Bursaspor’da kongre günü

Bursaspor Kulübü’nün, Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu çoğunluk aranmaksızın bugün Timsah Arena Stadyumu’nda saat 17.00’de gerçekleşecek. Kongreye tek aday olarak giren Erkan Kamat’ın, Bursaspor'un yeni başkanı olması bekleniyor.

Transfer tahtası kapalı olan ve mevcut borçlar nedeniyle transfer gerçekleştiremeyen Bursaspor Kulübü’nün, transfer yapabilmesi için FIFA ve UÇK’daki kesinleşmiş dosyalara göre, 45 milyon 142 bin 615 TL’lik borcu kısa vadede ödemesi gerekiyor.

Genel Kurul öncesinde Bursaspor Kulübü’nün toplam 492 milyon 291 bin 586 TL’lik borcu yer alıyor. Ayrıca Bursaspor Kulübü’nün kısa vadede; kesinleşmiş dosyalar ile beraber yargılaması devam eden dosyaların da olduğu şekliyle aleyhte sonuçlanması halinde toplamda 71 milyon 218 bin 301 TL + işlemiş faiz şeklinde bir ödeme yükümlülüğü bulunuyor.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir zamanlar süper ligde Osmanlispor vardi.
  Trilyonluk yabanci oyuncular aliyordu.
  Trilyonlarca maaş veriyordu.
  Gaziantepten Karcemaskasi , Samsundan Umari özel jetle getiriyordu.
  Sonra ne oldu.
  Paranin kaynaği belediyenin hafriyat gelirleriymiş.
  Yeni belediye başkani hortumu kesti
  Yabancilar gemiyi terketti.
  Artik futbolda Şampiyon olmak istiyorsan önce para kaynaği bulacaksin.
  Futbol eşittir para oldu

  27
  5
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Belediye başkani değilşti ama gene aynı parti belediye başkanlığıniydı osmanlınin başkanı gökcek kardeşi diye yapıyordu gokcek gidince kesildi ayni partı başkani kesti parayı bursada yapsa iyi para geliri olur

 2. Nihat Özdemir i tebrik etmek lazım amacına ulaştı intikamını aldı ve Bursaspor’u doğduğuna pişman etti ve yok etti…1-2 ay sonra Bursaspor diye bir takım kalmayacak ya ligten kendi isteğimizle çekileceğiz ya da Nihat Hacının zoruyla….
  Türkiye de futbolda adalet falan yok borcu olmayan takım mı var ..şimdi de bankalarla anlaşın olur demek Bursaspor a gelince hemen ceza puanları…
  Allahın sopası yok Hacı unutma..!

  16
  9
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Sadece bize gelmiyor bu cezalar objektif olmak lazım. Faturayı başkasın kesmeyelim, kısacası biz kendimizi düzeltmezsek başkaları düzeltiyor.

 3. Bugün kongre günü !
  Sizden beklentimiz belli sayın kamat paranız olmayabilir ama en azından projeniz olsun…
  Kurtuluş reçetesi belli şehrin dinamiklerini harekete geçirip bütünlüğü sağlayıp puan cezası yemeden kısa vadeli borçların ödenmesi ve tahtanın açılmasıyla birlikte nokta transferlerle süperlige !

  9
  1
 4. Bu Başkan adayı bu borcu kaldıracak gücü yoksa neden aday oluyor veya neden aday olmasına izin veriyor Bursaspor’un tüzüğü? adaylığını koyan kişi neden mal varlığını ve borçlarını neden açıklamıyor baştan? böylelikle anlarız mallarında haciz veya ipotek varmı -işyerleri fabrikası oteli vs vs kapalımı batıkmı çalışıyormu? – böylelikle batan gemiye birde batmış kaptan gelmesini engellenmiş olurdu!

  6
  1
 5. Bursaspor’un eski antrenörlere milyonlarca borcu olduğu için bedavaya çalışacak başka birilerini bulması mümkün değildi büyük olasılıkla bu arkadaşların yaşamlarını devam etmeleri için kulüp dışından mali destek yapılacak yoksa 50-60 milyon TL kapıda bekleyen ödenmesi gereken borçlar var! burda sorum şu daha Başkan seçilmeden gözüküyor mali problemler ve tahta açılması zor olduğunu ve Balıkesirspor maçında 1963 den beri ilk kez yabancı futbolcu listede olmayışını yani durum Eskişehirspor’dan misli misli kötü olduğunu! o zaman Bu Başkan adayı bu borcu kaldıracak gücü yoksa neden aday oluyor veya neden aday olmasına izin veriyor Bursaspor’un tüzüğü? adaylığını koyan kişi neden mal varlığını ve borçlarını neden açıklamıyor baştan? böylelikle anlarız mallarında haciz veya ipotek varmı -işyerleri fabrikası oteli vs vs kapalımı batıkmı çalışıyormu? – böylelikle batan gemiye birde batmış kaptan gelmesini engellenmiş olurdu! yoksa daha kafadan gözüküyor problemler neden gözler açık harakiri yapıyoruz? neden doğru başkan adayının seçilmesine tüzük hazırlamadan seçim yapıyoruz?

  3
  1
 6. Bu senede çıkamayacağız sanırım altay,samsunspor,adanademir hatta tuzlaspor dördünden 3 u çıkar biz amatöre doğru yol alırız maalesef görüntü bu koca çınarı çıkarları uğruna yikanlarin allah belasını versin.

  2
  1
 7. önünde çok büyük problemler var bilerek geldi allah yardımcısı olsun timsah göz yaşı dökmesin inşaallah üstesinden gelir skor anlamında
  da bu kadro ile zor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu