Bursaspor’da gözler Mustafa Bozbey’de

Olay Medya Yazarı Ertan Erkuvvet'in köşe yazısıdır.

Bursaspor’un 19-26 Mayıs tarihlerinde yapacağı olağan genel kurulu yaklaştıkça camiadaki hareketlilik de artmaya başladı.

Timsah’ın geleceği açısından her zamankinden çok daha fazla önem arz eden genel kurul öncesi adaylığını açıklayan ilk isim son seçimde Sinan Bür’e kaybeden Raşit Barışıcı oldu.

Bursaspor’da çalışmalarıyla, projeleriyle, vizyonuyla en hazırlıklı grup biziz” şeklinde iddialı bir açıklama yapan Barışıcı’nın listesi camia tarafından ne derece benimsenir bilemem ancak, şahsi fikrim Bursaspor’un çok daha güçlü bir yönetime ihtiyaç duyduğu yönünde.

GÖZLER BOZBEY’DE

Diğer aday olması muhtemel isim ise mevcut Başkan Sinan Bür. Sinan Başkan öncelikli olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le görüşüp ona göre bir yol haritası belirlemeyi düşünüyor.

Aslında her platformda transfer tahtasını açma sözü veren Mustafa Bozbey’in sergileyeceği tavır tüm camianın merakla beklediği bir durum.

Şu bir gerçek ki ne Barışıcı’nın listesinin ne de Sinan Bür başkanlığındaki mevcut yönetimin gerekli desteği görmeden transfer tahtasını açması pek mümkün görünmüyor.

ÖNEMLİ BİR BAŞLANGIÇ

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder de gelecek perşembe günü saat 18.00’de Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, istişare için geniş katılımlı bir Divan Kurulu toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı.

Sakder açıklamasında ‘birliktelik toplantısı’ olarak gördükleri toplantıya belediye başkanlarını ve sanayi odalarını da davet edeceklerini belirterek, genel kurulun ne denli önemli olduğunu vurguladı.

Amatörlüğün eşiğine gelen yeşil beyazlı kulübün yeniden eski gücüne kavuşabilmesi için bu genel kurul gerçekten önemli bir başlangıç olabilir.

BELİRLEYİCİ OLACAK

Aksini düşünmek bile Bursaspor sevdalılarının yüreğini dağlıyor zaten.

Ancak görünen o ki burada kilit nokta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in takınacağı tavır olacak gibi.

Divan kurulu toplantısında konuşması beklenen Bozbey’in kendisinin bir liste çalışması mı yapacağı, ya da aday olacak gruplardan birine mi yakın duracağı seçimin kazananı açısından da belirleyici olacak gibi görünüyor.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE BİRLİKTELİK

Daha önce bir çok kez belirttiğimiz gibi siyasetin sporun içinde olması hiç doğru bir durum değil ancak Bursaspor’un içinde bulunduğu batak ‘denize düşen yılana sarılır” misali, her kesimden desteğe ihtiyaç duyuyor. Yeter ki samimi olsun ve sonunda kazanan yeşil beyazlı kulüp olsun.

Ancak tüm camia gibi beklentimiz, her kesimin desteğini alacak güçlü bir listenin ortaya çıkması.

Çünkü gerçekten ayrışa ayrışa bu hale düşen koca çınarın sözde değil özde bir ‘birlikteliğe’ ihtiyacı var.

Ne diyelim umarım bu kez bir araya gelmeyi başarırız.

11 Yorum Onay bekleyen 3 yorum var

 1. Bozbey başkan olunca nasilda yaziyorsunuz. Alinur a niye yazmadin Ertan. Çalanlari niye yazmadin. Bozbey ne yapacak bozbey gerekeni yapar merak etme adam yeni seçildi daha. Amaxsenin gazinla değil.

  33
  42
   1. @i am vengance yorumuna yanıt olarak

    Bence elinden geleni yaparda buraya düşene kadar kimse bisey yapmamis 15 20 gün olmuş başkan seçileli olay yazarlari bayaği bi bursaspor u düşünür gibi 15 gündur birgun biri baska birgun digeri Bozbey tahtati açacakmi. Art niyetli olarak yaziyorlar

    10
    14
   2. @i am vengance yorumuna yanıt olarak

    bak sende gündemi kaçırmışsın.
    belki tahta demedi ama Bursaspor’u ait ve layık olduğu yere çıkaracağız dedi.
    mesela bizim ait ve layık olduğumuz yer sence neresi?
    tahta açılmadan layık olduğumuz yere nasıl çıkacağız?
    ya destek için gidildiğinde gelenlere ben destek sözü verdiğimi hatırlamıyorum derse?
    ama ortada arşivler var.
    mesela haberde ki foto bile sence ne ifade ediyor?

    14
    10
 2. Raşit barışıcı ile olacak iş değil tecrübe yok buradan bal ligine düşmek istemiyoruz 3.ligde bize projelerden bahsetmesin biz süper ligde değiliz arkadaş bizi bu kuyudan çıkaracak başkan lazım.Transfer tahtası kesinlikle açılmalı , biran evvel her sene bir üst lige çıkmalıyız.Ptt 1 .lig veya süper lige geldiğimizde kulüp şirketleşmeli , şuan için takımı şehri ayaklandıracak tahtayı açacak başkan gerekir.Bunun içinde Mustafa Bozbey, divan kurulu başkanı ve medyanın desteği bura da çok önemlidir

  24
  7
  1. @Arnavut yorumuna yanıt olarak

   Tecrübe yok derken şuan ki mevcut başkanın tecrübesi var da ne oldu? Evet tahta için para gerekiyor bu zamana kadar kim açık açık bu kadar parayla geliyorum deyip başkan oldu? Şuan kulüpte para zaten yok sadece ego için mi başkan adayı olacaklar? Raşit Barışıcı yıllardır Bursaspor sevdalısı babası Bursaspor kurucu üyesi şu zamanda çıkıp aday olan tarafımca başarılı olabilecek bir başkan adayı.
   Bir önce ki seçimde kazansaydı şuan bu duruma düşmez ve bunları konuşmazdık.
   Önümüz uzun ve tahminimce Bozbeyin Barışıcıyı destekleyeceğini düşüyorum.
   Zaten bir önceki seçimden öncede bir araya gelip Bursaspor hakkında projeler için iletişim kurulmuş.
   Umarım hayırlısı olur.

   4
   1
 3. kulübe siyaset girsin mi, girmesin mi?
  kulübü kim kurtarsın?
  a- siyaset mi?
  b- camia mı?

  siyaset kulübü kolaycılığa, tembelliğe ve siyasete bağımlı hale getirir. kalıcı ve büyük başarılar yerini günlük ve geçici başarılara bırakır. asansör takım olarak varlığımızı sürdürürüz.

  camia da ise her şey siyasettekinin tam tersi olur.
  ancak bunun için sabır-zaman. sevgi-saygı-güven. sportif, kentlilik ve taraftarlık bilinci, yani EĞİTİM ŞART…

  19
  2
  1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

   Çok haklısın, bunu akp döneminde herseyi belediyeden bekleyenlere ve şuanda da siyaseti bulastirmayalim diyenlere iyi anlatmak lazım.

   10
   2
 4. Bursaporumun önünü açsın destek olsun, Diyarbakır maçları gibi maçlarda gözlerini yummasın.
  Kulübe karşımasín , her yönde destek olsun Yeter! Bursa stadın problemleri eline alsın, çözümler üretsin!
  Bursamızı yanlız bırakmasın, nokta!
  Bursa Marka kalmalı.

  12
  8

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu