Bursaspor’da kritik gün!

Bursaspor Kulübü Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu bugün saat 13.00’te gerçekleştirilecek.

Bursaspor Kulübü’nün Olağan İdari ve Mali Genel Kurulu bugün çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

Uludağ Üniversitesi Fethiye Kültür Merkezi’ndeki toplantı saat 13.00’te başlayacak. 4536 üyesi bulunan Bursaspor’da 889 kişi aidatlarını ödemediği için oy kullanamayacak. Olağan İdari ve mali Genel Kurulu ile Olağanüstü Genel Kurulu için kongre Divan Kurulu Başkanlığı’na Emre Akçil, Başkan Vekilliğine Mustafa Ersel Oytun, Yazman Üyeliğe Cem Başdar ve Canberk Kocaefe aday gösterildi.

BORÇ 648 MİLYON TL
Olağan İdari ve Mali Genel Kurul öncesinde 1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki mali raporları açıklarken, kesinleşmiş borç 648 milyon 672 bin 560 TL olarak gösterildi. Yeşil-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan paylaşımda 2021 yılında gelir gider farkında bilançonun 248 milyon 441 bin 834 TL zararda olduğu açıklandı. Bursaspor son 6 yılda döviz kurundaki artış yüzünden de borçlar hanesine 129 milyon 198 bin 948 TL daha yazıldı. Bugünkü genel kurulda ayrıntılı açıklama yapılması bekleniyor.

YENİ BAŞKAN YARIN SEÇİLECEK
Bursaspor’un Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu da yarın saat 13.00’de Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek ve yeşil-beyazlı kulübün yeni başkanı belli olacak. Seçimli olağanüstü genel kurul öncesi başkan adaylığını açıklayarak listesini sunan tek isim, Büyükşehir Belediyesi iştiraki BURFAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Furkan Banaz olmuştu. Tek adayla gidilecek seçimde oy pusulası kullanılmayacak.

GENEL KURUL GÜNDEMİ

1. Açılış
2. Genel Kurul Divan Başkanı ve Üyelerinin seçimi
3. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması
4. Yönetim Kurulu’nun mali raporunun okunması
i.Gelir-gider tablosunun okunması
ii.Bilançonun okunması
5. Denetim Kurulu raporunun okunması
6. Yönetim ve Denetim Kurulları raporlarının görüşülmesi
7. Tahmini bütçenin okunması
8. Tahmini bütçenin görüşülmesi ve karara bağlanması
9. 2023 yılı giriş ve yıllık üyelik ödentilerinin belirlenmesi
10. Tüzüğümüz gereği; 2020-2021 yılları üyelik ödentilerini zamanında yapmadıkları için üyelikleri askıya alınan 357 üyemizin dernek üyeliğinin düşmesi hususunda görüşülmesi ve karara bağlanması
11. Dilek ve temenniler
12. Kapanış

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Sacma sapan bir kurul,rakamlar okunuyor,okunuyor,yonetimler genellikle aklaniyor ,nadir olarak ibra edimedigi de oluyor ama onlara da hic bir sey olmuyor,yani olmasada olur bir toplanti.

    24
    2
  2. O 889 kişiyi derhal atın aidatını ödemeyen kişinin bu kulübe asla yararı olmaz bu kişiler oyunuda para veya menfaat karşılığı satar kısacası gereksiz kişiler çok ama gereksiz üye değil az öz karekterli üye amaç bu olmalı

    11
    3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu