Bursaspor’a seyircisiz oynama cezası!

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, 11 Mayıs 2017 günlü toplantısında gündemindeki dosyaları inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır. 

Bursaspor Kulübü’nün, 07.05.2017 tarihinde Bursa’da oynanan Bursaspor Durmazlar – Afyon Belediye Spor Kulübü TBL Play-Off Çeyrek Final müsabakasında; sahaya yabancı maddeler atılması yanında ses bombası patlatılması gibi Disiplin Yönergesinde yazılı ihlaller dışında özel olarak ayırt edilmemiş ihlalleri de bünyesinde barındırdığı anlaşılan olayların vahameti, ortaya çıkan netice ve yaralanmaya dahi neden olabilecek ağır tehlike yaratmaları itibari ile bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekmiş, bu davranış halinin aynı sezon içerisinde birden fazla müsabakada itiyat haline gelmiş olması da dikkate alınarak seyircilerinin neden olduğu olaylar sebebiyle Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 29.2.6. maddesi gereğince 1 maç seyircisiz oynama ve 30.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile; karar verilmiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu