Bursaspor’a FIFA’dan 2 dönem transfer yasağı!

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden FIFA'nın kulübe 2 dönem kalıcı transfer yasağı geldiğini açıkladı.

Açıklama şöyle;

Luka Capan tarafından kulübümüz aleyhine açılan dava kapsamında FIFA tarafından verilen karar 4 Ekim 2022 tarihinde kulübümüze tebliğ edilmiştir.

Söz konusu kararda kulübümüzün geçmiş dönemlerdeki  ödeme prensipsizliği, borçlu olunan dosya sayılarının fazlalığı ve  yakın zamanda Tim Matavz, Reagy Ofosu Baah, Namık Alaskarov dosyalarında da sözleşmeyi ihlal ederek feshe sebebiyet verdiği, aynı durumun Luka Capan dosyasında da söz konusu olduğu belirtilmiştir.

Sürekli tekrar eden ihlaller nedeniyle FIFA kulübümüzü 2 transfer dönemi kalıcı transfer yasağı ile cezalandırmaya karar vermiştir. Kulübümüz olarak itiraz süresi içerisinde bir üst mahkeme olan CAS’a (Court of Arbitration for Sport) gerekli olan itirazlar yapılarak, Bursasporumuzun tüm hakları sonuna kadar savunulacaktır.

69 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @CSS yorumuna yanıt olarak

   3 KURUŞLUK ADAMLARI EŞEK YÜKÜ PARAYA TRANSFER EDEN + PARALARINI ÖDEMEYEN + GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİ SATIP PARALARINI CEBE İNDİREREK KAÇAN ŞAHIS SENİN VE HALA HERŞEYİ GÖRMEZDEN GELİP BURADA AKP FALAN YAZIP AKLI SIRA SİYASET YAPMAYA ÇALIŞAN 3 – 5 FETÖCÜ ÇAPULCU HEPİNİZİN ALLAH BELANIZI VERSİN.

   5
   6
 1. Yazıcı varken klübü himayesi altına alamayan akp belediyesi yazıcıdan sonra önce taraftarı belediyede işe alıp sesini keserek sonra kendi istediği adayları getirerek başta recep altepe erkan köristan recep bölükbaşı ali ay mesut Mestan emin adanur ve satılmış taraftar grupları bugün Bursasporu bitirdiler. Hepimizin başı sağolsun.. BURSASPOR’a bunu yaşayanları unutan kahpe olsun.. Ne demişti İbrahim Yazıcı Bursa Atatürk stadı yerinde yapılmadığı sürece Bursaspor figuran olucaktır.

  136
  41
  1. @the end yorumuna yanıt olarak

   Hayır kardeşim bence tam tersi bir durum oluştu diyebiliriz.
   Sebebini ise şöyle açıklayabiliriz.
   Diyelim ki ceza gelmedi ve yeni seçilecek yönetim bir şekilde kaynak oluşturup tahtayı açtı.
   Ara transferde diğer kulüplerin bıraktığı oyuncular ile anlaşıldı.
   Yüklü miktarda harcama yapıldı.
   Sonrasında büyük ihtimal hüsran.
   Biz bunları senelerdir yaşıyoruz.
   Şimdi ise ne olacaksak Vakıfköy ürünleri ile olacağız.
   Belki iki sene içinde yükselişe geçeceğiz, belki de en dibe doğru hızlıca ineceğiz.
   Benim kanaatim alttan gelecekler ile birlikte çıkış yakalayacağız şeklinde.
   Bu sezon düşmeyelim yeter diyorum o ayrı.
   İyi akşamlar kardeşim.

  2. @the end yorumuna yanıt olarak

   Sebep olan herkesin ufacık bu olayda katkısı olan herkesin kısaca Bursaspor’u bu hâle gelmesine neden olan herkesin Allah yüzünü güldürmesin.bizim gülmez artık o,o.c gülmesin şerefsizler

   49
   1
 2. Kapatın kulübü alın karacabey belediyeyi bursaspor fk olarak devam edelim bu borç bitmez daha neler gelecek kimse bilmiyo ben o kadar fanatikm olduğum haldr bugun mac oldugunu simdi gordum olu topragi atalim

  100
  37
  1. @Cuneyt yorumuna yanıt olarak

   Karacabey i süper lige çıkaralım sonra isim değişikliği yapalım. Bursaspor Süper ligde borcu ödeyebilir ama buralarda çok zor.

   1. @ALİ yorumuna yanıt olarak

    Sadece 5 ay görev yapan ve değeri sonradan anlaşılan bi adamı eleştiriyorsun ya vallahi yuh yani.
    Pişkinliğinde bu kadarı.
    Emin Adanur kadar taş düşsün başınıza.
    Ulan ne olduysa sizin gibi paralı uşaklar yüzünden oluyor.
    Tüm suçlu Ali ay ve tayfasıdır

  1. @MARATON yorumuna yanıt olarak

   maraton kardes emin adanur sayesinde bu yasaklar geldi. sizin maraton grubunun başları onu düğününüze çağırın birlikte alay cekin tamam mı. size tam altında takmıştır o. sizin gibi kisiler oldugu sürece bu takima daha bi 10 sene transfer yasagi gelir. sen dicen simdi benim onlarla bi alakamiz yok o zaman sessiz çoğunluk olarak tepki gösterin düşsünler bursasporun yakasından.

 3. Allah rahmet eylesin çok büyük efsaneydi zamanında 3 büyüklere kök söktürürdü ama buraya kadarmış yanarım yanarım rahmetli İbrahim Başkan’ımızın kemiklerini sızlattık ya ona yanarım.Affet başkanım sahip çıkamadık ,tilkiden çakaldan koruyamadık emanetini…

  49
  2
 4. Bu saatten sonra tek çare ya Yıldırım yada Karacabey i Bursaspor adı ile devam etmesidir. Bunca borç ödemeye gerek yok. Alacaklılar da avcunu yalasin. Onca paraya Barcelona gibi takım kurarız 😀

  48
  30
   1. @ross yorumuna yanıt olarak

    Sen taraftar olarak bitmissin.gencecik çocukları bitirmeye çalışıyorsun.hatirla bakalım süper ligden düştüğünde transfer diye kuduran sendin.simdi o dönem yetersiz dediğin gençleri arar oldun ama hala aynı hataları tekrar ediyorsun.bari bu gençlere destek ol .birde şu kulübün hayrına çalış a benim saf kardeşlerim.

 5. Yatacak yerin yok Emin Adanur bunun hesabını veremezsin.mahvettin kulübü.Sana da bu attığın kazıkları kimse sormadı ya bu şehrede helal olsun.

  44
  11
  1. @Merdo yorumuna yanıt olarak

   Onun hep yalam tam yalama tayfası hem burada hem tribünde sesleri çıkmadı Allah onlardan da çıkarsın.

 6. eski yönetimlere dava açılmadığı müddetçe muhasebe kayıtları didik didik incelenmediği müddetçe kimin ne verdiği belli olmadan herkes alacağım var diye klübe üşüştükçe daha çoook cezalar gelir. kimse bu borcu yapanlar için elini taşın altına koyup sorgulamıyor ve herkes kendince konumlandırdığı şehrin ileri geri gelenlerinden bir medet umuyor, daha çok beklersiniz. hepsi pisliklerini bildikleri için birbirinin arkasını kolluyor. gerçek Bursasporlu olmayanlara karşı gerçekten Bursasporlu olanlar mücadele etmemeye devam ettiği müddetçe bu devran böyle devam eder kapımıza kilidi vururlar..!

  34
  4
 7. Sevgili Bursasporlular ben şahsen Bursaspor da yöneticilik yapmış hani borçlandırmış başkanların hiç birinin alacağı olduğuna inanmıyorum Allah aşkına Tim Matavz a dünya da hangi takım bu paranın 10 da birini vermez sonra öde yok ya başkanlar menejerler bir olup soyuyorlar ülkede bu konuda ahlak yok ise bu kadar hırsız çok ise koskoca Bursa piyon gibi kullanılıyor ise bu günler iyi günlerimiz daha kötüsü de mi var elbette herkesim dolduruyor cebini sonra Cavit gel yok Levent gel yani sen küfür et kimse gelmez gelen lerde hırsızlar olur amigolar olur çünki futbol da süper amatörde dahi milyonlar dönüyor

  33
  2
 8. Ya tabi akp suclu, aynen aynen belediye suclu, kesinlikle haklisin sanayiciler suclu. Bi sen suclu degilsin. Bi taraftar sutten cikmis ak kasik.

  32
  33
 9. İyi uykular Bursaspor camiası mahkemeye vermemeye devam edilsin.Alinur sekiztaşlı ve milletvekilleri kurtarsın şimdi.Birliktelikten bahsediyorlar.Boş laflar bunlar.Divam kurulu hadi bakalım başkanları korumaya ,Bursaspor u uçuruma yollamaya devam.Derhal isimlerini dahi anmak istemediğim kulüpten derhal Rahmetlide İbrahim yazıcıdan sonraki o başkanların resimlerini kulüpten indirmeleri dir.Bursaspor ya yaşatacaksınız yada öldüreceksiniz tercih camianın.Tek kurtuluş Adliye sarayıdır.

  26
  12
 10. Bursaspor başkanlığı ne kadar kolaymış o ne ala memleket yapılan hataları halı altına süpür ahpap çavuş ilişkisi nasıl olsa hesap soran yok düşür her oyuncuya attır 3er yıllık imzaları futbolcunun parasını ödeme bol bol paralara çekip git ihale Kulübe kalsın.Alacaklar kapıya dayansın, borç bırak, her yerden ceza ye ondan sonra Ali Veli yardım etsin.Herkes Bursaspor başkanı olabilir.

  26
  1
 11. Bu topçuları alan,kulübü yönetemeyen kim varsa kına yaksın. Ruhuna Fatiha okumdu resmen,bu saaten sonra kimse kurtaramaz şampiyonu.Bu domino etkisi yaparmı destek için kentte acaba diycem ama benim umudum yok

  25
  2
 12. Kapattin. Bir kurus kimse para alamasin. siradan topculari zaten piyasa üzerinde getirdiler durdular.. ve emin adanur, erkan kamat, recep bölükbasi vs insan icine cikamasin tekrar.

  23
 13. Neden camia olarak bütünleşip mahkeme süreci başlatılmıyor neden.Tutturmuş bazıları FK mış bırakın boş sözleri Bursaspor küçülemez Rahmetli İbrahim yazıcıdan birşey öğrenememiş camia.FK imkansız kimse kabul etmez.FK olunca borçlar bitecek mi? Bursaspor savaşacak koca şehirde bir kulüb yönetilemiyor yazık.Gereken soruşturma başlatılmalıdır.

  23
  4
  1. @1963 yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım kimse istemez kulüp kapansın ama süreç oraya dogru gidiyor gormuyor musunuz, iş adami dedigimiz iyi gün dostlari hakli olarak başkasinin batirdigi kulübü ben neden kurtarayim deyip destek olmuyor, Fk olunca borçlar bitecek mi demişsin ciddi degilsin umarim yeni kulüp kuruyorsun yada mevcut borçsuz bir kulübü satin aliyorsun Bursaspor kulübünü de lağv edip kapatiyorsun alacaklilari da üstüne soguk su içiyorlar😉

   1
   1
 14. Eyyy Bursaspor un gerçek taraftarı artık yeter görev bize düşer bu kulübü Rahmetliden sonraki başkan ve yönetimi mahkeme sürecini başlatılmasıdır tek çıkar yolu budur.Şehirde yürüyüş düzenlenmeli acilen…

  21
  2
 15. Perşembe’nin gelişi Çarşambadan Belliydi
  Sebebep olanların bu Dünyada iki yakası
  Bir araya gelmesin 🤲🤲🤲🤲🤲

  20
  1
 16. AK TROLLER NEREDESİNİZ??? BEN, BUNLAR TSFİYE YÖNETİMİ DEDİKÇE KÜFÜRLER EDİYORDUNUZ…GÖRDÜNÜZ MÜ BAŞKANINIZI….HADİ ŞİMDİ ÇORBANIZIN BAŞINA YALLAH…

  18
  10
 17. Bu karara en çok yönetim sevinmiştir zaten tahtayı açmak borç ödemek istemiyorlardı bu kararı bekliyorlardı sonunda geldi.Bu kararın verileceği belliyken yönetim ne yapıyordu ? 60 milyon TL’lik çorba mı ısmarlıyordu selim ve tayfasına ? Bu arada başkan olurken 50 tane proje vaat ettin şöyle para böyle para şöyle sabit gelir falan hepsi de yalan çıktı.Amed maçının faturası da hala ortada duruyor en son Amed başkanı bizim taraftarın fotoğraflarını medyaya servis edip,bakın bursalı faşistlere diye basın açıklaması yapıyordu biz her yerdeyiz Bursa’da 20 bin kişi oluruz diye tehdit ediyordu.(youtubeda var bu açıklama inanmayan gider bakar),siz o açıklamalar yapılırken afiyet olsun çok güzel karşıladılar bizi Allah razı olsun diyordunuz.Bursalı bunu unutmaz beslediğiniz trollerle istediğiniz manipülasyonu yapın gün gelir devran döner. Bizim şimdi taraftar olarak birbirimizden başka kimsemiz kalmadı kaybedecek bir şeyimiz de kalmadı ama sizin kaybedecek çok şeyiniz var seçimi bekleyin .

  17
  3
  1. @Uludagdan Assagi yorumuna yanıt olarak

   Senin başkanın yaptıkları ortada. Sana iyi çorba veriyor demek ki bu kadar bu yönetime sallıyosun. Bu yönetim yazıcıdan sonra en masum en günahsız yönetim. Tek eksileri çok sessizler. Bursaspor kapanıyor sen hala neyin peşindesin.

 18. Vay e iki hafta önce oynanan malum takımın macında hiç bahsetmiyen ulusal spor Bursaspor transfer yasağı haberini son dakika olarak haber yapıyorlar yazıklar olsun.

  14
  4
 19. herşey tamamda, bu fifa neden böyle bir karar alıyor 2.lige düşmüş takım , mahkemeye veren futbolcularda bu takımı 2. lige düşüren futbolcular , fifa neden demez siz ne verdinizde ne istiyorsunuz, başarısızlığa ödül resmen bu fifanın yaptığı.

  12
  17
  1. @hedef16 yorumuna yanıt olarak

   Fifa duygusal bakmaz bilader
   Fifa senin futbolcuyla yaptigin sözleşmeye bakar o sözleşmeler kagit parçasi degil malesef kulübe sorumluluk yükleyen yerine getirilmediginde de batiran resmi evraklar😉

 20. Matavz haricinde, sözleşmelerin sonlanmasının sebebi 2.Lig de yabancı kontejyanı olmamasıdır. Bu konuyu TFF ye yönlendirmek gerekir.

  12
  5
 21. Gerekçe: Söz konusu kararda kulübümüzün geçmiş dönemlerdeki ödeme prensipsizliği, borçlu olunan dosya sayılarının fazlalığı vs.
  Cevap: Kulübümüz olarak CAS’a gerekli olan itirazlar yapılarak, Bursasporumuzun tüm hakları sonuna kadar savunulacaktır. Bu ne yaman çelişki…..

  9
  4
 22. Ya kardeşim FK yada başka isim olsa ne değişecek? Hangi enayi başkan olacak? 2 kötü sonuçta anasına sövdürmeye razı olan zaten çalacak demektir.

  9
  2
 23. Şimdi kurtarsın Alinur, siyasetçiler, 2dönem transfer yasağından hadi bakalım.Neden geldi transfer yasağı eski futbolculara ödeme yapılmadığı için.Neyin kafasındayız bilmiyorum.Transfer tahtası kapalı,dünya kadar borç bırakmışlar, kulüp iki paralık olmuş, kaç liğ aşağıya düşmüşsün halen bazı kurum ve kişiler birilerin kuyruğunda yamacında kanadında sorun belli koruma modundalar, Bursaspor umu koruyacaksınız yoksa kişi ve kurumlarımı?Bu borc gökten mı geldi yoksa diğer kilüplerin borclarını Bursaspor a mı yüklediler anlamış değilim.Birileri suçlu ama neden örs pars ediliyor üstü kapanıyor tek yol var soruşturma başlatmak.Bu olacağına FK mış , a.ş miş yok bir takımı almak mış koca kulüp olmaz bunlar.Bursaspor kolay kurulmadı yarım asrı geçmiş camiadan bahsediyoruz.FK demek yeni kulüp demektir.Bu şehir camia FK ya karşı çıkar.Bursaspor ismiyle büyüktür.Yıktınız, düşürdünüz, iki paralık ettiniz şimdi de ismine mı sıra geldi tabi kurcalanacak birşey kalmadı.Açın YouTube da biraz İbrahim yazıcı neler söylemiş bir izlenilsin bence.

 24. sezon başlamadan önce bu takım ligde kalsın yeter diyordum.çorbacı tayfası rahat şampiyon olucaz diye yorumuma cevap yazmıştı.öncelikli olarak ligde kalması lazım derken sebep olarakta fifa ve uefadan puan silme cezaları gelecek diye belirtmiştim.bunun ilk işareti fifanın transfer yasağı gelmesiyle ortaya çıktı.geçen sezon beyaz grup 17. sıradaki takım 31 puanla düşmüş kırmızı grup 17. sıradaki takım 37 puanla düşmüş.şuana kadar 7 maç ve alınan 7 puan.muhtemelem eksi 15 yada 20 puan silme cezasıda yakında açıklanır.yani şuan puanımız 7 değil eksi 10 civarında.ligde kalmamız için 40 puan almamız lazım.7 maç oynadık ve kalan 29 maçımız daha var.ligde kalmamız için 40 puan ve puan silme cezası gelincede eksi 10 puana düşeriz.toplamda 50 puan almamız lazım.kısacası kalan maçlarda 50 puan toplamak için galibiyet ve beraberlik almamız şart.şuan ki takımın potansiyeli kalan 29 maçta 50 puan toplayabilir mi karar sizlere kalmış.kısacası selim ve çorbacı tayfasının mama paralarının kesilmesine az kaldı ve kulüp tamamen kapanmak üzere.muhtemelen düzcespor maçından sonra ligden çekilme kararı gelebilir.bu hafta ve düzce maçına kadar içeride ve dışarıda oynayacağımız maçlara selim ve tayfası kesinlikle stada sokulmamalıdır.bu takımın bu hallere düşmesinde en büyük pay sahibi selim ve tayfasıdır.çorba parası peşinde koştukları için ne geçmiş yönetimlere tepki verdiler ne de futbolculara kötü gidişatlarda tepkilerini gösterdiler.o yüzden selim ve tayfası defol git.bursasporun yakasından düşün artık.

 25. Emaneten getirilen yönetimin
  Neden bu kadar çabuk tek tepkide
  İstifa ettigini anlamaya çalişirken
  İlgili haber bizi aydinlatmiş oldu
  Muhtemelen sirada puan silme
  cezalari var belki bi umut bu kadro
  Takimi ligde tutar ocakta da kalmiş olan Bursaspor sevgisi ile toplanacak destekle transfer yapilip playoff hesaplari yapacaktik derken fazla polyannacilik yapmişiz meger rüyadan uyanma vakti gelmiştir kabus görmemek için bazi şeyleri kabullenmek gerek Bursaspor tarihin tozlu raflarinda adini sakli tutacaktir şimdiden hayirli olsun ve emegi geçen herkese bir çift sözüm var; kutlayin bu günü emellerinize ulaştiniz ve kina yakin müsait taraflariniza 😉

 26. beklenen gelişme yani ismi gecen futbolcu demeye dilim varmıyor topcu diyelim ne yapmaya uraşıyorsun öyle ve ya böyle sovuk bir bardak su oda kaliteli uludağdan başka alabileceniz metalik dahi yok olmayacak yapılan uefa la beaber göme bitirme sürecini kısıtayacaksınız bukadar aslında acıtıyor ama olması gereken belki yılara ders olur kapansın bütün bu acgözlülere ders olur gönlümden gecen bu bardak su

 27. Teksas grubu nerdesiniz ordamısınız uyuyomusunuz rezil olduk ulusal medyaya ihtibarımız kalmadı artık.Biz gerçek taraftar size divana, başarıyla yönetmiş başkan yönetici teknik direkdör aileleri, Bursasporlular , sanatçı kim varsa yürüyüşe protestoya davet ediyorum bir Bursaspor taraftarı olarak naçizane fikrim.Yitirilen yüreklerin kemiklerini hergün sızlatmaya kimsenin hakkı yok.Bursaspor un gerçek taraftarı hergün olumsuz haber duymaktan bıktık usandık artık.Tek yol önce kulübü kötü idare edenlere mahkeme süreci başlatılması neşteri vurma vakti geldi geceli çok oldu.Ya sevdiğini ya yaşat yada öldür.

 28. Ya Allah aşkına kapatın şu kulübü yaa yeter artık geçim derdiyle mi uğraşacağız yoksa Bursaspor la mı tamam şampiyonluğu gördük bitti yeter artık bu işkence

 29. 850 kere yazdık… her hıyarım var diyenin peşinden bir avuç tuz alıp koşmayın dedik. Sürekli “kulübü uçuracaz, avrupa da oynayacaz, bilmem kimi getirecez” diye atıp tutan adaylara değil, gerçekçi ve planlı adaylara verin oyunuzu dedik. Kulüp 1-2 yılda tekrar ŞL’de oynayacak düzeye gelemez size hayal satanlara kanmayın dedik. Kongre üyeleri ve taraftar grupları inadına bu hayal satanlara gitti bastı oyu. Ligden düşeceğimiz sene “Bu takım düşerse hızlı bir şekilde öz kaynaklara dönelim, hayalci başkan değil muhasebeci başkan seçelim, 3-4 sene alt ligde oynayalım üst ligi hedefi koymayalım yine çuvalla borca girer bu sefer tam batarız dedim. Bana 180 eksi verdiniz, Bursasporun büyüklüğünü anlayamamış dediniz, Mestan destan yazcak seneye süperlige çıkıp herkese k.yacaz şampiyon olacaz diye tezahürat yaptınız. İsim isim herkesi biliyorum, buraya yazarım ama onların yüzü kızarmaz gelir yine hakaret eder biz haklıydık derler. Bugün kulübü batırdılar diyenler o gün transfeeeğğğrrrrr diye anırıyordu. Siz hayalcisiniz, hayallerle yaşayanları gerçeklerle s.kerler kanırta kanırta. Seneye 3.Lig sonra ki sene BAL’da başarılar dilerim. BAL’a düşünce de eş dost toplanıp başkanlığa aday olur akraba çocuklarınıza lisans çıkartıp topçu yapar sofrada kalan artıkları da azcık siz yersiniz üzülmeyin la.

 30. Bu klubu kayyuma bırakmadan gelen kayyum eski dosyaları incelemeden bu klüp düzlüğe çıkmaz bırakın başkan adayı çıkmasın klüp kayyuma kalsın bakın samsunspora kayyum geldi işler düzeldi elbet alacağımız çıkacaktır bu dalavere yapablardan

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu