Bursaspor’a 500 bin euro şoku!

Erkan Kamat yönetiminin, kripto para şirketi Socios ile 500 bin euro karşılığında yapılan 5 yıllık anlaşmanın Gülgüler-Adanur yönetimi tarafından tek taraflı olarak feshedildiği ortaya çıktı. Bunun üzerine adı geçen şirketin, zarar ettiği gerekçesiyle Bursaspor Kulübü’nü mahkemeye verdiği öğrenildi.

Bursaspor’da kripto para şoku yaşanıyor. Yeşil-beyazlı kulüp, Mayıs 2021 tarihinde Erkan Kamat yönetimi tarafından Socios firması ile 5 yıllığına fan token (taraftarlar için kripto para)  anlaşması imzalanmıştı.

TEK TARAFLI FESHEDİLMİŞ

Yeşil-beyazlı kulüp, bu anlaşma karşılığında, o tarihte 500 bin euro (27 Mayıs 2021’de 1 euro 10,32 tl kurundan; 5 milyon 160 lira) gelir getiren fan token anlaşması yapmıştı. Ancak, 5 Haziran 2021’de yapılan kongrede seçilen Hayrettin Gülgüler- Emin Adanur yönetiminin, Socios firması ile Kamat yönetimi tarafından yapılan bu anlaşmayı, adı geçen şirkete haber vermeden tek taraflı olarak feshettiği ortaya çıktı.

SOCIOS DAVA AÇTI

Bu gelişme üzerine Socios şirketinin, bir önceki yönetimin yaptığı tek taraflı fesihten dolayı zarar ettiği gerekçesiyle Bursaspor Kulübü’nü mahkemeye verdiği öğrenildi. Söz konusu firma, verdiği 500 bin euro’yu geri almak için dava açtığı bildirildi.

BANAZ YÖNETİMİNE BÜYÜK YÜK

Eski hesapları incelemekte olan Ömer Furkan Banaz yönetiminin, bu tazminat davası haberi üzerine büyük bir şok yaşadığı ifade edildi. Futbolcuların birikmiş alacaklarını ödeyebilmek için 27 gündür yoğun bir çalışma yürüten, bu süreçte 2 ödeme yapan ve bazı oyuncuların gecikmiş veya vadesi gelen bonservis taksitlerini ödeyebilmek amacıyla büyük çaba sarfeden Banaz yönetimi,   kulübe büyük yük getirecek bu dava konusunu incelemeye aldığı belirtildi.

Bu arada Erkan Kamat yönetiminin, Socios firmasından o dönemde gelen 500 bin euro’nun büyük bölümünü yönetici alacaklarına ödediği bildirildi.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ulan bu kulüp babanızın malı mı da kafanıza göre sözleşme fesihleri yapıp kulübü daha da büyük çıkmazlara sokuyorsunuz…Ulan sizden çıkmasa da binlerce taraftarın ahı çoluğunuz çocuğunuzdan çıkmayacak mı… Vah ki ne vah… Ölümsüz gömenimiz yok…Emin efendi çok merak ediyorum ne diyeceksin

  91
  5
  1. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Bunlar hava civa davalar – danışıklı dövüş aylarca bir haber yok sonrası para koparacaklarını sanıp dava – davada bir tarafın kanıtlanabilir kaybı olması lazım öyle helvacı kağıdı vs’nın bir değeri yok – Bursaspor’un ne token ne başka birşeyi ne satışa çıktı nede pazarlanması yapıldı zaten batık bir kulüp neyin davasını açıp hangi parayı alabilecekler hangi avukatlık şirketi bu davayı alacak? Ama dava edilecek kişiler var oda eski başkan ve onun vekaletname başkanı çünkü görevlerini kötüye kullanmak ve paraları olduğu İçin dava edecek şirket iki şahsı davaya isimlerini eklemesi lazımki durum açıklığa kavuşsun aksi halde hangi Bursaspor’lu imza yetkili varki bu davanın içinde?

   8
   13
  2. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Çok şerefsizmiş bu Emin be. Hele bi de yanındaki yancı Hayrettin’e bak gene sen. Bi de utanmadan Bursaspor’dan alacağı olduğunu söylüyomuş. Lan o’lum senin metroya binip Özlüce’ye gidecek paran yok cepte. Bursa’da herkes birbirini tanır. Bursaspor’a verdiğiniz zararı Allah da size versin.

   16
  3. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Kamat’ a bak sen bı de gelen parayla yönetici alacaklarını ödemiş 🙂 gelen alacağını fazlasıyla alıp gidiyor sanki yol geçen hanı ?! Şirketlesme şart hem de acilen !

   17
   6
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser kardeşim bu para bir borç için kullanılmış mı,evet.Bu sözleşmeyi fesheden EMİN-GÜLGÜLER acaba inşaatlarında ve işlerinde eksi-artısını hesaplamadan sözleşmeleri feshedermi,asla etmezler.Burada bir hıyanetlik düşünüyorum.Hani sözleşmede 5000 avro rakam olsa eyvallah dmemek lazım amma dedik varsayalım.
    EMİN ve yönetimi verdikleri zararı ödemeliler.Yok 40 milyonla gelmiş miş.Giderken açtığı yara sanırım 200 milyoncuk.

   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Kamat naapsın? Adam bi firmayla reklam sözleşmesi yapmış ki, kulübe gelir gelsin. Bu şerefsiz Emin de sırf Bitici ile anlaşmak için eski sözleşmeyi kafasına göe feshetmiş. Bak şimdi kulübün dötüne gene 8 trilyon para girdi. Yukarda Allah var. Burada Kamat’ın suçu yok.

    3
    11
  4. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Sıkıntı yok yollayın Adanur nasıl tek başına karar verip fesih etmişse tek başına da ödesin.

   21
   2
  5. @Apoli yorumuna yanıt olarak

   Defalarca söyledim. Bir daha söylüyorum. Bu külübü taraftar kurtaracak. Hiçbir yönetici kurtarmaz. Kurtaramaz. Taraftar ödemiyorsa yada ödeyemiyorsa kulüp kapanacak. Kapanmalı zaten.
   Kimse kimsenin eğlencesinin sponsoru olmaz, olmamalı.
   Sen kendi eğlencenin hesabını ödeyeceksin. Masrafı, faturası, adisyonu neyse sen vereceksin. Güncel borç 1,5 milyar TL
   1000 kişi 1,5 milyon TL verirse
   10000 kişi 150 bin TL verirse
   100000 kişi 15 bin TL verirse
   1 milyon kişi 1500 TL verirse
   10 milyon kişi 150 TL verirse
   100 milyon kişi 15 TL verirse
   Bu borç kapanır. Sorun çözülür. Olmuyorsa kulüp kapanır yine sorun çözülür.
   Haydi selametle

   22
   21
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Evet. 100 milyon kişiden 15’er lira toplamak daha mantıklı. Türkiye’nin nüfusu 82 milyon. Dış ülkelerden de 18 milyon kişi bulursak 100’ü tamamlarız ve bu iş olur. Yunanistan’ın nüfusu 10 milyon. Bulgaristan 4 milyon, Bosna Hersek de 4 milyon, etti 18 milyon. Al. Kaynağı bulduk işte. Oh be Bursaspor kurtuldu amk. Hadi beyler, pamık eller cebe. Şişt lan Yunanlı, kaçma gel buraya. Ver bakem 15 TL Bursaspor için. Bak Bulgar kardeşlerimiz nası veriyo paşa paşa.

   2. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Gambazcı hasta mısın olum sen? Ne o öyle milli piyango listesi gibi liste yapmışın amk. Amorti de yazaydınn bari. Bakarsın bize de çıkar.

    12
    2
   3. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Bursa’da 1milyon kişi 1500 lira verecek he,şaka yapıyorsun galiba.arkadaşım bizim taraftarın yarısı beleşçi selimin tayfasının 1500 lira vereceğini düşünüyormusun gerçekten sen.

    19
    3
 2. Bu yönetim hatasıdır.BU 500 000 AVRO ve BURSASPOR umuzun genç oyuncularını yok pahasına satan ve bazılarınıda kaçırtan BAY ADANUR TÜM ZARARI ÖDEMEK MECBURİYETİNDEDİİİR.Eğer ödemez ise kimse bunlara ne iş versin nede alış veriş yapsın.Bir şehre ve şehir insanına hıyanetlik ancak bu kadar olur.

  21
  4
  1. @CUMHUR yorumuna yanıt olarak

   bir gün biri cıktı aç olan insana dediki sen neden açsın biliyormusun çünkü calmasını bilmiyorsun dedi calmasını öğrendi millet kimse şimdi ah vah yok şöyle yok böyle demesin

   11
 3. Kulübe bak arkadaş orasını kapatsan öbür taraf patlak bu kulüp ölmüş ama bir fantazidir gidiyor yaşatalım kapanmasın diye bakalım nereye kadar

  15
  5
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Emin’in bot’usun galiba. Mıçıp sıvayan Emin olmuş,ü hâla Erkan kamat ödesin yazıyonuz. Yuh ulan size

 4. Birgün bunlari alip cezalarini veren cikar bakalim caldiklari ogün onlari kurtaracakmi yoksa önüne gelen calacak

  3
  1
 5. BURSASPOR derneğinin üyesi olan,hak-hukuk ölçüsü yokolmamış,vicdan sahibi üyler olaya el koymalıve hangi yönetim ne zarar verdi ise onu almak için dava dahil şehirde markaj yapmalılar.Mesela bunlar ticaret erbabı değilmi,acaba ticaretlerinde de böyle zarara neden olacak imza atmadıkalrını ortaya koyarak BURSASPOR üzerinde çirkin bir plan yada şahsi menfaat için dümen döndürüldüğü kesindir.
  Kimse şu ekonomik darboğazda bu pisliklerden sonra elini cebine kolay kolay atmaaz.
  Amma haine,hırsıza,soyguncuya hesap sorduğunda hem itibar artar,hemde güven gelir millet armayı sahiplenir.YOKSA ÇOOOK NAFİLE YOLDAYIZ DEMEKTİİİR.

 6. Takım lideri emin bitci ile anlaşmayı açıklarken kriptoyla ilgileniyorum zaten alıp satıyorum bilgim var o piyasayla ilgili diyordu. Ulan bilgin olsa zaten bitci gibi çöp platformu değil dünyada markalaşmış olan sociosu chilizi tercih ederdin!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu