Bursaspor’a 196 milyon lira lazım!

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz ile yaptığı görüşmenin detaylarını bugünkü köşesinde paylaştı…

Başkan Banaz’a ikinci yarı için transfer tahtasının açılma olasılığının bulunup bulunmadığını sorduk. Bunun için şimdilik 196 milyon liralık bir mali kaynağa ihtiyaç olduğunu söyledi. Başkan Banaz ancak açılma olasılığı ile birlikte diğer alacaklıların harekete geçeceklerine dikkat çekti.

Banaz tahta açılmasa da altyapıdan 13 genç topçu ile sözleşme imzaladıklarını, onlara ve takımdaki diğer tüm futbolcularla teknik kadroya güvenleri olduğunu vurguladı.

Peki, Bursaspor’dan alacaklarını silenlerin durumu nedir?

Ağırlığı ufak alacağı olanlar olmak üzere bu konuda harekete geçildiğini görmek sevindirici.

Başkan Banaz ona da açıklık getirdi.

Yıllar evvel büyük rakam olan, bugün ise küçük gözüken alacaklarından feragat edenlere bir kez daha teşekkür etti. Ancak, büyük alacak sahiplerinden henüz böyle bir yaklaşım görmediklerini de altını çizdi.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ne güzel demiş başkan; açılma olasılığı ile birlikte diğer alıcaklıların harekete geçeceklerine,Yıllar evvel büyük rakam olan, bugün ise küçük gözüken alacaklarından feragat edenlere bir kez daha teşekkür etti. Ancak, büyük alacak sahiplerinden henüz böyle bir yaklaşım görmediklerini de altını çizdi. Yani diyorki ali tay, seni Allah gönderdi emin başgan, çeyrekçi mestan, körükle körüstan hazır kıta bekliyor, 196milyonu bulursak bizide bulurlar,olurda parayı bulup haberdar etmezsek harekete geçerler zaten,diyor mesaj anlayana…

  93
  2
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Akşam Kopenhag takımını izledik 117 km koşan 2002,2005 doğumlu gençlerden kurulu bir kadro ile Trabzonspor ‘a karşı müthiş bir mücadele verdiler.Bursaspor alt yapısı ile yıllardır adından daima söz ettirmiştir.Bu yıl bizim gençlerimizde hayata küsmüş Bursaspor taraftarını alacakları başarılı sonuçlarla tekrar eski günlerdeki gibi mutlu edeceklerine inancımız tam.Haydi Bursasporum göster kendini sevenlerinin duaları sizinle.Bursaspor ailesine bu varolma savaşında gönülden başarılar diliyorum.

   15
   1
   1. @Altınşehirli yorumuna yanıt olarak

    Altınşehirli kardeşim.
    Biraz önce okuduğum satırların sanki bu senenin özeti gibi olmuş.
    Tamamına katılıyorum.
    Uzun süredir böyle anlamlı ve olumlu yorum yazan kardeşimiz olmadı.
    Ellerine gönlüne sağlık kardeşim.

 2. Ya senin yaptığın başkanlığı Bursaspor da herkes yaptı zaten sen neyin peşindesin onu bir açıkla tahta açılmayacak böyle sürüp gidecek bize boş Başkan lazım değil icraat yapacak Başkan lazım ayrı bir parantezde daha önceki yönetimlerde taraftar gruplarının sesinin çokça çıktığı ortamda şimdi susması ayrı bir muamma helal olsun ki çok büyük Bursasporluymuşlar

  5
  13
  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Adanur tahtayı açtı , ligin en pahalı takımını kurduda ne oldu sonuç. Keşke tahtayı açmasaydı gençlere iyileştirmeler yapsaydıda hem ligden düşmeseydik hemde borçlarımızı azaltmış olsaydık. Demek istediğim iyi başkan demek tahtayı açan başkan demek değildir.

 3. Bu sezon BAĞIŞ sezonu olmali
  Kulübümüz için gerekirse gençler
  Tecrübe kazansin diye bu ligde 1 sene
  Kalmaliyiz ama 196 milyon tl borcun
  Minimum yarisi fedakarlik yapilip
  BAĞIŞ makbuzu karsiliginda silinmeli
  Banka kredisini de benzinlik ile
  Kapatmaya çalisiyordu yönetim
  Eski topçularla da anlaşabilirsek
  Bu sezon olmasada sonraki sezon
  Tahta açilip 5-6 nokta transfer yapilabilir

 4. 3 milyon kişilik Bursa şehrinde “Büyük” Bursaspor’un yok mu 1000’er lira verecek 196 bin tanecik taraftarı?

  Belediye versin, sanayici versin, yönetici versin iş çözülsün di mi?

  Sahi kaç forma ve kombine satmıştık?

 5. büyük alacağı olan alacağından neden vazgeçsin,herkes işkembeden sallıyor borcu silsin diye,siz olsanız paranızı bırakırmısınız,Yada maaşınızı alamazsanız paranızı bırakırmısınız.Alİ aya olan borç biran önce ödensin,Aynı şekilde diğer lacaklılarada,Büyük para veren haklı olarak parasını bekler,gerekirse yasal faiziyle beraber parasını alır.Alacaklı olanlar sonuna kadar haklı.

  2
  14
  1. @ALİ 1060 yorumuna yanıt olarak

   Oh ne güzel . Başkan olmadan önce bir sürü vaadde bulun şukadar para koyacam diye. Sonra bedavadan Bursaspor üzerinden reklamını yap, sonra sorumsuzca kulübün paralarını çarçur et , kiübü zarara ugrat , Sonra gidincede döviz cinsi üzerinden şu kadar para koydum, alacaklıyım de, paranı geri iste. Böyle başkanlığı herkes yapar ve herkeste yapmak ister. Adam gibi yönetseydinizde , kulüpte paranız kalmasaydı. Çalıştığın fabrikanın milyon dolarlık makinasını boz , patron işten kovuncada , 2000 liralık alacağım var diye zır zır ağla. İş buna benziyor

  2. @ALİ 1060 yorumuna yanıt olarak

   Takımı küme düşüren başkanın takımdan ne alacağı olabilir. Kulüp ün küme düşerek ettiği zarar ali ayın alacaklarına azmıdır çokmudur

 6. Sen olsan paranı hibe edermisin.Alacağından vazgeçermisin,parasından vazgeçenler 20-30 bin alacağı olanlardır.Kimse enayi değil milyon dolarlarını bırakmaz.Sizinde milyon dolar alacağınız olsa sizde bırakmazsınız.En güzel yol alacaklı olanlara parayı geri ödemek.Ödemedikçe borçları faiz işler.

  2
  8
  1. @ALİ 1060 yorumuna yanıt olarak

   Milletvekilleri bile seçilmek için sınırsız para harcıyorlarsa Ali ayda Başkan olmak içi n para harcamak zorunda yoksa kim tanırdı Yalova kaymakamını 😜 bu arada öne çıkmak için Bursaspor u basamak kullanan tüm kenelere lanet olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu