Bursaspor’a PFDK şoku!

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden Hukuk Müşavirliği'nce 26.09.2017 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporlarını yayınladı.

Raporlara göre Bursaspor Kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘na (PFDK) sevk edildi.

Sevk açıklaması şöyle:

BURSASPOR Kulübü’nün 24.09.2017 tarihinde oynanan BURSASPORGALATASARAY A.Ş. Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı‘nın 46. maddesi ile 2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu Müsabakaları Statüsü’nün 8/3. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevkine karar verilmiştir.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şokmu? Ne şoku? O korner direğinin orada sahaya yabancı madde atan ********* bize bu cezaları aldıracağı belli değil miydi ? Besbelli,neyin şoku? Gayet doğal!!!

  86
  2
 2. Gs’yi niye sevk etmemiş şerefsizler? O kadar küfür etti şerefsiz evlatları. İstiklal marşı’na bile saygısı yok şerefsizlerin.

  38
  1
 3. Yabancı madde atıldı yine. Ama atanlara tepkilerde vardı. Dikkatli olmalıyız taraftar profilini değiştirmeliyiz. Ama gs taraftarınada ceza gelmeli.net.

  32
  1
 4. büyük ve örnek kulüp olmanın ilk koşulu, küfür, çirkin ve kötü tezahüratın tribünlerden kalkması, sahaya yanıcı, yabancı ve tehlikeli maddenin atılmaması ile başlar…

  17
  1
 5. Saha olayları oldu ama çirkin tezahurat ne alaka onu anlayamadım tezahurat mı ettik ki çirkin olsun sürekli ıslık ve yuhalama vardı ama o korner yerlerine torpil ve su şişesi atanların allah belasını versin bu adamların yanında insan yok mu ki bunları uyarmiyo her istanbul takımı geldiğinde ceza mı alalım yani amacınız ne anlamış değilim

  4
  0
 6. Evet fb maçıyla üst taraf şekillendirme işlemi başlayınca arada problem olacağı düşünülen bizim gibi takımlar yavaş yavaş cezalandırılmaya başlandı ki rekabet edemesinler… Sonra ülke futbolu neden bu halde diyorlar…

  1
  0
 7. Korner kullanan rakip adamlara yabancı madde atan şerefsizler yüzünden bu ceza alınacak yada kendini bilmezler yüzünden bu geliyor başımıza eminimki verilen cezanın meblasini 5 sene çalışsa ödeyemez.
  Sonrasında kendilerine taraftar diyorlar yazık gunahtir yaa kulüp bu kadar sıkıntıda iken 1 liranın önemi varken yapılana bak.
  Adam gibi maçını seyret istikla bağır ama yabancı madde küfür etmek nedir yaaa.

 8. MADDE 53 – ÇİRKİN ve KÖTÜ TEZAHÜRAT
  (1) Stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile
  aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulması, devamlılık kıstası
  uygulanmaksızın yasaktır.
  (2) Profesyonel lig müsabakalarında çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması halinde
  kulüplere Ek-1 ve Ek-2, Türkiye Kupası müsabakalarında ise Ek-3’te yer alan tablolara göre
  ceza verilir.
  (3) Elektronik bilet uygulamasının yapıldığı Süper Lig ve 1. Lig müsabakalarında çirkin
  ve kötü tezahüratta bulunulması halinde; toplu halde çirkin ve kötü tezahüratta bulunan blok
  veya bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi
  suretiyle müsabakaya girişleri engellenir. Çirkin ve kötü tezahüratta bulunamayacak engelli
  seyirciler hakkında kart blokajı cezası uygulanmaz.

  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Neyi şoka uğrattı anlamadım.Sahaya elinize geçeni attınız.Kufur desen o da var.Ben kendi adıma yanımda çakmağını atacak bir kardeşimi engelledim.Siz neden yaninizdakileri engellemediniz? Bu takım hepimizin değil mi? Neden hiçbirimiz sahip çıkmıyoruz? Neden küfür ediliyor veya ettiriliyor? Neden yabancı madde atılmasına göz yumuluyor!?

   16
   1
 9. Bu teksasın başındakilerde zerre kafa çalışmıyor kufurden ceza olacagi belli “haydi haydi Allah askina cimbomun p.cleri dönsün şaskına” tezahurati giriyorsun.

 10. Ya ne kadar cahil taraftarımız var hala cimboma Fener’e küfür ediyorlar bu cahillikle bir arpa yol gidemeyiz yazık çok yazikkk

 11. 1-Sahaya yanıcı-yabancı madde atan kulübünü seven ve başarısı için maça gittim diyen olamaz.O pisliğini yapmaya gitmiş şeref haysiyet mahrumudur.
  2-Kötü ve çirkin ifadesi muğlak ve lastik gibi heryere çekilecek bir tanımdır.Maça gidenlerin elbette protesto hakları olacak.O nedenle SİN-KAFLI sözler ile IRKÇI SÖZLER haricinde protestolar yasaklanmamalıdııır.
  3-Hem passolig için para ödet hemde gerçek suçlu yerine toptancı uygulamayap ve milleti futboldan soğut.Bu maalesef ülkemize has.İSPANYA da C.VİGO ya ‘SEYİRCİSİZLİK CEZASI VERİLİYOR,Yani tribünlerin % 70 nin dolduramadı diye.Aramızdaki futbolu algılama,insanları stada çekme ve futbolu temaşa oyunu olarak kabul etmedeki farkımız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu