Bursaspor’a PFDK’dan ceza yağdı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun kararları açıklandı.

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

BURSASPOR Kulübünün, 10.04.2022 tarihinde oynanan BURSASPOR-KOCAELİSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI TRİBÜN 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, DOĞU ALT TRİBÜN 115, 116, 117, BATI ALT TRİBÜN 100, 101, 1963 TRİBÜNÜ 101 A bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,


Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 32.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,


Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içerisinde 2. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,


Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, akreditasyon sisteminin işletilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @pinto yorumuna yanıt olarak

   Taraftar bu maçı aldırdığı gençler maçı ne olacak o maçta seyirciye yok neredeyse bütün tribünler kapalı

   1
   1
  2. @pinto yorumuna yanıt olarak

   Yine düştü sen kurtaracağını sandın brader..Balıkesir Bursa Denizli kesin Bolu Altınordu Kocaeli tuzla g.birligi çelişir son takım için cekisir

  3. @pinto yorumuna yanıt olarak

   Böyle küfürle şiddetle maç aldiracaklarsa olmaz olsun 3 puan ! Gayet centilmence de destekleyebiliriz. Millet çokluğuyla çocuğuyla eşiyle geliyor ayıp ayıp…!

   25
   29
  4. @pinto yorumuna yanıt olarak

   taraftar geriye kalan 10 küsür macı neden aldırmamış bırakın bu taraftar maç aldırdı hikayelerini nasıl başkanlar para cebinden cıkmadıgı için istediği gibi harcıyorsa taraftarlar da aynı yukarıda yazanları topla bakalım kaç lira ediyor. Keske su para cezalarını o bloga giren taraftarlara ödetseler.

   39
   20
 1. Merdiven boşlukları için cezaya tamam derim.Çünkü böyle bir kurala hala neden uyulmaz anlaamak mümkün değil.Hemde stadın yarısı boş iken.
  Ama PASSOLİG uygulaması çıkartırken toplu ceza olmayacak,kim kusur ve suç işledi ise cezalar onalra olacak dediniz milleti dolandırarak hala paraları alıyorsunuz.
  Bursaspor ve tükm kulüpler federasyona bununla ilgili dava açmalılar.

  55
 2. yahu 45 bin kisilik stadda 10bin kisi var yok hala ve hala merdiven bosluklari ile alakali ceza almak tamamen aptalliktir allah askina yapmayin sunu goz gore gore kendi takimina batmis tukenmia bir haldeyken bile zarar veren baska bir taraftar toplulugu varmi ya , madde atmak kufur asamicaz ulan sunlari asamicaz maclara gelen genc nesilede super ornek oluyorsunuz neredesin kendini lider diye horen trubunculer artik yetmedimi bu çirkin olaylar……

  29
  1
 3. Teksas allah … versin takımı süper ligden düşürdünüz şimdi de TFF’den allah sizin nasıl biliyorsa öyle yapsın.

  29
  13
 4. hiç kimse buna itiraz edemez o kadar uyarıldı yapmayın bizim için 1 maç bile önemli diye ama bunu bilerek isteye isteye yaptılar.

  19
  1
 5. Bursasporumuzu düşüren kendini bilmez taraftarlar varken bize dışarıdan düşman gerekmez bunları içimizden atmadan üst lige değil bu ligde bile kalamayız yeter artık kendinize gelin.

  10
 6. Bu kadar kulübe zarar veren asla bursasporlu olamaz bursaspor düşmanıdır bu alçakların asla stada sokulmaması lazım yazık belli pislik gurubu kaç kişiye zararı var

  10
 7. Sanki bir sonraki maç sakin geçecek . Bundan sonraki iç maçlarda hep ceza gelecek . Neden taraftar her zamanki vurdumduymazlık yazık .

 8. Haber mi şimdi bu,
  Ceza yiyenler yine gelsin maça mutlaka bir yolunu bulur gireriz stada , rahat olun renkdaşlar 🙂

 9. BURSASPORA şampiyon olmasından sonra içerden ve tff’den operasyon var.Bunu artık kesin söylüyorum.Bu ülkede ADALET YOK,HUKUK YOK,HAK yemek çok.Bu ülkeyi böldürmek için sinsi bir operasyon var.Her alanda bunun tohumları ekildi.Bu akşamki maçta hakem bunu resmen gösterdi.

 10. Hırsızın hiçmi suçu yok taraftar suçlu takım suçlu tff bu hakemlerle bu tutumuyla bizim rakibimiz gibi gardını almış hata yapmamızı bekliyo adete.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu