Bursaspor’a para ve ihtar cezası!

Profesyonel Disiplin Kurulu, Bursaspor'a Şanlıurfaspor maçındaki sevkin ardından cezayı açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Bursaspor‘a çirkin ve kötü tezahürattan 14 bin TL, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketten 4 bin 200 TL toplamda da 18 bin 200 TL para cezası verdi.

TFF‘den yapılan açıklama şu şekilde:

Bursaspor Kulübü‘nün, 03.12.2022 tarihinde oynanan BursasporŞanlıurfaspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 14.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü‘nün, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 4.200.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi ŞENOL TÜFEKÇİ‘nin, akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi ŞENOL TÜFEKÇİ‘nin, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Taraftarlar futbolu hak etmiyor, TFF taraftari hak etmiyor, hani nerde sucluya ceza yok ama topluma ceza deyince her hafta. Kapatin Bursaspor’u millet cildirmak uzere.

  10
  2
 2. ben anlamıyorum, bursaspor yönetimi bu küfürbaz taraftardan usanmadı mı? Tff’den önce bu insanları (!) stada sokmamak için önlem alsa da diğer taraftarlar da rahat etse ve para cezası almasak nasıl olur?

  8
  2
 3. Ali ay başkanın ahı var ahı gidip o adamın ayağına kapanıp özür dilemezseniz daha neler neler olur yüce Mevlam gösterir bize

  Ayrıca bu sene düşünce kulüp kapanacak ve yeni Bursaspor kurulacağı için mutluyum

  5
  20
 4. zaten para çok. az bile ceza vermişler. bravo çok büyük bursaspor taraftarı ve futbol takımı
  okadarrr

  2
  2
 5. Az önce Acun’nun açıklamasını dinledin “Fikrim Türkiye’den genç yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olabilecek başka bir takım almak” dedi inşallah Bursaspor’u gözden geçirir altyapı hazır son yıllarda ekonomik durumdan dolayı orası geri planda kaldı ama potansiyeli, her zaman var Vakıfköy’ün.

  1
  7
 6. Maalesef futboldaki şiddeti,küfürü ve kavgayı salonada sıçrattık son maçlarda cezalar almaya başladık yakında basketbolumuzuda futbolumuza benzetiriz..

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu