Bursaspor’da kasa doğru ellere geçiyor

Olay Medya Köşe Yazarı İhsan Aydın’ın bugünkü yazısıdır.

Kentimizin futbol temsilcisi Bursaspor’un içine düştüğü açmazdan kurtaracak doğru adres Büyükşehir Belediyesi oldu.

Bunu kulübün siyasallaşması olarak görmemeliyiz. Zorunluluk bunu gerektirdi.

Yasa gereği Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş profesyonel bir spor kulübüne başkan olamıyor. Kucağına itilen cenazeyi kaldırmak için o da formül buldu ve Büyükşehir’in güvenilir isimlerinden biri olan BURFAŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Ömer Furkan Banaz’ı Bursaspor başkanlığına aday gösterdi.

Çünkü; harcanacak paranın büyük bölümü Aktaş tarafından toparlanacak görünüyor.

Parayı veren de kontrolü elinde tutmak ister.

Banaz’ı yıllardır Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden tanıyoruz. Mesleği mali müşavir. BURFAŞ’ı ve bağlı tesislerini ayakta tutmak için mücadele ediyor. Şimdi artık buradaki mesaisinin bir bölümünü Bursaspor için de kullanacak.

Başkan Aktaş’ın desteğiyle, ekibiyle birlikte kulübü düzlüğe çıkarmak için çalışacak. Listesinde Bursaspor’a faydalı olacak isimler var.

Kurumsal yapının olmadığı, gelenin kendine göre düzen kurduğu, kulübü yüz milyonlarca lira borçlandırdığı, para yapacak futbolcuları haraç-mezat elden çıkardığı, giderken kasadaki para ve tapuları alıp götürdüğü, gelecek gelirlere dahi temlik koydurduğu Bursaspor’un emin ellere teslim edilmesi bize göre geç kalmış bir adımdı.

Şimdi önce mali ve idari yönden bir toparlanma gerek. Gelir, gider, borç bir zapturapt altına alınmalı. Kurumsal bir hava kulübün her yerine yayılmalı.

Bunu Banaz’ın ekibiyle birlikte başaracağına inanıyoruz. Fakat, bütün bunların yanında sportif başarı için de Teknik Direktör Tamer Tuna ve oyuncularına büyük sorumluluk düşüyor.

Bir yandan, kulübü içine düştüğü boşluktan çıkarmak için ağır sorumluluk alınırken diğer yandan sportif başarısız bir sezon da düşünülemez.

Eğer sportif başarı gelmezse Banaz ve ekibinin çabası da işe yaramayacaktır.

Keza, bu durumda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın üstlendiği siyasi ve mali sorumluluğun da bir anlamı kalmaz.

Bursaspor bundan böyle futbolcu deneme tahtası olmamalı. Başarısız futbolcuya haftalarca şans tanınmamalı. İşi gol atmak olan ve milyonlar alan, bunda da başarı sergileyemeyen topçuya fazla müsamaha gösterilmemeli.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @yorum11 yorumuna yanıt olarak

    Aday olsa ne olacak? Alinur buna müsaade eder mi? Ali Ay a karşı 3 aday vardı. Belediye otobüslerle üye taşıdı, tüm Akp li belediye çalışanlarına ve kendi adamlarına Ali Ay a oy kullandırdılar. Belediye başkanına karşı aday olacak iş adamının defterini dürerler

   2. @yorum11 yorumuna yanıt olarak

    Olanları kaçırdınız! Tu kaka ettiniz bağırdınız çağırınız! Hemde 2. Ve 3. Haftadan itibaren. Bakalım, Allah korusun bundan sonra gelebilecek sportif başarısızlıklara yine ıstemezüük, istifaa diyebilecekmisiniz! Taraftarliginizi statta hep birlikte izleyeceğiz.

    20
    5
    1. @Karacatimsah yorumuna yanıt olarak

     KAÇIRDINIZ MI ? :)) NASIL BİR KAFA VAR SİZDE ADAM PARALARI ALIP KAÇMIŞ,BURSASPORU DİPTE ENKAZ OLARAK BIRAKIP ALMICAM DEDĞİĞ PARAYA BİLE TEMLİK KOYDURMUŞ SİZ YALAMALAR HALA KAÇIRDINIZ DİYORSANIZ BENCE BİR NÖROLOJİ DOKTORUNA GÖRÜNÜN 🙂

     10
     8
 1. Eee nursuz adanur bu başkanla atışırken adanur dan taraf olan şebekler bakın şimdi kim taşın altına elini koyuyor artık siyaset yapmayında eski güzel günlerimize dönelim en azından milli kişiler yöneticek takımı şimdi destek zamanı….

  31
  19
   1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

    Emin siyaset yapamadı mı. Emin muhalefet destekli değilmiydi. Gelir gelmez siyaset yaparak takımı batırmadı mı. Çorbacı

    10
    6
    1. @Demin yorumuna yanıt olarak

     Kardesim emin den bana ne,muhalefet destekli neyi kasteddigini bilmiyorum,ama siyaseten muhalefet diyorsan,bende sana sorarim,bilki emin de akplidir,belediye muhabbetide cikar catismasidir,zira eminde mutahittir,mutahittler eski mucahittir,dolayisiyla alayi hukumet yandasidir.

     4
     3
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Yaw sen kimse aday olmadı emin aday oldu diyerek “emin başkan seni Allah gönderdi” yazmadın mı. Şimdi ne değişti muhalifler başarısız oldu gitti işte. ” Furkan başkan seni Allah gönderdi” yazmalısın şimdi çünkü yine aday çıkmadı. adamsan tabi

   5
   8
   1. @Emin yorumuna yanıt olarak

    Ulan emin baskana bursada seni allah gonderdi demeyen mi vardi kapali carsida omuzlanmadi mi bu adam 1000 yillik bursa esnafi da mi eminin trolu. Eser mi dedi emine bsb yle arani ac yanlis transferler yap her hafta birini kadro disi birak. Hatalar oldu ama biz 2. Hafta corbalanip o kadar emek vermis adama istifa diyecek kadar hain olmadik ALLAHA SUKUR

    6
    2
   2. @Emin yorumuna yanıt olarak

    Aynen belediyenin memuru başkan oldu gariban bursa halkının parasıyla geçiniyoruz diye gurur duyalım kendimizle . Tribünler siyasi propaganda aracına dönüştü diye sevinç çığlıkları atalım de mi ?

    7
    3
 2. Çok haklısınız artık hiç olmazsa belediye gibi yönetilecek akp yi hiç sevmesem bile akparti siyaseti bursasporu kurtarabilir.

  19
  19
 3. Hayatinda bir kere maca gittinmi ihsan aydin,futbolun f sinden anliyormusun,tek ozelligin yandaş olmak,senin yazdiklarinı olay da kac kisi okuyor,kasanin dogru mu yanliş mi oldugunu nereden biliyorsun,tamam kardesim akplisin ama bu kadarda yalakalik yapilmaz ki.

  15
  8
  1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

   Ben emin kardeşim bu kadar da yalakalığımı yapmayın, muhalefet adayıydım başarısız oldum. Bu yönetimi görelim bakalım. Akşam gelmçorba paranı al tahsincim

   3
   5
  1. @BursaliGenc16 yorumuna yanıt olarak

   Siyasetin kucağına oturup uzun vadede başarılı olan hiçbir kulüp yok. Trabzonspor bunun en güzel örneği olacak, şimdi değil ama 3 sezon sonra Trabzonspor’u ciddi sıkıntılar bekliyor. Trabzonspor, BB Erzurum, Giresun, Akbilspor (Başak),ADS, Ankaragücü, şimdi de biz; siyasetin oyuncağı olan takımlar. Daha aklıma gelmeyen çok takım var, bunların hiçbiri uzun vadede başarılı olamayacak, bir sürü sıkıntıyla karşılaşacaklar. Aklın yolu bir.

   9
   10
 4. Yazınızda en ilgi çekici cümle “Parayı veren de kontrolü elinde tutmak ister.”
  Sanırım hiç kimse menfaati olmadan destek olmayacak.

  Şimdi biraz daha puzzle birleşiyor meğer ilk yarı biz neler yaşamışız.

  Biz eskiden olduğu gibi yine aynı tribünde olacağız. Siz de inşallah hep tribünde olursunuz.
  Başarılar dilerim.

  10
  4
 5. Rahmetli başkan saygıya fazlasıyla değer İBRAHİM YAZICI’ dan sonra gelen tüm zengin başkanlar BURSASPOR’u soyarak zenginliklerine zenginlik kattı. Şimdide belediye Bursa halkına hizmet için ayrılan parayı Bursaspor için harcıyor. Ben harcamasın demiyorum ama bu işteki tezatlık şudur. Belediyenin şuan verdiği para eski başkanların ceplerini doldurduğu parayla aynıdır. Önce eski başkanlardan çaldıkları milyonlarca doları istemeleri gerek. Sonrada belediyenin para değil kalıcı gelir getiren bir sistemle Bursaspor’un yanında olmasıdır. Hazıra dağ dayanmaz.

  9
  6
 6. Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı’nın kemikleri sızlıyor. Bu şekilde ayakta duracağımıza batalım,kahrolalım daha iyi. Sanmayın ki Bursaspor kurtuldu beyler. Bursaspor seçim öncesi oy makinası olarak görülüyor sadece 🙂 durun tahmin edeyim, şey dediler mi ? 2023ten sonra Bursaspor süper güç olacak falan 🙂 iyi olacağımızı,düzlüğe çıkacağımızı zanneden varsa yanıldığını görecek. Bu şekilde batmaktansa keşke gururlu şekilde batsaydık.

 7. BURSASPOR bu hale neden düşürüldü.Bunu anladığımızda ve neden olanlara hesap sorduuğumuzda çözümü bularız.

  Bu olmazsa,yapanın yanına kar kalırsa geleceğimiz daha da berbat olur.
  Noldu şeffaflık ve hesap soracağım diyerek gelenler.

 8. Komşu çok zor durumdasınız bir kocaelisporlu olarak gercekden üzülüyorum biz dah zor günler geçirdik allahtan sefa sirmen bu tehsisi yapmış tesizi sattılar da borcu ödediler şimdi rahat yarın yine makarna fatursıyla borclandırıllar kulübü inşallah hep beraber süper lig’de karşı karşıya geliyor düşenin dostu olmaz slm

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu