Bursaspor’a”Siyaset karışmasın” söylemleri…

Bursadabugün.com Yazarı Hasan Boztürk'ün köşe yazısıdır.

Var elbette.
Yeter ki niyet edilsin.
Samimi olunsun.
İstensin.
Kararlı bir duruş sergilensin.
Ama en önemlisi samimiyet.
Ve ilk adım da samimiyet.
Diğerleri peşi sıra gelecektir.

Burada kimseyi suçlama niyetimiz yok.
Üzümün yenilmesi derdindeyiz.
Ama ifade etmeliyiz ki, ne takımı küme düşüren yönetim ne de sonrasında iddialı hedeflerle gelip hep alacaklı olduklarını söyleyenler hesap verdi.
Üstelik tekrar yönetime gelmesi gerektiği yönünde yaygara bile kopartıldı.
İlginç değil mi?
Öncelikle taraftar da kamuoyu da konuda hemfikir olmalı.
İki yıldır bunu görmüş olmalıyız zaten.
Rakiplerle kıyaslandığımızda hayli geriden geliyoruz.
Yani Süper Lig‘de kalmaktan daha zor 1. Lig’den çıkmak.
O halde şapkayı önümüze koyup kendimizi tartacağız.
Ve hedef olarak da kademeli bir plan yapacağız.
İçinde Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve konuya gerek fikri gerekse samimiyet algısı açısından fayda sağlayacak isimlerin olduğu bir platform oluşturulacak.
Kamuoyu baskısı oluşturularak sözde alacaklı olan yönetimlerden hem erteleme ve bağış hem de uzun vadeye yayma planı istenecek.
Kamu alacakları açısından ilgili dönemlerin sorumluluğu bulunuyor bilindiği üzere.
Bu konuda kamu idaresi harekete geçirilebilir.
Bankalar da alacaklarını yapılandırmak durumundalar.
Başka çareleri de olmasa gerek.
Ve futbolcu alacakları hususunda masaya oturulmalı.
Gerekli güven verilirse anlaşma sağlanması yüksek ihtimaldir.
Belki de kritik bir öneri olacak ama taraftar ve amigoların heyecanlı yaklaşımları bir süreliğine dikkate alınmamalı.
Özellikle ifade etmek gerekirse yöneticiler katkı olarak lanse ettikleri bedelleri borç veriyorlar.
Destek istediklerinin de bağış yapmalarını bekliyorlar.
Nasıl bir anlayış bu anlamak mümkün değil.

Sonuç olarak bu problem çözülebilir.
Gerçekten samimi bir şekilde istenirse başarılabilir.
Tüm tesisleri kamuya ait olan ve maalesef bir varlığı bulunmayan Bursaspor‘da çözümü zor gibi görünen konuda gerekli adımlar atılabilir.
Siyaset karışmasın” söylemleri binilen dalı kesmektir.
Elbette siyaset karışmasın.
Burada kast edilen eğer belediye yönetimi ise bu söylem son derece sakıncalı.
İçinde Valilik, Belediye Başkanı ve BTSO Başkanının olmadığı bir çözüm mümkün değil.
Eğer bu sinerji yakalanırsa 2-3 yıl içinde sürdürülebilir bir mali yönetim ve sportif başarı gelebilecektir.
Bu başarılamazsa zaten söyleyecek söz de kalmayacaktır.

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Millet takır takır siyaseti kullanıyor biz hükümetin elinde kalan en büyük şehiriz kullanamıyoruz güçlü başkan olması lazım gidip siyasetin önünde eğilip bükülen değil bunları yapmassanız kulübe gelmeyin diyen başkan lazım başakşehiri hükümet şampiyon yaptı yok 3. Köprü reklamıdır vs. Giresunun tahtası açıldı kimse boş yapmasın bu duruma bakınca Mümin Canbaz ismi daha mantıklı duruyor Adanur Canbaz işbirliği olması en mantıklısı olur ekrem pamuk yerine çıkarsın mümin canbazı

  11
  3
  1. @Siyaset yorumuna yanıt olarak

   Siyaset olmasaydı bursaspor çoktan kendi ipini çekmişti.biz siyaseti kullanamıyoruz.basiretsiz .yönetimlerle olmaz bu.belediye başkanı daha ne yapsin

   2
   4
   1. @a.s yorumuna yanıt olarak

    Başakşehir in sponsorlarını incelemeni öneriririm en büyük sponsorları akp li avuç kadar taraftarı olan takıma kim niye sponsor olsun biraz mantık

 2. Futbolunda içinde siyaset olmasın tabi ama bu sayfa sözde futbol sayfası olarak her zaman siyaset yapıyo. Siz önce sayfa olarak kendinize çeki düzen verin.

  6
  4
 3. SİYASET BURSASPORA DEĞİL BURSASPOR SİYASETE KARIŞTIĞI ANDA İŞTE O ZMAN BURSASPOR KURTULACAKTIR ÖRNEK TRABZONSPOR KENDİ SİYASETÇİLERİNDEN İSTEDİKLERİNİ KOPARABİLİYORLAR BİZDE ÖYLEMİ SEÇİM ZAMANI ATKILAR TAKILIR OYLAR ALINIR SONRADA ATKILAR ÇÖPE ATILIR BURSASPOR BİR DAHAKİ SEÇİME KADAR UNUTULUR BURSAPOR KULÜBÜ TARAFTARI BİR OLABİLSE İNSAN GÜCÜNÜN FARKINA VARABİLSE SİYASETTTEN İSTEDİKLERİNİ ÇOK RAHAT ALABİLİR YOKSA BİNLERCE SANAYİ KURULUŞUNUN OLDUĞU BİR ŞEHİRDE SİYASET OLMADAN KİMSEDEN TEK KURUŞ YARDIM ALAMAZSIN BU YÜZDE BURSASPOR SİYASETE KARIŞIP İSTEMESİNİ BİLMELİ.

 4. Ekrem Pamuk nilüfer belediyesi nikah salonlarını işletiyor . Büyük ihtimal ile Nilüfer belediye başkanı ve Mustafa Bozbey yollunu açmıştır.Eskiden Mudanya yolunda restorantı vardı . Belediye başkan adayı oldu Nilüferden . Cem uzan in eski nilüfer ilce başkanı . Sonuç = Bozbey arkasında olursa belki olur ama bu sefer başka kesimden tepki alır. Zaten Ekrem Pamuk ta para da bizim takımı kurtarmaya yeticek para yoktur . Acaba Mustafa Bozbey ‘in arası Faruk Çelik ile iyi ikisi öne çıkarmış olabilir. Emin Adanur içinde Faruk çelik dedikoduları var. Bozbey,Çelik ve Adanur ‘un ortak noktası İnşaat sektöründe olmaları 😉 Yakında herşey Yönetim listesinden belli olur .

 5. Şimdi sevgili kardeşim hasan bey siyaset karışmasın demiş güzel bende istiyorum ama adı daha önce kötü olaylara karışmış şu andada ne yaptığı belli olmayan iddiacı,ların eline de geçmesin bu kulüp zaten şampiyonluk,tan sonra Bursaspor, un parası ile kumar oynayıp Bursaspor, un parası ile iş kuranlar bir verip yüz alanlar artık gelmesin çalışana yok futbolcu, ya yok ama kamplar,da havalar 1500 artık bu tip insanlara bursa,nın bütün girişlerine siyah bayrak.?

 6. BAŞKAN OLACAK ADAM ADAM GİBİ ADAM OLMASI LAZIM DÜST ÇALMAYAN AYNI ZAMANDA İŞİ BİLEN OLMASI LAZIM BİRDE TAKIMA ZARAR VERMEK İSTEYENLERİ KAMOOYUNUN ÖNÜNDE AÇIKLAMASI LAZIM ÖYLE ÇORBACILAR YOK BİLMEM KİMLER TAKIMA TAŞ KOYANLAR AÇIKLAYACAKSIN ADANUR CAMBAZ İKİLİSİ BU İŞİ YAPAR AMA GEL GELELİM EGOLAR NEDER BU İŞE BEN BEN LER NEDER BU İŞE

 7. olum ekmek yoksa pasta yiyin takımın 500 milyon dolar borcu bir dünya temlik vs siz hala hayal dünyasında yaşıyonuz has bursasporlu olarak kaptalım kulübü daha da rezil rüsva olmayalım elektirik parasını ödemeyen adamlara bu tarftarlar başkan dedi ya yazık valla ibrahim yazıcı kemikleri sızladı hep bursaspor şuan ptt 1 lig için bile lüx takım ama seçilen başkanlar olarak hep attan indik bişeye bindik beni anlıyan anladı

 8. Şaka mı yapıyorsunuz Başakşehir tabbiii ki siyasetin bir uzantısı hatta Almanlar Başakşehir e
  Recep Tayyip Erdoğan ın takımı diyor hem de ağızlarında hiç gevelemeden …bunu bütün Dünya biliyor da biz mi kabul edemiyoruz…Başakşehirin taraftarı kadar bizim malzemecimiz var,altıyapı oyuncularımız var…bu destek para nereden geldi de şampiyon oldu biraz mantık lütfen…

 9. Bizim için şu an en önemli olan şey üst lige çıkmak olarak görülse de üzümünü ye bağını sorma gibi bir mottoyla siyasiler araya sokarak destek alınması kesinlikle yanlıştır. Biz en büyük ortak noktası futbol olan bu ülkenin en önemli futbol şehirlerinden birisiyiz. Futbol kültürümüz olmalıdır ve siyaseti karıştırmamalıyız kulübe.
  Diğer taraftan da zaten siyasiler kendi menfaati olmadığı sürece bursaspor veya herhangi bir futbol kulübüyle ilişkisi olmaz. Taraftara çağrım Lütfen siyasilere güvenmeyelim.
  BAKIN DÜRÜST YÖNETİM GELİNCE ZATEN 60-70m euro borç var. Ortalama 3m eurodan 10 tane topçuyu bursaspor her sene satabilecek güçte ve ileride onların sonraki transferinden de bir o kadar pay alacak güçte. Dürüst yönetici gerek emin, ahmet, mehmet kime güveneceğiz bilmiyorum. Çünkü 600-700m tl borcu kapatıp büyük başkan olacak adamlar yukarıda anlattığım gibi borcun altyapıdaki oyuncularla çok kısa sürede kapanacağının farkında. O yüzden bugün kurtarıcı gibi görünen birisi büyük vurgun için kaz gelicek yerden tavuk esirgemiyor olabilir ama suçlamıyorum sadece bu da ihtimal dahilinde. Artık ok yaydan çıktı emin adanur er ya da geç başkan olacak tek yapabileceğimiz iyi niyetli olmasını ummak.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu