Bursaspor’da Ali Ay sesleri

Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu sonuçlandı ve Recep Günay kulübün yeni başkanı oldu ancak emanetçi gibi hareket eden Günay'ın yerine başkanlık için Ali Ay'ın ismi camiada günden güne değer kazanıyor.

Recep Günay‘ın kongrede bir tartışma esnasında stadyumdan çekip gitmesi ve ardından mazbata töreninde gerçekçi bir adayı olması durumunda gerekeni yaparız demesi camiada gözleri Ali Ay‘a çevrilmesine neden oldu.

Camiada bir çok ismin Recep Günay‘ı başkanlık makamında yeterli görmezken kendisi de bu söylemleri onaylar derecede “Sayın valime ve emniyet müdürüme sesleniyorum… Bursaspor’a sahip çıkın. Yoksa Bursaspor diye bir kulüp kalmayacak. Biz Bursaspor’un nefes alması için bir süre aldık. Bursaspor’a lütfen sahip çıkın.” ifadeleri ile güçlü bir başkanın görev alması çağrısında bulunmuştu.

Camiada akla gelen ilk isim Ali Ay olurken siyasi anlamda bir destek görmesi halinde görev alabileceği belirtiliyor.

Ali Ay’ın Bursaspor‘da yaşanan kaos ortamından hoşnut olmadığı ve camianın çağrısına nasıl bir cevap vereceği merakla bekleniyor.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali Ay göreve gelmeli. Bu sorumluluktan kaçmamalı. Yoksa Serdar Acarhoroz’un dün kulüpte yapıtğı şovların ardı arkası kesilmez.

  105
  30
  1. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   önemli olan kalıteli ve maddi gücü olan yönetim
   her yönetici hatasını anladıysa
   taraftar hatasını anladıysa
   anlamayan stada girmemeli
   herkes yönetici olabilir.
   acilen yapılanma bekliyoruz.
   bursaspor sevdadır
   diyenler
   isimlere takılmadan destek verilmelidir.

   1. @Sem yorumuna yanıt olarak

    Gelsede başarılı olamaz.. Temmuzun ortasına geldik ne zaman seçilip mazbatayı alacakta transfere başlıyacak. Futbolcular tek tek gidiyor hep yalan dolan. Çok belli birileri Bursaspor’un fişini çekmiş..

  2. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   yazdıklarım mutlaka doğrudur diye bir iddiam yok. bunlar tamamen birer varsayım, biraz da sesli düşünme ürünüdür. bana göre,
   a- recep günay kalırsa borçlar azalır. çünkü ödeyemez alacaklılar alacaklarından zorunlu olarak feragat eder. ama kulüp de eninde sonunda kapanır.
   b- ali ay gelirse sportif hedefler 2. planda kalır. önceliği parasını tahsilat konuları alır.
   c- ihtiyacımız olan, ”paralı-pullu!” dan daha çok GÜVENİLİR ve DONANIMLI bir başkandır. ancak o zaman kent ileri gelenleri kulübe destek verir ve bu şehrin kaynakları bu kulübün kasasına akar.
   aslında camia böyle bir ismi çok daha önce belirlemeliydi.
   d- vakıfköy, özlüce, 45 bin kişilik timsah arena, ve 1.5 milyar borç kamburunu bir 3. lig takımı kaldıramaz.
   bırakın o tesislerin personel, elektrik, su, doğal gaz giderlerini, temizliğini bile yapamaz.
   e-bence artık tek kurtuluş F.K
   f- şimdi attıkları zaman mangalda kül bırakmayan, gerçeklerden son derece uzak. şekilde ve resimde kalmış gazoz gibi keskin Bursasporlular olmaz! buna izin vermeyiz! diyeceklerdir.
   g- elbette buna hakları var. ancak 1.5 milyarı bulup kulübün kasasına koymaları koşuluyla.
   malum eleştiri hakkı çalışmayla olur. işkembeden atıp-tutmalarla değil…

   22
   5
  3. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   Bursa valisi ve belediye başkanını bu konuda göreve davet ediyorum. Ali Ay veya Levent Kızıl başkanlığında kulübe nakit 50,şer milyon TL katkı sağlayacak 15 tane yönetici bulamıyorlarmı?

   31
   5
  4. @Pablito yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay’ın başkanlığının ardından kulüpte başkan sıfatıyla oturan kimse olamadı. Yönetici olamayacaklar başkan, kulüpte personele olamayacaklar da yönetici oldu. Ali Ay göreve. Hemen şimdi.

   69
   10
  1. @Croc yorumuna yanıt olarak

   Al beneenee o kadar..yoksa Ali ay ve. Sülalesi bursara bir ömür küfür yicek..para var futbol. Bilgisi yok yaşadıklarından tecrübe edinmiştir ..gelmesse verdiği paralarida alamaz topragik mecbur gelcek bakgor 😉

 2. Bu site ve onu yöneten gazetecileri Ali Ay’ı ne çok yağladı son zamanlarda? Seçimden önce Ali Ay, seçim bitmiş Ali Ay… Recep Günay, Serdar Acarhoroz gibi adamlarla ne gibi bir alıp veremediğiniz var anlamıyorum. Ali Ay da başkanken bunlara benzer açıklamalar yapıyordu. O zaman yapılan haberci yorumları da olumsuzdu ancak bu şekilde bir olumsuzluk değildi. İşte buna bir anlam veremiyorum. Arşivde duran Ali Ay açıklamaları: “Bundan sonra Bursaspor çok daha iyi yerlerde olacak bunun sözünü size veriyorum.”, “Ben borcu yüzde 50 düşürmeyi garanti ettim evet. Bunu yapamazsam giderim de dedim. Ama ben sizin için gitmeyeceğim ben Bursaspor’u düşündüğüm için kalıyorum.”, “Kongre kararı almadım. Eğer bunu yapsaydım bir sonraki yönetimin yapabileceğine dair şüphelerim vardı. O yüzden buradayım. Bu iş gerçekleşmezse de isterseniz de giderim.”, “Bu projeler belediye başkanımız ve valimiz sayesinde olacak. Sizden ricam Belediye Başkanımız hakkında fazla konuşulmasın.”

  34
  50
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular Bursaspor için şu sartlarda güçlü bir AA yonetimi ve lütfen çok rica ediyorum artık ayrıştırıcı karalayici yorum yapmayalım bakın battik yok oluşa gidiyoruz hala sen ben yapıyoruz lütfen sevgiyle kucaklasalim

   41
   8
 3. Bence toplanıp Levent kızıla yalvaralim Ali ay iyi ancak spor kulübü yönetmek başka şey en büyük haksızlık Levent kızıla yapıldı

  32
  1
 4. recebe güvenilmiyor bende hemfikirim ancak daha önce hemde 2 kere denenmişi tekrar getirme hevesini cidden anlayamıyorum. hayır Bursaspora garezi varsa insanların kapatın abi klübü bu kadar midesizliği bu camianın bir ferdi olarak ben kabul etmiyorum. şimdi bazıları gelip sen kimsin ki diyecekler, ben sizin malınız gibi gördüğünüz klübün küskünlerindenim maalesef. böyle yüzlerce belki binlerce insan var, tribüncü takılan kişi ve gruplarlar yüzüden bu muhabbetleri çekiyoruz..

  13
  5
 5. Levent Kızıl’ı davet edenler biliyormu ki basketbol şubesinin sponsoru neden bu desteğini çekti? F.E. Bursaspor basketbol takımına yapılan desteğe rağmen, tribünlerden küfürler edilmesi sonucunda bu destek çekildi. Para harcayan birine tribünden hakaret edenlerin yüzünden başarılarla dolu basketbol takımımızı da bu yıl zor günler bekliyor. Milyon eurolar harcayanlara, haftasonu stresini atmaya gelen sözde taraftarlar sayesinde işadamlarını küstürüp, sonra koskoca Bursa’da sahip çıkacak işadamı yok mu demek ya cahillik, ya eğitimsizlik ya da safa yatmaktan başka birşey değildir. Önce taraftar değişim ve gelişim sağlamalıdır. Sonrasında başarı ve huzur gelecektir. Özeleştiri yapamazsak Bursasporumuzu ne yazık ki kaybedeceğiz. FK, B.Bldspor, A.Ş. gibi eklemeler ile asıl Bursaspor kulübü ile yaşanan başarılar, kazanılan kupalar ve şampiyonluk tarihin tozlu sayfalarında yerini alır. Sakin kalıp, projeler ile yola devam edilmelidir.

  13
 6. Belediye ve destekledikleri gelsin de texas gibi çorba peşindekilerin cebi dolsun, forza Recep Günay, arkandayız, doğru yoldasın

  9
  4
 7. Bursasporu belki tarihten silinecek borçlar altına sokan Ali Ay candır diyenler acaba neyin kafasını yaşiyorsunuz siz.Recep günay size vermiyecek baskanlığı vermezde rahat olun siz.ciksaydin. Ya o zaman 2 kere kongre olduda ortalıgı karistiracak ya .başkanımız Recep günayın sonuna kadar yanındayız.Bursasporu geri dönüşü olmayan yola sokanlardan hesap soracağımıza destek vermek isteyenler var.hepsinden sorulacak hesabımız var bizim.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu