Bursaspor’a 20 milyon 560 bin TL gelir mi?

Bursaspor’un lig maçlarında giyeceği forma ve şorttaki 144 reklamın 42’si satıldı… Şu ana kadar 2 milyon 100 bin TL gelir sağlayan yeşil beyazlı yönetim, geriye kalan 102 reklam alanını da satması durumunda kulübün kasasına 18 milyon 360 bin TL girecek.

Hayrettin Gülgüler’in başkanlığını, Emin Adanur’un liderliğini yaptığı Bursaspor’un çiçeği burnunda yönetimi kısa sürede yaptığı çalışmalarla şehre yeni bir hava getirdi. Bir taraftan idari sorunları çözmeye, diğer taraftan dağ gibi biriken mali yükü hafifletip transfer tahtasını açmaya çalışan Bursaspor yönetiminin her maça farklı reklamla çıkma projesi büyük ilgi gördü. TFF 1.Lig’de oynanacak 36 maça farklı forma reklamları ile çıkacak Bursaspor’da fiyatlar; Forma Göğüs: 250 bin TL, Forma Sırt: 150 bin TL, Forma Kol: 75 bin TL, Şort: 35 bin TL olarak belirlenmişti.

HEPSİ SATILMALI

Yönetimin hesabına göre tüm haftaların forma reklam alanları satılması durumunda Bursaspor 18 milyon 360 bin TL kazanacak. Ayrıca Bursastore’de satılacak formalar için de reklam alanları satışa sunulurken, toplam beklenen rakam 2 milyon 200 bin TL. Bursastore sezonluk reklam fiyatları; Forma göğüs: 800 bin TL, Forma sırt: 550 bin TL, Forma kol: 350 bin TL, Şort: 250 bin TL, Tozluk 250 bin TL olarak belirlendi. Bursaspor tüm reklam alanlarının satışını gerçekleştirebilirse 20 milyon 560 bin TL gelir elde edecek.

BURSA GÖREVE

Bursaspor şuana kadar gerçekleşen satıştan 2 milyon 100 bin lira gelir sağladı. 36 haftalık toplam 144 reklam alanından 42’si kısa sürede satıldı. En büyük ilgiyi 35 bin liralık şort reklamları gördü ve 35 haftalık reklam alanları sahiplerini buldu. 2 haftalık göğüs reklamı ile 5 haftalık kol reklamı satılırken, sırt reklamına şuana kadar kimsenin talip olmaması dikkat çekti. 35 haftalık şort reklamından 1 milyon 225 bin TL, 2 haftalık göğüs reklamından 500 bin TL ve 5 haftalık kol reklamından 375 bin TL olmak üzere toplam 2 milyon 100 bin liralık gelir sağlayan yönetim şimdi Bursa’daki firmalardan geriye kalan 102 reklam alanını da satın almasını bekliyor.

47 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Uludağ, Özdilek, Erikli, Durmazlar, Köfteci Yusuf gibi büyük firmaların Sırt ve Göğüs reklamı almaları lazım.. Birlik olup Bursasporumuzu Süper Lige çıkartmalıyız..

  88
  3
  1. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Köfteci Yusuf muu? 😂 Akhisarspor mu lan burası? 🤣 Sırt reklamı da Sövüşçü Arif olsun bâri. Küçük sanayi 8’nci blok arkası seyyar

   8
   71
   1. @Enver yorumuna yanıt olarak

    Parayı veren düdüğü çalar,söğüşçü versin ,lokumcu versin,onlarınki para değilmi,onlar reklam veremezmi,
    lavuk lavuk yorum yapıyonuz yahu.Ulen bu ülkede kerhane patronu matild manukyan vergi rekortmeni olunca,takdir vesikasını maliye bakanından aldı,hakkıydı çünkü.
    uludağ gazozuna takım vermişin,kalkmış köfteci yusufu beğenmiyon ….

    19
    1
   2. @Enver yorumuna yanıt olarak

    KÖFTECİ DEDİĞİN YUSUF :)) TOFAŞ, RENO, BOSCH tan SONRA BURSAnın EN ÇOK İSTİHDAM ÜRETEN FİRMASI 😉

    32
    2
    1. @H. Coşkun yorumuna yanıt olarak

     Daha düne kadar adamı bağış aldı diye linç ettiler. Şimdi verilen markalara bak hepsinin sahibi fb,gs ama şahıs olunca linç edin ne kadar dengesiz taraftarız ya 😀

  2. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   KARDEŞİM ÖNCE ÇAĞLAR VE SÖNMEZ AİLELERİ, SONRA DİĞER KATILIMCILARA GİTMEK LAZIM. Yönetim forma göğüs reklamına hayır diyenleri de mutlaka açıklamalıdır.

   12
   1
   1. @ANADOLU LİGİ yorumuna yanıt olarak

    Formalar çıkınca 200 tl ile satışa sunulsa ve 2 milyon forma satılsa zaten direk 200 milyon toplanmış oluyor ve buda Bizim için gayet güzel ve borçlarda rahatlatacak rakam Bursanin nüfusu yaklaşık 4 milyon oldu 2 kişiden biri forma alsa çok rahat 2 milyon sayılır.Buyuk firma ve belediyeler zaten biner tane alır çok rahat.Yani bence bu sene hedef 2 milyon forma ve 30 bin kombine olmalı direk 2 yönlü kalıcı gelir olur ve kulüp rahatlar

    1
    1
    1. @TAMER yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim hayal kurma bursa da 2 milyon bursasporlu mu var farzet ki var herkes forma alır mı bu kadar iyimser olma

     3
     1
    2. @TAMER yorumuna yanıt olarak

     Renktaşım sen son 10 yıldır satılan forma sayısını toplasan 2 milyon yapmıyor. Artık gerçekçi olmalıyız. Kimse hayallere kapılmasın. Bizim borcumuzun çoğu dolar ve Euro bunlar yükseldikçe borcun katlanıyor. Yönetici gelmiş TL vermiş o günkü kürdan dolar yazmış , TL vermiş Altın yazmış. Bursa’nın kemik taraftarı ve küsenleri toplasan stadı anca doldurur diğerleri zaten Bursasporlu değil.

 2. Hepimiz ancak bir araya geldiğimizde yararlı olabilecek, hatta mucizeler yaratabilecek birer kar taneleriyiz. Bir araya gelemezsek, anında yok olacak kar taneleri.. (alıntı).

  49
  3
  1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   Buradan yönetime öneriyorum, kombine satılsa temlikler den, borçlardan klübe gelir az olur, tribünlerin açılıp açılmayacağı belli değil, bir bağış hesabı açılsın, tribünler açıldığı takdirde ilk kombineler bu bağış yapanlara farklı bir fiyat ile satılsın, tribün açılmazsada helali hoş olsun.

   5
   1
  2. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

   1 temmuz’a kadar göğüs ve sırt reklamlarında indirim kampanyası yapılsa, hem hızlı sıcak para girişi olur. Sonrasında kalanları sezon için mevcut fiyatlardan satarsın. Göğüs ve sırt reklamı transferler olmadan zor gider bu fiyatlara.

   9
   9
 3. Bu yeni başkan da kongre öncesi güzelce şovunu sergiledi tahta açılacak falan diye ama tık yok.

  23
  213
  1. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   Senin liderlerin hakkında “seçilmiş yönetime darbe,, suçundan suç duyurusunda bulunacağız..sen de payına düşeni alırsın inşallah .

   10
   1
  2. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   Futbol u geçtim hayata bakışınız nasıl onu anlamaya çalışıyorum, taraftar uzun yıllar sonra ilk defa bir yönetime güvendi ve onlarda iyi bi şeyler yapmak için çırpınıyor, tahta açılır, da! bunları bikerede çözmek kolay olmuyor öyle, reklamlar anlaşmalar kulübe konan temlikler hepsi birer uğraş, diceem morel bozmayın, şayet destek olmuyorsanız lütfen köstekte olmayın, bişey yapın hiç bir şey yapmayın..

   12
   1
  3. @teksaslı89 yorumuna yanıt olarak

   Texas âcil kapatılmalı Ayaş çapulcu takımı dolu tribunlerde beyaz sayfa açılmalı Bursaspor un menfaatine çalışmalı taraftar dediğin.Herjafta takıma para cezası aldırıp borç yükünü arttırarak taraftar olunmaz.Texas in kulübe gram faydası yok.

   16
   1
   1. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

    Yaw adam uçak bekliyor. Lacoste’un uçağı Fransa’dan kalktıydı, 6 senedir havada. Daha inmedi. Recep Bölükbaşı’na soruyoz, bugün yarın iner diyor. Şimdi bide Nike’ın uçağı Amerika’dan kalkmış. Bakalım önce hankısı inecek diye göklere bakıyor liderimiz. Normaldir yani.

    3
    3
   1. @Onur yorumuna yanıt olarak

    Sevgili Bursasporlular,TEKSAS bireysel bir oluşum değildir elbette öne çıkan lider,amigo ,abiler gibi içersinde etkin kişisel olgularda vardır asla kötü ,yanlış veya hain asla TEKSAS olamaz TEKSAS demek sevgi saygı ,tutku ,özveri, sen ,ben biz demek onun için hatayı yapan dislanir gider yoksa TEKSAS demek şehrin her kesiminden Bursaspor s evdalilarin oluşumdur sen,ben merdiven oturup ceza aldirmadik mi?kötü tezaruhatlarda eşlik edilmedi ?Batalla ya saldıran hala saygın bir abi değil mi?yani kötü olan TEKSAS değil rahmetli amigo yaşar ,sehir Abdul ,rahmetli Vehmizat ve daha binlerce isimlerin içinde olduğu bunlar mi Teksas li olanlar kötü yapmayın Teksas i ne Selim ne Mehmet ne de hiç kimse tek başına temsil edemez kaldı ki Enes de bir daha o kuleye çıkmaz diye düşünüyorum her zaman söyledim taraftarın asli yeri tirbundur üye misin gidersin kongrede kendine göre oyunu verir yine tribune çıkarsın yoksa sen taraftarkiiktan kulüp yönetmeye ,siyaset yapmaya kalkar isen şampiyon küme düşer lütfen ayrımı iyi yapalım biz TEKSAS siz

 4. Ne kadar doğru ne kadar yanlış kalan 15 dosya diyorlar. Temmuz 15’e kadar anlaşılıp bitirecekler gibi. Beklettikleri futbolcularda varmış 5-6 civarı bekleyip göreceğiz

  17
  2
 5. Zonguldak li biri olarak bursa sporu seviyorum yanlız yorumlar da biraz çok hostel oluyorsunuz bırakın bir çalışma yapsın yönetim laf olma, sende gidecem forma alacan taraftar olarak bursa büyük şehir takımı kurtarin

  10
  1
 6. Emin Başkan ne yapsın kulübü Yediler Bitirdiler ama ben inanıyorum bu yönetim iyi işler yapacak zorda olsa tahtayı açtıracak sonra kulübü soyanlardan hesap sorulacak Yönetimin ALLAH Yar ve Yardımcıları olsun

  9
  1
 7. Reklam ve sponsorluk hamlesi
  Takdir edilecek kıvraklıta yapıldı
  Sadece formadan 20 milyon tl
  Kazanmamız için kurumsal firmaların
  Da devreye girip sponsor olması gerek
  Stadyum isim+tribün isim:10 milyon tl
  70 adet loca: 15 milyon tl
  100 bin adet forma: 10 milyon tl
  40 bin adet kombine: 10 milyon tl
  Yönetimden gelecek:40 milyon tl
  Tahtayı açmaya yeter umarım
  Yetmezse de iyi bir teklif gelirse
  1-2 genç oyuncumuzu satıp
  Oradan gelecek 40-50 milyon tl
  Kaynak ile kadro kurmaya katkı olmalı

  7
  1
 8. SAYIN FARUK CELIK
  ALDIGIM BILGIYE GORE
  VAKIFBANK VE HALK BANKASI ILE ILGILI ISLEMLERDE ZIRAAT BANKASI YONETIMINE GECMIS
  BU SU DEMEK TUM KAMU BANKALARININ YETKISI ELİNİZDE
  EMIN ADANURUN ARKASINDA OLDUGUNUZUDA BILIYORUM
  DOLAYISIYLA
  BIR GECE DUZENLEYIN
  DESTEK VERMEYENLERIN
  BANKA ISLEMLERINDE SIZDE GEREKENI YAPIN
  YETERKI ISTEYIN BU ISI COZERSINIZ
  AKSI BU IS TIKANIR
  BURSANIN DIGER SADECE ADI SIYASETCI OLANLARINDAN
  BIR FAYDA GELMEZ

  5
  1
  1. @Hasan yorumuna yanıt olarak

   Anlamadiğim bir konu var teksasspor kurulduda bursaspor ile rekabet içinde. Bizim ortak noktamız bursaspor değilmi neden bölünmelere izin veriyoruz. Şuan tek düşüncemiz tek amacımız Bursaspor olmalı gereksiz konularla vakit harcamayı bırakıp bursasporum uz için daha fazla neler yapabiliriz onu düşünmeliyiz. Ayrım yapmadan tek bilek tek yürek olmalıyız.

   1
   1
 9. Hepsi satılırsa 20 miyon gelir geliyor. Tahtayı açmak için 135 lazım. Kaldı 115 milyon açık. ee? Nası kapıycaz? Tahtayı nası açıcaz? Sonrasında yeni Transferi neyle yapıcaz? Lan biz bu sene küme düşmeyelim de.

 10. aslında lacoste ile irtibata geçilip bir görüşme yapılabilse keşke, geçen aylarda bir takip durumu söz konusuydu. daha sonra stadı hapishane görünümünden kurtarıp çevre düzenlemesi yapılıp albenisiyle hem onlar hem biz reklamımızı yapabiliriz.

  3
  1
  1. @TEXASLILAR yorumuna yanıt olarak

   Aslanım Bursaspor olmazsa Texsas olmaz. Hep texsastan geldik. Biz. Nhic bir zaman kulübe ceza ödemedik. Ceza aldırmayın yeter. Bıktık küfürden. Maça gelmez olduk. Kombine mizi alalım . Maça para vermezsiniz deplasmana bedava otobüs oh yavrum. Ondan sonra biz texsasliyiz.

  1. @TEXASLILAR yorumuna yanıt olarak

   Sıkıntı sizde. Teksas ta sıkıntı yok. Durumu siz bu hale getirdiniz
   Nerede 70 kerim 80s kerim 2010 Latin Teksasi hem sampiyonolduk. Hemde en iyi taraftar seçildik niye o günlerdeki gibi birlik olunmuyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu