Bursaspor’a Timsah Park müjdesi

Türkiye Futbol Federasyonu, 9 Kasım'dan itibaren profesyonel liglerde statlara tam kapasitede seyirci alınmasına karar verildiğini duyurdu.

Bu açıklamaya göre Bursaspor maçlarını oynadığı Bitci Timsah Park’ın kapılarını tüm taraftarlarına açabilecek.

TFF’nin paylaşımı şöyle;

Türkiye Futbol Federasyonu, 9 Kasım’dan itibaren profesyonel liglerde statlara tam kapasitede seyirci alınmasına karar verildiğini duyurdu. Açıklamada ”Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu’nun aşağıda yer alan görüş ve önerileri doğrultusunda tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla, 09.11.2021 tarihinden itibaren oynanacak profesyonel müsabakalarda stadyumlara %100 kapasite ile seyirci alınmasına karar vermiştir.’ ifadesi yer aldı.

TFF Sağlık Kurulu’nun stadyumlara %100 kapasite ile seyirci alınmasına ilişkin TFF Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen görüşü şu şekildedir:

‘T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 07.09.2021 tarihinde 12 yaş ve üstü kişilere aşı hakkı tanınması ile beraber başlayan 60 günlük sürenin tamamlanacağı 09.11.2021 tarihinde 12-17 yaş arası kişiler de aşı takvimini tamamlama imkânına sahip olacaklardır.

Bu sebeple 09.11.2021 tarihinden itibaren tribünlere seyirci olarak yaş ayrımı yapılmaksızın sadece T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edilen aşılardan en az iki doz aşı olanlar ya da Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olarak aşı takvimini tamamlamış olanlar ile Covid-19 hastalığını geçirip üzerinden 180 gün geçmemiş olan kişilerin ‘Müsabakalarda Uygulanacak Covid-19 Tedbirlerine İlişkin Talimat’ ile belirlenen Stadyumlara Giriş Şartlarına uygun olarak stadyumlara tam (%100) kapasite ile seyirci alınması uygun bulunmuştur.

Stadyumlara tam kapasite ile seyirci alındığında oluşabilecek bulaş riskini en düşük seviyede tutmak amacı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren tüm müsabakalara hangi yaş grubunda olursa olsun aşı takvimini tamamlamamış kişilerin alınmaması toplum sağlığında risk yönetimi açısından uygun olacaktır. Dolayısı ile 09.11.2021 tarihinden itibaren lig müsabakalarına artık PCR testi ile seyirci alınması söz konusu olmayacaktır.

Tüm bunlarla birlikte mevsimsel grip olgularının arttığı bu dönemde, hem Covid-19 hem de gripten korunmak için pandemi ile mücadelede elimizdeki en önemli silah olan aşılanma yanında her alanda olduğu gibi tribünde de maske (stadyuma girişten çıkışa kadar maskenin çıkarılmaması), mesafe (seyircilerin kendi koltuklarında oturması ve tezahürat ile gol sevinci sırasında bulaş riski yaratacak şekilde mesafe kuralını bozmamaları) ve hijyene azami özen gösterilmesinin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak doğru olacaktır.’

 

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tirübünlerde, tirübünlerin liderlerinde anlayamadığım bir sıkıntı var. Kötü yönetimlere, küme düşüren yönetimlere, elektrik, doğalgaz parası, personel maaşı ödeyemeyen veya ödemeyen yönetimlere tepki, eleştiri yok. Ama bunların tam tersini yapan yönetimlere tepki ve eleştiri var. Bu nasıl bir iş böyle? Birlik yok, beraberlik yok.

  22
  1
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Mafya tipli başkanlara karşı çıkamazlar.G.tleri yemez ama insan gibi davrananlara aslan kesilirler.
   Tribündergi de es esli arkadaşlar yazıyor.Kulubu soyup bu hale getiren Mesut Hoşcana,Halil Ünala birşey diyemeyen soytarılar,belediye başkanı Yılmaz Büyükerşene belediye binası önünde protesto, küfür,hakaret herşeyi yapiyorlar.

 2. Hadi şimdi görelim bakalım memlekette ne kadar Bursasporlu kalmış.

  Başkanımız paralı, tahtayı kırmış, tamı tamına 17 de adam almış.
  Ama takım maçlarını 4-5 bin kişiye oynuyor.

  Demek ki sorunumuz, para-pul. tahta-transfer. isim-resim falan değilmiş.
  sorun,
  istikrar, sabır, sevgi, futbol aklı, sportif ve kentlilik bilinci, eksikliğinden kaynaklı kurumsal kulüp yapısını bir türlü inşa edemeyişimizdir.

 3. Ne mujdesi daha bu taraftar ceyregini bile dolduramadi bile bile gelmeyen taraftar bursasporlulugunu sorgulasin bence sonra iyi gunde kotu gunde tezaruhati yapmasin

  3
  1
 4. 1/2 kapasite de gelen en fazla seyirci sayısı sanırım beş bin beş yüz kişi olmuştu.
  Tam kapasite olunca çok fazla değişiklik olacağını düşünmüyorum.
  Umarım ben yanılmış olurum.

 5. Çocuklarin yasağının kalkmasıni bekliyorum.
  Ailemle yemek yemeye gezmeye gidip nasıl maça gelemiyorum !!!
  Kraldan çok kralcilarin yasaklarından bıktım.

 6. Sevgili Bursasporlular maalesef ki futbol un güzelliğini kaybetti işin içini her kesimin çıkarı menfaati oluştu buda Bursaspor sevgisini erozyona uğrattı sadece takımın aldığı kötü sonuçlar değil şehrin o sevgiyi saygıyı birlikteliği kaybetti suçlu kim mi derseniz hepimiz de suç hata var

 7. Bu şehirde futbol tutkusu bitmiştir. Gençliğimi Atatürk stadı yollarında harcamış biri olarak 4 senedir futbolun f si ile alakam kalmadı. Darısı başınıza..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu