Bursaspor’da kimler kalacak?

Gelecek sezon TFF 3. Lig’de mücadele edecek Bursaspor’da tüm gözler 19-26 Mayıs’ta yapılacak ve kulüp tarihinin en önemli kongresi olması beklenen genel kurula çevrilmişken yeni sezonda takımda kimlerin devam edeceği de merak ediliyor.

Yeni gelecek yönetimin transfer tahtasını açması gerektiği yeşil-beyazlı kulüpte yeni yönetimin göreve gelmesi halinde takımda kalacak ve devam edecek isimlerin netleşmesi bekleniyor.

31 MAYIS’TA BİTİYOR

Haftalar önce TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta küme düşmesi kesinleşen Bursaspor’da 14 oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Yeşil beyazlılarda sözleşmesi 31 Mayıs itibarıyla sona erecek isimler şöyle: Deniz Aydın, Ertuğrul Kurtuluş, Kerem Matışlı, Talha Yakın, Abdullah Tazgel, Bilal Güney, Hamza Baran Arıkan, Ömer Turan Görgüç, Yusuf Sertkaya, Melih Sağlam, Berat Altındiş, Hasan Sabri Karaca, Eren Güler ve Enes Gökhan.

YUSUF BODRUM’A

Sözleşmesi bitecek isimlerden olan Yusuf Sertkaya’nın takımdan ayrılması daha önce kesinleşmişti. 19 yaşındaki orta saha oyuncusu, 5 milyon liranın üzerinde bir yetiştirme bedeli karşılığında gelecek sezon Trendyol 1. Lig ekiplerinden Bodrum FK’nın formasını terletecek. Diğer yandan sözleşmesi devam eden isimlerden Çağatay Yılmaz’a da birçok talibin olduğu belirtilirken geçtiğimiz hafta yapılan basın toplantısında Bursaspor yönetimi Deniz Aydın ve Furkan Emre’nin takımdan ayrılmak istediklerini duyurmuştu.

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Liseye geri yollayın bari Akademik hayatlarını devam etsinler yoksa hayat boyu sürünürler asgari ücret ile orada burada veya kahvehane köşelerinde bir gerçek var futbol bu gurup gence devam edilecek yol değil

   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Renktaşım

    Iki seneye yakın takımda yer alan kişiler derhal göndermeli, bunlar on Para etmez. Bedavaya gönderin.

    Komple sıfırdan tertemiz bir şekilde başlangıç yapılmalı. Yoksa hiçbir yere varamayız.

 1. Iki seneye yakın takımda olan hepisine tekmeyi vurun..
  Tüm Türkiye’ye doğulu takımların alayı olduk.
  O yüzden da güçlü geri dönüşümü z için kollar sıvalayıp .
  Yeni ruha ihtiyacımız var .. sıfırdan moralleri düzgün olan futbolcular ihtiyacımız var..

  26
  5
  1. @Tekme Tokat yorumuna yanıt olarak

   bir kulüp için en hastalıklı taraftar profili. yorumu yapan da, o yorumu beğenenlerde.
   buhastalıklı kafa yapısı taraftarın futbolun etiğine ve tekniğine ne kadar uzak olduğunun ve kulüp ve camia olarak buralara kadar düştüğümüzün ispatı aslında.
   bu çok bilmişler! 17-18 yaş ortalaması ile profesyonel liglerde maçlara çıkıp başarılı olmuş bir takım göstersinler dişlerimi kırayım…

   9
   5
   1. @ne desen boş yorumuna yanıt olarak

    Kedinden mi bahsediyorsun? Önce okumayı öğrend! Benim bahsedildiğim kişiler 23 üzerinde .
    Oğlum üç senden beri takımda olanlar var , hangi katgı sağlamışlar??? Bide beyeni yapanlarda hasta taraftar yazmışsın, sana uyar. Önce bi kendini sorgula lütfen. Insanda biraz saygı olur, sende yok o, işte Burda başlıyor.

    Öncü düşün sonra yazını yaz. Senin gibi Futbol bilgisi sıfır olanlar yüzünde bu durumdayız.

    O yüzden tahta açılmadan asansör gibi en alt liglere iner durursun.

    Bida Benim yorumuma cevap verme, !!!!

 2. Bunların oynadığı futbol ücüncü lige de yetmez yetersiz yola cıkma hata olur yol verin gitsinler kac mac galip gelmişler bu sezon karne ortada acabilirsen tahtanı yeni takım kurup oynarsın nülüfer gibi ama bunlarla olmaz yok olmuyorsa altan yeni kadro oldu olmadı alıştık düşmeye en azında borctan kurtulma olursa iyi olur bunlara da yazık başka yerde denesinler şansını

  23
  1
 3. Ya bunlar nankör hain yol verin hepsine gitsin.
  İnsanda biraz utanma olur gurur olur. Takımı el birliği ile küme düşürdüler şimdi de kaçıyorlar.
  Yazıklar olsun. Ulan demiyorsunuz ki biz bu takımı küme düşürdük bari kalalım yeniden bir üst lige çıkaralım.
  Yazıklar olsun.

  20
  5
 4. Gerçekten bu kulübün kıymetini bilecek,
  Terinin son damlasına kadar
  Mücadele edecek oyuncular tabiki de
  Kalmali, fakat kulüpte kalmak
  İstemeyen, başka arayişlarda
  Olan her kim varsa gönderilebilir
  Ortalama 26 kişilik kadronun
  %50 kısmı Vakıfköy patentli
  Kalan kisim ise 3.lig tecrübesi olan
  Bu kulübün formasini terletmek
  İsteyen isimlerden oluşmali

  12
  3
 5. Tahta açılmıyacak, para kazanamayan takımdaki oyuncular haklı olarak gidecekler. Demekki, beterinde beterini görücez.

  5
  21
 6. Bu takım 3. ligde de düşer. O yüzden tahta açılmalı, açılmıyorsa da 38 maçta 5 maç kazanan bu arkadaşlar yerine kim olursa olsun denenebilir. Zaten bundan daha kötüsü olmaz, takım yine düşer en fazla. Gerçekten 2 senede hiçbir gelişme olmamasını aklım almıyor. Altyapı çiftlik olmuş, alt liglerde mücadele etme kapasitesi olmayan bir takım olması kabul edilebilir bir durum değil.

 7. Bursaspor bu cendereden çıkacaksa eğer yeniden yapılanması şarttır.
  Yönetim,teknik kadro, oyuncular,medya ve en önemlisi de taraftarlar olarak değişmeliyiz.
  Bu değişim gelecekte nice şampiyonluklar kazanacak olan Bursaspor’un temellerini atacaktır.
  Değişim ve gelişim şart.

 8. Hepsi def….up gitsin bu nankörlerin hiçbirini takımda görmek istemiyorum Nilüfer belediyespor da bu takımdan hiçbir futbolcu almasın..

 9. Bu günler de gelir geçer ama kemik kadronun korunması önemli 20 yaşında bir Arjantinli’nin Messi’ye dönüştüğünü düşününce, çocukların kariyerini bitirir. Sözleşmelere ek madde konulması önemli ancak elimizde tutmanın başka hesapların peşinden gidenler elbet ettiğini bulur.

 10. Apdullah Tazgel Eren Tunalı Ertuğrul Kurtuluş başkası aklıma gelmiyor bu oyuncuların sözleşmeleri devam ediyorsa kalabilirler.

  1
  22

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu