Bursaspor’da Galip Sakder aday oldu

Galip Sakder, Bursaspor’da 1 Temmuz’da yapılacak olan Divan Başkanlık Kurulu Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Bursaspor Vakfı Başkanlığı görevini yürüten Galip Sakder, Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkan adaylığı nedeniyle istifa dilekçesinin hazır olduğunu ve kulübe sunacağını belirtti.

Almira Otel‘de gerçekleştirilen basın toplantısında adaylığını açıklayan Galip Sakder‘in yönetim kurulu listesinde asil üyeler olarak yer alan Levent Batur, Haluk Hısımcıl, Mehmet Toplan ve Yücel Akgün ile yedek listede yer alan Yüksel Türker, Seyfullah Yıldız, Memduh Dursun, Ömer Cihan, Feridun Özkaya hazır bulundu.

Sakder, yaptığı basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: “58 yıllık geçmişi ile dev bir çınar olan Bursaspor Kulübümüzün en üst organı olan Divan Kurulu’nun görevleri, yetkileri ve çalışma şekilleri mevcut tüzüğümüzde net bir şekilde ifade edilmektedir. Hiçbir Bursasporlunun içine sindiremediği ve kabullenemediği bugünkü durumdan Kulübümüzü tüm Bursa‘nın el ele vererek layık olduğu yere tekrar çıkarmak en büyük görevimiz olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Mevcut yönetim ile çok sıkı iş birliği içinde olacağız”

Divan kurulu üyelerinin kendilerini seçmeleri durumunda herkesin fikrine önem vereceklerini söyleyen Sakder, “Her üyemizin görüş ve düşünceleri bizim için son derece kıymetlidir. Mevcut Yönetim Kurulları ile çok sıkı iş birliği içinde olarak Bursaspor’un yararına olabilecek her türlü yardımı önerme ve takip etmeyi sürdürme çabası içinde olacağız. Tüzüğümüzün emrettiği tüm görevleri de eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu. Sakder, “Hayal üretmek, hayal satmak yerine her zaman gerçekleri düstur olarak kabul edip, bir Bursasporluya yakışır bir şekilde görevimizi yapmak her şeyin üzerinde olacaktır. Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Genel Kurulun demokratik bir ortamda, Bursaspor Kulübü’ne yakışır bir şekilde geçmesini temenni ediyorum” dedi.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Ne maaşı kardeşim. Divan fahri görevdir. Ve bu kadro çok sağlam isimlerden oluşuyor. Bursaspor’un kurucularından Necati Akgün’ün oğlu Yücel Akgün, eski as başkanlardan Ziya Hısımcıl’ın oğlu Haluk Hısımcıl, eski topçu Mehmet Toplan falan bunlar düzgün adamlardır. İçlerinde bi tek Levent Batur denen adam gıcık ve kıl’dır. Diğer tarafta Recep Günay da aday olmuş, listesinde hep apaçileri yazmış. Galip Sakder’in listesi Recep Günay’ın kadrosunu ezer geçer.

   2
   2
 1. Divan bir kulüp için çok önemli
  Arkadaşlar yönetim ile eski yönetimler
  Küskünler, kırgınlar arasında daima
  Birleştirici köprü vazifesi görür
  Ayrıca şehrin önemli isimleriyle
  Arası iyi olan bir sanayicidir
  Hüseyin Özdilek
  Muharrem Yılmaz
  Hüseyin Durmaz
  Cavit Çağlar
  Celal Sönmez
  Gibi birçok isimle görüşüp Bursaspora
  Şuan uygulanan alternatifli sponsor
  Anlaşmalarında önemli aracı olabilir

  13
  1
  1. @Kzyksz7 yorumuna yanıt olarak

   İran kınası var. Adres ver gönderelim. İstifa etmedi ise burana. Etti ise orana sürersin. Eğer kendin süremez isen sana İran kınası sürecek çok renkdaş var.

   7
   3
 2. Galip Başkan bi lunapark da Özlüce’ye kur. Atlı karınca ve uçan sandalyelere pindircem Ataberk’le Burak Kapacak’ı. Sercan Yıldırım’la Volkan Şen de çarpışan arabalara pinsin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu