Bursaspor’da korkutan borç!

Bursaspor Kulübü Tüzüğü gereği Divan Başkanlığı'nın Denetim Kurulu'ndan istediği mali rapor Divan'da yayınlandı.

30 Kasım 2021 itibariyle (o günkü kurdan) Bursaspor‘un borcu 817,5 Milyon ₺ bu rakama ek 2015-16-17’de bildirilmeyen futbolcu stopaj ve gayrimenkul satışından doğan vergi borcu 173m ₺

30.11’deki kur 19.27 Rakamlar ₺ 817 milyon 557 bin‘in 500 milyon küsürü ₺ borcu 278 milyonu yönetimlere borç Krediler 96 milyon icra 30 vergi 100 Kur riski 83 milyon₺ Futbolcu tahakkukları 2021-22 : 5 2022-23 : 50 2023-24 : 12 milyon ₺

817,5 milyon ₺ dışında kalan 173 milyon ₺ ceza olarak kesilmiş ve uzlaşmaya başvurulmuş durumda.

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Asıl korkutucu olan, hala işin vehametini anlamamız ve halâ transferlere,
  yani yeni yeni borçlanmalara devam etmemizdir.

  60
  2
  1. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   TL ise Korkulacak bir borç değil. Kısa süre sonra 1. Lig topçusu fiyatına denk gelir o. Ekonomi malum, iflah olmaz.

  2. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   Şimdi kafadan hesapla şuan her biri 13 milyon tl olmakla beraber 63 futbolcu satışı yapmamız gerek borç burda sabit ise tabiki ee kaçanlar var tabi 1 milyon eden var gibi gibi öylesine hesap ha sen satarsın 5 m euro ya o zaman düşer 10 12 oyuncuya baktığın zaman bizim bunları başaramıyacak durumumuz yok. Biz inanmalı güvenmeliyiz çakalların boynunu kesmeliyiz destek olmalıyız iyi yönetim iyi oyuncu grubu ve inanç ile bu borç biter sen bunu hemen ödemeyeceksin zaten güzel ödemeler ile böl 3 4 seneye biz takmişiz süper ligde şampiyonluk kovalasin abi kolay mı ? Benim borcum 1.5 milyon öyle böyle buraya getirdim yemedim içmedim bu da bitecek ömür bitmezse .

  3. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   Bu açıklamalardan birşey anlayan varsa anlatsın . Bu kadar karışık bir açıklama görmedim . Açık ve net bir şekilde , Bursaspor un şu kadar Türk Lirası , şu kadar Euro , şu kadar dolar borcu vardır diye net bir şekilde açıklama yapmak çok mu zor .

   6
   1
  4. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   zengin bir dernek var hepsini öder, anlayışı var ama,
   Yönetimin keyfi kralda yok, armanın hali ise ORTADA… NE DİYELİM,
   YÖNETİM HALA 2 FUTBOLCUYU GÜNAH KEÇİSİ YAPMIŞ
   akılsız beceriksiz herifler 200 milyon ilave borç yapmış, hala AK KAŞIK GİBİ konuşuyorlar….

   8
   3
  5. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   Tam olarak bu yazdiginizin genel dusunce haline gelmesi lazim..surekli bitmek bilmeyen transfer arzusu.. kardesim paran belli alabilecegin oyuncu belli.. belli ki katki vermicek pek iste eldekilerden daha iyi olmicak iste.. niye borc yukunu arttiriyosun.. yönel genclere.. değerlendir elindekileri parlat sat.. sabret.. bak gecen sene genclerle oynadik,, biri avrupaya gitti biri gs ye gidiyo, biri fenere gitti, demek ki ustunde durunca biseyler cikiyo..

   10
   2
  6. @9. Köy yorumuna yanıt olarak

   +1
   En önemlisi de kurtarıcı olarak gördüğümüz gençlerin bedava gönderilmeleri ve itibarsızlaştırılmaları, yönetimden bir isim Enes üzerinden bile camiaya göndermeye yapmaya çalıştı ya diyecek bir şey bulamıyorum.

   22
   5
 2. Bursasporu bu borca sokan,Büyükşehir Belediyesi makamıdır. Stadyum konusunda Belediye, Bursaspora büyük kazık atmıştır, insan yabancıya bu kötülüğü yapmaz,rahmetli İbrahim Yazıcının kaygıları vardı ve rahmetli Yazıcı haklı çıktı. Bugün birşeyler yapmaya çalışan yönetimede köstek olanlar, Belediyeciler dir.

  46
  17
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Sen denge kaybı var mı doğuştan mı boylesin futbolcularin paralarını belediye mi ödüyor dumbuk yanlış transferler yanlış yönetim başka birşey yok

   7
   5
 3. Onca mali tablo okurum, özetini okurum, bu kadar kötü açıklama görmedim. Haber içeriği dediğiniz bilgilendirici olmalı; bilgisizliğe ve karışıklığa yol açmamalı. Kaç paraymış ödenmesi gereken,haberi yükleyen yetkili anlamış mı?

  33
  1
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Asıl çorbacı sizsiniz şakşaklayın bakalım elin muşlusunu tekstilciden hayır gelmedi müteahhitten mi hayır gelecek başındada dedim müteahhite güven olmaz bu şahsiyetler inşaattan çalabildiği kadar çalanlardır cahil olmayın araştırın okuyun bilgi sahibi olun adam iş yapar görüp çalıyor küme düşersek bu adamlar hemen verdiği parayı isteyecek ali ay gibi bu zamanda kimse babasının hayrına bişey yapmaz

   5
   1
   1. @bugaboo yorumuna yanıt olarak

    Kimsenin avukatı değilim de, kurun boca etkisi nedir biliyor musun ki yüzde kaç arttığını biliyorsun boş bir yorum.. zamanında paraları yanlış yönetilir Ken ses çıkartacaktın ki bu başkan gitse kim gelir bir düşün

    2
    2
    1. @Mustafa yorumuna yanıt olarak

     Kur artışının bende farkındayım ama bir menajer ve 20 transfer de bu kulübe hediye edilmiş değil siz de bunun farkında olun. Kur artışından bu kadar yakınıyorduysa neden her kulüp çevirirken borcu TL’ye çevirmedi??
     Emin ile birlikte bile 3 aday vardı illa çıkar biri, yanlışlarını görüp de susanlar Bursaspor’a ihanet içindeler.

   2. @bugaboo yorumuna yanıt olarak

    600 m. eski kurla, şuanki kurla zaten 800m. yapar. Bu yönetimin yaptığı borç 50 m. TL. Tamam düşman olabilirsiniz ama yalan günahtır. Bu yönetimin hataları yokmu var. Emirhan ve Çokçalış olayını iyi yönetebilir ve 17 topçu yerine 8 transfer yapabilirlerdi. Ama unutulmasın başkası olsa Burak, Emirhan, İsmail, Ataberk yine gideceklerdi Ali gibi ve sadece onlardan gelecek 4 milyon Euro ile zaten topçu alamaz alsak bile kendilerine para veremezdik. Bu 4 olmayınca geriye zaten taraftarın istemediği Aykut, Cüneyt ve 17 yaş bebeler kalıyor. Zaten ilk yarı bitmeden küme düşerdik. Birini suçlarken artısı eksisiyle analiz yapmak lazım.

    3
    5
    1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

     Bu şimdi doğru analiz mi?? her gelen başkan Kamat gibi borç ödememek zorun da mı yada bu ekip soytarısı gibi gençleri gönderecek miydi? O 4 oyuncu da kalırdı kulüpte 20 transfer yapacaklarına alacaklarını ödeseler, geçen sezonun kahramanı Mustafa Er’i bu şekilde göndermeseler bu oyuncular seve seve kalırdı, başkanın hataları yüzünden bir de hain ilan edildi bu oyuncular..

     1. @bugaboo yorumuna yanıt olarak

      Bu takım olurda bu sene play off a kalırsa hatırlat yüzüne tüküreceğim. Transfersiz play offa oynayan takıma 3-4 transfer yapılabilseydi bunları konuşmayacaktık. Kim tepki gösterdi o yönetime? Bu adamlara oynadığınız kadar kimseye oynamadınız belediye çorbacıları! Hatasını yereceksiniz doğrusunu öveceksiniz. Siz işinize gelmeyen kişilerin hatalarını göklere çıkartıp diğerlerine suspus olan insanlarsınız! Buraya gelip çok bilmişlik yapmayın. Kimin ne olduğunu herkes biliyor. Binlerce taraftar sizin gibi vasıfsız çorbacı taraftarlar yüzünden stadyuma gelmeyi mücadeleyi bıraktı. Birileri taşın altına elini sokup bir şeyler çabalamak isteyince sizin yüzünüzden pişman oluyorlar. 1 yıl önce çıkıp söylediniz ya başkan bulamayacağız artık susun diye. Sizin gibi sülük çorbacılar bu kulübün yakasından ve belediyeden kovulmadıkça bu takımın ayağa kalkması mucize! HADİ İŞİNİZE BELEDİYE ÇORBACILARI.!!

      2
      1
      1. @Emir yorumuna yanıt olarak

       ”Transfersiz play offa oynayan takıma 3-4 transfer yapılabilseydi bunları konuşmayacaktık”
       o transfersiz takım bu 20 transferli takımdan iyiydi.
       Sportif anlamda doğrusu yok denecek kadar az bu adamın neyini övecekmişim, taraftar zorlamasaydı ne Sportif direktör gelirdi nede Tamer Tuna, onların da gelişi o kadar geç oldu ki çok büyük bir mucize olmazsa bu yıl kaçtı.
       Diğer yönetimlere ses çıkarmadığımı kim söylüyor? biricik başkanın Emin mi?
       Bursaspor’a yapılabilecek en büyük ihaneti (bir bir vakıf köy kaynağını eritiyorlar, zaten var olan borcu katlıyor) yapıyor adam sizlerde alkış tutuyorsunuz, bir de çorbacı, çorbacı, kıymetli başkanınızı her eleştiren zaten birileri tarafından beslenmek zorunda dimi?

       1
       1
 4. Kulüp akıllı yönetilmiş,bu borçlarda gelecek için ve sportif başarılara ulaşılmak için olsaydı dert değildi.Amma niyetleri kötü akIbette fecii.

  18
  1
 5. Atatürk stadında kalsaydık büyük bir ihtimalle en az bir şampiyonluk daha gelecekti ve 5 . Büyük olarak kalacaktık ..Avrupa kupalarında devamlı olarak kalacaktık…
  Bu durum anlaşılan birilerini rahatsız etmiş olacak ki önce Atatürk stadını yıktılar sonra da Bursaspor u..

  5
  5
 6. Krediyi ödeyememişiz eve haciz gelecek biz koltuk takımı almaya çalışıyoruz. Tam olarak durumumuz bu, ne eksik ne fazla. Bu sene çıktık çıktık seneye ankaradan iki memur gönderirler başımıza elde avuçta ne varsa sattırıp 5 sene geleni borca verirler. Bu 5 senede en iyi ihtimal 3.lig olur. Ne futbolcuya ne yöneticiye birşey olmaz, olan koskoca şehire ve marka değeri yerle yeksan olacak olan Bursaspora ve taraftara olur. Herkes aklını başına alsın, her maç bizim için SON MAÇ!

  4
  1
 7. yani diyecek birşey bulamıyorum… yav kardeşim bu borç nedir ya abi yani diyecek birşey yok…. yani böyle borç nereden gele bilir acaba hiç düşünen varmı yanı bu başkan diye başa getirdiğimiz adam bi ilk dönemde burdaydı birdaha yok… yani adam yok mu oldu acaba hiç piyasada yok ta bu borcun nereden geldiğini soracam yine yalan dolan olacak yok ışıkmışta yok bilmem neymişte yeter artık… benim gibi düşünenlar alta yorum yazıp düşüncelerini paylaşa bilirler

 8. Belediye Bursa veya Bursaspor için çalışsaydı ilk önce Bursa’ya havalimanı açardı ardından Stadyumu ortak çalıştırırdı.
  Stadyum içinde bir AVM olabilirdi. Maç olmayan günlerde avm maç günlerinde kapalı.

  Arıyetten yarını değilde üç gün sonrasını düşünülse 3-5 Yıllık Proje şart.

  Yoksa süperlig Bursasporuma hayalden uzak

 9. Borç bence beklenenden az… 817 milyonun 62 si sonraki 2 sene. 755 milyon borcun 3te2 si TL. 255 milyon 19 kürdan hesaplanmis güncel kurla TL ye çektirmesi taktirde önümüzü görebiliriz. 750 milyon borcun yarısi yöneticilere, banka ve devlet düşünce 100 milyon TL gibi bir kısım kalıyor ki bursa şehri bunu halledebilir. Ali Ay , Emin Adanur veya bir başkası iyi yönetir kötü yönetir başka konu ancak bu kadar para koymak bambaşka bir şey. Cebinden 100 lira maç parası kiyamayan insanlar Küçümsüyor… Taha, Batuhan veya bir başkası bedava gitmeden değerli ve kiymetliyken elden çıkarıp düzgün bir kadro ile 2 yıl içinde dönelim.

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu