Bursaspor’a Burak Kapacak müjdesi

Geçen sezon başında Bursaspor’un Fenerbahçe’ye sattığı Burak Kapacak’tan Timsah’a güzel bir haber geldi.

Sarı-lacivertli takımda son haftalarda kadroya giremeyen 23 yaşındaki kanat oyuncusu için Fransız ekibi Bordeaux, Fenerbahçe‘ye “satın alma opsiyonlu” kiralama teklifinde bulundu.

FRANSA MEDYASI YAZDI

Fransa medyasından Foot Mercato’nun haberine göre, Fransız ekibi, Vakıfköy patentli genç futbolcuyu renklerine bağlamak için harekete geçti. Bordeaux Kulübü, Kapacak’ı satın alma opsiyonuyla birlikte kiralamak için Kadıköy ekibinin kapısını çaldı.

BURSASPOR’DAN DA İSTEMİŞTİ

Fransız takımı, Ağustos 2021’de de Burak Kapacak’ı transfer etmek amacıyla Bursaspor’a teklifte bulunmuştu. Kapacak da bu kulübe gitmek istemiş, ancak Bursaspor yönetimi, sağ bek ve her iki kanatta da oynayabilen Burak’ı 1 milyon 350 bin euro ve bir sonraki satışından yüzde 25 pay verme karşılığında Fenerbahçe’ye satmıştı.

SATILIRSA, TİMSAH %25 PAY ALACAK

Eğer, Fransız ekibi, Burak Kapacak’ı satın alma opsiyonuyla kiralar ve sezon sonunda da bonservisini alırsa, Bursaspor, bu bonservis bedelinin yüzde 25’ini kasasına koyacak. Bursaspor altyapısından yetişen Burak, geçen sezondan bu yana Fenerbahçe‘de sadece 7 maçta forma giyebildi.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Evet biri çıksın da E.Adanurdan beter etsinler. Adam çıktı tahtayı açtı bir Allah’ın kulu sağol demedi. Bizde çok senaryocu var. Kimse gelmez artık.

   17
   29
 1. 2m€ ya satarlar , 500 bin Euro su da bizim kasaya girer. Kampanya yapıp topladığımız 65 bin eur yu düşününce bu gibi anlaşmaların ne kadar değerli olduğunu görmüş oluyoruz. Koskoca şehir kulübe destek vermiyor artık. Bu kadar borçla alt liglerde gereksiz zaman geçiriyoruz. Kapatıp sıfırdan ve doğru planlama ile başlamanın çoktan zamanı geldi !

  28
  44
  1. @Yıldız Teksas yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş , aradaki kârın % 25 ‘i . Satılan miktarın değil . Yani 2 milyon Avroya satılsa 1.350 milyon Avro yu düş . 650 bin Avro kalır . Bu 650 bin Avro nun % 25 ‘i . Yani 160 bin Avro tutar . 500 bin Avro değil .

   3
   9
  2. @Yıldız Teksas yorumuna yanıt olarak

   vakıfköy bursaspor’dur. 50 yıl çalışan bu sistem son 6 yılda yöneticiler ve getirdikleri teknık adamlar tarafından SABOTE edildi. Alı ay adanur samet akbaba mesut bakkal ibrahim üzülmez mesut mestan

   3
   4
   1. @EFE yorumuna yanıt olarak

    gel de bunu yaptırmayız! ettirmeyiz! diyen aklı, mantığı hala şekilde, resimde kalmış zavallı, istemezükçü, aşırı! eğitimli, mum ışığı aydınlarımıza anlat…

    7
    10
 2. Fener armasını öperken resim çekinen bu şerefsizi Nazilli Belediye’ye satıcan, yüzde 25 de komisyon alıcan. Bordo’ya gitmeyi beklerken kırmızıya bağlasın lavuk.

  11
  13
  1. @Nida yorumuna yanıt olarak

   valla bizim stat senin gibi düşünenlerle dolu.
   çok şükür kuzey kale arkasından kombine alacak kadar ekonomik gücüm var.
   tribünleri tasvip etmediğim için bu hakkımı her yıl yakından tanıdığım efendi bir kardeşime kombine ısmarlayarak kullanıyorum.
   hakarete uğrayan ben olmadığım halde tahammül edemiyorsam, küfrün muhatapları sahada ki bu gençler bu saçmalıklara nasıl dayansın? aidiyetleri gelişsin? tribünle duygusal bağlar kursun?

   22
   1
  1. @kayıhanoglu yorumuna yanıt olarak

   bunlar hep ideal bir kulüp ve camia olamayışımızın sonuçları maalesef.
   aynı şeyler ali akman, ismail çokçalış, batuhan, kerem, taha ve ismi aklıma gelmeyen diğerleri içinde geçerli.
   kulüp, kulüp. camia, camia olsaydı.
   bu çocuklar gelişimlerini tamamlamadan, ve gerçek değerlerini bulmadan ellerini kollarını sallayarak bu kadar kolay asla gidemezlerdi. daha doğrusu gitmezlerdi.
   kalsaydılar Bursaspor düşmez. belki de süper ligde olur.
   bu çocukların her biri de, üçer-beşer milyon euroluk piyasa değerlerine ulaşmış birer yıldız futbolcu olurlardı.
   gelinen noktada hem bursaspor, hem de gençlerimiz büyük kayıplara uğradı.
   zaman bu kayıpların vahametini daha net gösterecektir.

   11
   1
 3. Suçlu kim futbolcumu yoneticimi sen menajerler iş yap tavsiye ettiği topçusu al izleme takima uyum saglarmi bu sene olmadı sene ye önce profesyonel işi bilen kisilerkqzim bugün bu borç biter bir kaç sene sonra aynı olur Scott dkopbjni güzel kurmalisin

  9
  1
 4. burak’tan bi cacık olmayacağını, iyi paraya satığımızı yazdığımda millet eksiledi de eksiledi…
  Burak’tan bi cacık olmaz…. çünkü kafa yok, zeki değil… ilaveten Bursa altyapısından çıkanların çoğunda olduğu gibi de karaktersiz…
  ne adamlık, ne zeka…!!! bu adamdan sittin sene bi şey olmaz

  5
  13

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu