Bursaspor’da gönüllü scouting ekibi olacak

“Birçok etken bir araya gelirse daha ne Enes’ler, ne Sercan’lar, ne Muhammet’ler, ne Eren’ler yetiştireceğiz” diyen Adnan Hoca, “Tabii ki ben bunu tek başıma yapamam. Herkesin katkısı olması gerekiyor” şeklinde konuştu.​

Geçtiğimiz günlerde Bursaspor’un Altyapı Koordinatörlügüne getirilen Adnan Örnek, OLAY Spor’a birbirinden önemli açıklamalar yaptı. Vakıfköy’ün Bursaspor için çok önemli olduğunu ifade eden Adnan Hoca, “Bursaspor, tarihinin en iyi paralarını buradan çıkan oyuncular sayesinde kazandı. Bu gidişatın daha iyi çalışması lazım. Emin olun daha iyi oyuncular çıkacak. ‘Seneye şu kadar oyuncu çıkar’ diye kıyaslama yapmak istemem. Şartlar imkanlar daha da iyileşsin bakın neler olacak. Tabii ki ben bunu tek başıma yapamam. Herkesin katkısı olması gerekiyor. Birçok etken biraraya gelirse daha ne Enes’ler, ne Sercan’lar, ne Muhammet’ler, ne Eren’ler ne yıldızlar çıkacak” dedi.

BURSASPORLULUK RUHU

Bursaspor’un Türk futboluna önemli bir katkı yaptığını ifade eden Adnan Örnek şöyle konuştu: “İşin temelinden başlayacağız. Organizasyon başlasın iyi oyuncular zaten kendiliğinden gelecek. Vakıfköy’ün fiziksel şartlarını iyileştireceğiz. İyi oyuncu için bunlar çok önemli. Tesisteki her odamızın bir otel standardında olması gerekiyor. Belediyelerimiz bizlere büyük destek oluyor. Burada sadece iyi bir futbolcu değil; iyi bir insan yetiştireceğiz. Bursasporluluk ruhunu aşılayacağız. Ben minik takımdan buralara geldim. Bir gelenek var burada. Yaşımız 50 oldu ve hala bu geleneğin içerisindeyiz.”

BU İŞİ BAŞARACAĞIZ

“Ben Milli takıma Bursaspor’dan gittim. Bursaspor olmasa hiçbirşey olmazdı. Bunları çocuklarımıza aşılamamız gerekiyor. Bursaspor için altyapı herşey. Buradan her sene oyuncu çıktı. 2.Lig’e düştüğümüzde bile oyuncu vardı altyapıdan. Birçok etken bir bütün olursa bakın neler neler olur altyapıda. Bursaspor altyapısıyla özdeşleşen bir kulüp. Mesela Türkiye’de Altınordu bu işin içine girmeye başladı. Her türlü desteği alıyorlar. Bütün kulüplerin altyapısıyla mücade etmek zorundasınız. Biz bu işi başaracağız.”

FATİH HOCA SAĞ OLSUN

“Geçen yönetim döneminde de gelme durumum vardı fakat bazı problemler oldu. Herşeyde bir hayır var. Benim açımdan daha iyi oldu şimdi. Tabii ki benim buraya gelebilmem için Fatih Terim’in izin vermesi gerekiyordu. Çünkü Milli takımlarda önemli bir görevim vardı ve rakipleri izliyordum. Fatih Hocam, gideceğim kulüp Bursaspor olduğu için izin verdi. ‘Orada da bildiğimiz bir ismin olsun’ diyerek onayladı.”

FUTBOL OKULLARI ÇOĞALMALI

“Levent Kızıl Başkan döneminde Bursapor Futbol Okulunu bünyemize katmıştık. O adımların bugün faydasını görüyoruz. Bu adımları büyültmek lazım. Bursaspor Futbol okullarının sayılarını arttırmak gerekiyor. Sadece Bursa’da değil, çevre illerde de futbol okulları açmalıyız. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ın İstanbul’da 40’a yakın futbol okulları var. 4-5 bin öğrenciden oyuncu seçiyorlar. Biz ise 500-600’lerde bunu yapmak zorunda kalıyoruz. 8-9-10 yaşında oyuncuları yakalamamız lazım.”

ANTRENÖR YETİŞTİREMEZSEK YAZIK GÜNAH

“Benim amacım burada sadece futbolcu bulup, onu yetiştirmek değil. Bursalı antrenör bulamazsak, yetiştiremezsek yazık günah. Antrenör seviyesi bu kadar iyiye gidiyorken, benim de iyi antrenörler yetiştirmem gerekiyor. Meydan burada. Bursa’daki her antrenöre kapım açık. Bursaspor’a hizmet etmek için yarışacak insanlar var. Neden Vakıfköy’de sadece sporcu yetiştireyim.”

GÖNÜLLÜ SCOUTING EKİBİ GELİYOR!

“Dünya’da Scouting ekipleri bilimsel çalışıyor. Bizim Bursaspor olarak bu çağa, bu düzene yakışır bir sistem kurmamız gerekiyor. Bizim scouting ekibimiz Türkiye’nin en iyilerinden birisi olmalı. Hatta Avrupa’nın sayılı ekipleri arasına girmeli. Herşey elektronik çağa uygun olmalı. Gönüllü scouting ekibi kuracağız. Taraftarımız herkes futbolu biliyor. Mesela Almanya’da maç izleyen birisi bize görüşünü bildirsin. Herkesin yorumlarına, önerilerine açığız. Futbolla uğraşan herkes Bursaspor’un gönüllü scoting ekibinin içinde olacak.”

GEÇİCİ OLMAK İSTEMEM

“Bir gün Bursaspor A takımının Teknik direktörü olursam mutluluk duyarım. Ancak bizim Vakıfköy’de yapmamız gereken çok iş var. Hamza Hoca benim çok iyi arkadaşım. Askerliği beraber yaptık. Onun başarılı olmasını çok isterim. Bizim işimiz burada. Biz altyapıda iyi çalışalım, iyi işler yapalım ki, A takıma sağlam gidelim. Geçici olmayayım. A takımda başarılı olmanın temeli de buradan geçiyor.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu