Bursaspor’a PFDK şoku!

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden Hukuk Müşavirliği'nce 12.10.2017 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporlarını yayınladı.

Raporlara göre Bursaspor Kulübü, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu‘na (PFDK) sevk edildi.

Sevk açıklaması şöyle:

BURSASPOR Kulübü’nün 16.10.2017 tarihinde oynanan BURSASPOR -OSMANLISPOR FK Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

BURSASPOR Kulübü futbolcusu JIRES KEMBO EKOKO’nun aynı müsabakadaki “kural dışı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 43. maddesi uyarınca 17.10.2017 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

“Bursaspor’a PFDK şoku!” içeriğine 25 yorum atıldı.

 1. Numan’ın kafası kan içinde kenarı gelirken 3 tane pet şişe attılar adama. O atanlara değil de pfdk ya küfrettikçe daha çok ceza alırız biz
  30  2
  1. Bırakın bu işleri haksız kırmızıya adam bırak da o kadar tepki göstersin sahayı mı bastılar meşale mi yakıldı su şişesi altı üstü.
   1   10
   1. Dikkat ediniz! Cüneyt Çakır’ın yönettiği, yurt içi veya yurt dışı, her maçta ya penaltı vardır, ya kırmızı kart vardır veya ikisi de vardır. Bizde ikisi de oldu.
    3    2
  2. Doğru diyorsunuz aslında. Hep suçu TFF’ de arıyoruz ne yazık ki. Eğitim sistemindeki bozukluktan dolayı bunlar oluyor. Bursasporumuzun taraftarı bilinçlendirme işini yüklenmesi gerekiyor. Kulüp tarafından Taraftar Günleri diye bi etkinlik başlatılsa, kitap oku sınava gir formayı kazan etkinliği gibi mesala..
   8   2
  1. Benim gördüğüm tek olay vardı. Osmanlısporda 61 numara giyen kişi kenara alınırken maratondan su sisesi fırlatıldı. Sanırım onu rapor ettiler yoksa tezahuratta sorun yok.
   3   1
  1. Belediye başkanlarından, il başkanlarından istifa isteyeceklerine TFF den başlasınlar. Ama tüpçü yandaş, mümkün değil!
   1   1
 2. YAZIKLAR OLSUN PFDK TARAFTARIN YAPMIŞ OLDUĞU TRİBÜN SHOW UNAMI CEZA KESECEKSİNİZ. BURSASPORA KESECEĞİNİZ CEZA HARAM OLSUN.
  10  2
  1. Kembo’nun kırmızı kart gördüğü pozisyonda Numan Çürüksü kenara alınıp, tedavi edilirken Maratondan sahaya bir şeyler atıldı, hatta bir su doktorun üzerinde patladı olay bu
   3   1
 3. Sizin saha olayları dediğiniz, Kembo’nun kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrası Osmanlı sağlık heyeti bilinçli olarak Numan efendiyi Maratondaki taraftarın önüne getirdi, PABLO da kafasını sardırdı ama nerede yedek kulübesini olduğu bölümde, resmen porvake ettiler taraftarı kendini bilmez bir kaç taraftarımız da stad içinde satılan pet şişeleri fırlattı Numan efendiye, gereksiz bir tepkiydi ıslık ve yuhalamak daha etkiliydi aslında, sadece verilen bu tepki için maratondaki o bölüm kapatılmamalı, kulübe de ceza verilmemeli, o pet şişeleri atan taraftrlar tespit edilip sezon sonuna kadar maça girişleri iptal edilmeli
  2  1
 4. koyun gibi seyirci kalır herşeye eyvalah dersek olacağı bu. saha olayı derken. ben maçta bir saha olayı görmedim. kembounun bilerek kasti bir şeyi yok. artık sesimizi gümbür gümbür çıkartalım. yeter artık. gerekirse bakanlığa cumhurbaşkanlığa çıkalım. bu tüpçünün yaptıkları yeter. yönetim uyuma yeter artık
  0  1
 5. Her işe burnunu sokan şahıs azıcık kalksında PFDK nun ve MHK nın yanlışlarınada müdahale demiyeceğim çünkü herşey kendi kural kaidesince yanlışlardan arındırılmalıdır.
  Taraftarımızın GÜL atmasına dahi ceza verecek zihniyet hakim şu an.Bazıları taş atar,sahaya dalar,futbolcuları tartaklar 1 maç ceza oda lütfen amma ANADOLU ve bilhassa BURSASPOR olunca en üst hadden ceza ayıp ayıp ayıp.BURSASPOR da bu ülkenin takımı ve taraftarı bu ülkenin vatandaşı.
  0  1

Bir Cevap Yazın

Tüm alanlar zorunludur. Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Close