Bursaspor’a Tahkim Kurulu’ndan 1 kabul, 1 ret!

 Federasyonun internet sitesinden duyurulan karara göre Bursaspor’a saha olayları nedeniyle verilen 15 bin liralık para cezasının kaldırılmasına karar verildi. Öte yandan taraftarların deplasmanda çirkin ve kötü tezahüratını 8. kez gerçekleştirmesinden dolayı 200 bin liralık cezanın onanmasına karar verildi.

Tahkim Kurulu’nun aldığı karar şöyle:

Bursaspor Kulübü’nün, PFDK’nın 27.04.2017 tarih ve E.2016-2017/975 – K.2016-2017/1137 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

– Bursaspor Kulübü’nün itirazının kısmen kabulü ile Bursaspor Kulübü hakkında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT’nin 52/2. maddesi uyarınca verilen 15.000 TL para cezasının kaldırılmasına, oybirliği ile,

– Bursaspor Kulübü’nün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 8. kez gerçekleştirilmesinden dolayı FDT’nin 53/2. maddesi uyarınca 200.000 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu