Bursaspor’a Belediye şoku!

Uzun bir süredir Bursaspor'a gelir getirmesi adına yeşil beyazlı kulübe kiralık olarak verilen Nalbantoğlu Katlı Otoparkı Sayıştay müfetişlerinin denetimine takıldı. Kaynak: Katlıotopark yerine 2 döküm sahası!

Müfettişler, Bursaspor‘un otoparktan yıllık 1 milyon liranın üzerinde gelir sağlamasına rağmen düşük kira ödediğini rapor edip bu durumun düzeltilmesini istedi. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi‘nde dün konuya ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, otapark için tekrar ihaleye çıkabileceklerini belirterek, ‘Otopark yerine Bursaspor’a iki döküm alanı vererek katkı sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

Aktaş, Sayıştay müfetişlerinin raporu doğrultusunda böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, bu konu hakkında Bursaspor Başkanı Ali Ay‘a da bilgi verdiklerini söyledi.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Orası neredeyse 30 yıldır Bursaspor tarafından işletiliyor. Yeni mi farkedilmiş kira meselesi? Yoksa işin içinde başka işler mi var?

  44
  3
 2. Sayistayda ki mufettisler birazda istanbulda ki belediyeleri teftis etsinler. Geri adim atarsak bize de yaziklar olsun bursa bursasporun herkes haddini bilsin.

  28
 3. Belediye kendi çalıştırsa 3 milyon kazanır. Her sene 2 sini bize reklam parsı verse kendine 1 kalır 🙂 Hayat bu kadar komik

  17
 4. Yıllardır siyaset spora karışmasın denir durur. Haklılarmış siyaset ile futbol tamamen bitti. Stadyum için 60 bin tl ödüyor kulüp . O da komik rakam. Yakında ona da sayıştay gelir. Özlüce için de zaten ceza ywmişliği var belediyenin.
  Bence kulübü kapat gitsin dönmüyor teker

  10
 5. İşin içine girdik mı hepsi zaten belediyenin malı . Stadyum , özlüce . Bunları görmemiş herhalde Sayıştay . Gitmiş otoparkı görmüş.

 6. Vay be Alinura bak sen ! 27 senedir Bursasporun tek dikili agacinida elinden aliyor ! Bravo ! Boyle devam et ! Alinur beyefendi ! Bu sekilde Belediyenin borclari kapanmaz hele hele Bursaspora verecegin yaranin zararlari hic kapanmaz ! Heralde bir daha aday olmayi dusunmuyorsun !!! Bunun baska izahi yok !!!

 7. Emanet ata binen tez inermiş….Otobüs rezilliğinden sonra bu mu çok güzel böyle devam edin yakında tesisleri de boşaltın denir benden söylemesi…Bursaspor un neyi var hiçbir şeyi bir minareli çavuşda dükkanlar vardı yıllarca durdu şükrü şankaya zamanında kazandırılan ancak oda recep bölükbaşı zamanında satıldı.Yani bugün atsalar tesislerden sokaktayız…Rahmetli İbrahim yazıcının bir sözü daha geldi aklıma tek hayalim kimseye muhtaç olmayan bir Bursaspor yaratmak demişti belkide şampiyonluktan daha önemli demişti…

  1. @musisi timsah yorumuna yanıt olarak

   Rahmetli Yazıcı zamanında Belediye başkanları kulübün kapısından içeri giremyiodu. Sıkı mı girsin? Çünkü kale gibi Şampiyon başkan vardı Özlücede. İşte böyle kişiliksiz, ezik Ali Ay gibi kulüp başkanların olursa, yarın Keles belediyesi bile gelir Bursaspora posta koyar. O Gököz projesi falan havada kalır. Balık baştan kokuyor. Ali Ay’dan Kanarya Sevenler Derneği’ne bile başkan olmaz.

   1. @Acı Gerçekler yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum arkadaşım doğru sözler Ali Ayı seçen kongre üyeleri düşünsün.Bursaspor sokağa attılar haberleri yok…Uyanın Bursasporun sahibi gerçek taraftarlarımız…

 8. 2019 yerel seçimlerinde ansiklopediler dolusu anılarımızın olduğu,bir tarih yazıldığı ATATÜRK STADI’nı gereksiz yere yok edenlere ve 2011 de başlanıp halen bitmeyen stad inşaat edenlere ve,stadın adın İBRAHİM YAZICI olacak diye söz verip,kandırmayı ve aldatmayı seçenlere,OY yo yo yo yo yo yo yo.Atatürk stadını ben geri istiyorum.Orası şimdilerde SURİYE idman yeri oldu.

 9. Kulübün çok acil paraya ihtiyacı var. Alacaklar ödenmezse mali yetersizlikten transfer yasağı gelebilir hatta küme düşebiliriz. Derhal yaz konserleri, turnuvalar düzenlenmeli ve diğer gelir getirecek kampanyalarla takıma katkı sağlanmalı ve seni sezon öncesi bir heyecan yaratılmalı. Bu umutsuz tablo ile devam edersek bizi Samet Hoca da kurtaramaz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu