Bursaspor’a veda etti!

Sözleşmesi sona eren ve Bodrumspor’la anlaşmaya varan Bursasporlu futbolcu Yusuf Sertkaya, veda mesajı yayımladı.

Yusuf Sertkaya’nın veda mesajı şöyle;

10 yaşında kapısından girdiğim Bursasporuma veda zamanı…

Geçen 9 yıl boyunca bu formayı büyük gururla taşıdım.Timsah arenayı, büyük taraftarimizı, ve bu armayı kalbimde taşımaya devam edeceğim.

Gönül isterdi ki Bursaspor formasını daha uzun yıllar taşımak ve yeniden dirilişimizde varolmak Ama içinde bulunduğum durum ve hedeflerim doğrultusunda Ne kadar zor olsada bu kararı almam gerekiyordu.

Bu günlere gelmemde emeği geçen tüm hocalarıma, takım arkadaşlarıma ve üstümde hakki olan tüm kulüp personellerine ve büyük Bursaspor taraftarına teşekkür ediyorum.

Eğer hakkım varsa helal olsun Sizlerde hakkınızı helal edin.

12 Yorum Onay bekleyen 4 yorum var

 1. bir tane taslak metin var, herkes onu yazıyor.

  “x yaşında kapısından girdiğim/altyapısına adım attığım/hayallerimi gerçekleştirme yolunda bilmem ne, büyük camia/şanlı kulüp falan büyük taraftar önünde oynamak gurur vericiydi. İşte bu kararı almak zordu çünkü Bursaspor kalbimde yer etti/ilk göz ağrım/tuttuğum takım falan. (doğru düzgün ücret alamadığım ve sürekli küme düşen) bu büyük camiadan ayrılma kararını vermek çok zordu ama şartlar bunu gerektirdi bilmem ne. bursaspor hak ettiği yere dönecek falan filan (o zaman niye gidiyosun, dört sene sonra süper ligde oyna işte). emeği geçen herkes sağ olsun, ben kaçtım ok kib bye”.

  yine umursamadan gitmiyolar en azından zahmet edip boşluk dolduruyorlar sağ olsunlar.

  44
  5
  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   O veya bu futbolcu demiyecem bize en büyük kazığı atan bizim çocuklarımız dediğimiz altyapı futbolcularımızdır,dışardan gelen futbolcular bu kulübe daha çok katkı sağladı onlar takımdan ayrılınca takım tepetaklak gitti tabiiki başka faktörlerde var.bundan sonra alt yapıya hiçbir güvenim kalmadı.

   8
   2
 2. Ne güzel abi besle büyüt
  Tam meyve verecegi zaman
  Sittir olup gitsin elalemin kulübüne
  Hizmet etsin, sosyal medyadan da
  Yalandan 3,5 afili sözle tataftarin
  Gönlünü almaya çalişip helallik iste
  Yok kardeşim böyle bi düzen
  Topçunun her istedigini yapabildigi
  Düzeni kabul etmiyorum.

  22
  4
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Son 10 senede bu çocuklar ile alakalı sadece bu sitede “BUNLARIN HİÇBİRİ FUTBOLCU, MUTBOLCU FALAN DEĞİL! TAMAMI SİTTİRSİN GİTSİN!” benzeri türünden sana en az 10 bin yorum çıkarırım.
   ne yapsın çocuklar, ne oynarken, ne de giderken yaranabiliyorlar. sonuçta taraftarın sesine kulak verip gidiyorlar.
   Saksılar değişmezse burada top-mop oynanmaz. Burada futbolcu- mutbolcu yetişmez. yetişenler burada durmaz.
   en acı olanıda bu kulübün iki yakası sittin sene bir araya gelmez…

   12
   2
   1. @eğitim şart yorumuna yanıt olarak

    Eğitim en mühim..hayat felsefesi.
    Alman Ligi’nde Leverkusen 4+5 hafta önce birinciliğine ila etmiş durumda. Adamlar hala bir gram diye salmadılar kendilerini Ligi mağlup olmadan bitirmek istiyorlar! 50.maca yakın mağlubiyet yüzünü görmediler.
    Türkiye’de benzeri varmı yok tabiki. Son beş maça Bizim liglerde Şikeler başlıyor. Bizim millett sahtekarlığı da yatkın. Allah korkusu Nerde soruyorum Nerde
    Kendiniz kaldırın..!!

    Işte fark burda…. eğitim ve dürüst olan hep kazanır.

 3. Şu şartlarda zor biliyorum ama ben olsam vakıf köyü komple kapatırım bu nankorlerimi besleyip büyütecem on yılda bir Sercan volkan Serdar gibi futbolcu çıkacak diye uğraşacağıma kurarım bir ekip Türkiye’nin heryerinde maç izlesinler takıma direk katkı sağlayacak futbolcuları transfer ederim bu nankörler yapısıyla uğraşmam bile başka takımlara futbolcu yetiştirme yurdu olduk iyice vesselam

  13
  2
 4. Sevgili Bursasporlular taraftar olarak şu günlerde yapacağımız en güzel en anlamlı armayı formayı atkıyı üzerimizde taşımak bu şehirin Bursaspor sevdalısı olduğunu dosta düşmana göstermek

  9
  6
 5. Yalova’da yaşayan bir Bursaspor’lu olarak gurur duydum.Biz bu takımı bize verdiği heyecan için…mücadele için sevdik..Biz bu takımı şampiyon olduğu ya da olacağı için sevmedik..Adı aşk bu eziyetin ..Teşekkürler Bursaspor…Hep varol…

  5
  4
 6. Bu çocuk geçen yıl neden A takım kadrosuna alınmadı?
  A takıma alınırken neden sözleşme uzatilmadi?
  Takıma hiç katkisi olmayanlar neden takımda tutuldu

  3
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu