Zeynep Tülay

Bursaspor’a mahkeme kararıyla geri döndü!

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, Bursa’nın önemli siyasetçilerinden Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nun yeşil beyazlı kulüple ilgili yaşadığı sorunun nasıl çözüldüğünü bugünkü köşesine taşıdı…

Tarih 5 Haziran 2021… Bursaspor’un genel kurulunda hararetli tartışmaların ardından bir üyenin teklifi gündeme geldi.

Teklif…

Bir grup siyasetçinin Bursaspor üyeliğinden çıkarılmasını öneriyordu.

Gündemde olmadığı için kongre divanı dikkate almayabilirdi, fakat “Yasal dayanağı yok, ama oylamakta yarar var” denilerek üyeliklerin iptali genel kurulun onayına sunuldu.

Böylece…

Geçmişte Bursaspor için çalışan bazı isimlerin üyelikleri genel kurul kararıyla sonlandırıldı.

Bu karar…

Bursaspor’dan başka kulübü olmayan İYİ Parti Bursa Milletvekili ve Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’nu çok üzdü. Genel kurul kararına da mahkemeye başvurarak itiraz etti.

Sonuçta…

Bursa 5. Asliye Hukuk Mahkemesi 16 Kasım tarihli kararıyla genel kurul kararını iptal etti ve Tatlıoğlu’na Bursaspor üyeliğini geri verdi.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İsmail bey bursalı ve gerçek bursasporludur bazı akp li siyasiler etkisiyle dümenle ismail beyin üyeliğini haksız yere düşürmüşler ismail bey haksızlığı yargıya taşımış bu hukuksuz siyasi kararı çürütmüştür buna izin veren vesile olan bellidir hepsi bursa bursaspor düşmanıdır

  23
  6
  1. @Sedo63 yorumuna yanıt olarak

   Gerçek Bursaspor’ lu beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlamaz. Beşiktaş şampiyon olduğunda sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarına bakınız.

   10
   9
 2. Yazı yanlış, divan başkanı emre bey bu madde teklif olarak sunulduğunda bunun hukuki bir dayanağının olmadığını söylediama ona ragmen oylamaya açtı. hatta o günlerde kim tam hatırlayamıyorum ama itiraz edilirse üyeliklerin iade edileceğini ve uyelikten cıkarılmanın madde kabul edilse dahi hemen gerçekleşmeyeceğini söylediler. O gün bu maddeyi sunanlar ve kabulü için ortalığı ayağa kaldıranlar keske bilen bir hukukcuya sorsalarmış.

  23
  1. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Bu karar kanunda artık emsal gösterilir ve üyelikten atılan diğer bütün çorbacılar da yeniden kulübe döner. Yandık. Blok oylar tekrar hoşt’geldiniz.

 3. Sn.Prf.Dr.İsmail TATLIOĞLU şehrimizin öz be öz evladıdır.Velevki BURSA doğumlu olmasada TC.Kanunlarına göre BURSASPORA üye olmanın şartları,üyelikten ihracın şartları bellidir.
  Yargı yapılan yanlışa dur demiş,haklıya hakkını teslim etmiştir.

  BJK konusunda taraftarlar olarak bir stratejimiz,planımız olmalıdır.Kuru kuruya muhalefet,kızmakla bu iş olmaaz.
  1-TARAFTARIMIZ Herkesin gönlünü kazanacak,dost oalrak yanımızda bulunacak insanların artmasında pozitif rol almalıdır.
  2-Devletimiz biir,bayrağımız biir,dinmiz bir,ezanımız biir ,cumhuriyetimiz biiir daha ne ihtilaf arıyoruz arkadaş.
  3-Ülkede sistem sorunu var.Eksikleri olan FUTBOL SİSTEMİMİZ yeni yeni eksiklere yol açarken hepimiz mağduruz değilmi.Bakın takımların borç batağında olmayanı kaç tane.FUTBOLA milyarlar yatırıyor,futbolcu ve hocalara BİLİM İNSANINDAN,HUKUK İNSANINDAN,GİRİŞİMCİDEN çok değer veriyoruz.
  YANLIŞI BİZDE YAPIYORUZ.
  Herkese hak ettiği kadar değer vereceğiz ki işler rayına girsin.

  3
  1
  1. @Rkara yorumuna yanıt olarak

   SEN ŞEHİDE KELLE DİYEN ŞEHİDİN ANNESİNİ MAHKEMEYE VEREN ŞEHİDLERİN BÜYÜKLERİNE CAPULCU DİYEN BİRİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYOSUN ÇOCUKLARINI FETÖ SAYESİNDE ASKERE GÖNDERMEYEN VE HATTA AMERİKADA OKUTAN BİRİ İÇİN NE DÜŞÜNÜYOSUN BİR YAZARMISIN

   12
   2
  2. @Rkara yorumuna yanıt olarak

   MİLLETİN a……… s…… diyenBEŞLİ CETEYE HER TÜRLÜ İMKANI SUNAN OSMAN ÖÇALANI DEVLET TELEVİZYONUNA CIKARAN PKKLILARIN AYAĞINA DÜZME MAHKEME GÖNDEREN ONLARI DAVUL ZURNAYLA KARŞILAYAN MEGRİ MEGRİ DİYEREK ŞARKI SÖYLEYEN TUTUKLANMIŞ PKKLILARIN CEPLERİNE 7000 TL PARA KOYUP TOPLUMA KAZANDIRMA PROJESİNİ DİYEREK SERBEST BIRAKAN TC İBARESİNİ KALDIRAN SAYIN ÖCALAN DİYEN BİN ALİ YILDIRIMIN BÜYÜK KÜRDİSTAN SÖYLEMLERİ NE CABUK UNUTTUN AT GÖZLÜĞÜNÜ CIKAR GÖZÜNDEN MİLLET UYANDI ARTIK SEN UYUMAYA DEVAM ET

   13

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu