Bursaspor’da kayyum endişesi

Mali soruşturmalarla zor günler geçiren Bursaspor, şimdi de kayyum söylentileri ile uğraşıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından kulübe kayyum ataması yapıldığı ve dosyanın Bursa Valiliği’ne ulaştığı iddia edildi.

 

Fransa'nın Nancy takımında oynayan Kamerunlu orta saha oyuncusu Landry N'Guemo, aynı takımdan Basser ve N'Diaye ile kaleci Carson’u transfer eden yeşil-beyazlı kulüp, bu oyunculara imza attırmaya hazırlanıyor.

 

Taraftarları sevindiren bu gelişmelerin yaşandığı bir ortamda önemli bir sıkıntı daha baş gösterdi. İçişleri Bakanlığı tarafından kulübe kayyum ataması yapıldığı, atama dosyasının ise Bursa Valiliği'ne ulaştığı öğrenildi.

 Bu gelişmeler üzerine, Bursaspor Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’la birlikte dün Ankara’ya giden Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı’nın İçişleri Bakanlığı’nı ziyaret ettiği ileri sürüldü. Yazıcı’nın, kulübe kayyum atandığı yönündeki iddialar üzerine bakanlığa gittiği belirtiliyor.

 

Bu arada, kayyum iddialarının transferleri olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor. Transfer edilen oyunculara imza attırılmadan kayyum atanması halinde oyuncuların Bursaspor’a gelmekten vazgeçeceği belirtiliyor. Bu nedenle, kayyum ataması yapılsa bile, imzaların atılmasının ardından uygulamaya konulması bekleniyor.

 

Zaman

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu