Bursaspor’da af geldi!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden sicil affı ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Yeşil-beyazlı kulübün açıklaması şöyle;

SİCİL AFFI (İADE-İ İTİBAR)

Kulübümüz eski üyelerine iade-i itibarda bulunuyor. Geçmiş dönemlerde aidat borcu veya istifa nedeniyle üyeliği son bulmuş eski üyeler, 31.12.2023 tarihine kadar Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimize gelerek başvuru yapmaları halinde bir defalık “Sicil Affı”ndan faydalanabilirler.

Başvuruları kabul edilmeleri halinde eski üyelik numaralarına tekrar sahip olacak olan üyelerin  başvurularında referans şartı aranmaz ve yeniden üyelik için tanımlanan geçmiş dönem borçlarına karşılık bağış şartından muaf olarak sadece giriş aidatı ile yıllık aidatı öderler. Üye Sicil Kurulu bu durumdaki üyelerin geçmişte blok üye şeklinde kaydedilip kaydedilmediği ve Bursaspor dışındaki spor kulüpleri ile iltisaklı olup olmadığına dair incelemesini tamamlayarak, üyeliğe kabul yönündeki görüşünü Yönetim Kurulu’na sunar. Sicil Affı ile yeniden üyeliğe kabul edilmesi öngörülen adayların listesi 2024 Mart ayı içerisinde resmi internet sitesinde yayınlanır ve mevcut üyeler liste yayın tarihinden itibaren varsa itirazlarını Sicil Kurulu’na iletebilirler.

Sicil Affı süreci sonunda kaydedilenler için genel kurula katılamama/oy kullanamama hükümleri uygulanmaz ve oy haklarını yeni kayıt tarihinden itibaren kullanabilirler. Söz konusu üyelerin kıdem aranan organlara kabulünde geçmiş üyelik dönemleri hesaba dahil edilir.

Amacımız: Camiamızın her ferdini bu çatı altında tekrar toplamak. Üyelikten disiplin cezası niteliğindeki kesin çıkartılma hali dışında, her ne sebepten olursa olsun kulübümüz değerlerini geri kazanmaktır.

Unutulmamalıdır ki bu kulüp hepimizin. Bursaspor’a Küsülmez.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Çok dogru bir karar
  Herkesi tek çatı altında toplama,
  Birlik olma adına alinmiş bir karar
  Üstelik bu hamleyle birlikte üye sayimiz
  8-10 binlere çiktigi taktirde hem
  Üyelerden yillik ortalama 8-10 milyon tl
  Gelir kaynagi oluşturmuş olursun
  Hem de genel kurullarda daha çok
  Kitleyle buluşmak kulübe deger katar

  26
  2
 2. divan kurulunda söylemişti çok doğru bir karar ömrünü servetini bursaspora harcamış insanları aidat ödemediler diye üyelikten atmışlar böyle saçmalık olmaz adam unutur bişey olur o başka bir kırgınlığı olur 3 kuruş için ters yaparsan bugünkü duruma düşersin

  16
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu