Bursaspor’a PFDK’dan ne ceza gelecek?

3 ile 5 maç arasında ceza alması beklenen Bursaspor ile ilgili kararın bugün yapılacak PFDK toplantısının ardından açıklanması bekleniyor.

Amed Sportif maçının ardından PFDK’ya sevk edilen Bursaspor’un kaç maç ceza alacağı merak konusu oldu.

4 ayrı konuda disipline sevk edilen yeşil-beyazlıların 3 ile 5 maç arasında ceza alması beklenirken, Bursaspor yönetiminin, konuyla ilgili bugün savunma sunacağı öğrenildi.

DEVREYE GİRMELİLER
Bu akşam toplanması ve cezayla ilgili kararını vermesi beklenen PFDK’nın tutumu da merak ediliyor.

PFDK, Diyarbakır’da oynanan ilk maçta Bursa’daki olayların daha fazlası yaşanmasına rağmen Diyarbakır ekibine 2 maç seyircisiz oynama cezası vermişti. TFF’de görev alan Bursalı yönetim kurulu üyelerinin de takınacağı tavır Bursaspor camiasında dikkatle takip ediliyor.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Biz en azından vatan sana canım feda dedik.Biji Kürdistan tezahuratina ihtar verenler bize ceza yazarsa hakkımızı hukuksal süreçlerle aramak gerek.Sanirim ülkemizde vatan sana canım feda demek suç ama sözde hayalini kurdukları Kürdistan sloganı atmak suç değil!

  30
  1. @Jukebox yorumuna yanıt olarak

   Cezalar geldi…9 maç seyircisiz….bune böle.

   Demekki onların bu sezon içinde o ilk ceza olduğu için iki maç .

   Bizde beşinci kez olduğu için dozu 9 maç, ben öyle anladım!!

   3
   1
 2. Eski bakırdaki müsabakada da beterini yaptılar, şu şişeleri, bıçaklar, taşlar yağdırdılar. Sanki savaşa çıkmışlar. !

  Ceza alanına düşen futbolcumuzun üzerine basarak geçen A.M sporlular..

  Bunu hiç unutmayacağım. Avrupa’da bile PKK terör örgütü.olarak algılanıyor ve pankartları açığa çıkaranlar cezalandırılıyor.

  Bu A.medspor türk liglerinden atılması lazım . Yoksa türk futbolu hiçbir zaman huzura kavuşamaz!!

  28
 3. En büyük zararı yine Bursaspor umuz görüyor. Yapmayın kardeşim düşmeyin şu tuzağa .onların amaçları belli ırkçılık yapıldı diyerek propaganda yapmak . Hangi dusuncenin takımı olduğunu herkes biliyor ama mağdur rolü yapınca herkese sevimli gözüküyorlar.

  10
  4
 4. Her seyi çok bilen federasyon acaba Bursasporu amed le aynı guruba verirken bu olaylarin olacağını bilmiyor muydu..Kendisini yaptigı hatadan dayı cezalandirmayi düşünüyor mu..Diyarbakirda bu olaylarin aynisi yaşadandigi halde sadece ihtar cezası veren federasyon Bursasporu dograrsa o zaman bizde sorariz …Bu PKK seviciligi ve hamiligi nedendir..Ayni olay oluyor..birine ayip etmisssin diyorsun ,digerine koparirim kafanı seklinde davraniyorsun.Bunun neresi adalet.

 5. TV’lerde politikacılar çok bağırdı.Yeşil ve Beyaz Toros resimleri falan Bursaspor’u zora düşürür. BEnce 5 maçtan çok ceza gelecek. Hükümet seçim öncesi Kürt oylarını almak ve o inbelere şirin gözükmek için şimdiBursaspor’u dikecek. en az 5 maça hazır olun ama bence fazlası var.

  7
  7
 6. PFDK Kararları – 09.03.2023

  11- BURSASPOR Kulübünün, 05.03.2023 tarihinde oynanan BURSASPOR-AMED SPORTİF FAALİYETLER TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

  Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 40.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

  Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, taraftarları ile mensuplarının neden olduğu saha olayları ve talimatlara aykırı eylem nedeniyle FDT’nin 52/2., 46. ve 10/2. maddesi uyarınca 8 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 280.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

  Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü görevlisi AŞKIN DEĞİRMENCİ’nin, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ile cezalandırılmasına,

  Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü görevlisi AYBARS TÜRKKAN’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 90 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ile cezalandırılmasına,

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu