Bursaspor’da bu üçlü fazla!

Bursaspor'da kadroda düşünülmeyen oyuncular yüksek maliyetleriyle dikkat çekiyor.

Bunların başında ise Jires Kembo geliyor. Yakalaşık 1 milyon 100 bin Euro’yu bulan yıllık garanti ücretiyle Bursaspor‘a büyük bir yük haline gelen deneyimli kramponun ismi teknik direktör Samet Aybaba tarafından çizildi. Kampa götürülmemesine karar verilen Jires Kembo bu süreçte eğer takım bulamazsa çalışmalarını antrenör nezaretinde diğer kadroya alınmayan oyuncularla birlikte sürdürecek.

ELDE KALIRLARSA NE OLACAK
Jires Kembo ile birlikte yüksek maliyetli oyuncular Tomas Necid ve Dzon Delarge da Ali Ay yönetiminin elini kolunu bağlamış durumda. Bu oyuncuların menajerleriyle temas kuran yönetim henüz istediği sonucu alamadı. Üç oyuncunun yaklaşık 2,5 milyon Euro’yu bulan yıllık garanti ücretleri oynamadıkları takdirde yönetimi büyük sıkıntıya sokacak. Yönetim transferde de istediği sonucu alamazsa teknik direktör Samet Aybaba ile bir kez daha bir araya gelerek bazı oyuncuların değerlendirilmesini isteyecek.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bunlardan önce koca sezon tek bir dk almayan Sercan Yıldırım , gittiği takımda son 20 maça çıkmayan Sane , gittiği takımdan sezon ortası dönen jovic daha çok fazlalık.Evet kembonun fazlaliklari var ve fazla disiplinsiz.Delarge in da karakteri ne yazık ki ortada.Necidde ise hangi hoca nasıl bir eksik görüyor bilmiyorum ama dediğim gibi kembo,delarge ve necidden önce Sercan,sane ve jovic gitmeli bana göre.

  76
  5
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   renktas seni anliyorum da yalniz burada fiyati tuksek oyunculardan yakiniliyor.senin dedigin ouuncularin uçunu toplasan diger yakinilan futbolcularin yillik odemelrinin birine anca denk olur

  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Yine greenman ve yine saçmalamış.. Adam yüksek maliyet diyor bu sercan sane falan diyor.
   Güya çok iyi bir noktaya parmak bastın

   4
   7
  3. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Hacı abi sane ,jovic falan bunlar 3 kuruşa oynuyor zaten, illa bir yere itelersin, önemli olan ücreti yüksek olupta bir halta yaramayanları yollamak.

   26
   5
 2. Acaba bu kişilerle oturulup bir konuşuluyor mu.Futbolcuya sen çok para alıyorsun takım bul kampa gelme demek yerine ücretin biraz fazla performansın da aksine düşük senden faydalanmak istiyoruz gel bir orta yol bulalım devam edelim vb.şeyler söyleniyor mu.Ben fitbolcu olsam bana böyle bir teklifle gelseler bir düşünürüm ve farklı farklı şeylerle transferle uğraşacağıma kabul ederim mesela.Delarge sane jovic falan neyse ama kembo ve necidden faydalanabilir miyiz acaba diye düşünüyorum hep.

  39
  2
  1. @teksas1963 yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru. Yapılması gereken budur. Her gelen teknik direktörün kendi oyuncularını getirmeye çalışması bizi resmen batırdı. Samet bunlardan iyi birisini mi getirecek sanmıyorum.

   14
  2. @teksas1963 yorumuna yanıt olarak

   Çok guzel bir noktaya parmak basmissin.Ancak bu yönetimde ne o kafa ne de o vizyon var.Bu fosil Ali Ay ve kurmayları anca kredi çek para ver mantığında kafalar.Oyuncularla araya mesafe koymayan dertlerini dinlemeyen ver parayı oynasın kafasındaki boş zihniyetli bireyler.

   16
 3. Ya arkadaş anlamadığım, Delarge 400 bin euro almıyo muydu senelik? Sercan 500 bin euro alıyor kimse ağzını açamıyor, Jovic 250 bin euro alıyor diye biliyorum, Sane de ona yakın para alıyor öncelik bunlar olmalı takım çöp dolu ve neredeyse hepsinin daha 1 yıllık sözleşmesi var gönderilmeleri lazım bunların. Bu Necidi neden beğenmiyorlar gram anlamıyorum Stancudan falan çok üst düzeyde bir futbolcu bence. Stancu 900 bin euro alıyor onu da yollayın o zaman?

  24
  2
 4. Ya şu oyuncuları yollayalım tamada bunlardan önce satılacak bir ton çöp var sercan yattığı yerden takımı sömürüyo adamı izlerken zaten 16 yaşımdan 26 yaşıma geldim önce sercan ve diğer çöpler gitmeli

 5. Bu adamlar bir yere gitmiyorsa kampa götürmek ve faydalalanmaya bakmak lazım. Yönetim her zaman olduğu gibi yine hata yapıyor. Samet’in bulup getireceği oyuncuların göndermrye çalıştıklarımızdan iyi olmayacağı aşikar. Samet bu kulübün sahibi değil. Yönetim bu adamlarla çalışacaksın diye söylemeli. Gerçek bir yönetim olsa bu söylediğim söz konusu olabilirdi. Oynayan oyuncunun talibi çıkar, kadro dışı bıraktığın oyuncu elinde kalır. Bunu defalarca test ettik. Bu oyuncuları alırken düşünecektiniz. Şimdi kapı gibi sözleşmeleri var. Öfkeyle kalkıp zararla oturmayın.

 6. kAMPA GÖTÜRMEYİP ÇÖP HALİNEMİ GETİRECEKSİN EYYYY SAMET AYBABA, EYYY ALİ DEDE….en kötü yedek te kullanılır,isteyen olursada satılır,bunun başka yolu yok,kampa götürmeyip kulüp bul ayağını kimse yemiyo,çatır çatır parasını alıyo.O zaman akıllı olmak lazım.Necid,kembo,delarge. bu ekonomik yoklukta daha iyisinimi bulcaz AQ. antrenörsen performanslarını artırırsın,yeni çöplere gerek yok…..

 7. SERCAN YILDIRIM, SİNAN BAKIŞ, VİEUX YAYA SANE,
  BOBAN JOVİC, JOSHUA JOHN, TOMAS NECİD,
  DZON DELARGE, JİRES KEMBO EKOKO
  bu saydığım, verimsiz, disiplinsiz, kulübe faydası olmayan,
  kadroda düşünülmeyen, yollar ayrılmak istenen adına her ne
  derseniz deyin, siz tavrınızı koyup bu kulüpte her ne olursa olsun,
  oynayamayacaklarını, barınamayacaklarını, kulüp bulmadıkları taktirde
  Vakıfköyde 1 antrenör eşliğinde çalışma yapacaklarını hissettirriseniz,
  gittiğiniz taktirde her türlü kolaylığı sağlayacağınız güvencesini verirseniz
  illa ki bu futbolcular kendilerine kulüp bulurlar kötü niyetli olmadıkları
  taktirde, menajerleri çalışıp kulüp bulmak istedikleri taktirde,
  bunu sağlamak için sizin yönetiminizi profesyonel olması lazım bu arada;
  SERDAR KURTULUŞ ile de yollar ayrılmalı, anlaşarak vedalaşılmalı

 8. Kembo iyi kontrol ve motive edilirse oyun kurucu olarak oynayabilir. Pablo’dan sonra futbol bilen tek adamımız o maalesef. Her gelen hoca şunları istemem bana 5 yeni adam alın derse zaten batık bütçe ile gümleriz. Hocaların her dediğinin doğru olmadığını en acı biçimde öğrendik sanırım. Bir sportif direktör şart……

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu