Bursaspor’a transfer yasağı gelebilir!

Bursa Hakimiyet'in gündeme taşıdığı Bursaspor'a transfer yasağının geleceği yönündeki haber gerçeklik kazandı.

Yeşi-Beyazlı kulüp geçen sezon sözleşmesi feshedilen teknik direktör Paul Le Guen ve yardımcılarına ödemesi gereken taksitlendirilmiş alacağında verdiği taahhüdü yerine getirmediğinden transfer yasağı ile karşılaştı. Bursaspor‘un Fransız teknik adam ve yardımcılarına toplamda yaklaşık 1 milyon 500 bin Euro borcu bulunuyor. Sözleşmenin feshi sırasında bu paranın 6 eşit taksitte ödenmesi konusunda mutabakata varılmıştı. Bursaspor 260 bin Euro tutan taksitlerden ilk ikisini Fransız çalıştırıcıya ödedi.

UÇK’DAN ALEYHTE KARAR

Ancak 5 Kasım’da ödenecek üçüncü taksitin ödemesi yapılmadı. Bursaspor‘un ödeme süresinin uzatılması konusunda yaptığı girişim Paul Le Guen cephesinden olumlu yanıt bulmadı. Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu‘na taşınan anlaşmazlığın Bursaspor‘un aleyhine sonuçlandığı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, Yeşil-beyazlı kulübün Fransız teknik adam ve yardımcılarına ara transfer dönemine kadar birikmiş alacaklarını ödemediği takdirde transfer yapamayacağı kaydedildi. Yönetim bu süreçte Paul Le Guen‘e parasını ödeyecek. Aksi takdirde kulüp ocakta transfer yapamayacak.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Yıldırım yorumuna yanıt olarak

   onur atasayar , boban joviç , paschal okoli , yusuf erdoğan , furkan soyalp , jires kembo , joshua jhon , stancu , umut nayir eğer devre arasında gönderebiliyorsak gönderelim 9 oyuncunun maliyetinden kurtulmuş oluruz ayrıca ali ay bu zamana kadar 34 tane oyuncu transfer ettirdi bu 34 oyuncudan 23 tanesi işe yaramaz transferlerdi bu 23 tane kazmayı alacağımıza bunların yani 23 oyuncunun toplam maliyetiyle 6 veya 7 iyi oyuncu alırdık örn verirsek 1 milyon euroya 10 numarada oynayan Ryota Morioka ,bedelsiz olarak André Castro , 500 bin euro ya Accam 850 bin euroya Twumasi vb katkı verebilecek oyuncuları alırdık hem ileride satma şansımız olur hem de takıma katkı verir bu işler küçülmeyle olacak iş değil küçülürsen küme düşersin ama 5-6 tane tecrübeli iyi oynayan oyuncular alırsan yanlarına gençleri koyarsan liderliğe oynarsın hem de gençlerimiz tecrübe kazanırlar

   25
   2
 1. Her sene aynı senaryo.. İlk yarı takım tabanca gibi, 2. yarıda düşmemeye oynuyoruz. Bu takımın alacaklarının ödenmediği takdirde böyle oynayacağını mı düşünüyorsunuz!

  26
  6
  1. @Jose yorumuna yanıt olarak

   1- en başta ali ay suçlu. bilmediği işlere girdi. sen otursana evinde ve işinin başında be abi.
   2- sonra taraftar suçlu. özellikle şampiyonluktan sonraki dönemde. öncelikle çok sabırsız. görevi olmayan işlere karıştı. oyuncularını, sürekli protesto etti. kalitelerini ve değerlerini düşürdü. yeterli desteği vermedi. satılan kombine çok az. küfür çok fazla. bunlar sportif başarıyı engelledi ve kulübün marka değerini düşürdü. boş stat değerinde pazarlanamadı.
   3- en sonda da yerel medya. çok skor odaklı maalesef. futbolu ve bursasporu hep günlük performanslar üzerinden yorumladı. kurumsallığın ve istikrarın önemini anlamadı. hiç bir yönetime ve hocaya zaman tanımadı, sabır göstermedi. yönetim ve taraftarı sürekli yanlış yönlendirdi.

   NOT : bu kulübün bu duruma düşmesinin en önemli üç sebebi,
   a- takım üzerindeki taraftar ve medya baskısı.
   b- camiadaki görev karmaşası.
   c- sonuç odaklı bakış açısı ve sabırsız davranışlar…
   belki yanlış anlaşılacak ama, başakşehirin bugünkü başarısı tamamen medya ve taraftarının olmamasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.
   yönetim, teknik adam ve futbolcuları üzerinde baskı olmadığı için adamlar önce istikrarı yakaladılar, sonra da rahat, rahat kurumsallaşmalarını gerçekleştirdiler.
   bir şehir takımı için taraftar ve medya elbette ki çilekli pastadır, ancak o taraftar bilinçli. o medya seviyeliyse…

   16
   1
 2. Yaziklar olsun oyunu ali aya verenlere neyi dogru yapti 2 senedir diger adaylarin projeleri vardi ali ay para yok para yok olmasaydin aday ama suc sende deil seni secende

  18
  3
 3. TRANSFER YASAĞI KARARI OLSA NE OLUR. ZATEN YASAK OLMASADA TRANSFER YAPILAMAYACAK BU ÇOK NET. KADRODAKİ HALİHAZIRDA OYNAYACAK TOPÇULARIN PARASI VERİLSİN YETER. EKONOMİK AÇIDAN ÇOK SIKINTILI Bİ DURUMDAYIZ.

  14
  2
  1. @Bay x yorumuna yanıt olarak

   öyle diyosun da kardeş!transfer yasağı derken,adam her türlü şekilde alacak…eğer hala devam ederse puanlar silinecek!sonumuz Allah korusun Karabük,Eskişehir,G.Antep gibi olmasın da!!!!!

 4. siz borcunu ödeyin adamın ceza falan almayalım ama genede çok makul bir oyuncu denk gelmedikçe transferde yapmayın. Devre arasında alıpta faydalandığınız kimse yok şuana kadar en azından klübü dahada borç batağına sokmayın bu sezonu böyle beraberliklerle falan bitiririz işte nasılsa

  9
  1
 5. Anlayamıyorum bu yönetimi! sen taksitleri belirlemişsin ve adamın alacağı gün gelmiş bu ödeme için nasıl para ayırmazsın? Şimdi 1060 üyeden biri gelip diyecek ki e klüpte para yok ödeyemiyor. Bu klüpte para olmadığı zaten aşikardı ve bunu bile bile tekrar aday oldu! Bile bile lades oluyorsun…

 6. Borç ödeme yapmayacaksak eğer transfer hangi parayla yapılacak . Seçilirken destek veren kesimler nerede , kaç yıldır yönetimde başkan bugüne kadar ne yaptın . Bursaspor’a maddi getiri sağlayacak bir projeniz yok. Stad isim hakkı , göğüs reklamı (belediye sahip çıkmasa onuda alamayacaktın). Sadece boş konuş , ama icraat yok.

 7. başkan kongre kararı al hemen ne bekliyorsun parası olanlar projesi olanlar gelsin yoksa uçuruma gidiyoruz kimsenin senin dürüstlüğüne güveni de kalmadı artık kimseden yardım göremezsin arkana alıp seçim kazandığın çorbacılara buraya kadar bursaporu yediniz ama artık deniz bitti bursapordan bir bilet bile olsa kim nemalanıyorsa gün yüzü görmesin

  5
  1
 8. BTSO kırkmerdivenlerin oraya bir milyonun üzerinde masrafla ‘AĞLAYAN TAŞ,koydurmuştu.
  BTSO şu an BURSASPOR’a bu 1,5 milyon avroluk borç için 24 ay vadeli finansman sağlasın.
  Neden mi bunu yazıyorum.O ağlayan taşlar şehre anlam katacak denildi ya işte bu açıdan baktığımda bu elin adamına ödenmeyen borçta BURSA-BURSASPOR’umuz adına olumsuzluk gösterdiğinden bunun olmaması için bu finansman sağlanmalıdıır.

 9. Artık takıma yönetime ve şehrine küsen taraftarın dolaplardan atkıları formaları çıkartıp paso lig katını yeniletip takıma destek olmak için stadyum da yerini alma vakti gelmiştir. Herkes gider BİZ taraftar kalırız….

 10. Başkan transfer yapmamak için ödeme yapmamış çünkü transfer yasağı geleceğini biliyordu iyi tarafından bakarsak yanlış transfer yapılabilir ve mevcut kadro ödemeleri yapılır inşallah

  2
  1
 11. Bu türlü haberlere o kadar çok alıştıkki artık kimsede şok etkisi yaratmıyor ! AA bugün ne olmuş ? Bursaspor ne gibi bir felaketle karşı karşıya kalmış diye düşünüyor artık,kısacası rutin bir durum haline geldi,bu felaket haberleri ! Başkan Ali Ay olduğu ilk günden bugüne yaşanılan şeyler bunlar,dahasıda yaşanacak !!!

 12. Bırakın o kardeş bu kardeş laflarını Bursaspora bakın bize bizden başka kardeş yok niye başkalarına dayıyoruz kendimizi biz eskiden böyle değildik ne olduda böyle olduk inanın kendimize baksak kimse duramaz önümüzde ama eksi alırım ama artı akıllı olan anlar?

 13. Bu sorun sadece bizim değil ülkemizdeki takımların ortak sorunu hatta sadece futbol değil diğer spor branşlarında var birsürü klub kapandı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu