Bursaspor’da 3 adaylı kongreye doğru!

Divan Başkanlık Kurulu bugün saat 13.00-17.00 arasında başkan adaylarının başvurularını kabul edecek.

Bursaspor’da 22 Mayıs Cumartesi çoğunluk sağlanamadığı takdirde 30 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Olağan Genel Kurul öncesi başkan adayları listelerini bugün teslim edecek.

Başkanlığa talip olan isimler, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek saat 13.00 ila 17.00 arasında gerekli evrakları Divan Başkanlık Kurulu’na verecek.

İdris Sevinç Başkanlığı’ndaki Divan Kurulu, listeler üzerinden yapacağı incelemelerin ardından başvuruları kabul edecek.

Mevcut Başkan Erkan Kamat’ın da bugün adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi…

Kamat’ın yanı sıra Hayrettin Gülgüler ve Serdar Acarhoroz’ın adaylık başvurusu yapması bekleniyor…

Tüzük gereği başkan adaylığı için 3 yıllık üye olma şartının yanı sıra noterden 100 üyenin imzası gerekiyor. Yönetim kurulu asil listeleri başkan dahil 13, yedekler ise 7 üyeden oluşuyor.

4042 ÜYE OY KULLANABİLECEK
Büyükşehir Belediye Stadı’nda 22 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak olağan genel kurul öncesinde 4685 üyesi bulunan Bursaspor’da 4042 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor 643 üye aidatlarını ödemedikleri ve yeni üye olmaları nedeniyle oy kullanamayacak.

Genel kurulun ilk oturumda yapılabilmesi için ise 2022 üyenin haziruna imza atması gerekecek. Aksi takdirde kongre 30 Mayıs Pazar günü çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleşecek. Bu arada tüzük gereği 2019 ve 2020 yılı aidat ödemelerini zamanında yapmayan 427 üyenin dernek üyeliği de kongreye yapılacak oylamayla düşürülecek.

67 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   toplum olarak aman istikrar bozulmasın der yine enkötüye oyumuzu veririz birlerinin kötü olanı düzelteceğine inanmayız yine buna oyunu vermiş 765 kişi gider yine kazanır korkarım

   7
   2
  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   BU KAMAT GERCEKTEN AC KOPEK KULUBU SOYUP SOHANA CEVIREMEDI CEBINI DOLDURAMADI DIYE UTANMADAN ADAY OLUYOR
   BURSA SPORUN PARASINI HAKKINI YEMEK BUKADAR KOLAY BASIT OLMAMALI
   DIVAN KURULUNUN HEPSI DEFOLUP GITMELI

   25
   2
 1. Ahanda işte 2 ay önceden gördüm ben bunu kamat ile devam edecekler bu güruh!!!

  Kimsiniz abi siz neden ya neden koskoca şehrimde bu işi bilen , konuşmasını bilen oturaklı , zeki , çevik,ahlaklı adam yok mu???
  Kamat’i ve ya Mestan gibisini ve ya Aliay gibilerini sevmediğim den veya ahlaksız gördüğümden değil beceremediklerimden , futbolu bilmedikleri den ,yanlış çevreleri olduğundan istemiyorum , kamat halen adaylık koyuyorsa daha beter olmayacağımizi kimse soyleyemeZ….
  Neredesini ey hocaya futbolcuya sallayanlar esas sallanacak bölüm burası!!!

  101
  10
  1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Bu yorumla adeta yel değirmenlerine karşı savaş açmışsınız.
   İşi bilenlerin ortaya çıkmasının sebebi çok basit.
   BU İŞİ KENDİLERİNDEN ÇOK DAHA İYİ BİLENLERİN!!! VARLIĞINDAN DOLAYI.
   bu kadar sonuca odaklı ve sabırsız medya ve taraftarın arasına hangi akıllı girme cesaretini gösterebilir?
   Olası iki kötü sonuçta başına gelecekleri göre, göre. bile bile.
   Adaylar mı?
   Ya futbolu bilmiyorlar.
   Ya da bizim bilmediğimiz başka hesapları var.
   Söyleceklerim bundan ibaret hakim bey.😞😞😞

   3
   2
  2. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   İNŞALLAH BURSASPORUMUN BAŞKANI OLACAK İNSANDA HAYEL PERESTLİK OLMAZ YALAN YANLIŞ VAATLERDE YAPAMAYACAĞI ,TUTAMAYACAĞI SÖZLERİ VERMEZ İNSANLARI KAHRETMEZ ,, GÜZEL GÜNLER GÖSTERİR CAMİAYA GÜNEŞLİ GÜNLER ÇÜNKÜ BİZLE O GÜNLERİ ÇOK ÖZLEDİK HEMDE ÇOKK ,,BİRDE BAŞKANLIK İÇİN DOSAB,TAN BİR SÜRPRİZ GELİR İNŞALLAH

  3. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Görüşlerinize aynen katılıyorum birileri kamat için kötünün iyisi diyerek alt yapı oluşturuyor burada konuşması gerekenler bu kulüpten hiç bir çıkar menfaat sağlamayan gerçek Bursalılar olmalı yoksa İş işten geçmiş olacak sen ne yaptın ki hala aday olmaya çalışıyorsun insanlarda biraz omurga olmalı… …….

   8
   1
  4. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Kamat yeniden aday olması çok iyi olmuş, macera aramaya gerek yok burası Bursaspor kripto borsası değil, Bursaspor ite kurda teslim edilemez

   13
   32
   1. @Muhtar yorumuna yanıt olarak

    Bu yorumuna aynen katılıyorum. Tamam Kamat’ta para yok pul yok ama, hiç olmazsa kim olduğu belli. Ne yapıp ne yapamayacağını herkes biliyor. Ama bu yeni iki aday çok karanlık ve tehlikeli adamlar. Bursaspor’u nereye götürecekleri belli değil. 2 gün sonra Kulübü Katarlı’lara satıp, parayı indirip tüymezlerse diksinler. Görün bak.

    5
    7
  5. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor sevdalıları bu üç adayı’da istemiyor
   1.Kamat – Parasızlık
   2.Emin – Uzaktan umanda
   3.Acarhoroz- Geçmişi ve etrafı
   Yani bu üçü’de Bursaspor’a birşey veremez ve adaylıkları kabul edilemez!
   Divan Samsunspor’un yaptığı gibi şirketleşmeye gitmek için kayyum ataması lazım

   23
   4
  6. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Genç, Dinamik, vizyon sahibi, Emin Adanur varken,Amatör takım başkanlığı yapamayacak kapasitede olan Kamat, ı seçecekler diye çok korkuyorum. Bu konuda kongre üyelerine, 1060,a hiç güvenmiyorum. Satılmış adam çok.

   66
   4
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    Maalesef diğer 2 aday içinde olumlu düşünemiyorum nedense!!!
    Ama denenmis ve başarılı olamamış bir kişinin başkan olmaması gerektiğini düşünüyorum.ve gene maalesef Türkiye’nin ikinci büyük sanayisinde koskoca kulübün başkan adayları bunlardan ibaret olmamalı …… Bana dokunmayan yılan bin yasasinciliktan kurtulmalı bazı iyi liderler!!!!

    24
   1. @@topal yorumuna yanıt olarak

    Kendi cesareti değil emrinde olduğu güruh hegomanyasindan ötürüdür o, bırak tahtayı actirmayi elektrik dgaz odeyememis ödenmesini sağlayamamış bir kişinin tekrar aday olması en kotu divandan dönmeli ama kirli düzen alır götürür 1060 sayesinde başkan yaptırır , tek dileğim 1060 i ezebilmek için tüm kongre üyelerinin oy kullanmaya gelmesi ve en azından denenmiş başarılı olamamış bir ksinin tekrar başkan olmasının önünün kesilmesi….!!!! Diğer 2 aday bundan iyidir de diyemiyorum maalesef!!!

    26
    1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

     Ya kardeşim, bi tutturmuşsunuz 1060, güruh, siyaset, kıl, yün.
     Bunların tamamı faraza şeyler.
     Mesela en çok siyaset deniliyor.
     Biri çok çıkıp bana söylesin.
     Bursaspor’un başarısızlığı siyasete ne kazandırır?
     lütfen kendi suçumuzu başkalarının üzerine atmayalım.
     camia olarak şampiyonluk başarısını sindiremedik.
     En başta bizi şampiyon yapan İBRAHİM YAZICI”YI harcadık.
     arkası zaten geldi…

     6
     4
     1. @M.K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

      Siyaseti neden savunuyorsun neden , siyaset ile biz buralara gelmedik mi bölükbasi ile arnavut un mikrofon açıkken konuştukları duymadık mi , savundugun siyaset daha 750milyon harcanan stadı bitiremedi 10ncu senesi ,biz zaten kendimize bakiyoruz yorumlardan çıkardığın bumudur?

      7
      3
      1. @Chiefofficer yorumuna yanıt olarak

       Valla siyasette dahil benim kimseyle bir alıp veremediğim bir şey yok.
       Ben burada inandıklarımı yazıyorum. Senin kadar olmasa da!!! ben de iyi bir Bursasporluluyum.

       Stadın bitmemesi ile kulübün bu hallere düşmesinin ne bağlantısı var?
       Futbol için zemin, oturmak için 45 bin koltuk var ama bomboş.
       Hem bu kulüp bu siyaset döneminde şampiyon olmadı mı?
       Siyaset Bursaspor’u neden düşürsün?
       Bu onlara ne kazandıracak?

       Bunları yazıcı yı, paso ligi protesto, ederken, kendi oyuncularını, ıslıklarken, aşağılarken,ağlatırken, hatta döverken düşüneceksiniz. Daha doğrusu düşünecektik.

 2. NE YAZIK Kİ NE ŞEHRİN İLERİ GELENLERİ NE DE BU ŞEHİR BAŞLI BAŞINA BURSASPOR A SAHİP ÇIKMADI. BU DURUMDA MAALESEF BURSASPOR UN SON BİR KAÇ YILINI SEYREDİYORUZ….ÇARE YOK

  54
  2
  1. @Balack1963 yorumuna yanıt olarak

   Yaw siz önce Emin abinizi kulübe bi üye yapın. Onu bunu başkan olarak atayacağına, gelsin kendi yapsın da görelim

   2
   4
   1. @Erkan Kamat yorumuna yanıt olarak

    Elektrik parasını ödedi mı Kamat başkanımız. Genel kurulda faaliyet raporunu okuyup ibra oldu mu. Transfer tahtasını nasıl açacağını anlattı mı? Bu yıl daha zor geçecek olan tff. Liginden nasıl çıkacağımızı anlattı mı? Bir yıl önce verdiği hangi sözü tuttu ki? Başarı takimi 10. Sırada bitirmek mı?Görelim.

 3. Diğer adayları bilemem ama Adanur başkan olursa büyük hata olacak. Adaylığını ilk açıkladığında kimsenin yorumu ve sonrasında Adanur’un bir icraati de yokken en azından bu platformda bu kadar desteklenmesi de beni şaşırtıyor. Bu kulüp başkanların yeteri kadar iyi düşünememesinden çok çekti ama o başkanları da kongre üyeleri seçti. Dolayısıyla taraftarında iyi düşünememesinden çok çekti. Daha üç senelik kongre üyesi olmayan adamdan ne kadar Bursaspor başkanlığı bekleniyor acaba?

  15
  42
  1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

   Ne alaka kongre üye suresit ile icraat yapma kapasite, Ali ay korustan ile ucmaliydik o zaman.muhakeme yeteneği olmayanların oy kullanma hakkı olmamali

   6
   2
 4. Tek çare Emin Adanur ben yürekten inanıyorum çok Hırslı ,istekli ve Azimli başkan dediğin ağırlığını koyacak yeri geldimi konuşacak BURSASPORUMUN Hakkını savunacak Arkadaş

  14
  2
 5. 1- Erkan kamat’ ın bırakın başkan seçilmesi başkanlığa adaylığını bile koyması çok saçma gördük zaten neler yapamadığını gram kadar ismini duyunca hercanlanmıyorum.
  2- Serdar Acarhoroz hiç güven vermiyor sanki diğer başkanlar gibi gelcek sömürecek ve gidecek o potansiyali göremiyorum.
  3-Emin Adanur ne kadar iyi bilemiyorum ancak en azından kısa vadeli ihtiyacımız olan paranın bir kısmını nakit koyacağını alt yapı daki arkadaşlarımız çok iyidi bu sene ancak süperlig için kesinlikle tecrübeli süperlig kumaşında bir kaç arkadaş ile birlikte alt yapı arkadaşlarımız harmanlayıp iyi takım oluşmamız gerekiyor bunun içinde transfer tahtasının açılması bunun içinde emin bey net bir şekilde açılacağını ve yapar yapamaz bunu bilemiyorum ancak klübün en çok ihtiyacı olan açıklamarı ile takıma ve taraftara heyecan verebileceğini ve günümüzün en büyük silahı olan sosyal medyayı çok iyi kullanabileceğini tahmin edebiliyoruz son bir anda saygın bir başkan çıkmadığı takdir de Emin Bey’in bu yarışmayı çok rahat kazanmasını bekliyorum. İnşallah Bursasporum eski güzel şampiyonluk günlerine döner tek temennimiz bu 🐊

  9
  1
 6. Elektrik borcunu dahi odeyemiyen sayın Kamat, tekrar aday olur da genel kurulda ilgi görürse, oy alırsa vay halimizeee.Kurulda hangi yüzle kürsüye çıkıp kurul raporunu okuyacak, hangi yüzle adaylık projelerini anlatacak göreceğiz.Personelin maaşlarını dahi ödeyemeyen baskan tahtayı actiracak ve transfer yapacak! Bu yıl lig daha çetin geçecek, dolayısı ile basiretli ilgili ve bilgili baskansa ihtiyaç var.Kısaca Bursaspor Başkanlığı sayın Kamat a iki beden büyük.Kurul üyeleri oy verirken çok iyi düşünmeli.

  8
  1
 7. Ahhaha kamat nedir ya.şaka mi bu? Abi siz nayin kafasini yaşiyorsunuz.hangi yuzle tekrar aday oldu bu herif.beyler hiç akillanmiyacak bu camia..yemin ederim hiç akıllanmayacak..bu adamın aday bile olamamasi gerekirdi.1 senemizi çiğnedi .mahfetti kulübü.ali ay gibi gorevini tamamlamak için mi yeniden aday oldu?bir alt lige daha mı düşecağiz? Yemin ediyorum kafayı sıyırcam

  6
  1
 8. adi adamlar. gençleride harcıyorlar. iyice transfer yapacak takımların pazarına döndük. kumaşını gördüğümüz yaramaz adamlar başkan olmaz inşallah. gençler gibi yeni beyinler lazım.

  6
  1
 9. Kamat başkan sen de artık Bi konuşma yaparsın düşüremedim bu sefer kesin dersin şaka gibi elektrik ödenmiş Bi sene daha gider der gibi

 10. Emin adanur ve Ali ay arasında gecicek bir çekişme olucak 2 sinde biri olsun farketmez bu takima heyecan vericeklerine eminim hadi hayırlısı..

  5
  1
 11. Mümin Cambaz ismi geziyordu ortalıkta vazmı geçti. Bunlar ile olmaz Celal Sönmez, Mustafa Çağlar, Faik Çelik, Levent Kızıl, Serkan Yazıcı, Ramazan Baydüz, Recep Güleryüz bu tarz kenarda kuru 15-20 milyar TL canlı paraları olan ticaretten anlayan. Saygın, lobisi, çevresi olan. Söz sahibi dediği lafın arkasında duran bașkan lazım bize bu adaylar seneyi bile kurtarma ihtimalleri % 50 ișimiz çok zor olur bu adaylar ile borçtan korkmuyorum ; çünkü mevcut gençleri parlatıp satarsak ortalama 4-5 milyon € değerleri var alt yapı senede en az 5-6 genci vitrin yapar 3 sene sonra kasa artıya geçer en önemli vitirin süperlig bu yüzden ilk etap oraya çıkmak altyapı maddenin iyi ișleyip yabancı transferinde de hersene bakambu gibi gelecek vaatedip bize para getirecek enaz bir-iki yabancı transfer ile zeki ve hırsız olmayan bir bașkan ile çok iyi bir kulüp oluruz inșallah

 12. Her şeyi anladım da Sayın Kamat niye aday oluyor?
  Yine tahtayı ,faturaları,oyuncularla tartışmak için mi?
  İnşAllah kazanan bizi bu sene çıkarır süper denen lige tek derdimiz bu.
  Allah yardımcımız olsun…

  4
  1
  1. @Kamat başkan yorumuna yanıt olarak

   Başarı derken? Ligi 10. bitirmek ve tesisin elektrik borcunu bile ödeyememek mi sence başarı? Ya da ironi yapıyorsun da biz mi anlayamıyoruz?

 13. Adanur reklamını iyi yaptı , kamat hikaye, acarhoroz etkinlikle elektrik açtırdı(başkan olamazsa kapatırlar ) önümüzde 3 aday var kamat arkadına çok büyük güç almadığı sürece seçilemez misal cavit çağlar gibi bir isim biz kamata her türlü desteği vericez derse ki güvenmez kimse o zaman bi ihtimal , acarhoroz camiada kabul görmedi ki bence isim yanlış ekibindeki ahmet bozdemir adaylığını sunsa belki olabirdi , adanur potansiyel başkan 40 milyon rakam verdi daha üstünü veren olursa çekilirim dedi serdar acarhoroz 200 milyon dedi tabi inanan yok 🙂 daha başkanları canlı izleyemedik ama şu açıdan bende adanuru destekliyorum diğerleri hep borç üstünden prim yapmaya çalışırken adanur çıkıp Bursaspor u öne çıkardı borç var deyip ağlanmadı bi komplo teori söyliyim adanur akp nin adamı Bursa da seçim çalışmaları acaba adanur ismi üzerinden mi yürüyecek bu da bence bir seçenek

  2
  1
 14. Rekabet başarıyı getirir. 3 adayli renkli zevkli
  Çekişmeli bir kongre olacağa benziyor. İnşallah teksas lideri mikrofonu kapıp adaylari eşrefle birlikte kınamaz

 15. Kamat tekrar geliyorsa eğer vardır yine bu işte bir plan .
  Oy bölmek ve seçimi kazanması istenmeyen biri var benim anladığım.
  İnsanın aklı karışıyor. Yoksa bu adam maşa !!! bir düzenin devamı besbelli.
  Kamat kendisinin seçilemeyeceğini bilir.

  Şuda olabilir hatırlayalım Mesut mestan I tekrar aday olmayınca ne düşündük ; geldi temizledi birinin söküklerini dikti ve gitti. Kamat aday olmayıncada aynı şeyi düşüneceğiz diye de giriyor olabilir

 16. Sevgili Bursasporlular, Bursaspor u çok severiz üye olmayıp secenide secileni de elestiririz taraftariz diye herşeyi herkesden iyi biliriz futbolcu hain hoca hain deriz sonrada internetten d uayyen kesilir herkesi Bursaspor a sahip çıkın deriz sen rahmetliye ,Levent Kızıl a en iyi hocalarına en iyi futbolcu na hakaret ve dövmeye kalkar isen bizler dua edelim daha amatör e dusmedigimize bu şehirde her kesim kendi işini en iyi yaptığında sehir şampiyon yaptı şampiyon olduktan sonra her kesim şampiyon ben şampiyon yaptım deyince is koptu inşallah sehir düşüncesi kendlenir yoksa çok daha kötü olur

 17. Bu kamar mısın nesin sen ne yüzle tekrar aday olmayı düşünüyorsun elektrik parası yok futbolcu parası yok cebini dolduramadın galiba utanmaz ali ay dahi ne yüzle aday olucak biraki ıl önce emin bey adayım dedi önünü acın biraz yardımcı olun bu iş bitsin

 18. Ya bu kamat denilen adam utanmadan nasıl başvuracak. Eger divan kurulu Bunun adaylığını dikkate alırsa onlara da yazıklar olsun…bi insanda utanma yüz olur ya…..

 19. Allah sizi bildiği gibi yapsın Erkan kamat güzelim şampiyonluk yaşamış takımı ne hale getirdiniz insanda az gurur onur olurda becermediği işi becerebilecek birine bırakır ve onun yönetimine destek olur bu takımı laik olduğu yere taşır.

 20. Son bir saat ve hala resmi bir başvuru göremedik. Bu işi neden hep son dakikaya bırakırlar anlamak mümkün değil.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu