan çalan değil iş yapan yani takımı doğru yöneten çalmayan takıma katkı koyan brofosyonellerle çalışmak

  9
  2
 5. Tek çözüm bu diğer yönetimleri gördük olmuyor iş adamları güvenmiyor kurtuluş bürokrat yönetimde gurur yapmanın zamanı değil destek zamanı hayırlı olur inşallah

  8
  1
 6. Burda siyaset armaya bulaştı siyaset yapmayın BUSKİ baskani yardımcı olur diyen arkadaşlar sizi tanımam etmem siyasi görüşünüzüde bilmem benim siyasi görüşüm ak parti kimseyide CHP’li iyi partili falanli filanli diyede eleştirmen hadimde değil herkesin siyasi görüşüne saygı duyarım bursa spor siyaset üstü bir kurumdur ben bir Bursalı olarak fanatiklik derecede bursa sporlu olarak sadece ak parti değil CHP’li nilüfer Mudanya Gemlik baskanlarininda burda destek olmasını isterim ha bu arada bende karşıyım başkanların aday olmalarına sadece koşulsuz destek versinler bu arada yaş itibariyle belkide hatırlamazsız bu takım ilk düştüğünde Erdoğan bilenser diye bir belediye başkanı vardı yanılmıyorsam oda CHP’nin kardeş Partisi DSP den seçilmişti işte bu sebepten siyaset destek olucak yönetmiyecek sağı solu yok bu işin vesselam

 7. Bundan sonra artık tüviiytleri de yeni “Ekip Lideri AliNur Bey” atar ve keyiflenerek neticeden fezalara vururuz.
  Şu rezil halimizden kurtulmak için belki de küme düşmek ve hatta komple kapanmak daha hayırlı olacak gibi.
  Bu kadar acz içinde kalan bir şehir görmeye devam ettikçe; insanın midesi bulanıyor ve içinde ne varsa kusuyor…

  3
  5
 8. Ben bir muşluyum, eskiden Bursaspor’u destekler maclarada giderdim. Taki Diyarbakırspor’a yapılan ırkçı yaklaşıma kadar. Nedenmi sahip cikilmiyor sizce ben ve benim gibi Kürtler niye sahip çıkmıyor? Bu arada bir tek ben değilim benim gibi birçok insan var, sen kalk Kürtlere küfür hakaret et sonrada destek bekle. Ne destek oluruz nede köstek!! Ama emin olun Bursaspor hak ettiği yerde, Diyarbakır spor o sene neden küme düştü? Siyasi olaylar girdi kulübün içine ve Bursa’da birçok insan destekledi takımı desteklemekten vazgeçti. Ben kendi adıma söyleyebilirim kucaklayıcı olmak isteseydiler bugün böyle olmazdı..sn. alinur aktaş şuan neden kulübe sahip çıkıyor? Sn.Emin adanurla araları iyi değildi hatta kötüydü , emin adanur bırakınca oda inadına sahip çıktı. Emin adanur için bırakıp gitti diyorlar? Emin adanura laf atanlara bakıyorum hangimiz onun kadar para yatırdı kulübe? Herşey klavye de yazmakla olmuyor. Bugün onu eleştirenler onun kadar katimi kulübe? Adam baktı ilk günden beridir destek yok hep köstek oldunuz. Adana’da enayi değil ya o parayı kulübe bıraksın gitsin ? Siz olsaydınız o parayı bırakır mıydınız? Kim diyorsa evet en büyük yalancı odur.. sn alinur aktaş, sn. Emin adanur baskanken neden şimdiki gibi destek vermedi ? Neden hiçbir maça gitmedi ? Bursaspor hak ettiği yerde bana göre……

  2
  6
  1. @Acı gerçek yorumuna yanıt olarak

   Irkçılık konusunda haklısın. Tamam buradaki diyarbakır maçında yapılanlar yanlıştı. Ama bir de diyarbakır da Bursaspora ve diğer anadolu takımlarına yapılanlar hakkında da yorum yapsaydın. Saha da futbolcu jiletleme, istiklal marşı ıslıklama, terörist başı pi.i lehine slogan atmalar. Kusura bakma ben de uzun yıllar doğuda yaşadım genel olarak olmasa da aynı ırkçılık olayları burada batıllılara karşı da yapılmıyor zannetme. Emin adanur konusu farklı ırkçılık konusu farklı. Objektif ol, ne söyleyeceksen söyle

   4
   1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu