Bursaspor’da görüşmeler devam ediyor

Bitci Timsah Park Stadı, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri ve Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'mizdeki çimlerimizin yeni sezona hazırlanması için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.

Geçtiğimiz aylarda başladığımız çim sahalarımızın yeni sezona hazırlığı ile ilgili görüşmelerimize Türkiye Futbol Federasyonu çim saha uzmanlarıyla devam ediyoruz. Başkanımız Ömer Furkan Banaz, Yatırım ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Rıdvan Gültekin ve Kurumsal Strateji ve Planlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz aynı zamanda Yönetim Kurulu Sözcümüz Ramazan Çetin Kaya; Bitci Timsah Park Stadı‘mızda Türkiye Futbol Federasyonu Stadyum Güvenlik Müdürü Cenk Cem, Türkiye Futbol Federasyonu Çim Uzmanları Tayfun Tunguz ve Tayfur Yılmaz ile bir görüşme gerçekleştirdi. Yapılan görüşmede çim sahalarımızın mevcut durumu değerlendirildi.

Yönetim Kurulumuz, yeni sezon için stadyumumuzdaki çim saha ve antrenman sahalarımızın daha iyi duruma getirilmesi, sporcu sağlığı gözetilerek sahalarımızın yenilenmesi konusunda Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben bu stadın zeminine vakit ayıran ve emek veren Rıdvan beyi tebrik ediyorum. Stad açıldığından beri tartışmasız en güzel zemin. Ve zemini daha güzel nasıl yaparız diye uğraş içindeler. Teşekkürler. Bir taneside yazmış hala ne zemini diye,yazık. Sen evinde misafirini pis ve kötü halılarda mı ağırlıyorsun. Bu stad ve zemin Bursaspor un prestiji ve kalitesidir. Hiç düşündünmü ingiltere ligi dünyanın neden en iyi ligi. Bir tanesi ben söyliyeyim sende bi ara bakarsın. Stad zeminleri kusursuz. Bu iş şov ise en önemlisi taraftar, stad ve zeminidir.

  21
  1
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bursa kuzey yarım kürede bulunduğu için güneş ışınları daima güneyden gelir. O güney tribün önü yazın bile öğlen saatlerinde fazla güneş almıyor. Bunu önlemek için stadın çatısının en azından güney kısmının açılır kapanır bir yapıda olması gerekirdi ama zannetmiyorum öyle bir yapıda olduğunu.

   6
   2
 2. İngilizlere yaptırın bir daha sorun yaşamayın bizimkiler yapamıyor rezil ediyor hibrit çimde tek güç ingilizler bakın statlarına çimlerinde leke yok

  7
  2
 3. Stadımız hala şantiye görüntüsünde ve hala eksikler saya saya bitmiyor.Vallahi milyara mal olan bu stadın bu bakımı önemli amma ATATÜRK STADIMIZ Şampiyonlar ligi maçları için bakıma alınmış ve zemini ülkemizdeki stadlar içinde en kaliteli zemini diye spor basınının yazılı ve görüntülüsü tarafından açıklanmıştır.Bakın Bursa’da BURSASPOR-BJK Maçı oynanıyor ve sanki gök yarılmışcasına yağmur yağdırılıyordu.Maçı anlatan spiker zeminde bir damlacık su birikimi olmuyor,zemin süper süper demişti.
  Stadın açtısı,zemindeki çimlerin yetişmesi için ışıklandırma nın ya yetersiz yada kalitesinin düşük olmasından yada zeminde dranajın yetersiz oluşundan bilhassa ceza sahası,kale önleri (Güney kalesi)çim yerine çamur yada kuru toprak görüntüsünde.

  1. @CUMHUR yorumuna yanıt olarak

   Ramazan Bey stadyumun inşaatını bizim gibi meraklılara birlikte adım adim takip edip kafa yormuş birisidir. Bu görevde olmasına çok sevindim. Vizyonuyla çok başarılı çalışmalar yapacaktır ilerleyen süreçte. Kendisine selamlarımı iletiyorum bu vesileyle.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu