Bursaspor’a para ve bloke cezaları!

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Balıkesirspor maçı sonrası Bursaspor’a 48 bin TL para ile Güney Kale Arkası 125 ve Doğu Alt 117 numaralı tribünlere bloke cezası verildiği açıklandı.

TFF‘nin açıklaması şöyle;

Bursaspor Kulübü‘nün, 20.03.2022 tarihinde oynanan Bursaspor -Balıkesirspor Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI TRİBÜN 125 numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü’nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 48.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu DOĞU ALT TRİBÜN 117 numaralı blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ŞİMDİ BU KÜFÜR EDİP CEZAYI ALDIRANLAR BURSASPORLUMU YANİ. AYIP YAZIK GÜNAHTIR KULUPTE ZATEN PARA YOK ONDAN SONRA YOK BORÇ ÇOK. YOK VIRT YOK ZIRT SEN NE KATKI VERDİN KULUBE KOCA BİR SIFIR 20 TL BİLET PARASI 48.000 BİN TL CEZA YAZIKLAR OLSUN BURSA,YI BU HALE DÜŞÜRENLERE

  49
  1. @1616 yorumuna yanıt olarak

   En büyük Bursasporlu onlar. Basketbolda bile Avrupa maçlarında küfürlü tezahürattan başka bi tezahürat bilmeyen bu kafalar. İlkel insanlardan bile daha ilkeliz… Bu kafaya daha da beter olmak yakışır…

  2. @1616 yorumuna yanıt olarak

   Ben ne yapayım 117 de kombinem var efendi gibi izledim macı kombineler acıklanırken bilet fiyatları 75 lira olcak dendi 5 liraya 20 liraya satılmaya başladı 3.defa boş beleş ceza yiyorum helal etmiyorum hakkımı

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   evet aynen öyle kardeş. hep yalama tam yalama diyerek kulübün kasasını boşaltanlara çanak tutan, sezon başı mustafa eri küstürünce gençlerin ve mustafa erin ne başarısı vardı diye naralar atan, şimdi kalkıp mustafa eri öven omurga yoksunu taraftarlar gibi kardeş. gençlerimize giderlerse gitsinler diyen kise bursaspordan üstün değildir naraları atıp gençlerimizi kaçırtan taraftar güruhları gibi dimi kardeş. bana yazmışsın ya sen bursasporlu olduğuna emin misin diye. senin gibi bursasporlu olmaktansa olmam daha iyi kardeş. benim bursasporlu sorgulamak senin haddine değil de senin kulübün kasasını boşaltanlara hep yalama tam yalama diye çanak tutanları gördükçe bursasporluğumdan utanıyorum evet haklısın.

   5
   1
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Muhattabım değilsin ancak sana mecburiyetten cevap verme hakkı doğduğu için yazıyorum. Ben kimseye çanak tutmadım tutmam da ! Taraftarlık gereği yönetime talip olan ya da bu formayı üstüne geçirip takımımızı temsil eden herkesi desteklerim. Yaptıkları hatalar ya da doğrular taraftarı bağlamaz, kişinin kendine aittir ! Keşke bu serzenişi daha önce de soyup soğana çeviren yönetici müsveddelerine de yapsaydın…!
    Bizim tek davamız Bursaspor’ un ayakta kalması ve o eski ihtişamlı günlerine geri dönmesi ! Ancak sizin gibi kitle olduğu sürece maalesef çok zor gözüküyor !

    1
    3
    1. @Eser yorumuna yanıt olarak

     Ben mestana karşı çıkarken siz mestan yazacak destan diye şak şaklıyordunuz kardeş. Az ötede oyna komik oluyorsun

 2. Küfür eden, merdivene oturan, sahaya yabancı madde atanlar tespit edilip bu cezalar kendilerinden tahsil edilmedikçe bu cezaların önüne geçilemez.

 3. çekirdekçiler toplanmış yorumlarda maçta adamların beki taç kullanmıyor yanına çakmak geldi diye 10 saat yatıyor burda taraftara akıl vermesin kimse

  6
  15
  1. @Mehmet yorumuna yanıt olarak

   Yazdığı yoruma bak şunun. Atmayacak ulan atmayacak o çakmağı. Senin topçunda yapıyor aynı boku. Bak şimdi izle önümüzdeki maçları hele bir de galip olalım nasıl yatacak topçularımız. Göze alırsın yavaş davranırsın sarıyı yersin kart hakkını kullanırsın. MADDE ATMAYACAKSIN SAHAYA DAVAR OĞLU DAVAR. bi de bu mala + basmışlar kafanızı s..

   17
   4
   1. @Erdem yorumuna yanıt olarak

    davar mavar ne diyon sen evde izlemeye benzemez takımın lig sonuncusna karşı 1-0 geride top filan oynamıyor karşı takımın oyuncusuda karşında bir şey olmadan yerde yatıyor nabarsın ayağa kalksın diye ricada mı bulunursun git evinde trt izle sen

    4
    12
 4. Herkes kolayını bulmuş kulüp mü küfür ettiriyor adam gelmiş küfür ediyor kameralar ne için var tespit et cezayı onlara kes bakalım bir daha değil küfür nefes alırken bile düşünür

 5. Bursaspor Kulübü Başkanı çıkarak “Selim Bey’i tanımıyoruz. Bursaspor’un bu şekilde bir amigosu yoktur. Yapacağı eylemler, söylemler Bursaspor Kulübüne maal edilemez. Bundan sonrada Bursaspor maçlarına giremeyecek” demeli ve Selim’i Bursaspor’dan uzaklaştırmalı. Ek olarak, Teksas tribününü de dizginlemeli. Selim gibileri tribünden uzaklaştırmalı.

  4
  1
 6. Adamı uyarıyorsun yapmayalım etmeyelim kardeşim diyorsun, Tınnn, sanane diyor neredeyse bizim üstümüze yürüyecekler müstehak abi vallahi billahi müstehak.

  2
  1
 7. Lütfen PASSOLİG UYGULAMASI İPTAL OLSUN.Zira bu uygulama başalarken kim yabancı maddde attı,kim yanlış tezahürat yaptı diye şahıslara ceza verileceği açıklanarak taraftarlardan her maçta para alınıyor.Bu para alındığı halde suçsuz insanlar ve kulüpler ceza ödemek zorunda kalıyorsa KALKSIN BU PASSOLİG.Şu an ilgili banka ve şahsı zengin etmek bu.

  FUTBOLSEVERLERİN ÜZERİNDEN SOYGUNA HAYIR diye tüm futbolseverler tepki göstermelidir.

 8. Burada en büyük görev Teksas ve Maraton tribünlerine ve bu tribünleri yönlendiren Enes Aydına ve Raif Geniş’e Cenk Tunçbilek’e düşüyor. Küfürlü tezahüratlar tribün gruplarının listesinden silinmeli. (Örnek: Haydi söyle ……… s.kmedik mi? Veya Haydi haydi Allah aşkına, ……. p.çleri dönsün şaşkına) Bu ve bunun gibi tezahüratlar söylendiği anda hem blok cezası hem de para cezası geliyor. Etmeyin eylemeyin artık içinde küfürlü kelime geçen tezahüratı söylemeyin. söyletmeyin.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu