Bursaspor’a Sportif Direktör olmayacak mı?

Bursaspor, futbol aklı olmaması nedeniyle bugüne kadar birçok sorun yaşadı.

Son günlerde Sportif Direktörlük için eski futbolcular Deniz Kolgu ile Mustafa Gönden’in isimleri ön plana çıkmıştı.

Özellikle Denizlispor maçının ardından bu iki ismin birlikte veya birinin göreve getirileceği kamuoyunda konuşuluyordu. Ancak üzerine Manisa FK maçı oynanması ve teknik direktör Özcan Bizati ile yolların ayrılmasına rağmen halâ bir adım atılmaması dikkat çekiyor.

Taraftarlar, “Sportif direktörü belirlersin, ardından teknik direktörünü seçersin. Bu nasıl iş. Bursaspor’un futbol aklı hiç olmayacak mı?” diye yorum yaptılar.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ben şahsım adıma Emin Adanura çok güven miştim ama çok boş çıktı bir işin muhasebesi vardır. hiçmi plan yok günlük değişirmi ve senin futbol aklın kim.. spor yazarından danışman olurmu.. ve senin yüzünden 15 sıradayız tahtayı açtın da ne oldu.. gecen seneyi arar olduk. neredeyse Ali Ayı arayacaksın bize..

  50
  2
 2. hala pertev adı geçiyo haberlerde inanılır gibi değil mustafa er ne doğru söylemiş klübü menejerlerin kucağına oturttular diye futbol aklımız pertevle hep birlikte amötör lige hadi basın eksiyi şakşakçılar…bu gidişle eskişehirden de beter olcaz.

  39
  3
 3. İkisi de uygun Mustafa Gönden de olur Deniz Kolgu da bir an önce karar verilsin. Teknik direktör olarak da Yılmaz hoca en uygun isimdir.

  15
  2
 4. Danışman Beytulla süat gönderilmeli ilk önce gitsin yazarlık yapsın akıl hocalihi yapmasın danışmanlık içinde Suat paçacı getirilmeli

  11
 5. Deniz kolgu bu işin ustesinden gelir ulusal medya ve heryerde vursamizi savunan çevresi ile diyologu olan biri daha önemlisi Adamdır bizatiyle olmayacağını çok önceden beyan etmişti zaten

 6. Adam gibi bir teknik adam olursa neden sportif direktör getirilsin ki ya bu yönetim bursalı dürüst mustafa ere bırakmadı bu işleri hem hoca gelcek bide sportif gelcek bunlar boş iş

 7. Özcan Bizati gibi teknik direktörler, taraftarı artık karşılarına almaz sanırım. Taraftar yönetimde yetkil merci değil demezler herhalde. Taraftarsız futbol takımı hele Bursa’da hiç düşünülebilir mi.

  1. @1963bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Madem “taraftar” yetkili merci, neden yıllardır kulübün durumu rezilliğin bir tık üstü?

   Her boka maydanoz “taraftar” ile burnumuzun boktan kurtulmaması gayet normal.

 8. Sportif Direktör gelince dertler bitecek mi? Önemli olan Kulübün Mali-İdari-Finansal ve Sportif açıdan Kurumsal yönetimi, güçlü ve alanında yetkin insanları olması ve Kurumsallığa inanan bir Yönetim Kurulu. Sportif Alan: yine sadece bir kişinin yönetiminde ise, yine sizi nereye götüreceği belli olmaz. Bu Teknik bir komite olmalı. Alt Yapı da içine alan. Ve elbette Bursalı yetkin insanlar olmalı. Hepsi, güzel değil mi? Peki bunları Yönetimler Neden yapmak istemiyor ve Bursaspor Tüzüğüne (HEPSİ) aykırı kafasına göre yönetiyorlar. Taraftar Dernekleri bir araya gelip, o tüzüğü nasıl oluşturdu ise, arkasında durup- Kurumsallaşmayı da istemeli. Kurumsallık + Kısmi şirketleşme ile çıkış yolu bulalım, yoksa gidişat belli. Fazla söze hacet yok.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu