Bursaspor’a 2 milyon 254 bin lira

Hull City'nin satın almak için Fenerbahçe ile prensipte anlaştığı Ozan Tufan'ın transferinden Bursaspor da yetiştirme payı alacak.

Bursaspor’un altyapısından yetişen Fenerbahçeli orta saha Ozan Tufan’ın İngiltere’nin Hull City takımına transfer olacağı haberi, yeşil-beyazlı kulübü sevindirdi.

BURSASPOR’A YETİŞTİRME PAYI

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu Hull City’nin bonservisiyle satın almak için prensipte anlaştığı 27 yaşındaki futbolcunun transferinden Bursaspor da pay alacak.

Yeşil-beyazlı kulüp, Vakıfköy‘den yetişen Tufan‘ın bonservis bedelinin yaklaşık yüzde 3,5’unu dayanışma payı olarak kasasına koyacak. Bursaspor, Ozan Tufan‘ı; 2015 yılında 7 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Fenerbahçe‘ye satmıştı.

İNGİLİZ GAZETESİ YAZDI

Hull Daily Mail Gazetesi, Hull City’nin Allahyar Sayyadmanesh ve Ozan Tufan için Fenerbahçe’ye toplam 7,5 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceğini yazdı.

Ozan’ın bonservisinin ise, 3,5 milyon euro civarında olduğunu öğrenildi.

2,25 MİLYON LİRA GELİR

Yeşil-beyazlı kulübün, yüzde 3,5 pay olarak, 122 bin 500 euro civarında pay alması bekleniyor. Bu durumda, ekonomik sıkıntı yaşayan Bursaspor; güncel kurdan 2 milyon 254 bin lirayı kasasına koyacak.

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   hain, sadece başkan ve yönetici ile onların getirdiğiişbilmez hocalardır. bölükbaşı, adanur, samet ile bakkal

   5
   1
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   bu adam hain! suçlamasıyla tribünler tarafından sahada ağlatıldı, ve kulüp tarafından satıldı.
   ama giderken çuvalla para kazandırdı ve hala kazandırmaya devam ediyor.
   bunun gibi daha çok futbolcumuz var.
   bunlar hain ise,
   peki bunlara hain diyenler, Rahmetli Yazıcı bile dahil, hiç bir şeyi, ve hiç bir kimseyi beğenmeyen, şehirde ki kaosun, kargaşanın.
   kulüpteki istikrarsızlığın yaratıcıları kimin ne si, kimin fesi!?!
   işte bu futbol dışı ortamdan kaçanlardan oluşan ve hemen aklıma gelen hala faal isimlerden bir takım.
   OKAN,
   ZEKİ, SERDAR AZİZ, ERTUĞRU ERSOY, UMUT MERAŞ.
   OZAN TUFAN, FURKAN, EMİRHAN, MUHAMMED.
   ENES, ALİ AKMAN.
   bunlara ilaveten Muhammed şengezer, ismail çokçalış, vefa, burak kapacak, batuhan kör, taha, kerem şen ve daha birçok gencimizi saymıyorum bile.
   şimdi bir bu gençlerimizin gittikleri ve oynadıkları liglere bakalım. birde bizim düştüğümüz, daha da düşüp oynayacağımız liglere…

   10
   1
  3. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Kulübe 7 milyon eu kazandırarak gitti şimdi sormak lazım ozanmı hain yoksa milyonlarca euroyu cebe indirenler mi?!

   11
   2
  4. @Eser yorumuna yanıt olarak

   İşte bu kafa sayesinde amatöre kadar gideriz . bunları fenere satan Recep Bölükbaşı ve o adama tek Kelime etmeyen sözde taraftarlar. Adamlar her seferinde para kazandırdı.bu oyuncuların yerinde olmak kim istemez.adam hayatının fırsatını yakalamış gidecek tâbi.

   11
   1
  5. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Hain dediğimiz ne kadar topçu varsa bu kulübe para kazandırdı ! Hem kombine alma, hem forma vs. alma hem topçu satma, kulubune gelir sagla…! Üstüne bir de otobüs bas, topçu döv yöneticilere ayar çekmeye kalk ! Çorbana bak…
   Eee bu devran nasıl dönecek !? Kulüp kazanmadan nasil ayakta duracak ! Nitelikli taraftar şart ! Kökten temizlik şart oğlu şart…

   40
   6
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser kardeşim farkındaysan bursa taraftarının nasıl cahil olduğu senin iki ayrı yorumunla ortaya çıkmış ilk yorumunda Hainlar kazandırmaya devam ediyor demişsin sana tamamen katılıyorum bu yorumu eksileyenler beğenenlerden 3 kat fazla bir sonraki yorumunda ise ilk yorumuna bir kaç detay vererek gerçek hainleri deşifre etmişsin beğen tuşu resmen tavan yapmış aradaki fark gercekten cok üzücü bu iki ayrı yoruma eksi veren bursa taraftarı neyle besleniyor veya kafalarının içinde ne taşıdıklarının farkında değiller onlara birileri gerçekten kafalarının içinde beyinlerinin olduğunu hatırlatmalı ve bu beyni nasıl kullanacağını öğretmesi lazım birisi demişti zamanında türkiyenin yüzde ellisi koyun gibi yaşamaktan zevk alıyor demişti adam ne kadarda haklıymış cehalet asla yenemeyecemiz bir düşman gibi geliyor bana

    2
    2
 1. Önce bu çocuklara hain diyen, ama kendini taraftar olarak addeden binlerce kişilik kaz kafalı, cahil gogocu ciğeri 5 para etmez o zevat temizlenecek. Ondan sonra bu kıulüp adam olacak.

 2. Tazminat kural olarak 23 yaşın doldurulmasına kadar futbolcunun profesyonel olarak
  yapacağı tüm transferlerinde ödenir. Geçici transferlerde futbolcuyu geçici olarak transfer
  eden kulüp bu döneme denk gelen yetiştirme tazminatına hak kazanır.
  Futbolcunun 23 yaşını doldurması halinde kulüp değiştirmelerinde yetiştirme tazminatı
  ödenmez.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu