Bursaspor’a yeni sponsor müjdesi

Bursaspor Basketbol şubesi başkanı Sezer Sezgin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan Sezgin, Bursaspor İnfo Yatırım Altyapı isim sponsorunun YB Holding olduğunu açıkladı.

Bu kısa sohbetimizin aslında bir sebebi bir nedeni var. Bursa’nın ihtiyacı olan şeylerden bir tanesi birlik bütünlük ve şehrin değerlerine sahip çıkılması. Ben konuşma metnini dün akşam hazırlarken %80’i teşekkürden oluşan bir konuşma olarak planladım. Konuşmaya başlamadan önce bir güzel haberle sizlere paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz takım isim sponsorumız İnfo Yatırım oldu. Alt yapıda mücadele edecek bütün takımlarımıza, kendine yetebilen kendi giderlerini kendi karşılayabilen bir sistemin kurulması için alt yapımızda artık bir isim sponsoru var. Bu kapsamda Bursaspor İnfo Yatırım Altyapı isim sponsorumuz olan YB Holding‘e huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki hafta lansman ve imza törenimiz olacak.

‘KAOS ORTAMI YARATILMAYA ÇALIŞILDI’

Bursaspor basketbol organizasyonu günden güne büyüyen hedefleri ve idealleri doğrultusunda tüm elinden geleni yapan aynı zamanda şehrin de desteğini arkasına alan bir organizasyon haline geldi. Bu güzel hikayenin başladığı günden beri ben bizleri, beni yalnız bırakmayan tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma huzurlarınızda minnetlerimi sunarak başlamak istiyorum. Aslında sizlere yeni sezonla alakalı bilgilendirme yapmadan önce sezon başı yaşadığımız her şeyi paylaşmak istiyorum. Biliyorsun sezon bittiğinde eski isim sponsorumuz almış olduğu karar doğrultusunda ani bir şekilde ayrılmak durumunda kaldı. Tabii ki bu durum bazı art niyetli kişiler tarafından ve bazı art niyetli basın mensupları tarafından kullanılmaya çalışıldı. Bir kaos ortamı algısı oluşturulmaya çalışıldı. Fakat bu durumu toparlamak bizler için gayet kolay ve basit oldu. Çünkü burası BursasporBurası Bursa.


Başkan Sezer Sezgin’in tüm açıklamaları şöyle;

Bu güzel hikayenin başladığı günden beri beni yalnız bırakmayan şehrine ,armasına ,ve Bursaspor’una sevdalı yönetim kurulu arkadaşlarıma huzurlarınızda minnetlerimi sunarak başlamak istiyorum.

◦ Sizlere yeni sezon ile alakalı bilgilendirme yapmadan önce sezon başı yaşadığımız her şeyi paylaşmak istiyorum.

◦ Sezon bittiğinde isim sponsorumuzun ani ayrılmasından dolayı art niyetli çevreler ve bazı art niyetli kişiler tarafından oluşturulmaya çalışılan kaos ortamı bizleri zor durumda olduğumuz algısı oluştursa da durumu toparlamak kolay oldu.

◦ Bu yaşanılan zorlu süreçte büyük bir parantez açarak desteklerini esirgemeyen, yaşadığı şehir için Bursaspor için Türk sporu için ve dolayısıyla ülke basketbolu için bu takımın yaşaması ve mücadelesi için tüm yönetim kurulunu ve bizleri destekleyen ve cesaretlendiren, şehrin dinamiklerini bir araya getiren, olaylara siyaset üstü bakan, ve çok hızlı hareket etmemizi sağlayan Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili sayın Gökhan Dinçer’e hepinizin huzurunda büyük bir teşekkür etmek istiyorum.

◦ Kendisini siz değerli basın mensupları zaten yakından tanıyorsunuz fakat ben yaptıklarından biraz bahsetmek istiyorum. Biliyorsunuz Voleybol Süper Ligi’nde Poyraz’ın Kızları Mudanya’da Süper Lig’e çıktı. Bu hikayeyi araştırmanızı, giriş, gelişme ve sonuç kısmını öğrenmenizi sizden rica ediyorum. Hepsi Bursa’mızın ve Mudanya’mızın evlatları. Başka bir önemli spor olayı da şehrimiz adına Hatice Kübra İlgün’ün göğsümüzü kabarttığı ve almış olduğu olimpiyat madalyası.. Yine bu desteklerin bir ürünü.. Ayrıca sadece Bursaspor Basketbol değil, şehrimizin diğer takımı Tofaş, Bayanlarda Uludağ Basketbol Türkiye Basketbol Ligi’nde Finalspor ve tüm altyapısı olan basketbol takımları da destekleniyor.. Ben basketbol harici diğer branşlara da bakış açısını da bildiğim için özellikle bu örnekleri vermek istiyorum.

◦ Sporu tabana yaymak bireylerin sevdiği ve zevk aldığı branşları yapabilme imkanlarını yaratmak çok önemli bir meseledir. Olay sadece bir branşa odaklanmak değil, voleybol, futbol, basketbol, masa tenisi, atletizm, güreş, amatör branşlar ve daha nicelerini sayabileceğim bütün branşlara verdiği destekle kendim de bir spor akademisi mezunu ve bir spor yöneticisi olarak spora yapmış olduğu hizmetlerinin de altını çizmek istiyorum.

◦ Böyle değerlerin hayattayken, yaşarken, görevdeyken, yanı başımızdayken kıymetini bilmek lazım. Bunları neden mi söylüyorum? Çünkü yapılan güzel şeylerin bilinmesi kamuoyunda takdir görmesi kısaca Sezar’ın hakkının Sezar’a teslim edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

◦ Herkes sezon başı Bursaspor Basketbol Takımı lige nasıl başlayacak? Transferleri nasıl yapacak diye düşünürken bir akşamüstü beni aradı ve “Yarın görüşelim” dedi. Bir araya geldiğimizde “Merak etme Başkan, hep beraber elbirliğiyle bu işin üstesinden geleceğiz.” dedi. İlk olarak Ankara’ya gitti. Orada yapmış olduğu temaslardan sonra beraber gittik. Hep söylüyorum Bursaspor siyaset üstüdür. Fakat şehirde camia takımları, şehri yönetenlerin ve bizleri temsil eden makam ve mevkilerin destekleriyle bu başarılar sağlanabilir. İlk olarak Gökhan Başkan ile beraber Bursa Büyükşehir belediye başkanımız Sn. Alinur Aktaş’a gittik. Durumları aktardık, önce bizim çalışmamız ve bir değer üretmemiz gerektiğini, daha sonra şimdiye kadar olduğu gibi yine gereğini yapacağını bizlere belirtti. Akabinde Bursa milletvekilimiz, eski dönem Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile Bursa’da bir araya geldik. Çekirge’den başlayıp Eurocup finaline kadar uzanan hikayeyi bilmesine rağmen tekrar kendisine aktardık. Çok kısa sürede bizlerin yalnız bırakılmaması konusunda şehrimizin ve Türkiye’mizin göz bebeği Sanayi kuruluşlarından ve işadamlarımızdan Bursaspor ve şehrimiz adına destek isteyeceğini aktardı.

◦ Bunların neticesinde bugün sponsorluk anlamında, Beyçelik Gestamp ve YB Holding olmak üzere Bursa’mızın en güzide kuruluşlarından ikisi ile beraber sponsorluk anlaşmasına imza attık.

◦ YB Holding tüm altyapı takımlarımızın isim sponsoru oldu, Beyçelik Gestamp ise şort sponsorumuz oldu.

◦ Buradan bu hikayeye, Türk sporuna Türk basketboluna ve Bursaspor’umuza destek olup bizlere inanan Sayın Yusuf Bakgör ve Beyçelik Gestamp ailesine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

◦ Şu an bulunmuş olduğunuz Nilüfer Belediyesi Barış Spor Salonu’nda, kurulduğu günden bu yana tüm altyapı oyuncularımız , spor okullarımız, A Takımız için barınma, spor yapma, kısacası tüm ihtiyaçlarımız için her şeyi seferber eden ve bu imkanları sağlayan Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediye Başkanımız Sayın Turgay Erdem’e de kocaman bir teşekkür etmek istiyorum

◦ Dediğim gibi, Bursaspor her zaman siyaset üstü bir sivil toplum kuruluşudur. Yeni isim sponsorumuz İnfo Yatırım ile beraber yeni bir hikaye yazmak için çıktığımız bu yolda, şehrimizin tüm yöneticilerini tüm siyasilerini Bursaspor’a destek olmaya davet ediyorum. Konuşmamı bitirip sözü Koçumuza bırakmadan önce de verdikleri cesaret ve desteklerden ötürü dostum, arkadaşım Sayın Gökhan Dinçer’e, Sayın Alinur Aktaş’a Sayın Mustafa Varank’a ve sayın Turgay Erdem’e camiamız adına tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @YaVuzBu16💚 yorumuna yanıt olarak

   Sen dua et de, hem Ali Ay, hem de Hatçe Recep, nası olsa sponsor var diye Basket takımına başkan adayı falan olmasınlar. Bu Barış spor Salonu’nu Nilüfer Belediyesi’nin elinden almazlarsa diksinler. Gör bak. Hele o Recep yavşaa var ya, bi de üstüne açıklama yapıp, Nilüfer Belediye Başkanı hasta cincon’ludur falan diye bi
   de adamı satmaa kalkar. Yapmazsa adam değilim. Öyle büyük satıcıdır o.

 1. Abi kulüp böyle yönetilir
  Kavga-gürültü-kaos ile yònetilmez
  Yok mu futbola da sahip çikacak biri
  Bursapsora bir isim sponsoru bulsa
  Her tribüne birer isim sponsoru bulunsa
  Forma gögüs-sırt-şort ve tozluga da sponsor olunsa, bir de vakifköy ve özlüce ve stadyumdaki panolara da sponsor bulunsa, 150-200 milton tl reklam geliri yagar kulübe bunu yapabilecek
  Vizyonlu bir genç dinamik enerjik
  Yeni bir Başkan lazim,
  Öncelikle kulübün etrafindaki sözde
  Kulübün sahibin olan 50 yillik
  Kene gibi yapişmiş divan ahalisi kenari çekilmeli

 2. Eyvah ki eyvah! “Siyaset üstüyüz” sözünü o kadar çok kullanmış ki, kendini ele vermiş. Okuduğum metin eğer konuşmasının tamamı ise, anlaşılan o ki Basketbolun anahtarı da siyasetçilere teslim edilmiş. İsmi geçenlerden siyaset dışı gibi görünen bir isim varsa o da İnfo Yatırım, onu da anlaşılan bir siyasetçi olan Gökhan Bey in aracılığı ile bulmuşlar. Üzüldüm!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu