Bursaspor’da kritik görüşme sona erdi!

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Gülgüler, Ekip Lideri Emin Adanur ile Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ve Divan Kurulu Üyesi Levent Batur’un görüşmesi sona erdi.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü.

Gülgüler yönetimi toplantıda istifa etmeye daha yakın olduklarını belirten ifadeler kullanırken, bu akşam yönetim kurulu ve bazı gruplarla yapacakları toplantının ardından net kararlarını divan kuruluna açıklayacaklarını belirttiler.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder ve Levent Batur ise yönetime en azından sezon sonuna kadar görevde kalmaları yönünde tavsiyede bulundu. Yarın iki grubun tekrardan bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yapacakları öğrenildi.

57 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bugün 15:00 a dek aday çıkarsa istifa etmeye ve her türlü kolaylığıda yapmaya hazır olduklarını söylemişti syn Adanur, çıktımı acaba aday bilen eden varmı, çok bilen istifa istifa diye ortalıkta bağıran imza toplamaya başlayan selim efendinin bi adayı yokmuymuş çıkaramamışmı bi aday

  319
  19
  1. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

   Sakın istifa etme bu takımı hem 1.lig.ten çıkartacaksın hemde süperlig.te şampiyon yapacaksın kulaklarını tıka yoluna devam et Allah yardımcın olsun istifa korkakların işidir.

   7
   3
  2. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

   valla bu yorum bu kadar çok beğeni alıyorsa demek ki başkan doğru yolda ve bu durumda yönetim karşıtları olarak bize laf düşmez.
   ancak başkana destek verenler 2. lige düştüğümüzde buna şaşırmasınlar ve kendilerini böyle bir sona şimdiden hazırlasınlar.
   çünkü bu yönetim anlayışı ve tarzından sportif başarı çıkmaz.

   7
   2
   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim şu durumdan kimse memnun değil onda hem fikiriz. Ancak bir tanesi de çıkıp diyor mu ki kardeşim istifa edin ben veya biz talibiz Başkanlığa diye. Söyler misin.

   1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

    Evet bende diyorum gitsinler yetti artık diyorum. Peki sonra sonra diyorum. Adaylar sıralanmış hepsi de zengin içinden seç beğen al bir durum varmış gibi konuşma kendi kendine diyorum.

  3. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

   Bizim çok bilmiş taraftar şunu anlamıyor.kimse aday olmaz çünkü kim olur laylaylom adaylar olur onlarda kendi ceplerini doldurur.bizim taraftar 62 milyonu o kadar basit görüyoruz yazik.bizim taraftar kayyumun nasıl yönetigini bilmiyor.gorevimden dolayı biliyorum.sezon bitmeden bir taraftar başkanı bir takım başkanını istifaya çağırıyor ben burda iyi niyet aramam.kiniyorum. karsikayakayi örnek alın.altay 13 haftadır yeniliyor tık yok neden çorbayı yok etti yönetim ve türünde tek taraftar derneği var bizim gibi 7 taraftar derneği yok.aklimizi başımıza almazsak sonumuz iyi değil böyle davranmak aday bile bulamiycaz yazik.ramazan cinci doğru yazmis

   20
   1
  4. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

   Hepsi pilav oldu,kayboldular ortadan..sanki Levent kızıl geliyo da hayır diyoruz..yok işte kardeşim yok.kimse başkan olmak istemiyor..niye anlamıyorlar ki bunu??

   21
   1. @Selim yorumuna yanıt olarak

    Ne o selim istifa et derdin ne oldu bir aday yok yönetime destek ol köstek değil sen istifa et belki yararlı olur bir Bursa spor var

    11
    1
  5. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

   Aynen haklısın , istifa diyen Teksas adayın kim yoksa Selim mi aday olacak.emin adanır başkan olacağı zaman tesislerin arkasında ki cami bahçesinde başkan arıyorlar di ,herkesi telefon ile arayarak…sonra küfür tel kapanınca..hiç bir iş adamı bunlara güvenerek iş yapmaz onlar sadece adliyenin oradaki kahvelerde konuşurlar

   23
  6. @Yemyeşil yorumuna yanıt olarak

   BURSASPORA EN ÇOK ZARAR VERENLERİN BAŞINDA SELİM VE SELİM GİBİ AMİGOLARDIR BUNLAR BURSASPOR ÜSTÜNDE GEÇİNEN İNSANLAR ARMA SEVDASI HİKÂYE PARAYI ALIRLARSA HİÇBİR ŞEYİ GÖRMEZLER BAŞKA TAKIMDA GÖRÜYOMUSUNUZ BÖYLE MEDYETİK AMİGO BİR BİZİM AMIGOLARIN ÇALIŞTIĞI YERLERE VE BİRDE MAL VARLIKLARINA BAKIN NE GELİYORSA BUNLARIN YÜZÜNDEN GELDİ BAŞIMIZA

   168
   5
   1. @KENAN16 yorumuna yanıt olarak

    Buna birde Osmangazi köprüsünde yaptıklarını eklemeyi unutmuşsun. Kulübümüzün bu hale gelmesinin en önemli etkeni otobüs basan taraftadır…

    20
   2. @KENAN16 yorumuna yanıt olarak

    Doğru tespit ama çok geç,zamanında yöneticilerin bunları uzaklaştırması lazımdı ama yapmadılar veya yapamadılar.Bir tek rahmetli Orhan Özselek’i hatırlıyorum bunlarla mücadele eden ki o zaman bu kadar güçlü değillerdi.Zamanında takımı 2.ligden kurtaran Levent Kızıl küfürlere dayanamayıp ayrıldı.Tarihteki en büyük başarıların mimarı Ertuğrul Sağlam ağır küfürlere dayanamayıp gözyaşıyla gitti.
    Böyle böyle kulübün sonunu getirdiler.Kahroluyorum ama burdan dönüş mucize olur artık kimse kendini kandırmasın.

    21
 2. Allah aşkına ne istifası ya. KAOS OLUR KAOS. Ligler bitsin. O zaman ne yapılacaksa yapılır. Lütfen SAĞDUYULU hareket adin.

  181
  12
  1. @Ramazan Cinci yorumuna yanıt olarak

   HİÇ UYGUN BIR ZAMAN DEGIL BU ISTIFA ŞIMDI NE OLACAK VARMI ADAYINIZ… YOK…..BU ADAMLAR IYI KÖTÜ LIGE KALIP DEVREYI TAMAMLAMALI IDILER… aday varsa tamam….ben şahsıma “aday bulunamaz. “…derım.. INŞAALLAH BU ORGANIZE DENGELI AKILLI YAPILMIŞTIR DA BAŞSIZ KALINMAZ…..

  2. @Ramazan Cinci yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru kardeşim bu teksas lideri düşünmeyip istifa diyorsa onun taraftarlığı tartışılır.bunu sorgulayın.ben olsam başkanın yerine bırakır giderim bakalım aday kim ur laylaylo bir adamı ciddi bir adamı yok kullanılabilir bir adamı görelim

   10
   1
  3. @Ramazan Cinci yorumuna yanıt olarak

   İstifa olsa da olmasa da Altınordu’yu yenemediğin anda küme düşmen sağlamlaşır.
   Kimse farkında değil galiba; takım küme düşüyor…
   Hala kaos hala sağduyu; takım küme düşüyor…
   İstifa olsun; o olsun bu olsun; takım küme düşüyor…
   Lig bitsin; bitene kadar bekleyelim; takım küme düşüyor…
   Bi taraf bi tarafı kollasın diğer taraf sallasın; takım küme düşüyor….
   Rüyadan, tıkanık algılardan, boş beklentilerden uyanalım beyler…
   Düğün çoktan geçti; kınayı artık rahat rahat yakabiliriz…
   TAKIM KÜME DÜŞÜYOR….

   10
   2
  4. @Ramazan Cinci yorumuna yanıt olarak

   ya ne kaosu kardeşim!?.
   kulüp ”ölmüş-bitmiş-gitmiş” bundan daha kötü kaos mu olur?!.

   elinde genç oyuncu kalmamış. borç milyarı aşmış. marka değerimiz sıfıra inmiş. prestijimiz desen yerle bir. spor camiası bizi şaşkın şakın izliyor. ligin en pahalı takımıyız ama bırakın şampiyonluğu, play-ofu, orta sıraları düşmemeye oynuyor. taraftar futboldan ve Bursaspor’dan soğutulmuş. soğumayanlar bölünmüş.

   daha ne olsun?
   tüm bunlar kaosa on, yüz, bin. hatta milyon basmaz mı.?!

   12
   4
 3. Sezon sonuna kadar kalsınlar belki herşey değişir şu an istifa ettikleri an Bursaspor bir alt lige düşer toparlayamaz kaosa gerek yok az mantıkla hareket etmek gerek zaten istifa etseler yerine gelecek kişi yok

  127
  9
 4. (Dere geçilirken at değiştiril mez . ) demişler. İstifa istifa diyenlerin adayı yokmu imiş.Ülke olarak kaos ortamlarından beslenir olduk. Adam ın dünkü basın toplantısı nı bir kere daha okuyun. Ne demek istediğini anlarsınız. Giderlerse daha kötü olur. İşte o zaman küme düşmemeye oynarız.

  94
  13
  1. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Bi adam olun bu kadar münafık seyirci türkiyede yoktur kimi başkan yapacaksınız çorba verenimi baskan çıkmassa kayyuma kalınca seni özellikle kaydettim yazıklar olsun transfer ne olacak hiç düşündünüzmü

   7
   1
  2. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Klavye sovmenligi yapmaya benzemez bu işler! Hani aday gösterin! 2 gündür aday veya adaylar bekleniyor. Duyan gören varsa beri gele!
   Bu yıl bir tamamlasın. Önümüzdeki sezona bakılır ve ne gerekiyorsa yapılır. Gerçek taraftarlara selamlar.

   10
  3. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Ben başkanın yerinde olsam taraftar istifamı isticek bir saniye durmam ne halimiz varsa görün derim mal gibi ortada kalınca anlarlar anyayi konyayi

   11
   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    şaka mı bu yorum? seneye çok sağlam kadro kuracak adam altyapı oyuncusunu satmaz…. hatta ve hatta bu kadar saçma sapan transfer de yapmaz. bugün elinde vakıfköy olup 17 transfer ile dipe demir atmak gerçekten büyük başarıdır. TFF için, kur 5 kişilik omurga, yanına 3 tane gedikli hızlı TFF topçusu, kalanı besle altyapıdan. bu kadar zor mu arkadaş?

    5
    8
    1. @Junior yorumuna yanıt olarak

     Bizim geleceğimiz Batuhan mı? Çocuğun konuştuğunu gördün mü okudunmu? Performansını son 1 sene izledinmi? Son on sene gelen başkanlar çok başarılı değil mi. Son kongrede 5 sağlam adaymı vardı? İstifa ettiler diyelim çıkacak adaylar şuanki yönetimden daha iyi olması imkansız gibi. Ayrıca şimdi aday olacaklar son seçimde niye aday olmadılar? Biz hemen oldu bitsin istiyoruz onun için ligin dibindeyiz. Emin adanur da dün açıkladı sorulara cevap verdi. Bence 1 sene daha verilmeli, daha sakin kafayla, teknik ekipde kalırsa seneye daha iddialı oluruz diye düşünüyorum. Not :Eminci değilim Bursasporluyum.

   2. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    30 senelik Bursaspor sevdamdan bu çorbacı tayfası yüzünden soğudum gelene sallayın gidene sallayın Selim’in qldigi çorbanın haddi hesabı belli değil kan emici sülükler gibi gelenin gidenin kanını emiyolar çorba kesildimi karşı saldırıya geçiyorlar bırakın şu takımın yakasini ama adamların takımla işleri yok tek dertleri nemalanmak

    13
 5. 1. Aday çıkacak olsaydı sene başındaki kongrede çıkardı.
  2. Başkan en büyük yanlışının ne olduğunu anladı ve futbol şube sorumluluğuna mantıklı birini getirerek ders aldığını gösterdi. Nitekim Tamer Tuna, Deniz Kolgu var diye göreve gelmeyi kabul etti.
  3. Futbol aklı olmadan yapılan transferlerin hali ortada, scouting ekibinin bulduğu transferlerin hali de ortada (Namık ve Salazar) Yani işi profesyonellere bırakmak şart.
  4. Başkan maddi destek konusunda çok muhtemeldir ki haklı, sene başında aday yoktu, elektrik vs kesik, tahta kapalıydı, şimdi de aday çıkmaz. Bağımsız yorum yapan taraftarı tenzih ediyorum ama cebinden 5 kuruş vermeyip atıp tutan insanların samimiyetinden şüphe duyuyorum. Bazı gazeteci ve yorumcular acaba yönetim, teknik direktör , futbolcu değişim transferinden nemalanma derdinde olduklarından mı ölçüsüz eleştiri yapıyor ?
  5. Satılan oyuncuların satış bedellerini kötü bulmadım. 1 milyar TL borcun var, başkan dışında para veren yok, 2. Ligde düşme potasındasın gibi sebeplerden piyasa değeri düşer. Para verecek biri varsa çıksın versin, satışı engellesin.

  38
  3
 6. Selim kim amk.bursaspor üzerinden neler yaptı adam.neler kazandı.kim biliyor??
  Adam üstü yırtık elbise ile dolanıyor
  2 sene önce 500 bine daire aldı.
  Ana okulu var kendisinin..
  İşine gelmeyen istifa.
  Sanki cokmu Bursaspor düşünüyor!!!

 7. 3 futbolcu neden sattınız demiş bir arkadaş para var mı klüp de selim gibi Bursaspor a zarar veren kişi varken bu klüp de başkan durmaz selim gitsin eski takımı sekistas a ha orasida kabul etmez ya Allen kovmustu.

 8. Ya bi kesin sesinizi bı sürü oyuncu bonservissiz kaçıp giderken istifaya davet edemeyenler kimdir ki bugün istifa zırvalıyorlar.. Ne istifası, sanki kenarda bir tane aklı başında başkan adayı varda adamlar istifa edecek.. Hatada yapsalar birileri verilen emeğe saygı duyup etrafına bakıp öyle ses çıkarmalı.. Şunu birileri artık anlasın, Bursa’da ne siyasiler ne de iş adamları hiçbiri Bursaspor’u kaale almıyor.. Böyle şeyler varken adaymı çıkacak bu ortamda çıksa kazansa neyi değiştirecek neyi becerecek.. Boş beyinler artık defolsun şu tribünden de kulüptende, bi faydanız yok bari ayak bağı olmayın..

 9. Borç oluş kaç milyon TL , halen istifa bağırması yapılıyor…kim gelecek yok,aday kim yok,kaç para koyacak yok…. divan mi baslanlik yapacak bu borcun altina imza atarak otuz milyon dolar para koyacak..bı yönetim giderse eğer sağlam biri gelmesi Garanti olmadan bu klip bırak topçusu bu vakıf köyü satarız arsada n

 10. Şu an için istifa doğru değil bence.Aday varmı yok şuan için gelen yönetim acil ödemeler yapacak belirli bir para ile gelebilecek mi?Bence sezon sonu kongre kararı alınmalıdır.İstifa etmek kaos ortamı yaratmak demek ve olan yine fatura Bursaspor a olur.Bursaspor un bugünkü duruma gelmesinde ki en büyük sebep Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonraki süreçtir.Herkes soğukkanlı olup akıllı düşünceye sahip olarak birlik ve beraberlik le Bursaspor u ileriye taşımalıyız.

 11. Eldekini bari küsturmeyin kardeşim bu şehirde bu takıma başka aday çıkmaz çıkamaz şu durumda macera arayıp imza toplamaya gidiyorsunuz da bu iş nereye varacak diye hiç düşünmüyor musunuz vallahi yazık

 12. Emin Adanur’un dünkü açıklamaların dan sonra göreve devam etmeleri gerekir çünkü camia içinde kaos yaşanabilir, ayrıca Tamer hocayla birlikte takıma ayrı bir hava geldi ve oynanan futbol puan kayıplarına rağmen güven veriyor.
  Fakaattt önümüzde ki 3-4 maçta yine mağlubiyetler yaşanırsa Balıkesir’le birlikte küme düşmesi en muhtemel takım oluruz işte o zaman istifa etmelerinden başka hiç bir seçenek kalmaz.
  Önümüzdeki 4 maçtan 9 yada 10 puan çıkartırsak puan cetvelinde farklı bir yere geliriz.
  Dolayısıyla yönetimin onca hatalarına rağmen şu an için istifa etmeleri kendi ayağımıza sıkmak olur.
  3-4 hafta daha beklemek özellikle Tamer hocanın umut veren futbol anlayışından dolayı çok daha mantıklı.
  En azından 3-4 hafta özellikle amigo Selim’in imza toplamayı falan bırakıp takıma ve yönetime destek olmaları Bursaspor’umuzun geleceği açısından hayati önem taşıyor.
  Şu an gerçekten kulübün geleceği sözkonusu ve bu anlamda büyük bir kırılma yaşayabiliriz ve hep dile getirdiğimiz gibi amatöre kadar düşebiliriz, işte o zaman kulübe kilit vurulur.
  Yapılması gereken tek şey birlik olmak ve hiç bir dönem şimdiki kadar birlik ve dayanışmaya ihtiyacımız olmamıştı çünkü bu durumdan başka türlü çıkış noktamız yok malesef.

 13. Beyler emin başkan ve yönetim giderse
  Transfer tahtası açılmazsa futbolcular tff ye giderse gelecek sezon eksi puanlar başlarsa bize tff 1.lig bile hayal olur.
  Onun için sonsuza kadar Emin başkanla devam. Beyler santrafor yok takımda golü kim atacak? Aman dikkat.

 14. Ayıp yaaa eğer ki bir tane babayiğit başkan adayı varsa çıksın o zaman yoksada bıdı bıdı yapmaya gerek yok otursun herkes oturduğu yerde ne biçim bir camia olduk .mk

  4
  1
 15. Şimdi ayrılıkçı dil kullanmanın zamanı değil birlikte düşünmek destek olmak durumundayız kişisel çıkarların üstünde olan bir Bursaspor u düzlüğe çıkarmak olmalıdır duruşumuz yönetimin de artık hata yapmak lüksü kalmamıştır bundan sonra daha rasyonel ve akılcı davranmaları ve bütün burasasporlularında gerek bilgi birikim gerekse maddi manevi yönetime destek olmaları gerekir diye düşünüyorum başka bursaspor yok bursada yaşayan herkesin önceliği Bursasporun menfaati olmalıdır.

 16. Bursasporun terkedildini anlamakta güçlük çekiliyor biti bunu anlamak çok mu zor adam para yok dedi yardım yok en iyileri sati satacek hiç bir şey yok devam karari alınsa transfer mi olacak alacaklıları ödenecek para nerde o gelsin bu gitsin yol aynı sokakta birleşiyor gecmisolsun batuk

 17. Ben sizin taraftarı anlamadım ne yapmaya calisiyonuz daha dune kadar tahaya canlı bomba penaltıyı atamayan batuhana senden bi halt olmaz diye bir sürü küfür ettiniz bugün bu çocuklar degerlimi oldu daha önceki arazileri benzinlikleri satan başkan bozuntularina niye sesiniz çıkmadı kulüpte para kalmamış herkes yemiş adanurda giderse kimse kalmaz selim bozuntusumu olucak daha önce kulüpten oda pay alıyordu istediğini yaptırıyordu şimdi kemik yok hirliyor adanır önüne iki kemik atsın sesi çıkmaz daha önce baskanin birinden dayak yedi yetmedi galiba futbolcuların arabalirini basınınız hiç bir futbolcu bursaspora gelmek istemiyor afyonluyum ben bursada yaşıyorum biraz aklinizi başınıza alın maçlarda bir sürü küfür ediyonuz kulübe bir sürü ceza geliyor burdan atıp sikilamakla olmuyor aklinizi başınıza alın başkanınıza sahip çıkın sizi şampiyon yapan ertuğrul sağlama bile sahip çıkmadınız tarik çapulcu var gazeteci o kimin kemiğini yalıyor onu cozemedim

 18. Dere geçerken at değiştirilmezmiş sen takımı at yerine koydurursan üzerine kırbaç vuran çok olur. Aday neredeymis adamlar tabii çıkmaz su an. Galip sekder sezon sonuna kadar durun demiş. Adam gibi kongre yaparsın olağanüstü birileri çıkar yoksa şimdi adayım dese biri koltuk sevdasında yerlerinde gözü var derler. Emin adanır açıklamalarini nerenizle dinlediniz merak ediyorum. Adam resmen manipülasyon yaptı. Çelişki içinde. Son sıralardayiz. 17 adam geldi neden alındı belli değil.menajerlerle içli dişli oldu.gecmis yönetimler neden başarısız oldu haberleri yok heralde.siyasetci iş adamı para vermiyor dio vermez tabii ben olsam da vermem aldiginiz çöplerin parasını ödemeye üç genç adamı satmak için kulüplerin ayaklarina gitti bu adamlar. Hiç samimi değiller. İyi niyet lafını emin ada defalarca tekrarladı. Neyin eksikse onu en fazla söyler insan.yrk proje üretme plan yapma sonra para vermiyorlar keriz çok tabii iki lafa kanan gazeteciler yemedi ama. Belge nerede kaç para yattı girdi çıktı dedi dengesi bozuldu tambrakam veremem ayağına yattı. Şeffaflığı o kadar.

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu